Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Νιώθεις ασφάλεια ισχύει γτ ξέρεις τι στο ανεβάζει αλλά είναι κ κουραστικό!είχα ναι στην πρώτη κυηση όπου μετριομουν κ λίγο ακόμα αφότου γέννησα κ έκανα μια ακόμα καμπύλη 3 μήνες μετά την γέννα όπου βγήκε φυσιολογική!από διατροφή μες στην ημέρα τι τρως?

Άρα ούτε όταν γεννησουμε θα μπορούμε να φάμε άνετα! Πρωινό τρώω αυγό τυρί γρυγανια ή φρυγανιά γαλοπούλα κ μια με μέλι, ή ομελέτα ή γάλα κ all bran. Μετά φρούτο. Απόγευμα σοκοφρετα με στεβια κ φρούτο, αμύγδαλα κ φρούτο ,φρυγανιά με μέλι ή γιαούρτι ως 170 θερμίδες.  Βράδινο φρυγανιά γαλοπούλα αγγούρι, αυγά με σαλάτα, ομελέτα,τοστ με αγγούρι ή γάλα με all bran... Το μεσημέρι τρώω κανονικά αλλά αν φάω κάτι από πατάτα ρύζι μακαρόνια πίτα τηγανητό την μια μέρα την επόμενη δεν τρώω κάτι από αυτά.  Επίσης δεν τρώω καθόλου γάλα κ γιαουρτι εγώ για να έχω κ αυτές τις επιλογές.Γενικα καμιά σχέση με την διατροφή της ενδοκρινολόγου που με ξεπεταξε με μια εκτύπωση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 31 λεπτά , marilia35 είπε:

Κορίτσι μου εμένα το έμβρυο είναι 800 γραμμάρια 26 βδομάδα δν είναι μεγάλο κ νηστείας είχα 90!κ κάθε 3 βδομάδες που έκανα αιματολογικές είχα από 80-85 φυσιολογικό!κ σήμερα βγήκε η καμπύλη υψηλή στις επόμενες μετρήσεις!δν υπάρχουν στάνταρ!

Μα πως στο καλό συμβαίνει αυτό δε μπορώ να καταλάβω καθόλου πως παει…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Emmi@ είπε:

Αχ δεν μπορώ να την καταλάβω καθόλου αυτήν την καταραμένη την καμπύλη. Το νηστείας σου πάντως είναι άψογο. Εμένα ο γυναίκολογος μου με άγριο κοίταξε λίγο όταν το είδε και μετά ηρέμησε που του είπα ότι μίλησα με τον διαβητολογο. 

Σου βγαίνει παθολογική δηλαδή η καμπύλη; Ποσων εβδομάδωμ είσαι τώρα; 

Είμαι 26 εβδομάδων!είναι απ' την εγκυμοσύνη!κ εσύ τότε την έκανες?

πρίν από 31 λεπτά , Vasso87 είπε:

Άρα ούτε όταν γεννησουμε θα μπορούμε να φάμε άνετα! Πρωινό τρώω αυγό τυρί γρυγανια ή φρυγανιά γαλοπούλα κ μια με μέλι, ή ομελέτα ή γάλα κ all bran. Μετά φρούτο. Απόγευμα σοκοφρετα με στεβια κ φρούτο, αμύγδαλα κ φρούτο ,φρυγανιά με μέλι ή γιαούρτι ως 170 θερμίδες.  Βράδινο φρυγανιά γαλοπούλα αγγούρι, αυγά με σαλάτα, ομελέτα,τοστ με αγγούρι ή γάλα με all bran... Το μεσημέρι τρώω κανονικά αλλά αν φάω κάτι από πατάτα ρύζι μακαρόνια πίτα τηγανητό την μια μέρα την επόμενη δεν τρώω κάτι από αυτά.  Επίσης δεν τρώω καθόλου γάλα κ γιαουρτι εγώ για να έχω κ αυτές τις επιλογές.Γενικα καμιά σχέση με την διατροφή της ενδοκρινολόγου που με ξεπεταξε με μια εκτύπωση. 

Σωστή διατροφη μπράβο κ γω έτσι θέλω να το πάω!πρωί φρυγανιά τυρί φρούτο απόγευμα γιουρτι αμύγδαλα βράδυ τορτίγια ολικής μεσημερι μακαρόνια ολικής κτλπ!κ στέβια μου επιτρέπει!

