Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Dimi84 είπε:

Καλε μη σκας με τα κιλά φευγουν. Εγω μολις έκανα το εμβόλιο έγινε ένα μπέρδεμα είχα κλείσει το Τζόνσον και ήρθα και συμπληρώνοντας το χαρτί έγραφε εάν ειστε έγκυος ενδικνεται εμβόλιο τυπου mrn και μίλησα μεντηννγυναικολογο και μου είπε αλλαξε το ευτυχώς έχω θρασσοςνεβαλα μια φωνή και μου το άλλαξαν για να μην πηγαινοερχομαι παλι 

Τελικά ποιο έκανες; Γιατί εμένα μου είπαν μόνο φαιζερ! Εγώ κορίτσια το έκανα την Δευτέρα με παγωμένη όχι απλά κρύα καρδιά.. ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλά!  Φοβόμουν πολύ με όλα αυτά που άκουγα για εντατικές καισαρικες πρόωρα κτλ κ το εκανα....Καλή ανοσία! 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Vasso87 είπε:

Τελικά ποιο έκανες; Γιατί εμένα μου είπαν μόνο φαιζερ! Εγώ κορίτσια το έκανα την Δευτέρα με παγωμένη όχι απλά κρύα καρδιά.. ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλά!  Φοβόμουν πολύ με όλα αυτά που άκουγα για εντατικές καισαρικες πρόωρα κτλ κ το εκανα....Καλή ανοσία! 

Φαιζερ έκανα ναι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, iwanna24 είπε:

Πήγα στον γιατρό και είχε έκτακτα και με έδιωξε...εγώ ρε παιδια έκανα τη δεύτερη δόση Οκτώβριο όποτε δεν έχω λήξει ακόμα...

Τι εννοεις σε έδιωξε είχατε ραντεβου? 

Link to comment
Share on other sites

Επανηλθα...

Έχω μια δεύτερη , υπέροχη κόρη...

17+2...

Όμορφη...σαν εμένα.

Σπονδυλική στήλη και όλα καλά ...

Μου είπε ότι όντως μπορεί να τη νιώθω επειδή είμαι αδύνατη αλλά είναι νωρίς...το λέω και για τα άλλα κορίτσια...

Τράχηλος σταθερός. 

Από κιλά τα ίδια...είμαι 56 κιλά...

+5 είμαι δηλαδή...

Οοοοολα καλά ❤️

 

1 ώρα πρίν, Dimi84 είπε:

Τι εννοεις σε έδιωξε είχατε ραντεβου? 

Είχε έκτακτα...

  • Μου αρέσει 5

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, iwanna24 said:

Επανηλθα...

Έχω μια δεύτερη , υπέροχη κόρη...

17+2...

Όμορφη...σαν εμένα.

Σπονδυλική στήλη και όλα καλά ...

Μου είπε ότι όντως μπορεί να τη νιώθω επειδή είμαι αδύνατη αλλά είναι νωρίς...το λέω και για τα άλλα κορίτσια...

Τράχηλος σταθερός. 

Από κιλά τα ίδια...είμαι 56 κιλά...

+5 είμαι δηλαδή...

Οοοοολα καλά ❤️

 

Είχε έκτακτα...

Με το καλό!! 

Κ εγώ 17η τον ένοιωσα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , iwanna24 είπε:

Επανηλθα...

Έχω μια δεύτερη , υπέροχη κόρη...

17+2...

Όμορφη...σαν εμένα.

Σπονδυλική στήλη και όλα καλά ...

Μου είπε ότι όντως μπορεί να τη νιώθω επειδή είμαι αδύνατη αλλά είναι νωρίς...το λέω και για τα άλλα κορίτσια...

Τράχηλος σταθερός. 

Από κιλά τα ίδια...είμαι 56 κιλά...

+5 είμαι δηλαδή...

Οοοοολα καλά ❤️

 

Είχε έκτακτα...

