Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Ιουνίου 2022


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Catalina2 είπε:

Πότε με το καλό υπολογίζεις;;

Εγώ τώρα συνειδητοποίησα ότι τέλη 36ης είναι η επόμενη εβδομάδα στην πραγματικότητα! Σοκ :blink:

Άρα η εξέταση στρεπτόκοκκου είναι συνηθισμένη! Δεν το ήξερα! 

@Annoula1990 

@Klaral 

Όντως, τέλη της 36ης εβδομάδας είναι στο τέλος της επόμενης εβδομάδας.... κοντεύουν οι μέρες πια...

Φάγαμε τον γάιδαρο και τώρα μασουλάμε την ουρά... χαχαχα!!

4 ώρες πρίν, Annoula1990 είπε:

Μα κ εγω απορω πως βρισκει χωρο.. νιωθω το κεφαλακι τοσο χαμηλα κ τα ποδια κατω απο το στηθος.. χθες ειχα για λιγο αυτη την καουρα - καψιμο απο το στομαχι μεχρι τον λαιμο...

Και εγω κανω 4 μετρησεις την μερα αλλα κανω πολλες παρασπονδιες, πολυ σπανια ανεβαινει.. αλλα εχω φυσιολογικο αμνιακο κ η μικρη εχει μικρη κοιλιτσα..

Μου ειπε η ενδοκρινολογος μολις πεσει το νηστειας σου κατω απο 80 ερχεται η μεγαλη μερα!!!! Ακομα ειμαι στο 85-88...

Αυτό δεν το ήξερα με το ζάχαρο νηστείας... θα το παρακολουθώ συστηματικά τότε....

Κορίτσια κι εγώ  κάνω παρασπονδίες... όχι τρομερά πράγματα... αλλά θα τσιμπήσω δυο κουλουράκια, ένα μπισκοτακι... η αλήθεια είναι ότι τώρα πεινάω και νωρίτερα από το τρίωρο των γευμάτων... πεινάω  σαν λύκος λέμε...

Α! Δεν σας είπα, είπα στον γιατρό μου ότι με πιάνουν φαγούρες, παλάμες, πόδια, κοιλιά... ανησύχησε για χολοσταση κυησης και με εστειλε για εξετάσεις του ήπατος.... τρανσαμινασες, χολικα κλπ...ευτυχώς ήταν όλα φυσιολογικά!!  Αν όντως είχα χολοσταση θα με έβαζε άρον άρον να γεννησω... πήγε η καρδιά μου στη θέση της και συνεχίσουμε!!

Ασχετο, κορίτσια,  όσες γεννάτε στο Ιασώ ρωτάω, δικαιουμαστε μαζί μας μόνο ένα  συνοδό, αλλά φαντάζομαι μπορεί να μπαινοβγαινει, δεν θα είναι αναγκασμένος να μείνει μαζί μας από την αρχή μέχρι να βγούμε, έτσι δεν είναι? Ξέχασα να το ρωτήσω .... 

Αντε καλό βράδυ!!

Θα τα πούμε πάλι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 565
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες!! Πάντως @Annoula1990 μου, θυμάμαι ότι τότε μου είχε πει η μαία ότι μια χαρά λέει είναι που γεννάω με τόσο σάκχαρο, άλλες λέει πάνε με 80 και σχεδόν λιποθυμούν..λοιπόν, εγώ κορίτσια, πρωινή πίεση 9-6.. και όλο το βράδυ ζεσταινομουν και υπέφερα. Νομίζω ήρθε η ώρα για λίγη ξεκούραση!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 17/5/2022 at 5:37 ΜΜ, Catalina2 είπε:

Πότε με το καλό υπολογίζεις;;

Εγώ τώρα συνειδητοποίησα ότι τέλη 36ης είναι η επόμενη εβδομάδα στην πραγματικότητα! Σοκ :blink:

Άρα η εξέταση στρεπτόκοκκου είναι συνηθισμένη! Δεν το ήξερα!

