Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , VDald είπε:

Οι παπάδες καλά θα κάνουν να κόψουν τις μ@λ@κίες, άντε τώρα.. Όλα για τα λεφτά γίνονται κ μην μας πουλάνε τρέλα περί ευλογίας κτλ. Συγγνώμη αλλά αυτή είναι η άποψή μου. Πιστεύω στον Θεό και εκκλησία, είναι 2 άσχετα μεταξύ τους πράγματα.
Κ εγώ δεν θέλω να παντρευτώ. Με πνίγει η ιδέα.. Βλέπω κ την κατάληξη των περισσοτέρων γάμων κ λέω γιατί; Αν είναι να είναι μαζί 2 άνθρωποι θα είναι κ χωρίς υπογραφές.

Νομίζω πως είναι σχετικά απλή διαδικασία. Σε συμβολαιογράφο με ληξιαρχική πράξη γέννησης του παιδιού.
Το παλούκι είναι αν πάει δικαστικά, σε περίπτωση δλδ που ένας εκ των 2 γονέων δεν θέλει να γίνει η αναγώριση.

Τότε που γέννησα πρινν12 ήταν παλουκι προφανως έχουν αλλάξει τα πραμγματα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια μου!! 
 

Ουτε εμείς είμαστε παντρεμένοι! 

Μας έκατσε ξαφνικά το παιδί και πήγαμε και κάναμε ένα σύμφωνο συμβίωσης πριν τη γεννα και σε αυτό δηλώσαμε το επίθετο που θα έχουν τα τέκνα μας! Απλός τρόπος χωρίς πολλά πολλά κι εγώ δεν νιώθω ότι μου πάει ο γάμος δε το σκέφτομαι καθόλου! 
 

Με τη βάφτιση δεν είχαμε κανένα πρόβλημα αν και το είχα άγχος αν θα μας ρώταγε κάτι ο ο παπας για το αν είμαστε παντρεμένοι αλλά ευτυχώς δεν ασχολήθηκε και κύλισαν όλα μια χαρά! 
 

Βεβαια πολύ πριν τη βάφτιση είχαμε κάνει ονοματοδοσία, πολύ απλή διαδικασία γιατί θέλαμε να πάμε ταξιδάκι με τον μικρό και χρειαζόταν διαβατήριο. Η βάφτιση είναι μόνο για να το κανεις χριστιανό το παιδί.

 

Λέμε για πλάκα τώρα με το δεύτερο παιδί να κάνουμε πολιτικό και με το τρίτο γάμο χαχαχα 

θέλει λέει να με έχει παντρευτεί με όλες τους τρόπους!! Αλλά πραγματικά δε με βλέπω καθόλου νυφούλα Παναγία μου :grin:

 

ποσο κουλ κορίτσια είμαστε σε αυτή την ομαδα;;;;

πρίν από 50 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Ακόμη καλύτερα χαχαχαχα αστειεύομαι...

Κάποια στιγμή θα παντρευτουμε απλά όχι σύντομα.. 

Επίσης με την βάφτιση πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα; δηλαδή δέχεται ο παπάς να βαφτίσει παιδί χωρίς γάμο; γιατί είναι πολλοί οι περίεργοι που ακόμη και με πολιτικό να είσαι δεν σου βαφτίζουν το παιδί. 

Στις βαφτίσεις αυτό που ξέρω είναι ότι έχουν πρόβλημα πολλοι αν οι νονοί έχουν κάνει πολιτικό γάμο. Κυρίως αυτοί τους ενδιαφέρουν και όχι οι γονείς δε ξέρω γιατί 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Martinaa said:

Γεια σας κορίτσια μου!! 
 

Ουτε εμείς είμαστε παντρεμένοι! 

Μας έκατσε ξαφνικά το παιδί και πήγαμε και κάναμε ένα σύμφωνο συμβίωσης πριν τη γεννα και σε αυτό δηλώσαμε το επίθετο που θα έχουν τα τέκνα μας! Απλός τρόπος χωρίς πολλά πολλά κι εγώ δεν νιώθω ότι μου πάει ο γάμος δε το σκέφτομαι καθόλου! 
 

