Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , electra2021 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανουλες, μόλις γύρισα κι εγώ από αυχενικη, όλα καλά φαίνονται και μάλλον έχω κοριτσάκι :x

Τελικά πητ 18/8 αλλά μου είπε ότι θα το πάρουμε προγραμματισμένα με καισαρική νωρίτερα, μάλλον την πρώτη εβδομάδα του Αυγούστου. 

Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι όμορφα! Καλή δύναμη και περαστικά σε όλες που ποναμε! 

Με το καλό κοριτσάκι μου το θαυματακι σου!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρε κορίτσια, νοιώθω την κοιλιά μου τέρμα τεντωμένη! Είναι νορμάλ; 

Με δυσκολεύει στο να κάτσω, να σηκωθώ, να αναπνεύσω κ ακόμη είμαι 5ο μήνα. 

Μήπως έχω κάτι; Μήπως δεν χωράει μέσα μου το μωρό; Είμαι κ μικροκαμωμένη αρκετά. 

Θα με διαβάζουν κ θα με κοροϊδεύουν.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , VDald είπε:

Ρε κορίτσια, νοιώθω την κοιλιά μου τέρμα τεντωμένη! Είναι νορμάλ; 

Με δυσκολεύει στο να κάτσω, να σηκωθώ, να αναπνεύσω κ ακόμη είμαι 5ο μήνα. 

Μήπως έχω κάτι; Μήπως δεν χωράει μέσα μου το μωρό; Είμαι κ μικροκαμωμένη αρκετά. 

Θα με διαβάζουν κ θα με κοροϊδεύουν.. 

Όχι αγάπη...απλά ακόμα δεν έχεις συνηθίσει. Η αλήθεια είναι, ότι δυστυχώς, θα γίνει τεράστια σε κάποια φάση...

Εγώ έχω θέμα πιστεύω με τη μέση, λόγω κοιλιάς ναι. 

Ήμουν πάρα πολύ αδύνατη και ξαφνικά κάτι με ενοχλεί.

Είναι φυσιολογικό...απλά θα συνηθίσεις.

Δες για ζώνη εγκυμοσύνης ... Είναι φοβερή..

Από αύριο θα τη φοράω...κρατάει την κοιλιά όρθια...βοηθάει σε μέση, κίνηση και όλα...

Μην ξεχνας ότι έχουμε γίνει κούραδες...δεν κάνουμε τίποτα...δεν γυμναζόμαστε...είμαστε σαν γέροι...

Αγκαλιά ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, iwanna24 said:

Όχι αγάπη...απλά ακόμα δεν έχεις συνηθίσει. Η αλήθεια είναι, ότι δυστυχώς, θα γίνει τεράστια σε κάποια φάση...

Εγώ έχω θέμα πιστεύω με τη μέση, λόγω κοιλιάς ναι. 

Ήμουν πάρα πολύ αδύνατη και ξαφνικά κάτι με ενοχλεί.

Είναι φυσιολογικό...απλά θα συνηθίσεις.

Δες για ζώνη εγκυμοσύνης ... Είναι φοβερή..

Από αύριο θα τη φοράω...κρατάει την κοιλιά όρθια...βοηθάει σε μέση, κίνηση και όλα...

Μην ξεχνας ότι έχουμε γίνει κούραδες...δεν κάνουμε τίποτα...δεν γυμναζόμαστε...είμαστε σαν γέροι...

Αγκαλιά ❤️

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή κ για την συμπαράσταση. Θα αγοράσω αν είναι μια ζώνη. 

Ναι, δεν κάνω σχεδόν τίποτα από άποψη κίνησης αλλά αλήθεια, με πιάνει τρομερή ανασφάλεια στο να βγω κ να περπατήσω. Με έχουν εγκαταλείψει οι δυνάμεις μου ένα πράγμα.. 

Αγκαλιά, αν κ ούτε να αγκαλιαστουμε δεν θα φτάνουμε με αυτές τις κοιλιές. 