πρίν από 28 λεπτά , Martinaa είπε:

Μα πως στο καλό συμβαίνει αυτό δε μπορώ να καταλάβω καθόλου πως παει…

Αχχχ ναι άστα!βέβαια είχα κ στην πρώτη κυηση κ μου είχε πει η γιατρος θα κάνεις κ σε δεύτερη!έτσι κ με τον θυροειδη

πρίν από 33 λεπτά , Vasso87 είπε:

Άρα ούτε όταν γεννησουμε θα μπορούμε να φάμε άνετα! Πρωινό τρώω αυγό τυρί γρυγανια ή φρυγανιά γαλοπούλα κ μια με μέλι, ή ομελέτα ή γάλα κ all bran. Μετά φρούτο. Απόγευμα σοκοφρετα με στεβια κ φρούτο, αμύγδαλα κ φρούτο ,φρυγανιά με μέλι ή γιαούρτι ως 170 θερμίδες.  Βράδινο φρυγανιά γαλοπούλα αγγούρι, αυγά με σαλάτα, ομελέτα,τοστ με αγγούρι ή γάλα με all bran... Το μεσημέρι τρώω κανονικά αλλά αν φάω κάτι από πατάτα ρύζι μακαρόνια πίτα τηγανητό την μια μέρα την επόμενη δεν τρώω κάτι από αυτά.  Επίσης δεν τρώω καθόλου γάλα κ γιαουρτι εγώ για να έχω κ αυτές τις επιλογές.Γενικα καμιά σχέση με την διατροφή της ενδοκρινολόγου που με ξεπεταξε με μια εκτύπωση. 

Έτρωγα μετά την γέννα για τυπικούς λόγους το μετρούσα!βέβαια μετά λόγω θηλασμού δν έτρωγα κάποια χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2022 at 11:55 ΠΜ, Polly1 είπε:

Καλημερα!! Θεωρείται λίκνο λόγω μεγέθους! 

Καλημερα κορίτσια!!! Προς το παρον βόλτα εμείς για καφεδάκι!!! Καλό Σαββατοκύριακο!!

Το kikaboo παρκοκρεβατο ειναι, το είδαμε κι απο κοντα. 

On 11/4/2022 at 11:57 ΠΜ, khaleesi είπε:

Καλημέρα καλή βδομάδα! Εμείς βάφαμε το σπίτι.. μετά δουλειές χαμός.. εγώ συγκρατημένα εννοείται.. τουλάχιστον τώρα είναι έτοιμα για επιπλάκια και πράγματα του μωρού :) Μετά το Πάσχα λέμε να πάμε σε μαγαζιά.. εσείς ψωνίσατε έπιπλα και πράγματα (καρότσια κτλ);

Εμεις εχουμε παραγγειλει αυγα, καροτσι, πηραμε μεγαλη συρταριερα, μαζεψα οτι θα μου εδιναν φίλοι, μπηκαν πλυντηρια και τωρα μενει το σιδερο. Εχουμε να μαζέψουμε πράγματα και απο ενα φιλικο ζευγάρι ακομα και τελος. Ευτυχως τα έκανα μετα τη β επιπέδου γιατι ηδη εχω βαρυνει πολυ. 

On 11/4/2022 at 12:01 ΜΜ, Emmi@ είπε:

Κααααλημερααα!!!

Εγώ είχα εχθές γενέθλια, βγήκαμε λίγο έξω...

Είδα ένα άσχημο όνειρο το βράδυ και με έχει ρίξει ψυχολογικά, έκανα και κάτι ώρες να νιώσω την μπεμπουλα και τρόμαξα..και το κλου είναι ότι έφυγε το ένα μου σκυλάκι, που τα κρατάει η μαμά μου πλέον και είμαι να με κλαίνε οι ρέγγες...

Χρονιά πολλα κοπελα μου! Λυπάμαι για το σκυλάκι, σε καταλαβαίνω απολυτα.. 

On 12/4/2022 at 1:00 ΜΜ, electra2021 είπε:

Ευχαριστώ όλες σας! Μόλις τελειώσαμε τη β επιπέδου , όλα καλά, όλα φυσιολογικά :x

Συγχαρητήρια! 

