Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουνίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 565
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Τι μου κανετε;; να ξέρατε πόσο κουράγιο μου δίνετε με τα λόγια και τις εμπειρίες σας... 

Λοιπόν εγώ είμαι στην 33η εβδομάδα, το doppler ήταν καλο(2εκανα),η μικρή μας μεγαλώνει μια χαρά κ γω έχω αρχίσει να παίρνω κιλά γρήγορα.. Ο γιατρός μου σύστησε ξεκούραση και glopir λόγω συσπασεων με πόνο κ όσο ξεκουράζομαι βελτιωνομαι μπορώ να πω.. 

@im_leela με πόνο έχω 4-8 συσπάσεις τη μέρα και πολλές άλλες χωρίς πόνο. Εσύ;; Επίσης, για τον αποστειρωτή philips avent 3 σε 1 έλεγες; εγώ αυτόν λέω να πάρω απ τα Λητώ..

@Christina60 όταν λες πόνο στα ισχια εννοείς τους γλουτούς; γτ εγώ πονάω αφόρητα τα βράδια κ συνεχώς αλλάζω πλευρό, ειδικά όταν έχει υγρασία...

Σχετικά με τα βλαστοκυτταρα, λέμε να τα φυλάξουμε σε μια εταιρία με 1050€ για 20χρονια.για τη δημόσια τράπεζα Ακαδημίας Αθηνών δεν γνώριζα να είμαι ειλικρινής. Θα το κοιτάξω όμως. 

Σας φιλώ και σας εύχομαι μια τελειομηνη κύηση με υγιή, γλυκά μπεμπακια!!! :-D:x8)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Nantiaki said:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Τι μου κανετε;; να ξέρατε πόσο κουράγιο μου δίνετε με τα λόγια και τις εμπειρίες σας... 

Λοιπόν εγώ είμαι στην 33η εβδομάδα, το doppler ήταν καλο(2εκανα),η μικρή μας μεγαλώνει μια χαρά κ γω έχω αρχίσει να παίρνω κιλά γρήγορα.. Ο γιατρός μου σύστησε ξεκούραση και glopir λόγω συσπασεων με πόνο κ όσο ξεκουράζομαι βελτιωνομαι μπορώ να πω.. 

@im_leela με πόνο έχω 4-8 συσπάσεις τη μέρα και πολλές άλλες χωρίς πόνο. Εσύ;; Επίσης, για τον αποστειρωτή philips avent 3 σε 1 έλεγες; εγώ αυτόν λέω να πάρω απ τα Λητώ..

@Christina60 όταν λες πόνο στα ισχια εννοείς τους γλουτούς; γτ εγώ πονάω αφόρητα τα βράδια κ συνεχώς αλλάζω πλευρό, ειδικά όταν έχει υγρασία...

Σχετικά με τα βλαστοκυτταρα, λέμε να τα φυλάξουμε σε μια εταιρία με 1050€ για 20χρονια.για τη δημόσια τράπεζα Ακαδημίας Αθηνών δεν γνώριζα να είμαι ειλικρινής. Θα το κοιτάξω όμως. 

Σας φιλώ και σας εύχομαι μια τελειομηνη κύηση με υγιή, γλυκά μπεμπακια!!! :-D:x8)

Μπορείς να δώσεις το όνομα της εταιρίας ; Να το ψάξω κ εγώ 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nantiaki είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Τι μου κανετε;; να ξέρατε πόσο κουράγιο μου δίνετε με τα λόγια και τις εμπειρίες σας... 

Λοιπόν εγώ είμαι στην 33η εβδομάδα, το doppler ήταν καλο(2εκανα),η μικρή μας μεγαλώνει μια χαρά κ γω έχω αρχίσει να παίρνω κιλά γρήγορα.. Ο γιατρός μου σύστησε ξεκούραση και glopir λόγω συσπασεων με πόνο κ όσο ξεκουράζομαι βελτιωνομαι μπορώ να πω.. 