Φιλάκια. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vasso87 είπε:

Και μένα το πιστοποιητικό έληξε αλλα φοβάμαι κιόλας γιατι συνέχεια ακούω γύρω μου θετικά κρούσματα. Βέβαια φοβάμαι και που το εκανα! 18+1  ημερολόγιακα κ 18+6 από υπέρηχο! 

Δεν πιστευω οτι θα έχουμε προβλημα από την στιγμή που οι γυναικολόγοι επιτρέπουν 

2 ώρες πρίν, electra2021 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανουλες, μόλις γύρισα κι εγώ από αυχενικη, όλα καλά φαίνονται και μάλλον έχω κοριτσάκι :x

Τελικά πητ 18/8 αλλά μου είπε ότι θα το πάρουμε προγραμματισμένα με καισαρική νωρίτερα, μάλλον την πρώτη εβδομάδα του Αυγούστου. 

Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι όμορφα! Καλή δύναμη και περαστικά σε όλες που ποναμε! 

Τέλεια νεααααα πολλα. Κοριτσάκια ακουω τι ωραία η κολλητή μου γέννησε εχθές κοριτσαρα έκανε ποσο θα ήθελα να ήμουν στη θέση της χαχαχα να γεννουσα τώρα ας πουμε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, electra2021 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανουλες, μόλις γύρισα κι εγώ από αυχενικη, όλα καλά φαίνονται και μάλλον έχω κοριτσάκι :x

Τελικά πητ 18/8 αλλά μου είπε ότι θα το πάρουμε προγραμματισμένα με καισαρική νωρίτερα, μάλλον την πρώτη εβδομάδα του Αυγούστου. 

Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι όμορφα! Καλή δύναμη και περαστικά σε όλες που ποναμε! 

Τέλειααααααα.....

Αχ είδες μωρεεεε....

Πόσο φοβόμασταν Όλες τις πρωτες μέρες και δεν πιστεύαμε ότι είμαστε έγκυες και ότι θα πάει καλά και είδες το φάγαμε το πρώτο τρίμηνο... Και προχωράμε γερα!!! 

 

πρίν από 52 λεπτά , VDald είπε:

Ρε κορίτσια, νοιώθω την κοιλιά μου τέρμα τεντωμένη! Είναι νορμάλ; 

Με δυσκολεύει στο να κάτσω, να σηκωθώ, να αναπνεύσω κ ακόμη είμαι 5ο μήνα. 

Μήπως έχω κάτι; Μήπως δεν χωράει μέσα μου το μωρό; Είμαι κ μικροκαμωμένη αρκετά. 

Θα με διαβάζουν κ θα με κοροϊδεύουν.. 

Μήπως έφαγες πολύ?? Η δεν πήγες μέρες τουαλετα?? Συμβαίνει εκεί από αυτό να τεντώνει η κοιλιά.. 

@Dimi84 και εγώ πόσο θα θελα είχα γεννήσει χθες όχι τωρα:P

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, iwanna24 είπε:

Όχι αγάπη...απλά ακόμα δεν έχεις συνηθίσει. Η αλήθεια είναι, ότι δυστυχώς, θα γίνει τεράστια σε κάποια φάση...

Εγώ έχω θέμα πιστεύω με τη μέση, λόγω κοιλιάς ναι. 

Ήμουν πάρα πολύ αδύνατη και ξαφνικά κάτι με ενοχλεί.

Είναι φυσιολογικό...απλά θα συνηθίσεις.

Δες για ζώνη εγκυμοσύνης ... Είναι φοβερή..

Από αύριο θα τη φοράω...κρατάει την κοιλιά όρθια...βοηθάει σε μέση, κίνηση και όλα...

Μην ξεχνας ότι έχουμε γίνει κούραδες...δεν κάνουμε τίποτα...δεν γυμναζόμαστε...είμαστε σαν γέροι...

