Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

1 hour ago, Elenaki30 είπε:

Με είχε βαλει στον προγεννητικό για d ήταν πολύ καλή και τώρα άστο τέρμα πεσμενη μου έδειξε έλλειψη και παίρνω συμπλήρωμα... Σήμερα έκατσα και στο μπαλκόνι στον ήλιο κανένα μισάωρο να την ανεβάσω πιο γρήγορα γτ δν κάνει να είναι τόσο χαμηλή. 

Για ασβέστιο όχι δεν μου έβαλε.. Με ρώτησε άμα έχω κράμπες και είπα όχι. Συνήθως αυτες φανερώνουν την έλλειψη ασβεστίου έτσι μου είπε. 

Αα ναι?? Και εγώ δεν έχω καθόλου κράμπες... Μόνο σίδηρο παίρνω και βιταμίνη d.το σίδηρο είναι σκέτη αηδία ευτυχώς δεν μου έφερε μέχρι τώρα δυσκοιλιότητα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια από ποναλακια πως τα πάτε ; Σήμερα πχ δεν έχω κάνει κάτι τρομερό καο έχω ποναλακια χαμηλά σαν περιόδου, πόνο στην αριστερή μεριά της μέσης ανα διαστήματα και γενικά νιώθω πρησμένη…. 

9 hours ago, iwanna24 said:

Θα πάρω μαζί στο μαιευτήριο, 3-4 αμανικα φορμακια του μωρού, 2-3 μακρυμανικα φορμακια, μια κουβέρτα πικέ, κάνα ζευγάρι καλτσακια, κάνα σεντονακι, 2-3 πανες αγκαλιας και λίγα πανάκια για τις γουλιτσες (κάτι τετράγωνα μικρά είναι).

Αυτά θυμάμαι...

Τώρα και κάτι να χρειαστεί, θα μας το φέρουν...γενικά, μην τρελαίνεστε με την κλινική ή το νοκσομειο...έχετε κόσμο από έξω που αν χρειαστεί θα πάει να σας φέρει κάτι, να το αφήσει στην είσοδο.

Εμείς είχαμε χρειαστεί διάφορα, γιατί γέννησα λίγο νωρίτερα και δεν τα είχα όλα έτοιμα...

Τότε βέβαια, έμπαινε μέσα ο κόσμος και ήταν μια γιορτή στην ουσία...και τώρα όμως μπορούν να τα αφήσουν στην είσοδο.

Τώρα όσον αφορά στα καθίσματα κτλ, εγώ πάντα είμαι της άποψης ότι προτιμά η κάθε μια και ανάλογα με το μπάτζετ.

Εμείς θα πάρουμε δυο καθίσματα. Ένα στη μεγάλη μας και ένα στο μωρό 0-36.

Το ίδιο ισχύει για όλες τις αγορές.

Δηλαδή και εγώ έχω όλα τα ρούχα και δεν έχω σκοπό να αγοράσω πέρα από ελάχιστα για το καλό...

Δεν έχω έναν καλό, εργονομικό μάρσιπο που χρειάζομαι και το ψάχνω.

 

 

Δίκιο έχεις κοπέλα μου… λάθος έγραψα πριν 0-18 κοιτάζω 0-4 ετών για να μη δίνω έξτρα λεφτά σε αυγό αλλά στο 0-4 ετών θα δώσω γιατί θέλω να είναι ασφαλές με πιστοποιητικά κλπ…. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Amalia90 είπε:

Βρε κορίτσια να σας πω γιατί αγχώθηκα λίγο. Γενικά με βάρη, σηκωματα, σκυψιματα κλπ πως πάτε; Πήγα σουπερμάρκετ και σήκωσα δύο σακούλες όχι πολύ βαριές αλλά ζοριστηκα λιγο. Γενικά προσέχω όσο μπορώ αλλά τώρα δεν γινόταν αλλιώς. Και τώρα μου καρφώθηκε μήπως έκανα βλακεία και κάνω καμιά ζημιά από το πουθενά 

 

Εγώ από το πολύ περπάτημα νιώθω καμία φορά πόνο κάτω χαμηλά..Από βάρη όχι αν και σηκώνω και εγώ σακούλες την σκούπα αλλά προσπαθώ να το ελέγχω λίγο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Εγώ από το πολύ περπάτημα νιώθω καμία φορά πόνο κάτω χαμηλά..Από βάρη όχι αν και σηκώνω και εγώ σακούλες την σκούπα αλλά προσπαθώ να το ελέγχω λίγο

Σήμερα σε σκεφτόμουν...έφαγα ένα μπιφτέκι και ήταν ροζ και λέω που είσαι Χρύσα να πάθεις νευρικό!

