Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μανούλες Ιουνίου 2022


Recommended Posts

Καλημέρα στις νέες μανούλες και σε όσες έχουν τουρλωτες κοιλίτσες ακόμα!

Ήρθε και η σειρά μου κορίτσια!

Αύριο το πρωί, μπαίνω για προγραμματισμένη καισαρική!

Καιρός ειναι να γνωρίσουμε τα μωράκια απο κοντά που με είχαν  ταράξει στις κλωτσιές τόσους μήνες...

Θα τα ξαναπούμε όταν βρω χρόνο να σας γραψω....

Εύχομαι σε όσες έχουν γεννήσει να χαίρονται τις στιγμές με τα αστεράκια τους και σε όσες βρίσκονται στην αναμονή,  καλή λευτεριά με την βοήθεια της Παναγίας...

Φιλιά...

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 565
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , athinaida είπε:

Καλημέρα στις νέες μανούλες και σε όσες έχουν τουρλωτες κοιλίτσες ακόμα!

Ήρθε και η σειρά μου κορίτσια!

Αύριο το πρωί, μπαίνω για προγραμματισμένη καισαρική!

Καιρός ειναι να γνωρίσουμε τα μωράκια απο κοντά που με είχαν  ταράξει στις κλωτσιές τόσους μήνες...

Θα τα ξαναπούμε όταν βρω χρόνο να σας γραψω....

Εύχομαι σε όσες έχουν γεννήσει να χαίρονται τις στιγμές με τα αστεράκια τους και σε όσες βρίσκονται στην αναμονή,  καλή λευτεριά με την βοήθεια της Παναγίας...

Φιλιά...

Καλημέρα!!! Με το καλό εύχομαι όλα να πάνε τέλεια να δεχτείς το μωράκι σου!!

Και εγώ αύριο πρωί θα μπω τελικά με ορό. Η μπέμπα δεν έχει κατέβει πολύ αλλά έχω διαστολή 2 και μαλακό τράχηλο. Δεν μπορώ να περιμένω- αύριο θα είμαι 40+2.

Με το καλό να γνωρίσουμε τα μωράκια μας!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evdoksia28 είπε:

Κορίτσια τώρα για να γεννήσεις κάνεις rapid αν είσαι εμβολιασμενος;; 

Επίσης ξέρετε αν στο Ιασώ κάτω στο καφέ επιτρέπεται να έρθουν συγγενείς;;

Με το καλό και με έναν πόνο λοιπόν!!

Ε, είσαι τελειομηνη πλέον!! Μπράβο!!

Ναι, rapid μου είπαν, αν είσαι εμβολιασμενη.

Τώρα για το καφέ δεν έχω ιδέα...

Ας μας πει, αν ξέρει,  κάποια κοπέλα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!! @athinaida και @Evdoksia28 εύχομαι τα καλύτερα!! Με το καλό εύχομαι και στις δύο σας, για την πιο σημαντική μέρα της ζωής σας!! Με το καλό να γνωρίσετε τα μωράκια σας!! Εγώ περιμένω ακόμα:).... δυστυχώς δεν ξέρω για το Ιασώ γιατί θα γεννήσω στο Μητέρα, που για την επιτόκο ζητάνε Pcr και για τον συνοδό rapid. Όταν νιώσετε έτοιμες, μας ενημερώνετε!!!!!! Καλή λευτεριά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Klaral είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!! @athinaida και @Evdoksia28 εύχομαι τα καλύτερα!! Με το καλό εύχομαι και στις δύο σας, για την πιο σημαντική μέρα της ζωής σας!! Με το καλό να γνωρίσετε τα μωράκια σας!! Εγώ περιμένω ακόμα:).... δυστυχώς δεν ξέρω για το Ιασώ γιατί θα γεννήσω στο Μητέρα, που για την επιτόκο ζητάνε Pcr και για τον συνοδό rapid. Όταν νιώσετε έτοιμες, μας ενημερώνετε!!!!!! Καλή λευτεριά!!

Να είσαι καλά!!

Κι εσύ με έναν πόνο!!

Μην απελπίζεσαι που μένεις πιο πίσω... περνούν οι μέρες γρήγορα... θα έρθει και η σειρά σου!

Αν και τώρα στο τέλος,  τα αισθήματα είναι ανάμεικτα... και θέλω και δεν θέλω.... Είναι ο φόβος του αγνώστου μάλλον...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από το Ιασώ!

Γεννησαμε και είμαστε μια χαρά!!

Όλα πήγαν καλά! Δόξα τω θεώ!!

Τα μωράκια δεν χρειάστηκαν υποστήριξη κσι τα έχουμε δίπλα μας στο δωματιο από την αρχή!

Νιώθω μεγάλη ευλογία κορίτσια!!

Το νιώθετε κι εσείς, έτσι δεν είναι? Αφήστε που μου φαίνονται πανέμορφα και τα δυο,  μίλησε η μαμά κουκουβάγια τώρα!!

Χάχαχα!!

Τώρα γνωριζόμαστε μεταξύ μας και προσπαθούμε να μάθουμε να τρώνε απο το στήθος...αλλάξαμε πίστα λοιπόν... next lever, μητρικός θηλασμός! :)

@Klaral εσύ πότε με το καλό??