Με τη βάφτιση δεν είχαμε κανένα πρόβλημα αν και το είχα άγχος αν θα μας ρώταγε κάτι ο ο παπας για το αν είμαστε παντρεμένοι αλλά ευτυχώς δεν ασχολήθηκε και κύλισαν όλα μια χαρά! 
 

Βεβαια πολύ πριν τη βάφτιση είχαμε κάνει ονοματοδοσία, πολύ απλή διαδικασία γιατί θέλαμε να πάμε ταξιδάκι με τον μικρό και χρειαζόταν διαβατήριο. Η βάφτιση είναι μόνο για να το κανεις χριστιανό το παιδί.

 

Λέμε για πλάκα τώρα με το δεύτερο παιδί να κάνουμε πολιτικό και με το τρίτο γάμο χαχαχα 

θέλει λέει να με έχει παντρευτεί με όλες τους τρόπους!! Αλλά πραγματικά δε με βλέπω καθόλου νυφούλα Παναγία μου :grin:

 

ποσο κουλ κορίτσια είμαστε σε αυτή την ομαδα;;;;

Στις βαφτίσεις αυτό που ξέρω είναι ότι έχουν πρόβλημα πολλοι αν οι νονοί έχουν κάνει πολιτικό γάμο. Κυρίως αυτοί τους ενδιαφέρουν και όχι οι γονείς δε ξέρω γιατί 

Θα τα εκτυπώσω να του τα δείξω όλα αυτά που λέμε, μπας και τον μεταπείσω, αχαχχαχαχα! Viva La Revolution!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elenaki30 said:

Ακόμη καλύτερα χαχαχαχα αστειεύομαι...

Κάποια στιγμή θα παντρευτουμε απλά όχι σύντομα.. 

Επίσης με την βάφτιση πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα; δηλαδή δέχεται ο παπάς να βαφτίσει παιδί χωρίς γάμο; γιατί είναι πολλοί οι περίεργοι που ακόμη και με πολιτικό να είσαι δεν σου βαφτίζουν το παιδί. 

Θα βρω κάποιον μη περίεργο παπά, αναγκαστικά! Νομίζω πλέον υπάρχουν :wink:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , iwanna24 είπε:

Το βασικό, είναι που βρήκες το καρπούζι;!

Περιμένω άμεσα απάντηση. 

Στα μεγάλα σούπερ μάρκετ δεν είχε τίποτα προφανώς.. Το βρήκα σε ένα μανάβικο τοπικό που φέρνει όλο τον χρόνο ότι φρούτο θες.. 

Δηλαδή είχε και πεπόνι και κερασια και σταφύλια.. Τα πάντα όλα!Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να τα χωνεψω τα φρούτα ακόμη.. Μόνο την μπανάνα προς το παρόν! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 56 λεπτά , Martinaa είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!! 
 

Ουτε εμείς είμαστε παντρεμένοι! 

Μας έκατσε ξαφνικά το παιδί και πήγαμε και κάναμε ένα σύμφωνο συμβίωσης πριν τη γεννα και σε αυτό δηλώσαμε το επίθετο που θα έχουν τα τέκνα μας! Απλός τρόπος χωρίς πολλά πολλά κι εγώ δεν νιώθω ότι μου πάει ο γάμος δε το σκέφτομαι καθόλου! 
 

Με τη βάφτιση δεν είχαμε κανένα πρόβλημα αν και το είχα άγχος αν θα μας ρώταγε κάτι ο ο παπας για το αν είμαστε παντρεμένοι αλλά ευτυχώς δεν ασχολήθηκε και κύλισαν όλα μια χαρά! 
 