@Annoula1990 δεν είμαι σίγουρη για συσπάσεις, νομίζω δεν έχω αλλά ίσως και να μην τις νιώθω, θα δείξει τη Δευτέρα το NST. Όσο για την κίνηση των εμβρύων, τα νιώθω, ναι, πολύ έντονα και απορώ πού βρίσκουν ακόμη χώρο να κουνιούνται... βέβαια, ίσως και γι αυτό να τα νιώθω, επειδή στριμώχνονται και κοπανάνε παντού :grin:

@Klaral και μένα το αμνιακό στον ένα σάκο είναι παραπάνω από το φυσιολογικό, υδράμνιο δηλαδή, αλλά μου είπαν ότι σε αυτή τη φάση, δεν κάνουμε κατι  - συνεχίζω διατροφή (ε, με κάποιες παρασπονδίες) κι ό,τι γίνει!

Δεν ξέρω είμαι απρόβλεπτη όπως λέει και η γιατρός μου!!! Αύριο θα κάνω nsd να δούμε τι γίνεται …. Πάντως εμενα σε κάποιες φάσεις με χτυπάει ένα μέτρο στον προσαγωγό τον δεξί σε σημείο που παραλύει το πόδι μου!!! Έχετε και εσείς τέτοια;;; Πάντως την κρίσιμη εβδομάδα που ήταν η 32η την πέρασα και έχω χαρεί !!!

Link to comment
Share on other sites

On 17/5/2022 at 11:34 ΜΜ, athinaida είπε:

Όντως, τέλη της 36ης εβδομάδας είναι στο τέλος της επόμενης εβδομάδας.... κοντεύουν οι μέρες πια...

Φάγαμε τον γάιδαρο και τώρα μασουλάμε την ουρά... χαχαχα!!

Αυτό δεν το ήξερα με το ζάχαρο νηστείας... θα το παρακολουθώ συστηματικά τότε....

Κορίτσια κι εγώ  κάνω παρασπονδίες... όχι τρομερά πράγματα... αλλά θα τσιμπήσω δυο κουλουράκια, ένα μπισκοτακι... η αλήθεια είναι ότι τώρα πεινάω και νωρίτερα από το τρίωρο των γευμάτων... πεινάω  σαν λύκος λέμε...

Α! Δεν σας είπα, είπα στον γιατρό μου ότι με πιάνουν φαγούρες, παλάμες, πόδια, κοιλιά... ανησύχησε για χολοσταση κυησης και με εστειλε για εξετάσεις του ήπατος.... τρανσαμινασες, χολικα κλπ...ευτυχώς ήταν όλα φυσιολογικά!!  Αν όντως είχα χολοσταση θα με έβαζε άρον άρον να γεννησω... πήγε η καρδιά μου στη θέση της και συνεχίσουμε!!

Ασχετο, κορίτσια,  όσες γεννάτε στο Ιασώ ρωτάω, δικαιουμαστε μαζί μας μόνο ένα  συνοδό, αλλά φαντάζομαι μπορεί να μπαινοβγαινει, δεν θα είναι αναγκασμένος να μείνει μαζί μας από την αρχή μέχρι να βγούμε, έτσι δεν είναι? Ξέχασα να το ρωτήσω .... 

Αντε καλό βράδυ!!

Θα τα πούμε πάλι!!

Hello! Μόλις γύρισα από τον ιατρό μου και μου έλεγε τα της γέννας... 

Ένας σύνοδος μόνο επιτρέπεται με τεστ covid ακόμα.. Και μπορεί να μπαινοβγαινει! 

Βλέπω όλες έχουμε αρχίσει και πιεζομαστε.. Εγω χτες είχα ένα επεισόδιο με συσπάσεις πολύ έντονες ανά μισή ώρα και μου λέει ο ιατρός εεε μου λέει εντάξει πρόωρο θα είναι μπορεί και να γεννήσεις σημερα.... Κόντεψα να τρελαθώ χάχα καμία ψυχραιμία! 

