Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      περιμένουμε τον ανδρολογο να μας παρει αλλα είχε πει οτι σε μερικούς δεν ανεβαίνουν τα επίπεδα παρόλο που παίρνουν συμπληρώματα. έχω αγωνία.. έχουμε πολυ κακή μορφολογία.

      Στην μικρογονιμοποιηση δεν βρίσκουν κάποιο καλό σπερματοζωάριο ;

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Emmi@ είπε:

Αχαχαχαχα, αν σου πω ότι και εγώ είχα σκαλωσει με την μαγιονέζα; Που γενικά ούτε να την δω; Και εγώ την έχω κόψει και εννοείται και ο άντρας μου γιατί αυτός φαίνεται πιο πολλών μηνών από εμένα... αχαχαχαχαχαχαχα, εσένα πήρε κιλά εγκυμοσύνης;

Χαχαχαχαχαχα!εμένα δν πήρε κιλά!κ τώρα η κοιλιά μου μου φαίνεται πιο μεγάλη απ' του άντρα μου ενώ πριν του έλεγα τι κοιλιά είναι αυτή χάσε λίγο θέλαμε συνέχεια καινούργια ρούχα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , marilia35 είπε:

Χαχαχαχαχαχα!εμένα δν πήρε κιλά!κ τώρα η κοιλιά μου μου φαίνεται πιο μεγάλη απ' του άντρα μου ενώ πριν του έλεγα τι κοιλιά είναι αυτή χάσε λίγο θέλαμε συνέχεια καινούργια ρούχα χαχαχα

Αχαχαχαχαχαχαχα ευτυχώς... Ο δικός μου τα έχει πάρει ήδη.. συναγωνίζομαστε στην κοιλιά..νομίζω εκείνος είναι 8 μηνών περίπου, οπου να ναι μπαίνει στον μήνα του... αχαχαχαχαχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Emmi@ είπε:

Αχαχαχαχαχαχαχα ευτυχώς... Ο δικός μου τα έχει πάρει ήδη.. συναγωνίζομαστε στην κοιλιά..νομίζω εκείνος είναι 8 μηνών περίπου, οπου να ναι μπαίνει στον μήνα του... αχαχαχαχαχαχαχα

Εμένα αδυνάτισε....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Dream85 είπε:

Να ξαπλωνουμε στον καναπέ ανάσκελα κάνει; Γιατί εγώ έτσι την βγάζω όλη μέρα, κρεββάτι ή καναπέ με laptop…

Καλημερα!!! Εννοείς να κάθεσαι στον καναπέ με απλωμένα ποδια μαζί με λαπτοπ; Έτσι δε θεωρώ ότι καταπονειται κάτι,γιατί δεν είσαι ανάσκελα τελείως και δεν τεντωνεται η μήτρα!! 

Καλημερα στα κορίτσια μου!! Πως είμαστε σήμερα!! Εγώ 5 ώρες ύπνου, ξύπνησα 3 και μετα 3 ώρες αϋπνίες!! Έβλεπα και μια βλακεια ονειρο: έκανα ορειβασία για να κερδίσω μετάλλιο και έβαζα τόσο πολλή προσπάθεια που ξυπνάω και καταλαβαίνω ότι κάνω μια συσπασαρα που ανεβοκατεβηκε όλη η κοιλιά!! Πού να κοιμηθώ μετα;; Τωρα ξάπλα και πλακωθηκα στα μαγνησια

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλημερα!!! Εννοείς να κάθεσαι στον καναπέ με απλωμένα ποδια μαζί με λαπτοπ; Έτσι δε θεωρώ ότι καταπονειται κάτι,γιατί δεν είσαι ανάσκελα τελείως και δεν τεντωνεται η μήτρα!! 

Καλημερα στα κορίτσια μου!! Πως είμαστε σήμερα!! Εγώ 5 ώρες ύπνου, ξύπνησα 3 και μετα 3 ώρες αϋπνίες!! Έβλεπα και μια βλακεια ονειρο: έκανα ορειβασία για να κερδίσω μετάλλιο και έβαζα τόσο πολλή προσπάθεια που ξυπνάω και καταλαβαίνω ότι κάνω μια συσπασαρα που ανεβοκατεβηκε όλη η κοιλιά!! Πού να κοιμηθώ μετα;; Τωρα ξάπλα και πλακωθηκα στα μαγνησια

Καλημέρα! Ναι λόγω του χαμηλού πλακούντα μου έχει πει να μην κάθομαι σε καρέκλα και να είμαι ξαπλωμένη (με ανασηκωμένη την πλάτη) με τραπεζάκι δίσκο και πάνω το λαπτοπ. 

