Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

Γεια σας και απο μενα!!

Και εγώ τρώω λυσσασμένα πλέον, με προτίμηση μερέντα στο τσουρέκι με γάλα!!! Στην ζυγαριά δεν ανεβαίνω το νοιώθω φουθκωθα θα με ζυγίζει η γιατρός να πάθει αυτήν το εγκεφαλικό...:P

Και έχω αδυναμία τις σαλάτες με μπόλικο λεμόνι... αδυναμία το λεμόνι σε αυτήν την εγκυμοσύνη και δεν μπορώ το σκόρδο καθόλου...

Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν μπορούσα τα κοκκίνιστα.. Και στην δεύτερη με αναγουλιαζε η ριγανη... μου καθοταν πολυ βαρια ενω με τα αλλα μπαχαρια δεν ειχα θεμα...

Εσείς??

Electra2021 κάποιοι γυναικολόγοι βάζουν τοξόπλασμα κάθε μήνα.στις τυπικες αιματολογικές Και ούρων.. εμένα δεν μου το γράφει η γιατρός μου.. 

Με γαλοπούλα εντός προθεσμίας λήξης δεν νομίζω να έχετε θέμα αν καλοσυντηρειται στο ψυγειο.. Μόνο αν βγάλει εκείνη την γλίτσα από κάποιο σημείο και μετά ενέχει κινδυνους (λιστερια αν δεν απατωμαι) και για μη εγκύους!! Προτιμότερο να παίρνετε μικρές ποσότητες και τακτικά για να καταναλώνετε άμεσα γτ είναι αρκετά ευαίσθητη!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!!! Καλώς σας βρήκα!

Μανούλα Ιουλίου εδω!

Είμαι 16+1, με ΠΗΤ 26/07/2022

Ξεκίνησα με πολύ άγχος, ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει καλά καλά!

Με βοηθήσατε πολύ με τα όσα γράφετε! Καλή μας συνέχεια λοιπόν! Εύχομαι σε όλες ό,τι καλύτερο, καλές εγκυμοσύνες να έχουμε όλες και καλό τοκετό!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, SofiaGeor said:

Γεια σας κορίτσια!!! Καλώς σας βρήκα!

Μανούλα Ιουλίου εδω!

Είμαι 16+1, με ΠΗΤ 26/07/2022

Ξεκίνησα με πολύ άγχος, ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει καλά καλά!

Με βοηθήσατε πολύ με τα όσα γράφετε! Καλή μας συνέχεια λοιπόν! Εύχομαι σε όλες ό,τι καλύτερο, καλές εγκυμοσύνες να έχουμε όλες και καλό τοκετό!

Καλβς ήρθες!! Ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα υγιεστατο μωράκι!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Από άγχος πάμε καλά όλες βλέπω :roll: Εγώ χθες ήμουν όλη μέρα στα μαγαζιά, κρύωσα και κουράστηκα και με έπιασε μια ανησυχία αν είναι όλα καλά με το πλασματάκι εκεί μέσα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , khaleesi είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Από άγχος πάμε καλά όλες βλέπω :roll: Εγώ χθες ήμουν όλη μέρα στα μαγαζιά, κρύωσα και κουράστηκα και με έπιασε μια ανησυχία αν είναι όλα καλά με το πλασματάκι εκεί μέσα..

Όλα καλά θα είναι μην αγχώνεσαι!! Δεν παθαίνουν κάτι νομίζω τόσο εύκολα και εξάλλου πιστεύω έχουμε ξεπεράσει τον κίνδυνο..

Ρε κορίτσια πριν από λίγο ένιωσα κάτι σαν φτερούγισμα ψηλά λίγο πιο κάτω από το στήθος..κράτησε πολύ λίγο κάνα 2 δευτερόλεπτα..ίσα ίσα που το ένιωσα..λέτε να είναι το σπορακι μου η απλά εγώ τρελάθηκα??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα πέρα ως πέρα...

πρίν από 26 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Όλα καλά θα είναι μην αγχώνεσαι!! Δεν παθαίνουν κάτι νομίζω τόσο εύκολα και εξάλλου πιστεύω έχουμε ξεπεράσει τον κίνδυνο..

Ρε κορίτσια πριν από λίγο ένιωσα κάτι σαν φτερούγισμα ψηλά λίγο πιο κάτω από το στήθος..κράτησε πολύ λίγο κάνα 2 δευτερόλεπτα..ίσα ίσα που το ένιωσα..λέτε να είναι το σπορακι μου η απλά εγώ τρελάθηκα??

Αν μου έλεγες ότι το ένιωσες πιο χαμηλά, θα σου έλεγα ότι είναι το σπορι...αλλά τόσο ψηλά δεν νομίζω ...ακόμα είναι πολύ χαμηλά τα μικρούλια...