On 12/4/2022 at 1:45 ΜΜ, iwanna24 είπε:

 

On 12/4/2022 at 6:29 ΜΜ, Amalia90 είπε:

Κορίτσια κι εγώ σήμερα την β επιπεδου και όλα καλά Παναγια μου..!! Ήταν η μέρα μάλλον σημερα για όλες μας χαρμοσυνη:) εύχομαι σε όλες καλή συνέχεια από δω και πέρα να συνεχίζουν να πηγαίνουν τα πράγματα υπέροχα. Και περαστικά στις αρρωστουλες και μη πέφτετε σε λίγο καιρό καλοκαιριαζει:grin:

Συγχαρητήρια και σε σενα, ολα καλα! 

14 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Κάθε μήνα κάνεις για τοξόπλασμα? Γιατί?  Εγώ γενικά εξετάσεις αίματος δεν έκανα καθόλου σχεδόν μόνο τον προγεννητικό και μια φορά ακόμα! Δεν ξέρω γιατί δεν με βάζει. Και τέλος του μήνα θα κάνω για καμπύλη ζαχάρου

Εγω καθε μηνα κανω, γενικη και καλλιέργεια ουρων, γενικη αιματος, ζαχαρο νηστειας, sgot, sgpt, ουρια, τοξοπλασμα, ουρικο οξυ, κρεατινινη, νατριο, καλιο, γ-gt.

12 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Κορίτσια χάλια μαύρα η καμπύλη!μετά από μια ώρα γλυκόζη 180 κ μετά από δύο ώρες 170!έκλεισα σε ενδοκρινολόγο μου!στον γιο μου είχα πάλι αλλά είχα 140 μετά την ωρα

Θα στα ρυθμίσει ο ενδοκρινολογος, υπομονη, κανω διατροφη απο την αρχη της κυησης και κανω και λιγες μοναδες ινσουλίνη. 

Καλησπερα κοριτσια, δεν μπηκα καθολου τις προηγούμενες μέρες, δεν κοιμαμαι καλα και σερνομαι, δεν εχω χειρότερο απο αυτο και έχουν μεινει και οι πιο δύσκολοι μηνες. Με ριχνει πολύ και το οτι κουραζομαι πανεύκολα, δεν εχω μαθει ετσι, ευτυχως σταματησα την δουλειά δεν ξερω τι θα κανα αν ειχα κι αυτό. 

Εν τω μεταξυ τη Δευτέρα το πρωι ξύπνησα με μουδιασμα στα ποδια απο τα ισχια και μουδιασμα στο ενα χέρι μεχρι τον αγκωνα απο το αυχενικο που με ταλαιπωρεί χρονια. 

Πηρα ενα ολιστικο φυσικοθεραπευτηριο που εχουμε στην περιοχή και ευτυχως με εξυπηρετησαν αμεσα και με βοήθησε πολυ. Εχω ραντεβού σήμερα παλι. 

Τωρα παλι ξάγρυπνη κοιτάω το ταβανι, το παθαίνετε κι εσείς αυτο; με εχει πεθανει! 

Και μια ίσως χαζη ερώτηση, εσεις τεντωνεστε κανονικά ; οταν τεντωνομαι σφίγγεται η κοιλια μου και λεω μήπως δεν κανει :roll:

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Κάθε μήνα κάνεις για τοξόπλασμα? Γιατί?  Εγώ γενικά εξετάσεις αίματος δεν έκανα καθόλου σχεδόν μόνο τον προγεννητικό και μια φορά ακόμα! Δεν ξέρω γιατί δεν με βάζει. Και τέλος του μήνα θα κάνω για καμπύλη ζαχάρου

Ούτε εγώ κάνω κάθε μήνα εξετάσεις αίματος.. Έκανα μια φορά στον προγεννητικό που με έβαλε για πολλά... Και μια φορά τώρα μετα την β επιπέδου που μου έβαλε γενικές αίματος, ούρων και για βιταμίνες που θέλαμε να δούμε.. 

Ερυθρά έχω αντισώματα για κάποιο λόγο ενώ δεν πέρασα ποτέ και στα υπόλοιπα που δεν έχω δηλαδή ηπατίτιδα και τοξοπλασμα δεν ξανά έβαλε! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Didimaki13 είπε:

Το kikaboo παρκοκρεβατο ειναι, το είδαμε κι απο κοντα. 