Αααα Ααααα στο ιατρείο του ε? Τέλεια το κοριτσάκι σου τι ωραία εγώ 18.2 από εχθές που ξέρω ότι είναι αυτός είναι ποιο έντονο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλε σε λίγο καταργούν τα πιστοποιητικά και ολα.. τα ανοίγουν όλα... ξεκινάει η τουριστική περίοδος..  Και εκτός αυτού φαίνεται λήγουν την πανδημία... καλέ μερικές χώρες ήδη σφυριξαν και εληξε για ποια πιστοποιητικά ανησύχητε?? Παύουν και αυτά σε κάνα μήνα!! Τα εμβόλια "καλύπτουν" την Δέλτα και η Δέλτα φθινει έμεινε η όμικρον για την οποία το εμβόλιο είναι άχρηστο λέει ο καρδιολόγος μας (και όχι μονο)... Μην βάζετε στο κορμί σας συνέχεια ουσίες (εμβόλιο) που δεν ξέρετε τι μακροχρόνιες επιπτώσεις έχουν!! Ιδίως τώρα που κυκλοφορεί μόνο η Όμικρον..  κρίμα τα έμβρυα να τα φορτώνετε!! Ντεπόν αποφεύγουμε που ξέρουμε επιδράσεις ετών τώρα.. και το εμβόλιο το κάναμε καραμέλα!!! 

 

Υγ: Εγώ είμαι ανεμβολιαστη με 2 εγκυμοσύνες σε περιόδους covid!! Έχει ο Θεός για όλους!!! Κοινώνω συνεχεια και ολα καλα πανε!! Αποκτήστε πιστή στο Θεό και οχι στο εμβόλιο!! Ο Θεός είναι παντοδύναμος!! Το εμβόλιο τι να σου κλάσει?? Και οσες το κάνετε (νομίζω Όλες στην ομάδα μας) καλά κάνατε ο καθένας αποφασίζει για τον εαυτό του άλλα όχι άλλη δόση λυπηθειτε το έμβρυο!! 

Εμείς στο Ογκολογικό είμασταν..  Και είχαμε χαμηλό ανοσοποιητικό και έλεγαν κάντε το εμβόλιο γρίπης οικογενειακως και το παιδί γτ αν ανεβάσει πυρετό χαθήκαμε..  αντιμετωπίζετε με εισαγωγές αντιβίωσεις και πολύ ταλαιπωρία μεχρι και θάνατο για το παιδί.. Και δεν κάναμε πότε γιατί να φορτώνουμε τον οργανισμό με αρρώστιες..  σας πληροφορώ το παιδί είναι 5ετων μια φορά ανέβασε πυρετό..  Και αυτό όχι εν μέσω χημειοθεραπειων.. 

Και όταν είμασταν στην κλινική οι περισσότεροι κάναμε εμβόλιο και μπαίναμε μέσα με πυρετό 39 3 φορές το μήνα... Δεν λέω ότι εφταιγε το εμβόλιο άλλα σας λέω και εμείς που δεν το καναμε είδατε τπτ δεν πάθαμε είχαμε ευλογία Θεού και μέσα στο νοσοκομείο κοινωνίας το παιδί κάθε Κυριακή!! Τι να κλάσει το εμβόλιο γρίπης!! Ότι μπορείτε να αποφεύγετε να το αποφεύγετε!! Στην φάση που είμαστε μπορείτε να αποφεύγετε την δόση είναι άχρηστη τώρα.. (καλά για μένα πάντα ηταν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ αγαπημένη όχι απλά διαφωνώ...

Δεν πιστεύω στον Θεό.

Τουλαχιστον, όχι με την έννοια που προωθεί η κοινωνία και ο χριστιανισμός γενικότερα. 

Εκκλησία δεν πατάω ούτε θα πατησω ποτέ.

Πιστεύω πολύ στην ιατρική και στην επιστήμη.

Συμβουλεύομαι μόνο γιατρούς και ακολουθώ πιστά τις οδηγίες τους. 

Αν σκεφτείς δε ότι τα παιδιά μου τα σώζουν τα φάρμακα (ουτρο, σικλακουρ, ενέσεις και άλλα πολλά)...

Απόψεις βέβαια...

Δημοκρατία έχουμε!

Ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχές...είμαι ειλικρινά ευτυχισμένη...όχι για το φύλο αλλά που όλα πάνε καλά για όλες μας...

Είμαστε εδώ και είμαστε σιγά σιγά καλά.