Πήγα σήμερα να δούμε ότι όλα είναι καλά και ο μικρούλης είναι μόνο 1900..(34εβδομαδα) Μου είπε οτι αναπτύσσεται κανονικά απλώς ότι είναι μικρούλης.. Αγχώθηκα εννοείται αλλά ο ιατρος καθόλου είπε ίσα ίσα ότι θα είναι πιο εύκολο για την γέννα.. Αλλά και πάλι! 

Με έπιασε και η Μαία και μου μίλησε για τον θηλασμό.. Γενικά έχει αρχίσει και γίνεται πολύ αληθινό ξαφνικά χαχαχα 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Christina60 είπε:

Hello! Μόλις γύρισα από τον ιατρό μου και μου έλεγε τα της γέννας... 

Ένας σύνοδος μόνο επιτρέπεται με τεστ covid ακόμα.. Και μπορεί να μπαινοβγαινει! 

Βλέπω όλες έχουμε αρχίσει και πιεζομαστε.. Εγω χτες είχα ένα επεισόδιο με συσπάσεις πολύ έντονες ανά μισή ώρα και μου λέει ο ιατρός εεε μου λέει εντάξει πρόωρο θα είναι μπορεί και να γεννήσεις σημερα.... Κόντεψα να τρελαθώ χάχα καμία ψυχραιμία! 

Πήγα σήμερα να δούμε ότι όλα είναι καλά και ο μικρούλης είναι μόνο 1900..(34εβδομαδα) Μου είπε οτι αναπτύσσεται κανονικά απλώς ότι είναι μικρούλης.. Αγχώθηκα εννοείται αλλά ο ιατρος καθόλου είπε ίσα ίσα ότι θα είναι πιο εύκολο για την γέννα.. Αλλά και πάλι! 

Με έπιασε και η Μαία και μου μίλησε για τον θηλασμό.. Γενικά έχει αρχίσει και γίνεται πολύ αληθινό ξαφνικά χαχαχα 

Ναι ξαφνικά έχει γίνει πολύ αληθινό... χάχαχα!

Φτάνουμε κορίτσια...

Πως είναι οι συσπάσεις??? Εγώ δεν καταλαβαίνω τίποτα.... παίρνω μαγνησιο βέβαια.... Να με προστατεύει τόσο πολύ πια??

Για το βάρος μην ανησυχείς, κάτσε λίγο στα αυγά σου να περάσουν ακόμη κάποιες εβδομάδες και ο μικρός θα πάρει τα πάνω του... στην εβδομάδα σου παίρνουν γύρω στα 30 γρ. Την ημέρα... άσε που και ο υπερηχος κατά προσέγγιση δίνει αποτελέσματα...

Οι υπόλοιπες πως τα πάτε ??

Δεν έκανε καμία την αρχή,  ακόμα, έτσι??

Είμαστε όλες ακόμα με τούρλα τις κοιλιές?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , athinaida είπε:

Ναι ξαφνικά έχει γίνει πολύ αληθινό... χάχαχα!

Φτάνουμε κορίτσια...

Πως είναι οι συσπάσεις??? Εγώ δεν καταλαβαίνω τίποτα.... παίρνω μαγνησιο βέβαια.... Να με προστατεύει τόσο πολύ πια??

Για το βάρος μην ανησυχείς, κάτσε λίγο στα αυγά σου να περάσουν ακόμη κάποιες εβδομάδες και ο μικρός θα πάρει τα πάνω του... στην εβδομάδα σου παίρνουν γύρω στα 30 γρ. Την ημέρα... άσε που και ο υπερηχος κατά προσέγγιση δίνει αποτελέσματα...

Οι υπόλοιπες πως τα πάτε ??

Δεν έκανε καμία την αρχή,  ακόμα, έτσι??

Είμαστε όλες ακόμα με τούρλα τις κοιλιές?

