Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

2 ημέρες καθυστέρηση και πολύ άχνη γραμμή θετικό....Βοήθεια!!!


Recommended Posts

Καλημέρααα σας κορίτσια!! Κοντεύω να χαζέψω και ζητάω τη γνώμη σας!! Έχω ήδη 2 ημέρες καθυστέρηση σ' ένα κύκλο 28 ημερών. Η περίοδος μου δεν είναι απόλυτα σταθερή, συνήθως στις 28 ημέρες μου έρχεται,  αλλά μπορεί και 26η ημέρα ακόμα και 29η. Πάνω από 29 ημέρες μου έχει συμβεί ελάχιστες φορές. Χθες το απόγευμα έκανα ένα τεστ και υπήρχε μια δεύτερη παρα πολύ άχνη γραμμή,  αν τα μάτια μας δλδ δεν κάνουν πουλάκια .

Από συμπτώματα καλα πάμε, πρησμένο στήθος,  πόνο στη μέση, ψυχολογικες μεταπτώσεις, πολυ ελαφριές αναγούλες, κράμπες και πόνους περιόδου και ένα μόνιμο βάρος στην κοιλιά. Επίσης, είχα ελάχιστη βλεννη ροζ χθες. 

Προσπαθούμε εδω και ένα χρόνο και όλα αυτά τα συμπτώματα είναι συνήθη πριν την περίοδο. Αλλά καθυστέρηση πάνω τις 29 ημέρες δνε είχα.  Τι λέτε βρε κορίτσια??? Φοβάμαι μήπως αυτοί οι πόνοι είναι ανησυχητικοί. 

Θα κανω σήμερα ή αύριο το πρωί με τα πρωινά ένα ακόμα τεστ. 

 

Ααα να σημειώσω ότι είχα θετικό τεστ ωορρηξιας 15η ημέρα και επαφές πριν και μετά.

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Sofi91 είπε:

Καλημέρααα σας κορίτσια!! Κοντεύω να χαζέψω και ζητάω τη γνώμη σας!! Έχω ήδη 2 ημέρες καθυστέρηση σ' ένα κύκλο 28 ημερών. Η περίοδος μου δεν είναι απόλυτα σταθερή, συνήθως στις 28 ημέρες μου έρχεται,  αλλά μπορεί και 26η ημέρα ακόμα και 29η. Πάνω από 29 ημέρες μου έχει συμβεί ελάχιστες φορές. Χθες το απόγευμα έκανα ένα τεστ και υπήρχε μια δεύτερη παρα πολύ άχνη γραμμή,  αν τα μάτια μας δλδ δεν κάνουν πουλάκια .

Από συμπτώματα καλα πάμε, πρησμένο στήθος,  πόνο στη μέση, ψυχολογικες μεταπτώσεις, πολυ ελαφριές αναγούλες, κράμπες και πόνους περιόδου και ένα μόνιμο βάρος στην κοιλιά. Επίσης, είχα ελάχιστη βλεννη ροζ χθες. 

Προσπαθούμε εδω και ένα χρόνο και όλα αυτά τα συμπτώματα είναι συνήθη πριν την περίοδο. Αλλά καθυστέρηση πάνω τις 29 ημέρες δνε είχα.  Τι λέτε βρε κορίτσια??? Φοβάμαι μήπως αυτοί οι πόνοι είναι ανησυχητικοί. 

Θα κανω σήμερα ή αύριο το πρωί με τα πρωινά ένα ακόμα τεστ. 

 

Ααα να σημειώσω ότι είχα θετικό τεστ ωορρηξιας 15η ημέρα και επαφές πριν και μετά.

Ευχαριστώ!!

Κάνε και σήμερα αν έχεις τεστ αν είναι θα δείξει 

Τι περιμένεις;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ellidr είπε:

Κάνε και σήμερα αν έχεις τεστ αν είναι θα δείξει 

Τι περιμένεις;;

Δυστυχώς δεν είχα άλλο σπίτι, θα κάνω το βράδυ που θα γυρίσω. Απλά δεν ξέρω αν αυτή η πολυ άχνη γραμμή μπορει να θεωρηθεί ως θετικό τεστ :unsure:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Sofi91 είπε:

Δυστυχώς δεν είχα άλλο σπίτι, θα κάνω το βράδυ που θα γυρίσω. Απλά δεν ξέρω αν αυτή η πολυ άχνη γραμμή μπορει να θεωρηθεί ως θετικό τεστ :unsure:

Ανέβασε το στο εξώφυλλο σου να το δούμε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Sofi91 είπε:

Καλημέρααα σας κορίτσια!! Κοντεύω να χαζέψω και ζητάω τη γνώμη σας!! Έχω ήδη 2 ημέρες καθυστέρηση σ' ένα κύκλο 28 ημερών. Η περίοδος μου δεν είναι απόλυτα σταθερή, συνήθως στις 28 ημέρες μου έρχεται,  αλλά μπορεί και 26η ημέρα ακόμα και 29η. Πάνω από 29 ημέρες μου έχει συμβεί ελάχιστες φορές. Χθες το απόγευμα έκανα ένα τεστ και υπήρχε μια δεύτερη παρα πολύ άχνη γραμμή,  αν τα μάτια μας δλδ δεν κάνουν πουλάκια .

Από συμπτώματα καλα πάμε, πρησμένο στήθος,  πόνο στη μέση, ψυχολογικες μεταπτώσεις, πολυ ελαφριές αναγούλες, κράμπες και πόνους περιόδου και ένα μόνιμο βάρος στην κοιλιά. Επίσης, είχα ελάχιστη βλεννη ροζ χθες. 

Προσπαθούμε εδω και ένα χρόνο και όλα αυτά τα συμπτώματα είναι συνήθη πριν την περίοδο. Αλλά καθυστέρηση πάνω τις 29 ημέρες δνε είχα.  Τι λέτε βρε κορίτσια??? Φοβάμαι μήπως αυτοί οι πόνοι είναι ανησυχητικοί. 

Θα κανω σήμερα ή αύριο το πρωί με τα πρωινά ένα ακόμα τεστ. 

 

Ααα να σημειώσω ότι είχα θετικό τεστ ωορρηξιας 15η ημέρα και επαφές πριν και μετά.

Ευχαριστώ!!

Καλό είναι να επαναλάβεις το τέστ με πρωινά ούρα ή ακόμα καλύτερα να κάνεις χοριακή. Έτσι θα ξέρεις σίγουρα. Απο τη στιγμή που έχεις καθυστέρηση θα δείξει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , Sofi91 είπε:

Δυστυχώς δεν είχα άλλο σπίτι, θα κάνω το βράδυ που θα γυρίσω. Απλά δεν ξέρω αν αυτή η πολυ άχνη γραμμή μπορει να θεωρηθεί ως θετικό τεστ :unsure:

Αν βγει 2η γραμμή είναι θετικό! Είτε άχνη είτε έντονη. Μην αγχώνεσαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι θετικό!!! Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι δεν θα έρθει ποτέ η στιγμή για εμας! Είμαι στη Γερμανία και δεν υπάρχει εδώ η δυνατότητα να πάω να κάνω χοριάκη χωρίς να κάνω πρώτα ραντεβού με τη γιατρό μου, οπότε θα περιμένω να κανω το τεστ ξανά . 

Άντε να δούμε...δηλαδή οι πόνοι είναι φυσιολογικοί? Είχε καμία κοπέλα πόνους περιόδου στην αρχή της εγκυμοσύνης?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Sofi91 είπε:

Μακάρι να είναι θετικό!!! Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι δεν θα έρθει ποτέ η στιγμή για εμας! Είμαι στη Γερμανία και δεν υπάρχει εδώ η δυνατότητα να πάω να κάνω χοριάκη χωρίς να κάνω πρώτα ραντεβού με τη γιατρό μου, οπότε θα περιμένω να κανω το τεστ ξανά . 

Άντε να δούμε...δηλαδή οι πόνοι είναι φυσιολογικοί? Είχε καμία κοπέλα πόνους περιόδου στην αρχή της εγκυμοσύνης?

Εγώ είχα πονακια και έχω ακόμα που όλοι λένε πως είναι φυσιολογικα. Για να βγήκε η 2η γραμμή κάτι ανιχνευτηκε. Όπως λένε ένα αρνητικό τεστ μπορεί να είναι ψευδές.. Ένα θετικό τεστ πολύ πολύ πολύ πολύ σπάνια!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sofi91 είπε:

Μακάρι να είναι θετικό!!! Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι δεν θα έρθει ποτέ η στιγμή για εμας! Είμαι στη Γερμανία και δεν υπάρχει εδώ η δυνατότητα να πάω να κάνω χοριάκη χωρίς να κάνω πρώτα ραντεβού με τη γιατρό μου, οπότε θα περιμένω να κανω το τεστ ξανά . 