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , enjoy είπε:

Καλε σε λίγο καταργούν τα πιστοποιητικά και ολα.. τα ανοίγουν όλα... ξεκινάει η τουριστική περίοδος..  Και εκτός αυτού φαίνεται λήγουν την πανδημία... καλέ μερικές χώρες ήδη σφυριξαν και εληξε για ποια πιστοποιητικά ανησύχητε?? Παύουν και αυτά σε κάνα μήνα!! Τα εμβόλια "καλύπτουν" την Δέλτα και η Δέλτα φθινει έμεινε η όμικρον για την οποία το εμβόλιο είναι άχρηστο λέει ο καρδιολόγος μας (και όχι μονο)... Μην βάζετε στο κορμί σας συνέχεια ουσίες (εμβόλιο) που δεν ξέρετε τι μακροχρόνιες επιπτώσεις έχουν!! Ιδίως τώρα που κυκλοφορεί μόνο η Όμικρον..  κρίμα τα έμβρυα να τα φορτώνετε!! Ντεπόν αποφεύγουμε που ξέρουμε επιδράσεις ετών τώρα.. και το εμβόλιο το κάναμε καραμέλα!!! 

 

Υγ: Εγώ είμαι ανεμβολιαστη με 2 εγκυμοσύνες σε περιόδους covid!! Έχει ο Θεός για όλους!!! Κοινώνω συνεχεια και ολα καλα πανε!! Αποκτήστε πιστή στο Θεό και οχι στο εμβόλιο!! Ο Θεός είναι παντοδύναμος!! Το εμβόλιο τι να σου κλάσει?? Και οσες το κάνετε (νομίζω Όλες στην ομάδα μας) καλά κάνατε ο καθένας αποφασίζει για τον εαυτό του άλλα όχι άλλη δόση λυπηθειτε το έμβρυο!! 

Εμείς στο Ογκολογικό είμασταν..  Και είχαμε χαμηλό ανοσοποιητικό και έλεγαν κάντε το εμβόλιο γρίπης οικογενειακως και το παιδί γτ αν ανεβάσει πυρετό χαθήκαμε..  αντιμετωπίζετε με εισαγωγές αντιβίωσεις και πολύ ταλαιπωρία μεχρι και θάνατο για το παιδί.. Και δεν κάναμε πότε γιατί να φορτώνουμε τον οργανισμό με αρρώστιες..  σας πληροφορώ το παιδί είναι 5ετων μια φορά ανέβασε πυρετό..  Και αυτό όχι εν μέσω χημειοθεραπειων.. 

Και όταν είμασταν στην κλινική οι περισσότεροι κάναμε εμβόλιο και μπαίναμε μέσα με πυρετό 39 3 φορές το μήνα... Δεν λέω ότι εφταιγε το εμβόλιο άλλα σας λέω και εμείς που δεν το καναμε είδατε τπτ δεν πάθαμε είχαμε ευλογία Θεού και μέσα στο νοσοκομείο κοινωνίας το παιδί κάθε Κυριακή!! Τι να κλάσει το εμβόλιο γρίπης!! Ότι μπορείτε να αποφεύγετε να το αποφεύγετε!! Στην φάση που είμαστε μπορείτε να αποφεύγετε την δόση είναι άχρηστη τώρα.. (καλά για μένα πάντα ηταν)

Τα παιδάκια σου δεν τα εμβολιαζεις? Σε όλα πρέπει να υπάρχει μετρό τώρα ο θεος πως θα βοηθήσει σε ένα προβλημα υγείας δεν το κατάλαβα ποτε (πιστευω στον Θεό με μέτρο και εκεί) ειμαι κατά των φαρμάκων και των εμβολίων επίσης με μέτρο δεν. Πιστευω όμως ότι έχουν το τσιπάκι ουτε ότι θα μου κανει κακό σε μένα και το έμβρυο γιατι εμπιστευομαι την γυναικολόγο μου και τους γιατρους μου σίγουρα με θέλουν ζωντανή. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , enjoy είπε:

Καλε σε λίγο καταργούν τα πιστοποιητικά και ολα.. τα ανοίγουν όλα... ξεκινάει η τουριστική περίοδος..  Και εκτός αυτού φαίνεται λήγουν την πανδημία... καλέ μερικές χώρες ήδη σφυριξαν και εληξε για ποια πιστοποιητικά ανησύχητε?? Παύουν και αυτά σε κάνα μήνα!! Τα εμβόλια "καλύπτουν" την Δέλτα και η Δέλτα φθινει έμεινε η όμικρον για την οποία το εμβόλιο είναι άχρηστο λέει ο καρδιολόγος μας (και όχι μονο)... Μην βάζετε στο κορμί σας συνέχεια ουσίες (εμβόλιο) που δεν ξέρετε τι μακροχρόνιες επιπτώσεις έχουν!! Ιδίως τώρα που κυκλοφορεί μόνο η Όμικρον..  κρίμα τα έμβρυα να τα φορτώνετε!! Ντεπόν αποφεύγουμε που ξέρουμε επιδράσεις ετών τώρα.. και το εμβόλιο το κάναμε καραμέλα!!! 

 

Υγ: Εγώ είμαι ανεμβολιαστη με 2 εγκυμοσύνες σε περιόδους covid!! Έχει ο Θεός για όλους!!! Κοινώνω συνεχεια και ολα καλα πανε!! Αποκτήστε πιστή στο Θεό και οχι στο εμβόλιο!! Ο Θεός είναι παντοδύναμος!! Το εμβόλιο τι να σου κλάσει?? Και οσες το κάνετε (νομίζω Όλες στην ομάδα μας) καλά κάνατε ο καθένας αποφασίζει για τον εαυτό του άλλα όχι άλλη δόση λυπηθειτε το έμβρυο!! 

Εμείς στο Ογκολογικό είμασταν..  Και είχαμε χαμηλό ανοσοποιητικό και έλεγαν κάντε το εμβόλιο γρίπης οικογενειακως και το παιδί γτ αν ανεβάσει πυρετό χαθήκαμε..  αντιμετωπίζετε με εισαγωγές αντιβίωσεις και πολύ ταλαιπωρία μεχρι και θάνατο για το παιδί.. Και δεν κάναμε πότε γιατί να φορτώνουμε τον οργανισμό με αρρώστιες..  σας πληροφορώ το παιδί είναι 5ετων μια φορά ανέβασε πυρετό..  Και αυτό όχι εν μέσω χημειοθεραπειων.. 

Και όταν είμασταν στην κλινική οι περισσότεροι κάναμε εμβόλιο και μπαίναμε μέσα με πυρετό 39 3 φορές το μήνα... Δεν λέω ότι εφταιγε το εμβόλιο άλλα σας λέω και εμείς που δεν το καναμε είδατε τπτ δεν πάθαμε είχαμε ευλογία Θεού και μέσα στο νοσοκομείο κοινωνίας το παιδί κάθε Κυριακή!! Τι να κλάσει το εμβόλιο γρίπης!! Ότι μπορείτε να αποφεύγετε να το αποφεύγετε!! Στην φάση που είμαστε μπορείτε να αποφεύγετε την δόση είναι άχρηστη τώρα.. (καλά για μένα πάντα ηταν)

Είσαι ήρωας για αυτό που έχεις περάσει και εύχομαι από καρδιάς να είστε πάντα υγιείς. 
 

δεν σχολιάζω απόψεις περί εμβολίων, εγώ τα έκανα και ο Θεός βοηθός που λένε

ρε κορίτσια να σας πω τι έπαθα…ήπια εχτές λίγο κεφιρ για να ενεργηθώ, οκ δούλεψε αλλά από τότε με έχει πεθάνει το έντερο…γίνεται σαν μπάλα η κοιλιά μου από τα αέρια..συγνώμη για την περιγραφή :P

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dream85 είπε:

Είσαι ήρωας για αυτό που έχεις περάσει και εύχομαι από καρδιάς να είστε πάντα υγιείς. 
 

δεν σχολιάζω απόψεις περί εμβολίων, εγώ τα έκανα και ο Θεός βοηθός που λένε

ρε κορίτσια να σας πω τι έπαθα…ήπια εχτές λίγο κεφιρ για να ενεργηθώ, οκ δούλεψε αλλά από τότε με έχει πεθάνει το έντερο…γίνεται σαν μπάλα η κοιλιά μου από τα αέρια..συγνώμη για την περιγραφή :P

Τα αέρια είναι δράμα αν σε πιάσει...είναι όλα εκεί μέσα μια μπάλα...