Εμεις εχουμε παραγγειλει αυγα, καροτσι, πηραμε μεγαλη συρταριερα, μαζεψα οτι θα μου εδιναν φίλοι, μπηκαν πλυντηρια και τωρα μενει το σιδερο. Εχουμε να μαζέψουμε πράγματα και απο ενα φιλικο ζευγάρι ακομα και τελος. Ευτυχως τα έκανα μετα τη β επιπέδου γιατι ηδη εχω βαρυνει πολυ. 

Χρονιά πολλα κοπελα μου! Λυπάμαι για το σκυλάκι, σε καταλαβαίνω απολυτα.. 

Συγχαρητήρια! 

Συγχαρητήρια και σε σενα, ολα καλα! 

Εγω καθε μηνα κανω, γενικη και καλλιέργεια ουρων, γενικη αιματος, ζαχαρο νηστειας, sgot, sgpt, ουρια, τοξοπλασμα, ουρικο οξυ, κρεατινινη, νατριο, καλιο, γ-gt.

Θα στα ρυθμίσει ο ενδοκρινολογος, υπομονη, κανω διατροφη απο την αρχη της κυησης και κανω και λιγες μοναδες ινσουλίνη. 

Καλησπερα κοριτσια, δεν μπηκα καθολου τις προηγούμενες μέρες, δεν κοιμαμαι καλα και σερνομαι, δεν εχω χειρότερο απο αυτο και έχουν μεινει και οι πιο δύσκολοι μηνες. Με ριχνει πολύ και το οτι κουραζομαι πανεύκολα, δεν εχω μαθει ετσι, ευτυχως σταματησα την δουλειά δεν ξερω τι θα κανα αν ειχα κι αυτό. 

Εν τω μεταξυ τη Δευτέρα το πρωι ξύπνησα με μουδιασμα στα ποδια απο τα ισχια και μουδιασμα στο ενα χέρι μεχρι τον αγκωνα απο το αυχενικο που με ταλαιπωρεί χρονια. 

Πηρα ενα ολιστικο φυσικοθεραπευτηριο που εχουμε στην περιοχή και ευτυχως με εξυπηρετησαν αμεσα και με βοήθησε πολυ. Εχω ραντεβού σήμερα παλι. 

Τωρα παλι ξάγρυπνη κοιτάω το ταβανι, το παθαίνετε κι εσείς αυτο; με εχει πεθανει! 

Και μια ίσως χαζη ερώτηση, εσεις τεντωνεστε κανονικά ; οταν τεντωνομαι σφίγγεται η κοιλια μου και λεω μήπως δεν κανει :roll:

Εγώ κορίτσι μου έχω μουδιασμενο δάχτυλα μόνιμα αστα να πανε είναι άσχημο πολυ αλλά υπομονή 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Ούτε εγώ κάνω κάθε μήνα εξετάσεις αίματος.. Έκανα μια φορά στον προγεννητικό που με έβαλε για πολλά... Και μια φορά τώρα μετα την β επιπέδου που μου έβαλε γενικές αίματος, ούρων και για βιταμίνες που θέλαμε να δούμε.. 

Ερυθρά έχω αντισώματα για κάποιο λόγο ενώ δεν πέρασα ποτέ και στα υπόλοιπα που δεν έχω δηλαδή ηπατίτιδα και τοξοπλασμα δεν ξανά έβαλε! 

Ούτε εμένα με βάζει! Τώρα μάλλον που θα κάνω την καμπύλη ζαχάρου ελπίζω να με βάλει και από τις άλλες!! εμείς οι 2 πάντως μαζί πάμε!! χαχαχα Καλημέραααα

6 ώρες πρίν, Didimaki13 είπε:

Το kikaboo παρκοκρεβατο ειναι, το είδαμε κι απο κοντα. 

Εμεις εχουμε παραγγειλει αυγα, καροτσι, πηραμε μεγαλη συρταριερα, μαζεψα οτι θα μου εδιναν φίλοι, μπηκαν πλυντηρια και τωρα μενει το σιδερο. Εχουμε να μαζέψουμε πράγματα και απο ενα φιλικο ζευγάρι ακομα και τελος. Ευτυχως τα έκανα μετα τη β επιπέδου γιατι ηδη εχω βαρυνει πολυ. 

Χρονιά πολλα κοπελα μου! Λυπάμαι για το σκυλάκι, σε καταλαβαίνω απολυτα.. 

Συγχαρητήρια! 