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!!! @athinaida μου να σου ζήσουν και καλή ανατροφή!!!!!! Εύχομαι καλή λοχεία και υπέροχους θηλασμους!! Εγώ ακόμα περιμένω χαχαχαχχαχαα.....αν δεν έρθει μέχρι την Τρίτη, θα μπω την Τετάρτη για πρόκληση. Μου είπε ο γιατρός αν ήθελα και μεσα στο ΣΚ, αλλά του δίνω άλλη μια ευκαιρία να αποφασίσει πότε θα έρθει:P. Το τι πικάντικο έφαγα εχθές το βράδυ μπας και, δεν λέγεται.....τελικά μόνο το στομάχι μου πειραξε:-D, από γέννα τίποτα!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Klaral είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!!! @athinaida μου να σου ζήσουν και καλή ανατροφή!!!!!! Εύχομαι καλή λοχεία και υπέροχους θηλασμους!! Εγώ ακόμα περιμένω χαχαχαχχαχαα.....αν δεν έρθει μέχρι την Τρίτη, θα μπω την Τετάρτη για πρόκληση. Μου είπε ο γιατρός αν ήθελα και μεσα στο ΣΚ, αλλά του δίνω άλλη μια ευκαιρία να αποφασίσει πότε θα έρθει:P. Το τι πικάντικο έφαγα εχθές το βράδυ μπας και, δεν λέγεται.....τελικά μόνο το στομάχι μου πειραξε:-D, από γέννα τίποτα!!

Έλα και γω τα ίδια ακόμα εδώ! Τελευταίοι των Μοϊκανών χαχαχα

Κουράγιο.. Εγω βέβαια έχω 2 βδομάδες ακόμα μέχρι την τελική! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2022 at 5:08 ΜΜ, Evdoksia28 είπε:

Κορίτσια τώρα για να γεννήσεις κάνεις rapid αν είσαι εμβολιασμενος;; 

Επίσης ξέρετε αν στο Ιασώ κάτω στο καφέ επιτρέπεται να έρθουν συγγενείς;;

Rapid αν είσαι εμβολιασμένους !!! Και συγγενής μόνο στο καφέ!!! Ο σύνοδος σου μπορεί να είναι και μαζί σου στην αναμονή πριν το χειρουργείο !!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 hours ago, Klaral said:

Καλησπέρα κορίτσια!! 3.800!!!!! Όλα καλά, τρελάθηκα λόγω μεγέθους, με βεντούζα μου τον πήραν. Ήδη θηλασαμε αμέσως και χωρίς πρόβλημα!!

Γεια σας κορίτσια, να σας ζήσουν όσες γεννήσατε!

κ εγώ περιμένω προς το παρόν , είναι το πρώτο μου παιδακι και έχω φοβηθεί λιγάκι δε βλέπω να έρχεται από μόνο του. Η τεχνητοί πόνοι είναι κάτι να με αγχώνει ; Πονάνε πιο πολύ πιο λίγο; Αν και δεν έχω εικόνα πως πονάνε οι φυσικοί πόνοι χαχα έχω φοβηθεί και σκέφτομαι καο την καισαρική κάποιες στιγμές. Έχω δυνατότητα επισκληριδειου τι λέτε ; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Γεια σας κορίτσια, να σας ζήσουν όσες γεννήσατε!

κ εγώ περιμένω προς το παρόν , είναι το πρώτο μου παιδακι και έχω φοβηθεί λιγάκι δε βλέπω να έρχεται από μόνο του. Η τεχνητοί πόνοι είναι κάτι να με αγχώνει ; Πονάνε πιο πολύ

Καλησπέρα σε όλες!! @ΕΛΕΝΗ12, μην αγχώνεσαι για τίποτα. Εγώ που έχω περάσει και τους δύο πόνους έχω να σου πω ότι πήρα λίγο πιο χαλαρά τους τεχνητούς. Έκανα επισκληριδιο σε διαστολή 5, ενώ στους φυσικούς σε διαστολή περίπου 3 νομίζω. Βέβαια έχει να κάνει και με τον άνθρωπο, αλλά τίποτα δεν είναι τρομακτικό στην γέννα, πίστεψε με..Όλα θα σου πάνε τέλεια!!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klaral said:

Καλησπέρα σε όλες!! @ΕΛΕΝΗ12, μην αγχώνεσαι για τίποτα. Εγώ που έχω περάσει και τους δύο πόνους έχω να σου πω ότι πήρα λίγο πιο χαλαρά τους τεχνητούς. Έκανα επισκληριδιο σε διαστολή 5, ενώ στους φυσικούς σε διαστολή περίπου 3 νομίζω. Βέβαια έχει να κάνει και με τον άνθρωπο, αλλά τίποτα δεν είναι τρομακτικό στην γέννα, πίστεψε με..Όλα θα σου πάνε τέλεια!!

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μπυ! Και κάτι άλλο θέλω να ρωτήσω, το μωρό δεν έχει κατέβει ακόμα και μου είπε ο γιατρός ότι αν φτάσουμε στην ΠΗΤ και είναι ακόμα ψηλά δεν έχει και νόημα να βάλουμε τεχνητους πόνους γιατί μπορεί και να μην κατέβει…. Ποια είναι η άποψη σας ; 
 

πρεπει να κάνω κάτι σε υπερβολικό βαθμό για να κατέβει ; Περπατάω καθημερινά 2-3 χλμ…

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μπυ! Και κάτι άλλο θέλω να ρωτήσω, το μωρό δεν έχει κατέβει ακόμα και μου είπε ο γιατρός ότι αν φτάσουμε στην ΠΗΤ και είναι ακόμα ψηλά δεν έχει και νόημα να βάλουμε τεχνητους πόνους γιατί μπορεί και να μην κατέβει…. Ποια είναι η άποψη σας ; 
 

πρεπει να κάνω κάτι σε υπερβολικό βαθμό για να κατέβει ; Περπατάω καθημερινά 2-3 χλμ

Το θέμα είναι τι εναλλακτική λύση δίνει ο γιατρός. Περπατά πάντως όσο αντέχεις, μόνο καλό κάνει. Και εμένα ψηλά ήταν με τους τεχνιτους και κατέβηκε τελικά, άλλο που ήταν μεγάλος και χρειάστηκε βεντουζα:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...