Αγκαλιά ❤️

Ποια ζώνη αγορασες;; Κάνει δουλεια;; Εγω μόνο για τη ζώνη που φοράμε μετά τη γεννα ήξερα. Μπορούμε να τη φοράμε και όταν καθομαστε;; Κάνει καλη εφαρμογή με τα ρουχα;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Polly1 είπε:

Ποια ζώνη αγορασες;; Κάνει δουλεια;; Εγω μόνο για τη ζώνη που φοράμε μετά τη γεννα ήξερα. Μπορούμε να τη φοράμε και όταν καθομαστε;; Κάνει καλη εφαρμογή με τα ρουχα;; 

Να πρόσθεσω ερώτηση συγκριτικά με τα ρούχα εγκυμοσύνης που έχουν περισσότερο ύφασμα σαν ζώνη με ελαστικότητα... διαφέρει αυτήν η ζώνη?? Η είναι παρόμοια η αίσθηση σαν να φοράς ρούχα εγκυμοσύνης??

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, VDald είπε:

Ρε κορίτσια, νοιώθω την κοιλιά μου τέρμα τεντωμένη! Είναι νορμάλ; 

Με δυσκολεύει στο να κάτσω, να σηκωθώ, να αναπνεύσω κ ακόμη είμαι 5ο μήνα. 

Μήπως έχω κάτι; Μήπως δεν χωράει μέσα μου το μωρό; Είμαι κ μικροκαμωμένη αρκετά. 

Θα με διαβάζουν κ θα με κοροϊδεύουν.. 

 Είναι φυσιολογικό κορίτσι μου από δω κ πέρα έτσι θα τσιτωνει η κοιλιά!θυμάμαι στην πρώτη κυηση με έπιανε κ φαγούρα στο δέρμα!τώρα τσιτωσε κ εμένα μέσα σε λίγες μέρες άνοιξε κ αφαλός πλατύνε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Η ζωή εγκυμοσύνης, είναι μια ζώνη που μπαίνει σε πρώτο στάδιο κάτω από την κοιλιά, αγκαλιάζει τη μέση και καταλήγει να κρατάει και το πάνω μέρος της κοιλιάς.. στην ουσία , ανασηκώνει μόνιμα την κοιλιά, τόσο ώστε να μην σηκώνει το βάρος τη μέση και να μην νιώθεις τόσο έντονο βάρος γενικότερα.

Υπάρχει μόνο σε μαγαζί με ορθοπεδικά ή φαρμακείο...επειδή έχει μεγέθη, είναι σημαντικό να πάτε από κοντά να τη δείτε.

Εγώ πχ πήρα small...

Έχει μεγάλη σημασία το μέγεθος αλλιώς δεν κρατάει σωστά την κοιλιά...

Επίσης, προσαρμόζεται...δεν είναι ότι αν θα πάρεις δέκα κιλά, πάει πέταμα...σε όλη την κύηση την έχεις και φυσικά επιτρέπεται.

Κάτω από τα ρούχα δεν φαίνεται...μπαίνει κάτω από την κοιλιά επαναλαμβάνω και δένει και λίγο πάνω...όποτε είναι εκεί που είναι το παντελόνι και συνεχίζει με λεπτή λωρίδα να καταλήγει στο πάνω μέρος της κοιλιάς...

 

 

 

 

 

 

 

10 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Να πρόσθεσω ερώτηση συγκριτικά με τα ρούχα εγκυμοσύνης που έχουν περισσότερο ύφασμα σαν ζώνη με ελαστικότητα... διαφέρει αυτήν η ζώνη?? Η είναι παρόμοια η αίσθηση σαν να φοράς ρούχα εγκυμοσύνης??