1 hour ago, Amalia90 είπε:

Βρε κορίτσια να σας πω γιατί αγχώθηκα λίγο. Γενικά με βάρη, σηκωματα, σκυψιματα κλπ πως πάτε; Πήγα σουπερμάρκετ και σήκωσα δύο σακούλες όχι πολύ βαριές αλλά ζοριστηκα λιγο. Γενικά προσέχω όσο μπορώ αλλά τώρα δεν γινόταν αλλιώς. Και τώρα μου καρφώθηκε μήπως έκανα βλακεία και κάνω καμιά ζημιά από το πουθενά 

 

Κοριτσάκι μου αν δεν έχεις πρόβλημα με κάτι στην εγκυμοσύνη δεν χρειάζεται να νιώθεις άγχος...εγώ έχω θέμα με τον τράχηλο και αποφεύγω οτιδήποτε...όλα καλά!

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , iwanna24 είπε:

Σήμερα σε σκεφτόμουν...έφαγα ένα μπιφτέκι και ήταν ροζ και λέω που είσαι Χρύσα να πάθεις νευρικό! 

Πλάκα κάνεις? Εγώ έξω βασικά δεν έτρωγα πριν μπιφτέκια πόσο τώρα!! Και εμείς σήμερα πήγαμε για τα και τώρα σαν να με έπιασε διάρροια...και σκεφτόμουν μήπως έφαγα τίποτα και με πείραξε.. αλλά κοτόπουλο με ρύζι έφαγα και το μαγαζί είναι πολύ καλό δεν νομίζω! Από το σίδηρο μπορεί...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Πλάκα κάνεις? Εγώ έξω βασικά δεν έτρωγα πριν μπιφτέκια πόσο τώρα!! Και εμείς σήμερα πήγαμε για τα και τώρα σαν να με έπιασε διάρροια...και σκεφτόμουν μήπως έφαγα τίποτα και με πείραξε.. αλλά κοτόπουλο με ρύζι έφαγα και το μαγαζί είναι πολύ καλό δεν νομίζω! Από το σίδηρο μπορεί...

Σπίτι ρε συ έφαγα.

 

Απλά ήταν ροζ ...

Μάλλον ήταν το κομμάτι κρέας τέτοιο...έξω δεν τρώω μπιφτέκια ούτε εγώ γιατί δεν μου αρέσουν τόσο...βέβαια έχω φάει μια δυο φορές αν είναι ωραία...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Xrisaaaaaa said:

Πλάκα κάνεις? Εγώ έξω βασικά δεν έτρωγα πριν μπιφτέκια πόσο τώρα!! Και εμείς σήμερα πήγαμε για τα και τώρα σαν να με έπιασε διάρροια...και σκεφτόμουν μήπως έφαγα τίποτα και με πείραξε.. αλλά κοτόπουλο με ρύζι έφαγα και το μαγαζί είναι πολύ καλό δεν νομίζω! Από το σίδηρο μπορεί...

Θες να μου στείλεις τον σίδηρό σου μπας κ με πιάσει κ μένα καμιά διάρροια να ησυχάσω λίγο; 
Με ένα χαπάκι σιδήρου μια στο τόσο, κ κάνω να πάω τουαλέτα 5 μέρες..

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Κορίτσια από ποναλακια πως τα πάτε ; Σήμερα πχ δεν έχω κάνει κάτι τρομερό καο έχω ποναλακια χαμηλά σαν περιόδου, πόνο στην αριστερή μεριά της μέσης ανα διαστήματα και γενικά νιώθω πρησμένη…. 

Δίκιο έχεις κοπέλα μου… λάθος έγραψα πριν 0-18 κοιτάζω 0-4 ετών για να μη δίνω έξτρα λεφτά σε αυγό αλλά στο 0-4 ετών θα δώσω γιατί θέλω να είναι ασφαλές με πιστοποιητικά κλπ…. 

Δεν το έχω ψάξει ακόμα...αλλά αν αποκτήσω μια ολοκληρωμένη άποψη θα σου πω.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , VDald είπε:

Θες να μου στείλεις τον σίδηρό σου μπας κ με πιάσει κ μένα καμιά διάρροια να ησυχάσω λίγο; 
Με ένα χαπάκι σιδήρου μια στο τόσο, κ κάνω να πάω τουαλέτα 5 μέρες..

