Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Συγκατοίκηση με συγγενείς


AnnaKaterina12

Recommended Posts

Καλυτερα ετσι!!! Απαρατήρητη και ευχομαι συντομα σπιτακι σου!!! Καλή δύναμη και υπομονή!!! Που και που να σκέφτεσαι και εμείς όταν φιλοξενούμε δεν είμαστε και οι καλύτερες... Ο καθένας με τις παραξενιές του... εύχομαι να κυλήσει γρήγορα ο καιρός.... Και αν δεις ότι απελπίζεσαι υπάρχουν ξενοδοχεία με 200ευρω το μήνα... Αλλά θελει να έχεις άκρες... Και σ παρέχουν ίντερνετ νερό δεη όλα μέσα στην τιμή και καθαριότητα σεντόνια όπως αν έμενες σε ξενοδοχείο... Η να μιλήσεις με τσαμπουκά στον ρεσεψιονιστ... γτ κάποια τα δίνουν 400 και αν μιλήσεις τα πάνε 200... 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Διαφημίσεις

Γεια σας!! Θελω τη συμβουλη σας σε κατι... Σκεφτομαστε μηπως παμε να μεινουμε με τα πεθερικα τον πρωτο καιρο για να βοηθανε και το μωρο οταν ερθει η ωρα αλλα δεν ειμαι σιγουρη... τους συμπαθω και ειναι πολυ καλοι ομως λιγο με αγχωνει... εχετε καποια παρομοια εμπειρια;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Anastasia Polyzopoul είπε:

Γεια σας!! Θελω τη συμβουλη σας σε κατι... Σκεφτομαστε μηπως παμε να μεινουμε με τα πεθερικα τον πρωτο καιρο για να βοηθανε και το μωρο οταν ερθει η ωρα αλλα δεν ειμαι σιγουρη... τους συμπαθω και ειναι πολυ καλοι ομως λιγο με αγχωνει... εχετε καποια παρομοια εμπειρια;;;

Δεν έχεις το παραμικρό θέμα με τα πεθερικά σου. Από πολλούς που έχουν κάνει την κίνηση παραγνωρίζονται κ βγαίνουν στην επιφάνεια πρόβληματα. Εγώ δεν θα τολμούσα ποτέ να κάνω κάτι τέτοιο. Θέλω τον χώρο μου με τον άντρα μου. Πάντως αν το επιχειρησετε μακάρι όλα να πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

συνηθως τα θεματα μεταξυ γονιων κ παππουδων βγαινουν μετα τα παιδια.πιο πριν δεν υπαρχουν κ οι λογοι συνηθως

κ μαλιστα προκυπτουν κ χωρις συγκατοικηση

θα σου προτεινα να το ξανασκεφτεις

δυσκολη η συμβιωση.ποσο μαλλον με σενα νεα μαμα να προσπαθεις να βρεις τα πατηματα σου.να προσαρμπστειτε σαν ζευγαρι στις νεες συνθηκες.

δεν ξερω ποσο απαραιτητη ειναι η βοηθεια τους

αλλα γενικα θελει προσοχη για να κρατηθουν οι ισορροπιες.το αναποφευκτο κακο ειναι οτι συνηθως καποιος που βοηθαει στην ανατροφη ,κ οι παππουδες για παραδειγμα κ λογω εμπειριας,πολλες φορες γινονται παρεμβατικοι κ θελουν να εχουν λογο στις αποφασεις.φαντασου τι θα γινεται αν εχετε διασταση αποψεων

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και η βικυ, τα προβληματα με τα πεθερικα δημιουργουνται μετα τα παιδια. Και σε μενα συνεβη και σε πολλους αλλους. Το κυριοτερο ομως ειναι οτι αυτη η περιβοητη αναγκη για 24ωρη βοηθεια στο μωρο και τη λεχωνα ειναι μυθος. Δυστυχως η προηγουμενη γενια μας εχει πεισει οτι δεν θα τα καταφερουμε μονες, να ξερεις ομως οτι τελικα ειναι πολυ καλυτερα μονες με την ησυχια μας να βρουμε τους ρυθμους μας. 2-3 ασχετα ατομα μεσα στο σπιτι (τους) μονο φασαρια και παρεμβασεις θα κανουν. Στην τελικη ειναι σπιτι τους, αν θελουν να φερουν κοσμο θα φερουν ενω θες να ξεκουραστεις, αν θελουν να δουν δυνατα τηλεοραση θα το κανουν, αν θελουν να καπνισουν θα το κανουν, δεν θα εχεις λογο, μην κοιτας τωρα απο μακρυα που ειστε αγαπημενοι. Στο σπιτι τους θα εισαι φιλοξενουμενη, δεν θα σκεφτονται ολοι τη δικια σου τη βολη και μονο. Μεινε εκει που εισαι, αν μπορουν να ερχονται για ενα πιατο φαι ή μια καθαριοτητα ή και απλα παρεουλα μια στο τοσο στο δικο σου σπιτι, καλως. Αλλιως να ξερεις οτι μια χαρα θα τα καταφερεις οπως ολες που δεν ειχαμε μαναδες και πεθερες. Μην σε αγχωνει, δεν χρειαζεσαι και τοση βοηθεια, ειδικα στο πρωτο. Αν ηταν το 3ο-4ο παιδι οκ, αλλα για το πρωτο καλυτερα οι δυο σας.

  • Μου αρέσει 2

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...