Καμία σχέση...τα ρούχα απλά δεν ενοχλούν ρε...αυτή σου κρατάει όλη την κοιλιά όρθια...ρίξε μια ματιά..θα σε βοηθήσει και εσένα αγάπη 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας Μανούλες , σας παρακολουθώ καιρό τώρα τα λέτε πολύ ωραια! Είπα να συμμετέχω κ εγώ εδώ στην παρέα σας. Έγκυος το πρώτο παιδακι, αγοράκι και 21 εβδομάδα! Όλα κυλάνε φυσιολογικά προς το παρόν, από χθες έχω έντονα ποναλακια παρά πολύ χαμηλά δηλαδή φάση πιο κάτω από τότε που είχαμε περίοδο και πονούσαμε, λίγο κάψιμο νιώθω , λίγο τσιμπήματα δε ξέρω πως να το εξηγησω… όταν περπατάω και σηκώνομαι κυρίως…. Είχα και γυμναστική το απόγευμα και την ακύρωσα γιατί φοβήθηκα…. Έχει καμία άλλη παρόμοια ;

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Γεια σας Μανούλες , σας παρακολουθώ καιρό τώρα τα λέτε πολύ ωραια! Είπα να συμμετέχω κ εγώ εδώ στην παρέα σας. Έγκυος το πρώτο παιδακι, αγοράκι και 21 εβδομάδα! Όλα κυλάνε φυσιολογικά προς το παρόν, από χθες έχω έντονα ποναλακια παρά πολύ χαμηλά δηλαδή φάση πιο κάτω από τότε που είχαμε περίοδο και πονούσαμε, λίγο κάψιμο νιώθω , λίγο τσιμπήματα δε ξέρω πως να το εξηγησω… όταν περπατάω και σηκώνομαι κυρίως…. Είχα και γυμναστική το απόγευμα και την ακύρωσα γιατί φοβήθηκα…. Έχει καμία άλλη παρόμοια ;

 

 

Γειά σου,κορίτσι μου!!! Καλώς ήρθες!! Με το καλό το μωρο σου!! Γενικα ανησυχούμε όταν ο πόνος είναι έντονος και συνεχομενος! Καλά έκανες και την ακυρωσες τη γυμναστική κατά τη γνώμη μου, σιγουρέψου μήπως έκανες εκεί κάποια πιο απότομη κίνηση! Πες το και στον γιατρό σου πάντως,μιας και είναι κάτι καινούργιο 

Γειά σας!! Πώς ειστε σημερα;; Εγω 1 και σήμερα για γιατρό!! Χαχαχα!! Λύστε μου μια απορία γιατί μάλλον την έκανα τη @$%#@$!!! Χθες βράδυ σηκώθηκα  με πείνα φοβερη! Βρήκα μπροστά μου φρυγανιές και γαλοπούλα βραστή σε φέτες αυτές που βάζουμε στο τόστ ,μόνο που εγώ τις έφαγα έτσι από το ψυγείο,χωρίς ψήσιμο!! Θεωρείται ωμο κρεας;; Όχι,ε;;; Και γενικά δεν τρώω αλλαντικά,αλλά χθες μέσα στη νύστα μου,έφαγα ο τι βρήκα μπροστά μου

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Polly1 είπε:

Γειά σου,κορίτσι μου!!! Καλώς ήρθες!! Με το καλό το μωρο σου!! Γενικα ανησυχούμε όταν ο πόνος είναι έντονος και συνεχομενος! Καλά έκανες και την ακυρωσες τη γυμναστική κατά τη γνώμη μου, σιγουρέψου μήπως έκανες εκεί κάποια πιο απότομη κίνηση! Πες το και στον γιατρό σου πάντως,μιας και είναι κάτι καινούργιο 

Γειά σας!! Πώς ειστε σημερα;; Εγω 1 και σήμερα για γιατρό!! Χαχαχα!! Λύστε μου μια απορία γιατί μάλλον την έκανα τη @$%#@$!!! Χθες βράδυ σηκώθηκα  με πείνα φοβερη! Βρήκα μπροστά μου φρυγανιές και γαλοπούλα βραστή σε φέτες αυτές που βάζουμε στο τόστ ,μόνο που εγώ τις έφαγα έτσι από το ψυγείο,χωρίς ψήσιμο!! Θεωρείται ωμο κρεας;; Όχι,ε;;; Και γενικά δεν τρώω αλλαντικά,αλλά χθες μέσα στη νύστα μου,έφαγα ο τι βρήκα μπροστά μου

Έχω σε όλη την κύηση τρώω ωμή γαλουπα έτσι!είμαι μια χαρά χαχαχα!πιστεύω είτε καπνιστή είτε βραστή έχει ας το πούμε μαγειρευτεί!