Συγχαρητήρια και σε σενα, ολα καλα! 

Εγω καθε μηνα κανω, γενικη και καλλιέργεια ουρων, γενικη αιματος, ζαχαρο νηστειας, sgot, sgpt, ουρια, τοξοπλασμα, ουρικο οξυ, κρεατινινη, νατριο, καλιο, γ-gt.

Θα στα ρυθμίσει ο ενδοκρινολογος, υπομονη, κανω διατροφη απο την αρχη της κυησης και κανω και λιγες μοναδες ινσουλίνη. 

Καλησπερα κοριτσια, δεν μπηκα καθολου τις προηγούμενες μέρες, δεν κοιμαμαι καλα και σερνομαι, δεν εχω χειρότερο απο αυτο και έχουν μεινει και οι πιο δύσκολοι μηνες. Με ριχνει πολύ και το οτι κουραζομαι πανεύκολα, δεν εχω μαθει ετσι, ευτυχως σταματησα την δουλειά δεν ξερω τι θα κανα αν ειχα κι αυτό. 

Εν τω μεταξυ τη Δευτέρα το πρωι ξύπνησα με μουδιασμα στα ποδια απο τα ισχια και μουδιασμα στο ενα χέρι μεχρι τον αγκωνα απο το αυχενικο που με ταλαιπωρεί χρονια. 

Πηρα ενα ολιστικο φυσικοθεραπευτηριο που εχουμε στην περιοχή και ευτυχως με εξυπηρετησαν αμεσα και με βοήθησε πολυ. Εχω ραντεβού σήμερα παλι. 

Τωρα παλι ξάγρυπνη κοιτάω το ταβανι, το παθαίνετε κι εσείς αυτο; με εχει πεθανει! 

Και μια ίσως χαζη ερώτηση, εσεις τεντωνεστε κανονικά ; οταν τεντωνομαι σφίγγεται η κοιλια μου και λεω μήπως δεν κανει :roll:

Εμένα κάθε βράδυ μουδιάζουν και οι δύο παλάμες και κάποιες φορές πονάει πολύ η αριστερή!! Τρελαίνομαι από τον Πόνο αλλά δεν παίρνω τίποτα γιατί ο γιατρός μου είπε ότι και το μαγνήσιο δεν είναι σίγουρο ότι θα βοηθήσει και έτσι το άφησα...

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Vasso87 είπε:

Άρα ούτε όταν γεννησουμε θα μπορούμε να φάμε άνετα! Πρωινό τρώω αυγό τυρί γρυγανια ή φρυγανιά γαλοπούλα κ μια με μέλι, ή ομελέτα ή γάλα κ all bran. Μετά φρούτο. Απόγευμα σοκοφρετα με στεβια κ φρούτο, αμύγδαλα κ φρούτο ,φρυγανιά με μέλι ή γιαούρτι ως 170 θερμίδες.  Βράδινο φρυγανιά γαλοπούλα αγγούρι, αυγά με σαλάτα, ομελέτα,τοστ με αγγούρι ή γάλα με all bran... Το μεσημέρι τρώω κανονικά αλλά αν φάω κάτι από πατάτα ρύζι μακαρόνια πίτα τηγανητό την μια μέρα την επόμενη δεν τρώω κάτι από αυτά.  Επίσης δεν τρώω καθόλου γάλα κ γιαουρτι εγώ για να έχω κ αυτές τις επιλογές.Γενικα καμιά σχέση με την διατροφή της ενδοκρινολόγου που με ξεπεταξε με μια εκτύπωση. 

Καλημέρα! να σου πω τι φτιαχνω κάποιες μέρες για πρωινό, το οποίο είναι σαν γλυκό αλλά δεν ξέρω αν είναι για διατροφή για χαμηλό ζάχαρο.

βάζω στο μπλεντερ μία μπανάνα, 3 κσ βρώμη,  1/2 κσ τσία, 1κσ άγλυκο κακάο και 1/2 κσ γάλα αμυδγάλου. βγαίνει σαν κρέμα σαν κρέμα σοκολάτα. αν βάλεις 1 ώρα την μπανάνα κατάψυξη πριν την βάλεις στο μπλεντερ, βγαίνει σαν παγωτό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Dream85 είπε:

Καλημέρα! να σου πω τι φτιαχνω κάποιες μέρες για πρωινό, το οποίο είναι σαν γλυκό αλλά δεν ξέρω αν είναι για διατροφή για χαμηλό ζάχαρο.