9 ώρες πρίν, SofiaGeor είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Καλώς σας βρήκα!

Μανούλα Ιουλίου εδω!

Είμαι 16+1, με ΠΗΤ 26/07/2022

Ξεκίνησα με πολύ άγχος, ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει καλά καλά!

Με βοηθήσατε πολύ με τα όσα γράφετε! Καλή μας συνέχεια λοιπόν! Εύχομαι σε όλες ό,τι καλύτερο, καλές εγκυμοσύνες να έχουμε όλες και καλό τοκετό!

Καλώς ήρθες.

Εδώ μέσα , η λέξη άγχος είναι διάχυτη αλλά έστω έχουμε η μία την άλλη...

Θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά ❤️

11 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Γεια σας και απο μενα!!

Και εγώ τρώω λυσσασμένα πλέον, με προτίμηση μερέντα στο τσουρέκι με γάλα!!! Στην ζυγαριά δεν ανεβαίνω το νοιώθω φουθκωθα θα με ζυγίζει η γιατρός να πάθει αυτήν το εγκεφαλικό...:P

Και έχω αδυναμία τις σαλάτες με μπόλικο λεμόνι... αδυναμία το λεμόνι σε αυτήν την εγκυμοσύνη και δεν μπορώ το σκόρδο καθόλου...

Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν μπορούσα τα κοκκίνιστα.. Και στην δεύτερη με αναγουλιαζε η ριγανη... μου καθοταν πολυ βαρια ενω με τα αλλα μπαχαρια δεν ειχα θεμα...

Εσείς??

Electra2021 κάποιοι γυναικολόγοι βάζουν τοξόπλασμα κάθε μήνα.στις τυπικες αιματολογικές Και ούρων.. εμένα δεν μου το γράφει η γιατρός μου.. 

Με γαλοπούλα εντός προθεσμίας λήξης δεν νομίζω να έχετε θέμα αν καλοσυντηρειται στο ψυγειο.. Μόνο αν βγάλει εκείνη την γλίτσα από κάποιο σημείο και μετά ενέχει κινδυνους (λιστερια αν δεν απατωμαι) και για μη εγκύους!! Προτιμότερο να παίρνετε μικρές ποσότητες και τακτικά για να καταναλώνετε άμεσα γτ είναι αρκετά ευαίσθητη!!!

Πώς είναι η μέση σου αγάπη;

Εγώ πάλι θέλω γλυκά και φαγητό...φαγητό όλα τα φαγητά...ακόμα και φασολάκια θα φάω δύο πιάτα, γλυκά όλα με σοκολάτα...σοκολατόπιτα, πάστα, παγωτό, κρέπες ... 

Από κιλά έχω πάρει 6 και δεν τα χαίρομαι.

Θα πάρω λογικά 30 συνολικά αλλά καλά να μαι:oops:

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημέρα πέρα ως πέρα...

Αν μου έλεγες ότι το ένιωσες πιο χαμηλά, θα σου έλεγα ότι είναι το σπορι...αλλά τόσο ψηλά δεν νομίζω ...ακόμα είναι πολύ χαμηλά τα μικρούλια...

Καλώς ήρθες.

Εδώ μέσα , η λέξη άγχος είναι διάχυτη αλλά έστω έχουμε η μία την άλλη...

Θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά ❤️

ΜΜΜ κρίμα και χάρηκα!!! Κάποια στιγμή θα το νιώσω που θα πάει!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι καλύτερα από ναυτιες αλλά η αποστροφή σε κάθε είδους τροφής συνεχίζεται. Δεν μου κάνει κούκου τίποτα, και ότι φάω μετά από λίγο με χαλάει. Ειδικά τα γλυκά. Χθες είχα όρεξη για μιλκο, ήπια ένα και μετά από λίγο πικρισε το στόμα μου, μια αηδία. Δεν έχω πάρει ούτε ένα κιλό ακόμα σε αυτή την εγκυμοσύνη, τη Δευτέρα ζυγιστηκα στον γιατρό. Που να πάρω, έτσι όπως τρώω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , electra2021 είπε:

Εγώ είμαι καλύτερα από ναυτιες αλλά η αποστροφή σε κάθε είδους τροφής συνεχίζεται. Δεν μου κάνει κούκου τίποτα, και ότι φάω μετά από λίγο με χαλάει. Ειδικά τα γλυκά. Χθες είχα όρεξη για μιλκο, ήπια ένα και μετά από λίγο πικρισε το στόμα μου, μια αηδία. Δεν έχω πάρει ούτε ένα κιλό ακόμα σε αυτή την εγκυμοσύνη, τη Δευτέρα ζυγιστηκα στον γιατρό. Που να πάρω, έτσι όπως τρώω...