πρίν από 58 λεπτά , ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Γεια σας Μανούλες , σας παρακολουθώ καιρό τώρα τα λέτε πολύ ωραια! Είπα να συμμετέχω κ εγώ εδώ στην παρέα σας. Έγκυος το πρώτο παιδακι, αγοράκι και 21 εβδομάδα! Όλα κυλάνε φυσιολογικά προς το παρόν, από χθες έχω έντονα ποναλακια παρά πολύ χαμηλά δηλαδή φάση πιο κάτω από τότε που είχαμε περίοδο και πονούσαμε, λίγο κάψιμο νιώθω , λίγο τσιμπήματα δε ξέρω πως να το εξηγησω… όταν περπατάω και σηκώνομαι κυρίως…. Είχα και γυμναστική το απόγευμα και την ακύρωσα γιατί φοβήθηκα…. Έχει καμία άλλη παρόμοια ;

 

 

Καλώς ήρθες κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Polly1 said:

Γειά σου,κορίτσι μου!!! Καλώς ήρθες!! Με το καλό το μωρο σου!! Γενικα ανησυχούμε όταν ο πόνος είναι έντονος και συνεχομενος! Καλά έκανες και την ακυρωσες τη γυμναστική κατά τη γνώμη μου, σιγουρέψου μήπως έκανες εκεί κάποια πιο απότομη κίνηση! Πες το και στον γιατρό σου πάντως,μιας και είναι κάτι καινούργιο 

Γειά σας!! Πώς ειστε σημερα;; Εγω 1 και σήμερα για γιατρό!! Χαχαχα!! Λύστε μου μια απορία γιατί μάλλον την έκανα τη @$%#@$!!! Χθες βράδυ σηκώθηκα  με πείνα φοβερη! Βρήκα μπροστά μου φρυγανιές και γαλοπούλα βραστή σε φέτες αυτές που βάζουμε στο τόστ ,μόνο που εγώ τις έφαγα έτσι από το ψυγείο,χωρίς ψήσιμο!! Θεωρείται ωμο κρεας;; Όχι,ε;;; Και γενικά δεν τρώω αλλαντικά,αλλά χθες μέσα στη νύστα μου,έφαγα ο τι βρήκα μπροστά μου

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Δεν είναι κάτι έντονο… μην ανησυχείς για την γαλοπούλα, τρώω συχνά κ εγώ μέσα σε τοστ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Γεια σας Μανούλες , σας παρακολουθώ καιρό τώρα τα λέτε πολύ ωραια! Είπα να συμμετέχω κ εγώ εδώ στην παρέα σας. Έγκυος το πρώτο παιδακι, αγοράκι και 21 εβδομάδα! Όλα κυλάνε φυσιολογικά προς το παρόν, από χθες έχω έντονα ποναλακια παρά πολύ χαμηλά δηλαδή φάση πιο κάτω από τότε που είχαμε περίοδο και πονούσαμε, λίγο κάψιμο νιώθω , λίγο τσιμπήματα δε ξέρω πως να το εξηγησω… όταν περπατάω και σηκώνομαι κυρίως…. Είχα και γυμναστική το απόγευμα και την ακύρωσα γιατί φοβήθηκα…. Έχει καμία άλλη παρόμοια ;

 

 

Καλός όρισες στην ομάδα μας γλυκιά μανουλα με το καλό το μπεμπακι. Και εγώ έκοψα λίγο με την γυμναστική αλλά με έπιασε η μέση μου και τώρα σιγά σιγά ξανά θα ξεκινήσω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...