βάζω στο μπλεντερ μία μπανάνα, 3 κσ βρώμη,  1/2 κσ τσία, 1κσ άγλυκο κακάο και 1/2 κσ γάλα αμυδγάλου. βγαίνει σαν κρέμα σαν κρέμα σοκολάτα. αν βάλεις 1 ώρα την μπανάνα κατάψυξη πριν την βάλεις στο μπλεντερ, βγαίνει σαν παγωτό. 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!εγώ κορίτσια παθαίνω κράμπες στην κοιλιά!το βράδυ με έπιασε για δύο λεπτά πονούσαν απίστευτα!κ με έπιασε κ το πρωί!

Αυτό που φτιάχνεις για πρωινό δν έχει ζάχαρο!εγώ δν μπορώ να φάω αυτά τα smoothie τα πολτοποιημένα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Didimaki13 είπε:

Τωρα παλι ξάγρυπνη κοιτάω το ταβανι, το παθαίνετε κι εσείς αυτο; με εχει πεθανει! 

Και μια ίσως χαζη ερώτηση, εσεις τεντωνεστε κανονικά ; οταν τεντωνομαι σφίγγεται η κοιλια μου και λεω μήπως δεν κανει :roll:

Καλημερα!!! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη υπέφερα από αϋπνίες αλλά αργότερα μετά τον 7ο-8ο! Θέλω να δω τώρα αν θα γλιτώσω!! Καλύτερα να μην τεντωνεσαι,ούτε καν να κοιμάσαι ανάσκελα,αλλά στο αριστερό πλάι πλέον! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Dream85 είπε:

Καλημέρα! να σου πω τι φτιαχνω κάποιες μέρες για πρωινό, το οποίο είναι σαν γλυκό αλλά δεν ξέρω αν είναι για διατροφή για χαμηλό ζάχαρο.

βάζω στο μπλεντερ μία μπανάνα, 3 κσ βρώμη,  1/2 κσ τσία, 1κσ άγλυκο κακάο και 1/2 κσ γάλα αμυδγάλου. βγαίνει σαν κρέμα σαν κρέμα σοκολάτα. αν βάλεις 1 ώρα την μπανάνα κατάψυξη πριν την βάλεις στο μπλεντερ, βγαίνει σαν παγωτό. 

Ωραίο ακούγεται! Αν κ δεν κάνει πολύ μπανάνα για μια φορά δεν πιστεύω να πειράξει!! Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλημερα!!! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη υπέφερα από αϋπνίες αλλά αργότερα μετά τον 7ο-8ο! Θέλω να δω τώρα αν θα γλιτώσω!! Καλύτερα να μην τεντωνεσαι,ούτε καν να κοιμάσαι ανάσκελα,αλλά στο αριστερό πλάι πλέον! 

Καλημέρα!! Γιατί δεν κάνει να κοιμόμαστε ανάσκελα;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Amalia90 είπε:

Καλημέρα!! Γιατί δεν κάνει να κοιμόμαστε ανάσκελα;;

Πιέζεται η μήτρα και δεν αιματωνεται πληρως και καταπονειται πιο πολύ ο τραχηλος. Δεν το αναφέρουν πολλοί γυναικολόγοι έχω καταλάβει ότι είναι πιο πολυ εμπειρικος κανονας,στη βιβλιογραφία πάντως αναφερεται

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Polly1 είπε:

Πιέζεται η μήτρα και δεν αιματωνεται πληρως και καταπονειται πιο πολύ ο τραχηλος. Δεν το αναφέρουν πολλοί γυναικολόγοι έχω καταλάβει ότι είναι πιο πολυ εμπειρικος κανονας,στη βιβλιογραφία πάντως αναφερεται

Δεν το ήξερα! Κάτι για την πίεση είχα ακούσει αλλά δεν το είχα ψάξει πολύ αλλά νόμιζα ότι ισχυε για τους πιο προχωρημένους μήνες. Ευτυχώς που το έγραψε κάποιος γιατί πολλές φορές κοιμάμαι έτσι γιατί προς το παρόν με βολεύει.

Διάβασα κάτι άρθρα τώρα για την στάση ανάσκελα και τρόμαξα! Μόνο πλάι λοιπόν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...