Στην πρώτη εγκυμοσύνη, στα 8 χρόνια σχέσης, μου έφυγε καταλάθος μια... ποτέ δεν το κάνουμε γενικά...με κοροϊδεύει ακόμα σκέψου!

  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimi84 είπε:

Τα παιδάκια σου δεν τα εμβολιαζεις? Σε όλα πρέπει να υπάρχει μετρό τώρα ο θεος πως θα βοηθήσει σε ένα προβλημα υγείας δεν το κατάλαβα ποτε (πιστευω στον Θεό με μέτρο και εκεί) ειμαι κατά των φαρμάκων και των εμβολίων επίσης με μέτρο δεν. Πιστευω όμως ότι έχουν το τσιπάκι ουτε ότι θα μου κανει κακό σε μένα και το έμβρυο γιατι εμπιστευομαι την γυναικολόγο μου και τους γιατρους μου σίγουρα με θέλουν ζωντανή. 

Μονο τα υποχρεωτικά για να πάνε σχόλειο... άλλα και εκεί έχουμε φασαρίες γτ δεν κάναμε κάποια και σε κάποια δεν κάναμε όλες τις δόσεις... τα μη υποχρεωτικα ούτε για αστείο..  Και από τα υποχρεωτικά τα καθυστερεί η παιδίατρος επειδή δεν τα θέλω και όταν περάσει η ηλικια δεν μπορεί να χορηγηθεί!!! Τι κριμα!! χορηγείται μόνο μια δόση στην χειροτερα ενώ θα πρέπει να χορηγηθούν 2η3η δεν ξέρω.. Για όσες δεν τα θέλετε τα εμβόλια μπορείτε να κάνετε το ίδιο μην βάζετε αρρώστιες στο κορμακια των παιδιών σας... Ούτε εγώ τα έχω κάνει όλα ο πατέρας μου ήταν κατά των εμβολίων και μου το έχει περασει.. όλο το σόι του πατέρα μου ήταν αθλητές και υγιείς άνθρωποι που πέθαναν μετά τα 90 και 100. Και το σόι του συζύγου έχει ξεκληριστει όλο πριν τα 50... Εμένα το σόι μου ούτε γιατρούς πήγαινε ούτε φάρμακα έπαιρνε ούτε εμβόλια έκανε.. Και ένας δεν πέθανε ακόμα έχω προγιαγιαδες και προππαπουδες στα παιδιά μου.. Καλά από κοβιντ όχι απλά δεν πέθαναν ούτε νοσησαν... Η μόνη που νοσησα είμαι εγώ... 

Εντάξει εσύ έχεις ένα μαγαζί να κρατήσεις σε κατανοώ δεν είναι εύκολο να πεις το κλείνω..  άλλα για τα κορίτσια που είναι σπίτι γιατί να βάλουν το δηλητήριο μεσα τους??

Υγ: για την πίστη την θρησκεια και συγκεκριμένα τον Χριστιανισμο (γτ περι Θεου μιλησαμε) δεν σχολιάζω. Από ότι αντιλαμβάνομαι υπάρχει μια κρύα σχέση στην.πλειοψηφια των κορίτσιων (Και από παλιότερες αναρτησεις-μονο η εμμι αν θυμάμαι καλά είναι θερμή)... κρίμα κρίμα πολύ κρίμα για όσες λένε πιστεύω άλλα...   Για τις υπόλοιπες οκ επιλογή τους να ανήκουν σε όποια η σε καμία θρησκεία!! Η θρησκεία και ο Θεος ειναι αδιαιρετη με την εκκλησια. Δεν έχουν μέτρο και σταθμά.. Δεν λες αγαπώ το παιδί μου με μέτρο..  είναι σαν να μην το αγαπάς... είπα δεν θα σχολιάσω άλλα σχολίασα... 

Υγ: Μπορει να εμενω στην αποψη μου αλλα εννοείται δεν θέλω να μαλώσω με καμία και ούτε επιδιώκω να ενστερνιστείτε την άποψη μου (που πολύ θα ήθελα βεβαια να φωλιασετε στην αγκαλιά του Θεού και να δείτε την.ευλογια Του αυτήν άλλα οκ.. ο κάθε άνθρωπος είναι μια σεβαστή προσωπικότητα ανεξαρτήτως ολων)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...