Εμενα πετρωνει η κοιλιά μου και αλλάζει και σχήμα..(αυτό είναι λίγο τρομακτικό γιατί είναι σαν να κάνει ένα εξόγκωμα κουλό) Και μένει έτσι για 30δευτερολεπτα περίπου.. Δεν πονάει ακριβώς είναι σαν να μαγκωνει κάπως το σώμα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Christina60 είπε:

Εμενα πετρωνει η κοιλιά μου και αλλάζει και σχήμα..(αυτό είναι λίγο τρομακτικό γιατί είναι σαν να κάνει ένα εξόγκωμα κουλό) Και μένει έτσι για 30δευτερολεπτα περίπου.. Δεν πονάει ακριβώς είναι σαν να μαγκωνει κάπως το σώμα.. 

Πολύ αναλυτική περιγραφή!!

Σε ευχαριστώ, να είσαι καλά!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Ναι, ευτυχώς ακόμα οι κοιλίες τούρλα χαχαχαχα!! Εγώ έκανα σήμερα τις τελευταίες εξετάσεις, και από συσπάσεις καλά πάμε. Εγώ νιώθω τράβηγμα, αλλάζει το σχήμα της κοιλιάς και εμένα, αλλά δεν είναι ευτυχώς επίπονες. Σε κάθε περίπτωση, στην φάση που είμαστε μου είπε ο γιατρός μου ότι αν ξεκινήσει τοκετός δεν τον σταματάμε, οπότε έχω αφεθεί και απλά δίνω οδηγίες για τον μικρό για όταν θα λείψω. Τις οποίες και δεν ακούει κανείς γιατί νομίζουν ότι έχουμε καιρό, μετά θα τρέχουν:P!! Απλά ρε κορίτσια, πολλές τύψεις έχω για τον γιο μου, ότι με την εγκυμοσύνη τον παραμελώ (που δεν ισχύει κιόλας), ότι μετά δεν θα μπορώ να παίζω συνέχεια μαζί του..μάλλον οι ορμόνες μου κάνουν πάρτυ, δεν εξηγείται αλλιώς:)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Άντε να κάνει καμία την αρχή, να μας πει και τις υπόλοιπες:lol:

Κορίτσια εγώ τον τελευταίο καιρό πονάω πολύ, και οι συσπάσεις μου πονάνε, μου κόβουν την ανάσα, αλλά πονάνε και οι προσαγωγοι μου... Ειδικά το βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ, εχθές κοιμήθηκα καθιστή στον καναπέ... Όλη μέρα κοιμάμαι 4-5 ώρες σύνολο.. Δύσκολη περίοδος, δεν ξέρω πως θα την παλέψω μέχρι την ΠΗΤ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!

 

12 ώρες πρίν, Klaral είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Ναι, ευτυχώς ακόμα οι κοιλίες τούρλα χαχαχαχα!! Εγώ έκανα σήμερα τις τελευταίες εξετάσεις, και από συσπάσεις καλά πάμε. Εγώ νιώθω τράβηγμα, αλλάζει το σχήμα της κοιλιάς και εμένα, αλλά δεν είναι ευτυχώς επίπονες. Σε κάθε περίπτωση, στην φάση που είμαστε μου είπε ο γιατρός μου ότι αν ξεκινήσει τοκετός δεν τον σταματάμε, οπότε έχω αφεθεί και απλά δίνω οδηγίες για τον μικρό για όταν θα λείψω. Τις οποίες και δεν ακούει κανείς γιατί νομίζουν ότι έχουμε καιρό, μετά θα τρέχουν:P!! Απλά ρε κορίτσια, πολλές τύψεις έχω για τον γιο μου, ότι με την εγκυμοσύνη τον παραμελώ (που δεν ισχύει κιόλας), ότι μετά δεν θα μπορώ να παίζω συνέχεια μαζί του..μάλλον οι ορμόνες μου κάνουν πάρτυ, δεν εξηγείται αλλιώς:)

Όντως οι ορμόνες κάνουν πάρτι...  Είναι φυσιολογικό να νιωθεις ενοχές και να πιέζεσαι.. αλλά σκεψου ότι σε λίγο θα κανεις ένα μεγάλο δώρο στον μικρουλη σου!! Ένα τρομερό δώρο!!