@im_leela με πόνο έχω 4-8 συσπάσεις τη μέρα και πολλές άλλες χωρίς πόνο. Εσύ;; Επίσης, για τον αποστειρωτή philips avent 3 σε 1 έλεγες; εγώ αυτόν λέω να πάρω απ τα Λητώ..

@Christina60 όταν λες πόνο στα ισχια εννοείς τους γλουτούς; γτ εγώ πονάω αφόρητα τα βράδια κ συνεχώς αλλάζω πλευρό, ειδικά όταν έχει υγρασία...

Σχετικά με τα βλαστοκυτταρα, λέμε να τα φυλάξουμε σε μια εταιρία με 1050€ για 20χρονια.για τη δημόσια τράπεζα Ακαδημίας Αθηνών δεν γνώριζα να είμαι ειλικρινής. Θα το κοιτάξω όμως. 

Σας φιλώ και σας εύχομαι μια τελειομηνη κύηση με υγιή, γλυκά μπεμπακια!!! :-D:x8)

Ναι ναι εγώ έλεγα για τον αποστειρωτη, και εμένα από τα Λητώ το πήραν, ήδη το χρησιμοποίησα για κάτι μπιμπερο κ πιπίλες που έχω... Να τον πάρεις οπωσδήποτε!!!

Όσο για τις συσπάσεις, έχω πολλές μέσα στην ημέρα, πιο πολύ ενόχληση νιώθω, κρατάνε λίγο αλλά είναι αρκετές

Και εγώ όταν ξαπλώνω το βράδυ πονάω στα ισχία/γλουτούς , δυσκολεύομαι να κοιμηθώ... Ούτε με μαξιλάρια πλέον ηρεμεί ο πόνος ούτε τιποτα

1 ώρα πρίν, ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Κορίτσια αύριο θα πάω να παραγγείλω στρώμα κούνιας και λίκνου , γνωρίζετε τι συστήνουν οι παιδίατροι σε υλικο ;

Εγώ που είχα ρωτήσει την αδελφή μου ( μένει πάνω από παιδίατρο, οπότε έχει το θάρρος και ρωτάει τα πάντα ) μου είπε ότι το λίκνο της έχει δύο υλικά, από την μια λάτεξ και από την άλλη κοκοφοίνικα.... 

Έχω διαβάσει διάφορα και για το ένα αλλά και για το άλλο υλικό, θα σε γελάσω τελικά το ισχύει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 19/4/2022 at 6:09 ΜΜ, ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Μπορείς να δώσεις το όνομα της εταιρίας ; Να το ψάξω κ εγώ 

@ΕΛΕΝΗ12 η εταιρία για τα βλαστοκυτταρα είναι η omnigen. Νομίζω το κόστος είναι 1300,σ εμάς είπε θα κάνει έκπτωση λόγω γνωριμίας με τον γυναικολόγο. Ψαξτο όμως εννοείται. Όσο για τα στρώματα, νομίζω προτιμούν τον κοκοφοινικα λόγω φυσικότητας και σκληρότητας. Το λατέξ απ ότι έχω καταλάβει μπορεί να είναι είτε φυσικό είτε τεχνητό. Ο συνδυασμός τους ίσως να είναι το καλύτερο!

@im_leela ούτε μένα με ανακουφίζει τίποτα στα ισχια το βράδυ. Απλώς κάθε λίγο και λιγάκι αλλάζω πλευρό για ν ανακουφιστω :wink:

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια! :-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/4/2022 at 5:22 ΜΜ, Nantiaki είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Τι μου κανετε;; να ξέρατε πόσο κουράγιο μου δίνετε με τα λόγια και τις εμπειρίες σας... 

Λοιπόν εγώ είμαι στην 33η εβδομάδα, το doppler ήταν καλο(2εκανα),η μικρή μας μεγαλώνει μια χαρά κ γω έχω αρχίσει να παίρνω κιλά γρήγορα.. Ο γιατρός μου σύστησε ξεκούραση και glopir λόγω συσπασεων με πόνο κ όσο ξεκουράζομαι βελτιωνομαι μπορώ να πω.. 