Βεβαια πολύ πριν τη βάφτιση είχαμε κάνει ονοματοδοσία, πολύ απλή διαδικασία γιατί θέλαμε να πάμε ταξιδάκι με τον μικρό και χρειαζόταν διαβατήριο. Η βάφτιση είναι μόνο για να το κανεις χριστιανό το παιδί.

 

Λέμε για πλάκα τώρα με το δεύτερο παιδί να κάνουμε πολιτικό και με το τρίτο γάμο χαχαχα 

θέλει λέει να με έχει παντρευτεί με όλες τους τρόπους!! Αλλά πραγματικά δε με βλέπω καθόλου νυφούλα Παναγία μου :grin:

 

ποσο κουλ κορίτσια είμαστε σε αυτή την ομαδα;;;;

Στις βαφτίσεις αυτό που ξέρω είναι ότι έχουν πρόβλημα πολλοι αν οι νονοί έχουν κάνει πολιτικό γάμο. Κυρίως αυτοί τους ενδιαφέρουν και όχι οι γονείς δε ξέρω γιατί 

Και για τους γονείς αλλά δεν επιμένουν κιόλας 

Καλησπερα κορίτσια σήμερα ήταν η μέρα μου αφησα τα παιδιά είχαν ποδοσφαιρα και τετοια. Πήγα έκανα τις βλεφαριδες μου . Και πηγα σε εμπορικό να παρω τίποτα έτσι για αννανεωση κατέληξα να παρω μόνο φουτερ και μόνο από πανω και πιτζαμα εκτός ότι δεν έχει-Τίποτα για εμάς δεν είχα μουντ σας συμβαινει και εσας? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, iwanna24 είπε:

Το βασικό, είναι που βρήκες το καρπούζι;!

Περιμένω άμεσα απάντηση. 

Είσαι θεά! 

2 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Ακόμη καλύτερα χαχαχαχα αστειεύομαι...

Κάποια στιγμή θα παντρευτουμε απλά όχι σύντομα.. 

Επίσης με την βάφτιση πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα; δηλαδή δέχεται ο παπάς να βαφτίσει παιδί χωρίς γάμο; γιατί είναι πολλοί οι περίεργοι που ακόμη και με πολιτικό να είσαι δεν σου βαφτίζουν το παιδί. 

Καλά κάνετε όλες και δεν έχετε παντρευτεί! Εγώ παντρεύτηκα γιατί το ήθελα αλλά αργήσαμε να κάνουμε παιδί, θέλαμε να το ζήσουμε λίγο με ταξίδια και οι δυο μας…και το τι άκουγα δεν φαντάζεστε. Τον πρώτο καιρό όλοι με κοιτούσαν στην κοιλιά μην και εμεινα έγκυος και το κρατάω κρυφό..ότι ναναι

μονο οι γονείς μου ήταν κουλ, όλοι οι υπόλοιποι ήταν αδιάκριτοι σε σημείο να μας ρωτάνε αν έχουμε κάποιο πρόβλημα και δεν κάνουμε παιδί. Κανονικά bullying 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Ούτε εμείς είμαστε παντρεμένοι χαχαχα! Και δεν θέλω κιόλας ακόμη.. Δεν βιάζομαι! Ξέρετε τι γίνεται όμως με την αναγνώριση; 

Λίγο που το έψαξα πρέπει να πας  πριν την γέννα  σε συμβολαιογράφο για να κάνεις την διαδικασία.. Σωστά; και επίσης πρέπει να δηλώσεις και ονομα του μωρού η μόνο το επίθετο; 

Επίσης 15η βδομάδα και οι εμετοι συνεχίζονται κανονικά.. Δεν μπορώ να χωνεψω σχεδόν τίποτα.. Απλά υποχώρησε κάπως η πικρίλα δεν την έχω κάθε μέρα.. Χθες έφαγα και καρπούζι που ήθελα πόσο καιρό τώρα και με τάραξε στην ξινιλα και φυσικά πάει και αυτό μετά από λίγη ώρα... 