Εγώ παιρνω πολλα κιλά στην εγκυμοσυνη αλλά και την κατακράτηση λόγο θυροειδή σε αυτήν παω πολυ χαλαρά μην σας φοβιζει εμένα το σωμα.ου έγινε καλυτερο μετά τις εγκυμοσύνες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Dimi84 είπε:

Εγώ παιρνω πολλα κιλά στην εγκυμοσυνη αλλά και την κατακράτηση λόγο θυροειδή σε αυτήν παω πολυ χαλαρά μην σας φοβιζει εμένα το σωμα.ου έγινε καλυτερο μετά τις εγκυμοσύνες

Λοιπόν, μετά την πρώτη εγκυμοσύνη και εγώ έκανα κοιλιακούς ρε φίλε...που αν σου δείξω φωτογραφία από το μαιευτήριο θα πάθεις σοκ από το πόσο παχουλή φαίνομαι...

Όποτε και τώρα λεω, ότι είναι να γίνει, θα γίνει...

 

1 ώρα πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

ΜΜΜ κρίμα και χάρηκα!!! Κάποια στιγμή θα το νιώσω που θα πάει!!

Μου ακούγεται πολύ ψηλά...μην σε απογοητεύω...εγώ το νιώθω χαμηλά... νομίζω είναι ακόμα χαμηλά...και τον υπέρηχο πολύ χαμηλά τον βάζουμε ..κάνω λάθος;


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , iwanna24 είπε:

Λοιπόν, μετά την πρώτη εγκυμοσύνη και εγώ έκανα κοιλιακούς ρε φίλε...που αν σου δείξω φωτογραφία από το μαιευτήριο θα πάθεις σοκ από το πόσο παχουλή φαίνομαι...

Όποτε και τώρα λεω, ότι είναι να γίνει, θα γίνει...

 

Μου ακούγεται πολύ ψηλά...μην σε απογοητεύω...εγώ το νιώθω χαμηλά... νομίζω είναι ακόμα χαμηλά...και τον υπέρηχο πολύ χαμηλά τον βάζουμε ..κάνω λάθος;

Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια! Εγώ πίστευα το αντίθετο..δλδ στην αρχή είναι ψηλά το μωρό και όσο περνάει ο καιρός κατεβαίνει για να προετοιμαστεί για τον τοκετό..θα ρωτήσω τον γιατρό την άλλη φορά!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια! Εγώ πίστευα το αντίθετο..δλδ στην αρχή είναι ψηλά το μωρό και όσο περνάει ο καιρός κατεβαίνει για να προετοιμαστεί για τον τοκετό..θα ρωτήσω τον γιατρό την άλλη φορά!!

Δηλαδή τον υπέρηχο τον βάζετε ψηλά;

Εμείς τον βάζουμε ακριβώς πάνω από τον κόλπο και εκεί είναι το σκατό...Νομιζω μετα τη Β ανεβαίνει και μετα την 35η κατεβαίνει...

Άσχετο αλλά από χτες το νιώθω μόλις ξαπλώσω...δίνει κάτι μπουμ ξαφνικά και επιτέλους δεν αμφιβάλλω ...

Νιώθω ένα Τσικ πιο ήρεμη...

 

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , iwanna24 είπε:

Δηλαδή τον υπέρηχο τον βάζετε ψηλά;

Εμείς τον βάζουμε ακριβώς πάνω από τον κόλπο και εκεί είναι το σκατό...Νομιζω μετα τη Β ανεβαίνει και μετα την 35η κατεβαίνει...

Και ο γιατρός μου κάπου εκεί τον βάζει..απλά παρατηρώ ότι εβδομάδα με την εβδομάδα ανεβαίνει ο υπέρηχος οπότε ανεβαίνει και το μπουμπούκι μου.

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες!!

Εγώ σήμερα ανέβηκα στην ζυγαριά και έπαθα σοκ!!

Είδα ότι σε 2 βδομάδες έχω ανεβει 4 κιλά!!!

Χώρις να έχω φάει υπερβολες!!

ελπίζω να είναι απλά κατακράτηση γιατί εάν όντως είναι κιλά..έχετε γεια βρυσούλες...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια! Εγώ πίστευα το αντίθετο..δλδ στην αρχή είναι ψηλά το μωρό και όσο περνάει ο καιρός κατεβαίνει για να προετοιμαστεί για τον τοκετό..θα ρωτήσω τον γιατρό την άλλη φορά!!

Όταν μας κάνει τον υπέρηχο χαμηλά μας τον κάνει κάτω από το  αφαλό παντος. Πιάνετε χαμηλά και μεγαλώνοντας ανεβαίνει και κάνει κυκλο και παιρνει θέση και κατεβαίνει με το κεφάλι κάτω 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...