@im_leela με πόνο έχω 4-8 συσπάσεις τη μέρα και πολλές άλλες χωρίς πόνο. Εσύ;; Επίσης, για τον αποστειρωτή philips avent 3 σε 1 έλεγες; εγώ αυτόν λέω να πάρω απ τα Λητώ..

@Christina60 όταν λες πόνο στα ισχια εννοείς τους γλουτούς; γτ εγώ πονάω αφόρητα τα βράδια κ συνεχώς αλλάζω πλευρό, ειδικά όταν έχει υγρασία...

Σχετικά με τα βλαστοκυτταρα, λέμε να τα φυλάξουμε σε μια εταιρία με 1050€ για 20χρονια.για τη δημόσια τράπεζα Ακαδημίας Αθηνών δεν γνώριζα να είμαι ειλικρινής. Θα το κοιτάξω όμως. 

Σας φιλώ και σας εύχομαι μια τελειομηνη κύηση με υγιή, γλυκά μπεμπακια!!! :-D:x8)

Hello! Κράτησε μια βδομάδα αυτό.. Δεν ήταν στους γλουτούς.. Ηταν κυριολεκτικά ανάμεσα από τα πόδια και το κόκκαλο της λεκάνης.. Μου εξήγησε ο ιατρός ότι είναι λόγο της θέσης του μικρού επειδή τα ποδαράκια του κλωτσάνε προς τα κάτω.. 

Ακόμα δεν έχει γυρίσει βέβαια οπότε μάλλον απλά τον συνήθισα τον πόνο.... 

Οι γλουτοί σου λογικά σε πονάνε λόγω μέσης.. Από το βάρος μας που αλλάζει! Γενικά χαμός... Εγω τώρα μπήκα στην 31 εβδομάδα και ξεκίνησε η δύσπνοια... Προσπαθώ να μένω ψύχραιμη γιατί δεν έχω κάτι χειρότερο από αυτή την αίσθηση... Γενικά στην ζωή χαχαχα 

Πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες για τα βλαστοκυτταρα.. Θέλω και εγώ να ρωτήσω τον ιατρό μου και αναλαγως τι μου πει θα σας γράψω! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Christina60 είπε:

Hello! Κράτησε μια βδομάδα αυτό.. Δεν ήταν στους γλουτούς.. Ηταν κυριολεκτικά ανάμεσα από τα πόδια και το κόκκαλο της λεκάνης.. Μου εξήγησε ο ιατρός ότι είναι λόγο της θέσης του μικρού επειδή τα ποδαράκια του κλωτσάνε προς τα κάτω.. 

Ακόμα δεν έχει γυρίσει βέβαια οπότε μάλλον απλά τον συνήθισα τον πόνο.... 

Οι γλουτοί σου λογικά σε πονάνε λόγω μέσης.. Από το βάρος μας που αλλάζει! Γενικά χαμός... Εγω τώρα μπήκα στην 31 εβδομάδα και ξεκίνησε η δύσπνοια... Προσπαθώ να μένω ψύχραιμη γιατί δεν έχω κάτι χειρότερο από αυτή την αίσθηση... Γενικά στην ζωή χαχαχα 

Πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες για τα βλαστοκυτταρα.. Θέλω και εγώ να ρωτήσω τον ιατρό μου και αναλαγως τι μου πει θα σας γράψω! 