Αλήθεια?? Κάθε μέρα πάω μην το ματιασω..στην αρχή είχα και εγώ θέμα τώρα μια χαρά είμαι! Θα πάω σε λίγο στο δωμάτιο και θα δω την μάρκα γιατί δεν θυμάμαι και θα σου πω.. είμαι σαλόνι τώρα και βαριέμαι να σηκωθώ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Xrisaaaaaa said:

Αλήθεια?? Κάθε μέρα πάω μην το ματιασω..στην αρχή είχα και εγώ θέμα τώρα μια χαρά είμαι! Θα πάω σε λίγο στο δωμάτιο και θα δω την μάρκα γιατί δεν θυμάμαι και θα σου πω.. είμαι σαλόνι τώρα και βαριέμαι να σηκωθώ

Φτου φτου, τυχερή! Χίλιες φορές διάρροια παρά μικρές γέννες στην τουαλέτα!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Xrisaaaaaa είπε:

Αα ναι?? Και εγώ δεν έχω καθόλου κράμπες... Μόνο σίδηρο παίρνω και βιταμίνη d.το σίδηρο είναι σκέτη αηδία ευτυχώς δεν μου έφερε μέχρι τώρα δυσκοιλιότητα..

Εγω επειδή έχω θέμα με τα αναβραζον δεν μπορώ ούτε το ντεπον να πιω μου έδωσε χάπια κάψουλες! Μια χαρά κυρία! Έχει 3 μέρες που τα παίρνω δεν μου προκάλεσε κάτι εκτός από την πρώτη μέρα αλλά μπορεί να ήταν και τυχαίο... 

Ξεκίνησα και ψευδάργυρο με βιταμίνη c για το ανοσοποιητικό να ανέβει λίγο με τόσες ιώσεις που κυκλοφορούν. 

Ακόμη αρνητική βγαίνουμε πάντως όσον αφορά τον κορονοιο.. Αντε να δούμε και αύριο! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , VDald είπε:

Φτου φτου, τυχερή! Χίλιες φορές διάρροια παρά μικρές γέννες στην τουαλέτα!

Πραγματικά!! Και εγώ το προτιμώ!! Είναι το χειρότερο μου! Εσύ ποιο σίδηρο παίρνεις??εγώ πάντως αυτό που παίρνω διάβασα ότι είναι το πιο ήπιο που δεν προκαλεί δυσκοιλιότητα το αντίθετο μάλλον! Αν είναι να τον πεις να στο αλλάξει

πρίν από 6 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Εγω επειδή έχω θέμα με τα αναβραζον δεν μπορώ ούτε το ντεπον να πιω μου έδωσε χάπια κάψουλες! Μια χαρά κυρία! Έχει 3 μέρες που τα παίρνω δεν μου προκάλεσε κάτι εκτός από την πρώτη μέρα αλλά μπορεί να ήταν και τυχαίο... 

Ξεκίνησα και ψευδάργυρο με βιταμίνη c για το ανοσοποιητικό να ανέβει λίγο με τόσες ιώσεις που κυκλοφορούν. 

Ακόμη αρνητική βγαίνουμε πάντως όσον αφορά τον κορονοιο.. Αντε να δούμε και αύριο! 

Και να συνεχίσεις να βγαίνεις αρνητική..και εγώ είχα κάνα 2 μέρες πονολεμο και έκανα 3 τεστ αυτή την εβδομάδα ήταν αρνητικά.. κυκλοφορεί και ίωση..

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Xrisaaaaaa said:

Πραγματικά!! Και εγώ το προτιμώ!! Είναι το χειρότερο μου! Εσύ ποιο σίδηρο παίρνεις??εγώ πάντως αυτό που παίρνω διάβασα ότι είναι το πιο ήπιο που δεν προκαλεί δυσκοιλιότητα το αντίθετο μάλλον! Αν είναι να τον πεις να στο αλλάξει

Παίρνω το Gyno-Tardyferon που είναι σίδηρος με φυλλικο οξύ (θα έπρεπε να παίρνω 2 ημερησίως αλλά καμία σχέση..) 
Ίσως αν επέμενα κ όντως τα έπαιρνα κάθε μέρα, να είχε συνηθίσει το έντερο κ να είχε στρώσει. Αλλά σε οτιδήποτε έχει να κάνει με χάπια κτλ, ποτέ δεν τα πήγαινα καλά (εξ ου κ το κόλλημά μου με την καμπύλη σακχάρου επειδή πρεπει να πιω την γλυκόζη)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Πραγματικά!! Και εγώ το προτιμώ!! Είναι το χειρότερο μου! Εσύ ποιο σίδηρο παίρνεις??εγώ πάντως αυτό που παίρνω διάβασα ότι είναι το πιο ήπιο που δεν προκαλεί δυσκοιλιότητα το αντίθετο μάλλον! Αν είναι να τον πεις να στο αλλάξει

Και να συνεχίσεις να βγαίνεις αρνητική..και εγώ είχα κάνα 2 μέρες πονολεμο και έκανα 3 τεστ αυτή την εβδομάδα ήταν αρνητικά.. κυκλοφορεί και ίωση..

@VDald legofer λέγεται! είναι βέβαια λίγο αηδία αλλά από το να έχω θέμα καλύτερα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...