Εγώ κλαίω με το παραμικρό... μπορει να δω κάτι στην τηλεόραση, ακόμη και μια σκηνή από μια σειρά και να βάλω τα κλάματα... 

Αλλά το βασικό μου πρόβλημα είναι το σύνδρομο καρπιαιου σωλήνα!! Επειδή ρίχνω όλο μου το βάρος στα χέρια για να σηκωθώ και για να γυρίσω πλευρό, τα έχω κουράσει πολύ..

Συμβαίνει λέει αυτό στο 50-60% των εγκυμοσυνων... δεν είχα ιδέα..  Έχει συμβεί σε καμία άλλη?? και η παρακράτηση υγρών διάβαζα ότι επιτείνει το φαινόμενο,  ο καρπιαιος σωλήνας πιέζεται, κλείνει και τα νεύρα πονάνε φοβερά!!

Το βράδυ που ξυπνάω και το πρωί τα δάκτυλα είναι μουδιασμένα και με πονουν πολύ, νιωθω ότι με τρυπουν χίλιες καρφίτσες... το σύνδρομο λένε ότι υποχωρεί σταδιακά μετά τον τοκετό σε λίγους μήνες.... εγώ φοβάμαι... πως θα σηκώνω τα μωρά με μουδιασμένα χέρια, κι αν μου πέσουν?? 

Τι να πω... ο θεός να βάλει το χέρι του...

10 ώρες πρίν, im_leela είπε:

Άντε να κάνει καμία την αρχή, να μας πει και τις υπόλοιπες:lol:

Κορίτσια εγώ τον τελευταίο καιρό πονάω πολύ, και οι συσπάσεις μου πονάνε, μου κόβουν την ανάσα, αλλά πονάνε και οι προσαγωγοι μου... Ειδικά το βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ, εχθές κοιμήθηκα καθιστή στον καναπέ... Όλη μέρα κοιμάμαι 4-5 ώρες σύνολο.. Δύσκολη περίοδος, δεν ξέρω πως θα την παλέψω μέχρι την ΠΗΤ

Κι εγώ 4-5 ώρες κοιμάμαι στο συνολο... υπομονή... κάθε μέρα που περνά είναι ένας μικρός άθλος,  αλλά αξίζει ο κόπος για τα μωρά μας !!

Άλλη μια όμορφη μέρα σήμερα!!

Όσες μπορείτε,  πηγαίνετε για καφεδάκι!! Θα μας λειψουν αυτές οι μικρές απολαύσεις!! Μην τις περιφρονειτε, τώρα που μπορείτε!!

Φιλιά πολλά!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 59 λεπτά , athinaida είπε:

Αλλά το βασικό μου πρόβλημα είναι το σύνδρομο καρπιαιου σωλήνα!! Επειδή ρίχνω όλο μου το βάρος στα χέρια για να σηκωθώ και για να γυρίσω πλευρό, τα έχω κουράσει πολύ..

Συμβαίνει λέει αυτό στο 50-60% των εγκυμοσυνων... δεν είχα ιδέα..  Έχει συμβεί σε καμία άλλη?? και η παρακράτηση υγρών διάβαζα ότι επιτείνει το φαινόμενο,  ο καρπιαιος σωλήνας πιέζεται, κλείνει και τα νεύρα πονάνε φοβερά!!