Πότε έχεις ΠΗΤ; Κάτι δεν υπολογίζω καλά μάλλον στις εβδομάδες μου :P

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Christina60 είπε:

26/6 αργώ ακόμα λέω χαχαχα

Άρα μπήκες 32η ή έτσι τουλάχιστον μου λένε οι εφαρμογές μου:roll:

Εγώ πχ έχω ΠΗΤ 15/06 , τώρα είμαι 33 ( 32 + 6 ), αύριο μπαίνω στην 34η

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 16/4/2022 at 8:36 ΠΜ, Annoula1990 είπε:

Καλημερα! Ευτυχως οι μετρησεις πανε σουπερ αλλα με σωστη διατροφη. Το περασμενο Σαββατο βγηκαμε με τον συζυγο για φαγητο, εφαγα λιιιιγο παραπανω κ αμεσως ανεβηκε! Πηρα μια σοκολατα ιον με στεβια, μου εφτιαξε κ η μαμα μου κορμο με φυστικοβουτυρο και ευτυχως αυτα δεν μου ανεβαζουν το σακχαρο.. σημερα θα στειλω τις μετρησεις στην ενδοκρινολογο μπας κ απο 4 μου τις κανει 2, ετσι μου ειχε πει οταν ξεκινησαμε..

Κοριτσια μου εγω ειμαι 33η εβδομαδα και ξεκινησαν σιγα σιγα ψιλοποναρακια περιοδου, η γυναικολογος μου με καθυσηχασε οτι ειναι φυσιολογικο.. και ποναω και στους προσαγωγους λες κ εχω κανει πολυ γυμναστικη κ πιαστηκα.. μου ειπε να ξεκινησω περπατημα μιση με μια ωρα σιγα σιγα! 

Εσεις πως πατε;

Τελικη ευθεια!!!! Εγω εχω πητ 8/6, αλλα νιωθω οτι θα γεννησω 20 Μαη.. δεν ξερω γτ, ετσι πιστευω!

Και εγώ πητ 8/6 !!! Αλλά και εγώ πιστεύω ότι θα γεννήσω νωρίτερα!! Έχω ήδη μια πρόωρη εγκυμοσύνη 32η εβδομάδα!! Γενικά νιώθω το κοριτσάκι μου πολύ μέσα στην μέρα… και εγώ έχω πονάκια μέσα στην μέρα!! Τώρα έχω και έναν πονόλαιμο αστα!! Έχω την μικρή που μάλλον κατι μπυ κουβάλησε από σχολείο!!! Εγώ έκανα και Doppler και όλα καλά τα είδε ο γιατρός!! Υπερυχογραφικα είναι λίγο ποιο πίσω αλλά μέσα στα όρια όλα!! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Lelaki83 είπε:

Και εγώ πητ 8/6 !!! Αλλά και εγώ πιστεύω ότι θα γεννήσω νωρίτερα!! Έχω ήδη μια πρόωρη εγκυμοσύνη 32η εβδομάδα!! Γενικά νιώθω το κοριτσάκι μου πολύ μέσα στην μέρα… και εγώ έχω πονάκια μέσα στην μέρα!! Τώρα έχω και έναν πονόλαιμο αστα!! Έχω την μικρή που μάλλον κατι μπυ κουβάλησε από σχολείο!!! Εγώ έκανα και Doppler και όλα καλά τα είδε ο γιατρός!! Υπερυχογραφικα είναι λίγο ποιο πίσω αλλά μέσα στα όρια όλα!! 

Ζωηρα κοριτσια θα κανουμε.. και μενα πολυ κλωτσια. Γερα να ειναι κ ολα θα πανε τελεια!!!

Εμενα ειναι το 1ο μου παιδακι!

Βαλιτσες ετοιμες;;; 

Link to comment
Share on other sites

On 26/4/2022 at 2:24 ΜΜ, Christina60 είπε:

Hello! Κράτησε μια βδομάδα αυτό.. Δεν ήταν στους γλουτούς.. Ηταν κυριολεκτικά ανάμεσα από τα πόδια και το κόκκαλο της λεκάνης.. Μου εξήγησε ο ιατρός ότι είναι λόγο της θέσης του μικρού επειδή τα ποδαράκια του κλωτσάνε προς τα κάτω.. 

Ακόμα δεν έχει γυρίσει βέβαια οπότε μάλλον απλά τον συνήθισα τον πόνο.... 