Άντε να δούμε...δηλαδή οι πόνοι είναι φυσιολογικοί? Είχε καμία κοπέλα πόνους περιόδου στην αρχή της εγκυμοσύνης?

Το μόνο σίγουρο στην αρχή της εγκυμοσύνης είναι οι πόνοι περιόδου! Και στις τρεις εγκυμοσύνες μου είχα, όπως και οι περισσότερες έγκυες ! ΕυχομαΙ να πάνε όλα όπως τα θες!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Sofi91 said:

Καλημέρααα σας κορίτσια!! Κοντεύω να χαζέψω και ζητάω τη γνώμη σας!! Έχω ήδη 2 ημέρες καθυστέρηση σ' ένα κύκλο 28 ημερών. Η περίοδος μου δεν είναι απόλυτα σταθερή, συνήθως στις 28 ημέρες μου έρχεται,  αλλά μπορεί και 26η ημέρα ακόμα και 29η. Πάνω από 29 ημέρες μου έχει συμβεί ελάχιστες φορές. Χθες το απόγευμα έκανα ένα τεστ και υπήρχε μια δεύτερη παρα πολύ άχνη γραμμή,  αν τα μάτια μας δλδ δεν κάνουν πουλάκια .

Από συμπτώματα καλα πάμε, πρησμένο στήθος,  πόνο στη μέση, ψυχολογικες μεταπτώσεις, πολυ ελαφριές αναγούλες, κράμπες και πόνους περιόδου και ένα μόνιμο βάρος στην κοιλιά. Επίσης, είχα ελάχιστη βλεννη ροζ χθες. 

Προσπαθούμε εδω και ένα χρόνο και όλα αυτά τα συμπτώματα είναι συνήθη πριν την περίοδο. Αλλά καθυστέρηση πάνω τις 29 ημέρες δνε είχα.  Τι λέτε βρε κορίτσια??? Φοβάμαι μήπως αυτοί οι πόνοι είναι ανησυχητικοί. 

Θα κανω σήμερα ή αύριο το πρωί με τα πρωινά ένα ακόμα τεστ. 

 

Ααα να σημειώσω ότι είχα θετικό τεστ ωορρηξιας 15η ημέρα και επαφές πριν και μετά.

Ευχαριστώ!!

Είναι σίγουρα θετικό αν ειδες αχνή γραμμή! Απλά ειναι αχνη γιατι ειναι νωρίς ακόμα! Κι εγω ειχα εντονους πονους περιοδου τον πρωτο μηνα δεν ειναι ανησυχητικό. Ειδικα στο πρωτο ειναι που μεγαλώνει η μητρα σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας κορίτσια,  ευχαριστώ πολύ για όλες τις απαντήσεις σας και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να ερθουν όλα όσα ποθειτε. Εκανα και 2ο τεστ και πάλι τα ίδια, πολύ πολύ αχνή γραμμή.  Είχα όμως και λίγη καφέ βλεννα...δεν ξερω αν ειναι ανησυχητικό. Θα κανω και πρωινό τεστ και θα μιλήσω με τη γιατρο μου.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Sofi91 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια,  ευχαριστώ πολύ για όλες τις απαντήσεις σας και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να ερθουν όλα όσα ποθειτε. Εκανα και 2ο τεστ και πάλι τα ίδια, πολύ πολύ αχνή γραμμή.  Είχα όμως και λίγη καφέ βλεννα...δεν ξερω αν ειναι ανησυχητικό. Θα κανω και πρωινό τεστ και θα μιλήσω με τη γιατρο μου.