Πού το βρήκες το καρπούζι τέτοια εποχή! Εγώ ακόμα την έχω την πικριλα!!! Πφφφφ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Πού το βρήκες το καρπούζι τέτοια εποχή! Εγώ ακόμα την έχω την πικριλα!!! Πφφφφ

Θα έσκαγα αμα δεν έβρισκα χάχα! Φέρνουν κάποιοι απ έξω απλά εννοείται είναι πιο τσιμπημένα απ ότι άμα τα βρεις στην εποχή τους. Και παραδόξως ήταν και αρκετά γλυκό γιατί έλεγα θα είναι χάλια αλλά μια χαρά ήταν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Θα έσκαγα αμα δεν έβρισκα χάχα! Φέρνουν κάποιοι απ έξω απλά εννοείται είναι πιο τσιμπημένα απ ότι άμα τα βρεις στην εποχή τους. Και παραδόξως ήταν και αρκετά γλυκό γιατί έλεγα θα είναι χάλια αλλά μια χαρά ήταν. 

Πιο βαθιά να το καρφώσεις το μαχαίρι...

Πονάω, τώρα κιόλας πεινάω. 

  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Ακόμη καλύτερα χαχαχαχα αστειεύομαι...

Κάποια στιγμή θα παντρευτουμε απλά όχι σύντομα.. 

Επίσης με την βάφτιση πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα; δηλαδή δέχεται ο παπάς να βαφτίσει παιδί χωρίς γάμο; γιατί είναι πολλοί οι περίεργοι που ακόμη και με πολιτικό να είσαι δεν σου βαφτίζουν το παιδί. 

Ουτε κ εμείς είμαστε παντρεμένοι. Λέμε για πολιτικό πριν την γεννα κ του χρόνου όλα μαζί γτ είναι παραδοσιακό το αγόρι μου τι να κάνω... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Θα έσκαγα αμα δεν έβρισκα χάχα! Φέρνουν κάποιοι απ έξω απλά εννοείται είναι πιο τσιμπημένα απ ότι άμα τα βρεις στην εποχή τους. Και παραδόξως ήταν και αρκετά γλυκό γιατί έλεγα θα είναι χάλια αλλά μια χαρά ήταν. 

Χαχαχα μπα εγώ δεν έχω φτάσει ακόμα εκεί να ζητάω καρπούζι! Εγώ ήθελα κυδώνι ψητό στο φούρνο παίζει να έχω φάει 2 φορές στην ζωή μου και έβαλα την μάνα μου να κάνει και το τσάκισα!!!

πρίν από 19 λεπτά , Vasso87 είπε:

Ουτε κ εμείς είμαστε παντρεμένοι. Λέμε για πολιτικό πριν την γεννα κ του χρόνου όλα μαζί γτ είναι παραδοσιακό το αγόρι μου τι να κάνω... 

Και εμείς έτσι! Το Μάρτιο θα κάνουμε πολιτικό και του χρόνου το καλοκαίρι γαμοβαφτιση αν και εγώ δεν ήθελα μαζί γιατί είναι ταλαιπωρία αλλά τι να κάνω! Τώρα δεν γίνεται αλλιώς

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xrisaaaaaa είπε:

Χαχαχα μπα εγώ δεν έχω φτάσει ακόμα εκεί να ζητάω καρπούζι! Εγώ ήθελα κυδώνι ψητό στο φούρνο παίζει να έχω φάει 2 φορές στην ζωή μου και έβαλα την μάνα μου να κάνει και το τσάκισα!!!

Και εμείς έτσι! Το Μάρτιο θα κάνουμε πολιτικό και του χρόνου το καλοκαίρι γαμοβαφτιση αν και εγώ δεν ήθελα μαζί γιατί είναι ταλαιπωρία αλλά τι να κάνω! Τώρα δεν γίνεται αλλιώς

Μια από τα ίδια! Σήμερα ήμουν σε βάφτιση κ σκεφτόμουν όταν τελείωνε το μυστήριο ότι θα είμαστε ήδη μία ώρα παραπάνω εμείς!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...