θα επηρεάστηκες με την είδηση για τον ορειβάτη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλημερα!!! Εννοείς να κάθεσαι στον καναπέ με απλωμένα ποδια μαζί με λαπτοπ; Έτσι δε θεωρώ ότι καταπονειται κάτι,γιατί δεν είσαι ανάσκελα τελείως και δεν τεντωνεται η μήτρα!! 

Καλημερα στα κορίτσια μου!! Πως είμαστε σήμερα!! Εγώ 5 ώρες ύπνου, ξύπνησα 3 και μετα 3 ώρες αϋπνίες!! Έβλεπα και μια βλακεια ονειρο: έκανα ορειβασία για να κερδίσω μετάλλιο και έβαζα τόσο πολλή προσπάθεια που ξυπνάω και καταλαβαίνω ότι κάνω μια συσπασαρα που ανεβοκατεβηκε όλη η κοιλιά!! Πού να κοιμηθώ μετα;; Τωρα ξάπλα και πλακωθηκα στα μαγνησια

Καλά έκανες με το μαγνήσιο!με την μύτη πώς πας?

Έχω κ γω δύο βράδυα παθαίνω κάπου στις 3-4 ξημερώματα κράμπα αριστερά δεξιά της κοιλιάς!πόνος και μαγκωμα για λίγα λεπτά αλλά πολύ πόνος 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Η μύτη καλά από χθες,έκανε το μπαμ με την αιμορραγία και σταμάτησε! Τι να πω;; Την κραμπα πώς τη νιωθεις;; Μπορείς να την περιγράψεις καπως; 

1 hour ago, marilia35 είπε:

Καλά έκανες με το μαγνήσιο!με την μύτη πώς πας?

Έχω κ γω δύο βράδυα παθαίνω κάπου στις 3-4 ξημερώματα κράμπα αριστερά δεξιά της κοιλιάς!πόνος και μαγκωμα για λίγα λεπτά αλλά πολύ πόνος 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια...

Βγήκαμε χτες...ωραία ήταν!

Βήχα έχω ακόμα και έχουν παίξει λίγο τα νεύρα μου!

Κατά τα άλλα καλά...

Συσπασουλες έχω και εγώ μέσα στη μέρα...νομίζω νορμάλ είναι ...αλλάζω στάση και ηρεμεί...θα το συζητήσω την Πέμπτη αν και δεν θέλω να φορτωθω και άλλα φάρμακα... Στη μεγάλη είχα πιο πολλές συσπάσεις. Θυμάμαι ειδικά το πρωί, δύο τρεις ώρες, γεμάτες συσπάσεις.

Μα είναι νορμάλ διότι η μήτρα μεγαλώνει και το μωρό μαζί...

Επειδή είχα εύκολο πρώτο τοκετό και σίγουρα οι συσπάσεις είχαν κάνει τα δικά τους...τις αφήνω και τώρα. Βέβαια, δεν πονάω φρικτά...πρέπει δηλαδή, να το τονίσω. 

Σε άλλα νέα, πεινάω ρε παιδιά. Πολύ. Τρώω πολύ...είχα βάλει στόχο να μην ξεπεράσω τα 20 κιλα αυτή τη φορά ...αλλά τελικά δεν θα τον καταφέρω. 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dream85 είπε:

Καλημέρα! Ναι λόγω του χαμηλού πλακούντα μου έχει πει να μην κάθομαι σε καρέκλα και να είμαι ξαπλωμένη (με ανασηκωμένη την πλάτη) με τραπεζάκι δίσκο και πάνω το λαπτοπ. 

θα επηρεάστηκες με την είδηση για τον ορειβάτη. 

Εντάξει,καλά είσαι τότε! Κυρίως το λένε να μην κοιμόμαστε ανάσκελα που είναι πολλές ωρες!! 

πρίν από 7 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια...

Βγήκαμε χτες...ωραία ήταν!

Βήχα έχω ακόμα και έχουν παίξει λίγο τα νεύρα μου!

Κατά τα άλλα καλά...