Οι γλουτοί σου λογικά σε πονάνε λόγω μέσης.. Από το βάρος μας που αλλάζει! Γενικά χαμός... Εγω τώρα μπήκα στην 31 εβδομάδα και ξεκίνησε η δύσπνοια... Προσπαθώ να μένω ψύχραιμη γιατί δεν έχω κάτι χειρότερο από αυτή την αίσθηση... Γενικά στην ζωή χαχαχα 

Πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες για τα βλαστοκυτταρα.. Θέλω και εγώ να ρωτήσω τον ιατρό μου και αναλαγως τι μου πει θα σας γράψω! 

Λοιπόν εγώ είμαι στην 34η εβδομάδα με πητ 6/6!

Ο πόνος έχει εξαπλωθεί πλέον σε γλουτούς, ισχίο, μέση και λεκανη:confused::roll::tongue:

Νομίζω ότι ανοίγει η λεκάνη αλλά θα ρωτήσω και τον γιατρό μου.. 

Όσον αφορά τη δυσπνοια, έχω λαχανιασμα(έκοψα και το περπάτημα λόγω συσπασεων) και ταχυκαρδιες.. Θα πάω καρδιολογο;-)

Δεν έχει πάρει θέση η μικρή μου, οπότε κυρίως νιώθω κουτουλιες ψηλά (χάχα) και καμιά φορά κλωτσιές χαμηλά που μ ενοχλουν.. 

Κορίτσια, την πητ σας τη δίνουν οι γιατροί σύμφωνα με την τελευταία περίοδο η σύμφωνα με την αυχενική; 

Σας ευχαριστω, καλή δύναμη σε οοολεεςςς φιλιαα:x

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Εγώ μόλις βγήκα σε άδεια από την δουλειά και σκέφτομαι από Δευτέρα πια να πάω να κάνω λίγα ψώνια (νυχτικά, επιθέματα κτλ) για εμένα, και φορμακια για το μωρό. Σε άλλα νέα, πόνος στα ισχία και στους προσαγωγούς..και λαχάνιασμα..@Nantiaki, εμένα ΠΗΤ μου έδωσαν με βάση την αυχενική, αλλά επειδή δεν θυμόμουν ΤΕΠ:wub:. Νομίζω ότι αν η διαφορά από την ΤΕΠ είναι μεγαλύτερη βτης εβδομάδας στην ανάπτυξη του εμβρύου, υπολογίζεται η ημερομηνία βτης αυχενικής. Αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρη..ο γιατρός σου τι λέει;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nantiaki είπε:

Λοιπόν εγώ είμαι στην 34η εβδομάδα με πητ 6/6!

Ο πόνος έχει εξαπλωθεί πλέον σε γλουτούς, ισχίο, μέση και λεκανη:confused::roll::tongue:

Νομίζω ότι ανοίγει η λεκάνη αλλά θα ρωτήσω και τον γιατρό μου.. 

Όσον αφορά τη δυσπνοια, έχω λαχανιασμα(έκοψα και το περπάτημα λόγω συσπασεων) και ταχυκαρδιες.. Θα πάω καρδιολογο;-)

Δεν έχει πάρει θέση η μικρή μου, οπότε κυρίως νιώθω κουτουλιες ψηλά (χάχα) και καμιά φορά κλωτσιές χαμηλά που μ ενοχλουν.. 

Κορίτσια, την πητ σας τη δίνουν οι γιατροί σύμφωνα με την τελευταία περίοδο η σύμφωνα με την αυχενική; 

Σας ευχαριστω, καλή δύναμη σε οοολεεςςς φιλιαα:x

Εμένα τυχαίνει να πέφτει μαζί η πητ με τον υπέρηχο και εμένα επάνω είναι ακόμα αλλά ετσινκαιναλλιως καισαρική θα κάνω και έτσι αυτό εμένα δεν με αγχώνει με ενοχλεί ποκυ όμως η στάση του στην καθημερινότητα μου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...