Καλημέρα σε όλες!! @athinaida μου, είχα και εγώ το ίδιο ακριβώς θέμα στον γιο μου, αλλά μόλις γέννησα έφυγε αμέσως!! Βέβαια, μετά από λάθος κράτημα στον θηλασμό, έπαθα φλεγμονή στον καρπό, αλλά υποχώρησε και αυτό μόλις αποθηλασα. Μην σε τρομάζει, θα δεις ότι μόλις γεννήσεις θα σου περάσει..άσε που δεν θα έχεις τον χρόνο να το σκεφτείς κιόλας!! Κορίτσια να σας πω από την εμπειρία μου ότι οι πρώτες 40 ημέρες είναι χαοτικές. Και απαιτούν θέληση και κουράγιο. Αλλά είναι τέτοιος ο έρωτας για τα μωρά μας και τόσο μικρό το χρονικό διάστημα, που μετά από λίγο καιρό δεν θα το θυμάστε. Να ζητάτε βοήθεια από όπου μπορείτε να την βρείτε, να μιλάτε για τα συναισθήματα σας. Η μητρότητα δεν είναι εύκολη, ειδικά στην αρχή. Αλλά είναι ευλογία, να το θυμάστε στις δύσκολες στιγμές. Και μην αγχώνεστε με τον θηλασμό επίσης. Και κλείστε το αυτιά σας στα πρέπει των γύρω. Το μόνο πρέπει, είναι να είστε καλά εσείς και τα μωρά σας!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια κι από μενα:x

Ακόμη τούρλα η κοιλιά ευτυχώς.. Αλλά νομίζω ότι δεν θα μου αφήσει αλλά περιθώρια ο γιατρός.. Από βδομάδα λογικά θα μπω στο μαιευτηριο(38η εβδομάδα). Η μικρή μου είναι χαμηλά, όμως θα πρέπει να γεννήσω με καισαρική, οπότε πρέπει να την προλάβουμε 8-)

Η κοιλιά αλλάζει σχήμα και από συσπάσεις κ απ τη μικρή μου(δεν μοιάζει σ εμένα το παιδι:wink:) και πονάει. Είμαι ξάπλα και κοιμάμαι με διαλείμματα... Επίσης, έχει μειωθεί ο ρυθμός ανάπτυξης της μικρής. Συμβαίνει σε καμία άλλη αυτό; παίρνει λιγότερα γραμμάρια απ ότι έπαιρνε μέχρι τώρα.. 2800 ήταν την Πέμπτη! Ανησυχώ μήπως δεν αιματωνεται επαρκώς.. 

Αυτά από μένα! Σας φιλω! Σας εύχομαι καλή δύναμη και όσες μπορείτε ρίξτε το στις ηλιόλουστες βόλτες, αποθηκεύστε ενέργεια!! Θα σας ενημερώσω για τυχόν νεοτερα:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!! @Nantiaki, νομίζω ότι προς το τέλος πέφτει ο Ρυθμός ανάπτυξης ούτως ή άλλως. Αν δεν σου ανέφερε και κάτι ο γιατρός, μην ανησυχείς για τίποτα!! Μόνο ανυπόμονη επιτρέπεται να είσαι:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, im_leela είπε:

Πόσες ημέρες έχετε για την ΠΗΤ σας; :wub:

Καλησπέρα!

η ΠΗΤ μου είναι 27/06 αλλά είναι δίδυμη κύηση κι έχω και μια πρόσφατη σχετικά τομή από χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος οπότε θα το επισπεύσουμε!

Έκανα σήμερα καρδιοτοκογράφημα πρώτη φορά - τα μωρά ήταν μια χαρά, καταγράφηκαν και 1-2 συσπάσεις (αν δε μου το έλεγαν, δε θα τις καταλάβαινα βασικά) οπότε το πλάνο είναι να επαναλάβω την εξέταση την Τετάρτη, να κάνω και προεγχειρητικό και να μπω την Παρασκευή, 35+4 ημέρες δηλαδή! Κι όλα αυτά, με το σύζυγο ακόμα και σήμερα θετικό στα rapid :blink: τι να πω; πολλή αγωνία, ελπίζω να αρνητικοποιηθεί ως την παρασκευή, μη γεννάω μόνη δηλαδή, κρίμα είναι! Ως τότε, θα είμαι ξάπλα, μη γίνει και κανένα απρόοπτο!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...