Συσπασουλες έχω και εγώ μέσα στη μέρα...νομίζω νορμάλ είναι ...αλλάζω στάση και ηρεμεί...θα το συζητήσω την Πέμπτη αν και δεν θέλω να φορτωθω και άλλα φάρμακα... Στη μεγάλη είχα πιο πολλές συσπάσεις. Θυμάμαι ειδικά το πρωί, δύο τρεις ώρες, γεμάτες συσπάσεις.

Μα είναι νορμάλ διότι η μήτρα μεγαλώνει και το μωρό μαζί...

Επειδή είχα εύκολο πρώτο τοκετό και σίγουρα οι συσπάσεις είχαν κάνει τα δικά τους...τις αφήνω και τώρα. Βέβαια, δεν πονάω φρικτά...πρέπει δηλαδή, να το τονίσω. 

Σε άλλα νέα, πεινάω ρε παιδιά. Πολύ. Τρώω πολύ...είχα βάλει στόχο να μην ξεπεράσω τα 20 κιλα αυτή τη φορά ...αλλά τελικά δεν θα τον καταφέρω. 

Αφού τα χάνεις όμως είσαι εντάξει!! Τι να πω κι εγώ που έβαλα 7 στην πρώτη και μου μείναν τα 2!! Μου ανοίγει η όρεξη μετά εμένα!! Τρώω μέχρι και ντουβάρια με τον θηλασμο!! Σ αυτη την εγκυμοσύνη τρώω και τις βλακειες μου,θέλω και πιο πολύ γλυκό,σίγουρα θα βάλω περισσότερα!!

2 ώρες πρίν, Emmi@ είπε:

Αχαχαχαχαχαχαχα ευτυχώς... Ο δικός μου τα έχει πάρει ήδη.. συναγωνίζομαστε στην κοιλιά..νομίζω εκείνος είναι 8 μηνών περίπου, οπου να ναι μπαίνει στον μήνα του... αχαχαχαχαχαχαχα

Λένε πώς όταν περιμενεις κοριτσάκι παχαίνει ο μπαμπάς!! Ο δικός μου και με τα 2 παχυνε πάντως!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Polly1 είπε:

Εντάξει,καλά είσαι τότε! Κυρίως το λένε να μην κοιμόμαστε ανάσκελα που είναι πολλές ωρες!! 

Αφού τα χάνεις όμως είσαι εντάξει!! Τι να πω κι εγώ που έβαλα 7 στην πρώτη και μου μείναν τα 2!! Μου ανοίγει η όρεξη μετά εμένα!! Τρώω μέχρι και ντουβάρια με τον θηλασμο!! Σ αυτη την εγκυμοσύνη τρώω και τις βλακειες μου,θέλω και πιο πολύ γλυκό,σίγουρα θα βάλω περισσότερα!!

Λένε πώς όταν περιμενεις κοριτσάκι παχαίνει ο μπαμπάς!! Ο δικός μου και με τα 2 παχυνε πάντως!!

Εμένα πάντως ο σύζυγος αδύνατος...πάντα αδύνατος. Ποτέ δεν παχυνε...τώρα έβαλε τρία κιλά αλλά πάλι αδύνατος είναι...για να παχύνει πρέπει να βάλει πάνω από 15.

Εννοείται δεν έχει κοιλιά και εγώ έχω κοιλαρα...παιδιά όμως ακόμα, δεν καταλαβαίνουν οι ξένοι ότι είμαι έγκυος. 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλημέρα!! Η μύτη καλά από χθες,έκανε το μπαμ με την αιμορραγία και σταμάτησε! Τι να πω;; Την κραμπα πώς τη νιωθεις;; Μπορείς να την περιγράψεις καπως; 

 

Με πιάνει ξαφνικά πόνος στα πλαϊνά δεξιά και αριστερά και πονάει πώς καμία φορά αν τρέξεις πιάνεσαι έτσι!μαγκωνουν όλα μέσα κ πονάει για 2-3 λεπτά!στην πρώτη κυηση πάθαινα κ στα πόδια κράμπες γάμπα μπούτι τώρα μόνο κοιλιά!δν πετρώνει

Ευτυχώς δν ξανά ματωσες 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Polly1 είπε:

Εντάξει,καλά είσαι τότε! Κυρίως το λένε να μην κοιμόμαστε ανάσκελα που είναι πολλές ωρες!! 