πιστευω οτι ειναι θετικο κ ας ειναι αχνο κ εισαι εγκυος.θα ηταν ιδανικο να μπορουσες να κανεις χοριακη,αλλα καταλαβαινω την δυσκολια

εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα παρα πολλα πονακια,κ πριν την χοριακη,που αργησα κ να την κανω.κ ειχα δει δυο φορες καφε υγρα.οποτε σε συνδυασμο κ με υπερηχο που εκανα(οταν εκανα χοριακη ειχα πολλες μερες καθυστερηση κ στον υπερηχο ειδαμε σακο κιολας),επειδη ειχε πιαστει χαμηλα η γιατρος μου εδωσε προγεστερονη

δ σου το λεω για να αγχωθεις.ισα ισα,τα πονακια ειναι πολυ συχνα κ συνηθως επειδη μεγαλωνει η μητρα.κ τα καφε δ ειναι απο μονα ανησυχητικα,γτ ειναι παλιο αιμα

αλλα καλο ειναι αν μπορεις να μιλησεις με ειδικο υγειας.γτ πχ στην δικη μου περιπτωση χρειαστηκε κτ παραπανω.ειχα πονους σχεδον σε ολη την εγκυμοσυνη.αλλα σε πολυ εντονο βαθμο,ειδικα στο πρωτο τριμηνο

προσπαθησε να εισαι ηρεμη κ να μην κουραζεσαι προληπτικα μεχρι να μιλησεις με γιατρο

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vikib είπε:

πιστευω οτι ειναι θετικο κ ας ειναι αχνο κ εισαι εγκυος.θα ηταν ιδανικο να μπορουσες να κανεις χοριακη,αλλα καταλαβαινω την δυσκολια

εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα παρα πολλα πονακια,κ πριν την χοριακη,που αργησα κ να την κανω.κ ειχα δει δυο φορες καφε υγρα.οποτε σε συνδυασμο κ με υπερηχο που εκανα(οταν εκανα χοριακη ειχα πολλες μερες καθυστερηση κ στον υπερηχο ειδαμε σακο κιολας),επειδη ειχε πιαστει χαμηλα η γιατρος μου εδωσε προγεστερονη

δ σου το λεω για να αγχωθεις.ισα ισα,τα πονακια ειναι πολυ συχνα κ συνηθως επειδη μεγαλωνει η μητρα.κ τα καφε δ ειναι απο μονα ανησυχητικα,γτ ειναι παλιο αιμα

αλλα καλο ειναι αν μπορεις να μιλησεις με ειδικο υγειας.γτ πχ στην δικη μου περιπτωση χρειαστηκε κτ παραπανω.ειχα πονους σχεδον σε ολη την εγκυμοσυνη.αλλα σε πολυ εντονο βαθμο,ειδικα στο πρωτο τριμηνο

προσπαθησε να εισαι ηρεμη κ να μην κουραζεσαι προληπτικα μεχρι να μιλησεις με γιατρο

@vikib σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Να χαίρεσαι το παιδακια σου!

Ειπα σήμερα να δοκιμάσω άλλης εταιρείας τεστ το οποίο βγήκε αρνητικο.  Τα προηγούμενα ήταν της clearblue. Ακόμα περίοδος δεν έχει φανεί πέρα από καφέ βλεννα κάποιες φορές.  

Ήθελα τόσο πολύ να είμαι...πφφφ κουράγιο και δύναμη σ' όλες εύχομαι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Sofi91 είπε:

@vikib σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Να χαίρεσαι το παιδακια σου!

Ειπα σήμερα να δοκιμάσω άλλης εταιρείας τεστ το οποίο βγήκε αρνητικο.  Τα προηγούμενα ήταν της clearblue. Ακόμα περίοδος δεν έχει φανεί πέρα από καφέ βλεννα κάποιες φορές.  

Ήθελα τόσο πολύ να είμαι...πφφφ κουράγιο και δύναμη σ' όλες εύχομαι. 

σ ευχαριστω

τα clearblue ειναι απο τις καλες μαρκες.τι χρησιμοποιησες σημερα;

δ θελω να σου δωσω ψευτικες ελπιδες

να σου πω οτι εμενα τοτε η περιοδος μου δ ηταν πολυ σταθερη.31η μερα ειδα καφε,λεω ηρθε.ηταν κ παραμονη πρωτοχρονιας κ ημουν χαλια.κ ξυπναω την αλλη μερα χωρις τπτ.δ το ελεγξα,αλλα ξαναειδα καφε τα θεοφανεια,κ οι 2μερες ηταν κουραστικες ειναι η αληθεια.κ μετα αποφασισα να κανω χοριακη κ ημουν εγκυος

ομως τοτε η περιοδος μου ξεκινουσε με καφε.οποτε δες πως θα εξελιχθει

ευχομαι συντομα να εχεις ευχαριστα νεα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...