Αφού τα χάνεις όμως είσαι εντάξει!! Τι να πω κι εγώ που έβαλα 7 στην πρώτη και μου μείναν τα 2!! Μου ανοίγει η όρεξη μετά εμένα!! Τρώω μέχρι και ντουβάρια με τον θηλασμο!! Σ αυτη την εγκυμοσύνη τρώω και τις βλακειες μου,θέλω και πιο πολύ γλυκό,σίγουρα θα βάλω περισσότερα!!

Λένε πώς όταν περιμενεις κοριτσάκι παχαίνει ο μπαμπάς!! Ο δικός μου και με τα 2 παχυνε πάντως!!

Καλά θα μας τρελάνεις;;!!!! Πως έβαλες μόνο 7κιλα σε όλη την εγκυμοσύνη;; Έχω βάλει ήδη 4 και είμαι στα μισά του 6ου και πραγματικά τρέφομαι με κοτόπουλο , cottage και τέτοια…και τα έχω βάλει ξαφνικά ρε γαμωτο και φοβάμαι μήπως κάνω κανένα διαβήτη. Ευτυχώς καμπύλη έχω μετά το Πάσχα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εμένα πάντως ο σύζυγος αδύνατος...πάντα αδύνατος. Ποτέ δεν παχυνε...τώρα έβαλε τρία κιλά αλλά πάλι αδύνατος είναι...για να παχύνει πρέπει να βάλει πάνω από 15.

Εννοείται δεν έχει κοιλιά και εγώ έχω κοιλαρα...παιδιά όμως ακόμα, δεν καταλαβαίνουν οι ξένοι ότι είμαι έγκυος. 

Καλέ ούτε εμένα καταλαβαίνουν την εγκυμοσύνη, με θεωρούν απλά χοντρή, γιατί λόγω της απώλειας των πολλών κιλών το δέρμα είχε χαλαρώσει και τώρα απλά ξανά τεντώνει, και η κοιλιά έχει στρογγυλεψει..βέβαια αυτό το καταλαβαίνω εγώ και οι δικοί μου.. οι ξένοι λογικά θα με βλέπουν απλά σαν αφρατουλα, χαχαχαχαχαχαχαχαχα

1 hour ago, Polly1 είπε:

Εντάξει,καλά είσαι τότε! Κυρίως το λένε να μην κοιμόμαστε ανάσκελα που είναι πολλές ωρες!! 

Αφού τα χάνεις όμως είσαι εντάξει!! Τι να πω κι εγώ που έβαλα 7 στην πρώτη και μου μείναν τα 2!! Μου ανοίγει η όρεξη μετά εμένα!! Τρώω μέχρι και ντουβάρια με τον θηλασμο!! Σ αυτη την εγκυμοσύνη τρώω και τις βλακειες μου,θέλω και πιο πολύ γλυκό,σίγουρα θα βάλω περισσότερα!!

Λένε πώς όταν περιμενεις κοριτσάκι παχαίνει ο μπαμπάς!! Ο δικός μου και με τα 2 παχυνε πάντως!!

Εμένα έχει ήδη κοιλίτσα αλλά τώρα σαν να απογινε μου φαίνεται...

Α θα του το πω αυτό μου είπε να πάρει θάρρος.. αχαχαχαχαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Emmi@ είπε:

Καλέ ούτε εμένα καταλαβαίνουν την εγκυμοσύνη, με θεωρούν απλά χοντρή, γιατί λόγω της απώλειας των πολλών κιλών το δέρμα είχε χαλαρώσει και τώρα απλά ξανά τεντώνει, και η κοιλιά έχει στρογγυλεψει..βέβαια αυτό το καταλαβαίνω εγώ και οι δικοί μου.. οι ξένοι λογικά θα με βλέπουν απλά σαν αφρατουλα, χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Εμένα έχει ήδη κοιλίτσα αλλά τώρα σαν να απογινε μου φαίνεται...

Α θα του το πω αυτό μου είπε να πάρει θάρρος.. αχαχαχαχαχαχαχα

Ακόμα δεν φαίνομαι ούτε παχουλή. Ξεκίνησα σχεδόν καχεκτική...όποτε τώρα με λες νορμάλ με λίγο πρησμένη κοιλιά.

Παρόλα αυτά, κλαιν τα κιλά φεύγουν. 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...