Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Εμένα πάντως ο σύζυγος αδύνατος...πάντα αδύνατος. Ποτέ δεν παχυνε...τώρα έβαλε τρία κιλά αλλά πάλι αδύνατος είναι...για να παχύνει πρέπει να βάλει πάνω από 15.

Εννοείται δεν έχει κοιλιά και εγώ έχω κοιλαρα...παιδιά όμως ακόμα, δεν καταλαβαίνουν οι ξένοι ότι είμαι έγκυος. 

Αληθεια δεν το καταλαβαινουν;; Εγω ειμαι αερόστατο από την αρχή!! Ένα κινούμενο καρπούζι η κοιλιά μου!! Χαχαχ!! Εννοείται αυτά που λένε για κιλά μπαμπα και φύλα είναι βλακειες!! Και προσωπικά για μένα και όλα τα υπόλοιπα που λέγονται για να μαντέψεις φυλο έπεσαν εξολοκλήρου εξω!!

1 hour ago, Dream85 είπε:

Καλά θα μας τρελάνεις;;!!!! Πως έβαλες μόνο 7κιλα σε όλη την εγκυμοσύνη;; Έχω βάλει ήδη 4 και είμαι στα μισά του 6ου και πραγματικά τρέφομαι με κοτόπουλο , cottage και τέτοια…και τα έχω βάλει ξαφνικά ρε γαμωτο και φοβάμαι μήπως κάνω κανένα διαβήτη. Ευτυχώς καμπύλη έχω μετά το Πάσχα 

Τι να σου πω, πραγματικά δεν ξέρω!! Μάλλον επειδή μου χε πει από την αρχή να κόψω σάλτσες,ψωμια και παγωτά! Και το τηρουσα ευλαβικά!! Τώρα ούτε καν!! Έχω ήδη βάλει 6 !! Εγώ που έχω καμπύλη το Σάββατο μετά το Πάσχα? Τώρα τελευταία το συνειδητοποίησα!! Δεν είναι πολύ αδικο;; Θα φάω κι ο,τι γινει όμως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια έκανα τις επαναληπτικές εξετάσεις για το ζαχάρο. Νηστείας 85 κ μετά από μια ώρα που είχα φάει πήγε 111. Ο υπέρηχος όμως ήταν πολύ καλός .. η μπέμπα είναι 1032 οπότε μια χαρά, το αμνιακό κ ο πλακούντας φυσιολογικά οπότε όλα οκ... Επίσης η διατροφή μόνο βοηθάει συμπληρωματικά, το αν θα κάνει κάποια διαβήτη δεν είναι στο χέρι μας είναι θέμα ορμονών ούτε κ αν προσέχετε πριν την καμπύλη κτλ θα δείτε φοβερά αποτελέσματα.. για αυτό φάτε! Εμένα μου είπε ο γυναικολόγος σήμερα ότι ένα παγωτάκι ας το φάω κ αυτό χρειάζεται! Επίσης είπε στέβια κ αγαύη αν θέλω κ αυτά να τα φάω αντί για ζάχαρη! 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Polly1 είπε:

Αληθεια δεν το καταλαβαινουν;; Εγω ειμαι αερόστατο από την αρχή!! Ένα κινούμενο καρπούζι η κοιλιά μου!! Χαχαχ!! Εννοείται αυτά που λένε για κιλά μπαμπα και φύλα είναι βλακειες!! Και προσωπικά για μένα και όλα τα υπόλοιπα που λέγονται για να μαντέψεις φυλο έπεσαν εξολοκλήρου εξω!!

Τι να σου πω, πραγματικά δεν ξέρω!! Μάλλον επειδή μου χε πει από την αρχή να κόψω σάλτσες,ψωμια και παγωτά! Και το τηρουσα ευλαβικά!! Τώρα ούτε καν!! Έχω ήδη βάλει 6 !! Εγώ που έχω καμπύλη το Σάββατο μετά το Πάσχα? Τώρα τελευταία το συνειδητοποίησα!! Δεν είναι πολύ αδικο;; Θα φάω κι ο,τι γινει όμως!!

Όχι σου λέω ...ακόμα...

Ενώ στη μεγάλη που ξεκίνησα 60 κιλά και 26 βδομάδων ήμουν ήδη 75 ήμουν σαν ετοιμογεννη...

Τώρα είμαι 58 κιλά και είναι απλά σαν να έχω φάει φασολάδα μωρέ. Σαν να έχω ένα μίνι τυμπανισμο...

Λοιπόν, επειδή είχα θέμα με την τουαλέτα...

Ζεστό νερό, μέσα μια κουταλιά μέλι και μια κουταλιά λεμόνι...

Άντε γεια...

Πάρτε και περιοδικό μαζί :smile:

πρίν από 47 λεπτά , Vasso87 είπε:

Κορίτσια έκανα τις επαναληπτικές εξετάσεις για το ζαχάρο. Νηστείας 85 κ μετά από μια ώρα που είχα φάει πήγε 111. Ο υπέρηχος όμως ήταν πολύ καλός .. η μπέμπα είναι 1032 οπότε μια χαρά, το αμνιακό κ ο πλακούντας φυσιολογικά οπότε όλα οκ... Επίσης η διατροφή μόνο βοηθάει συμπληρωματικά, το αν θα κάνει κάποια διαβήτη δεν είναι στο χέρι μας είναι θέμα ορμονών ούτε κ αν προσέχετε πριν την καμπύλη κτλ θα δείτε φοβερά αποτελέσματα.. για αυτό φάτε! Εμένα μου είπε ο γυναικολόγος σήμερα ότι ένα παγωτάκι ας το φάω κ αυτό χρειάζεται! Επίσης είπε στέβια κ αγαύη αν θέλω κ αυτά να τα φάω αντί για ζάχαρη! 

 

Μπράβο κοριτσάκι μου!

Μεγάλωσε το μπεμπεκι σου...ένα κιλό ήδη...ουαου...

Μεγάλα μωράκια έχετε κορίτσια μου...μπράβο σας ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όμορφες, εγώ νομίζω δεν έχω νιώσει συσπάσεις.. έχει διαφορά με την κίνηση του μωρού; Πολλές φορές η κοιλιά πάει πέρα δώθε αλλά καταλαβαίνω πως είναι το μωρό που τεντώνεται και φέρνει βόλτες :-P

Σε άλλα νέα, εγώ είμαι με δέκατα, βήχα και μπούκωμα. Έκανα σελφ είχε αχνή δεύτερη γραμμή, ραπιντ αρνητικό.. Θα ξαναπάω αύριο και βλέπουμε.. 

Επίσης, πήραμε καρότσι! Της peg perego το new book modular sl 3 σε 1. :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , khaleesi είπε:

Καλησπέρα όμορφες, εγώ νομίζω δεν έχω νιώσει συσπάσεις.. έχει διαφορά με την κίνηση του μωρού; Πολλές φορές η κοιλιά πάει πέρα δώθε αλλά καταλαβαίνω πως είναι το μωρό που τεντώνεται και φέρνει βόλτες :-P

Σε άλλα νέα, εγώ είμαι με δέκατα, βήχα και μπούκωμα. Έκανα σελφ είχε αχνή δεύτερη γραμμή, ραπιντ αρνητικό.. Θα ξαναπάω αύριο και βλέπουμε.. 

Επίσης, πήραμε καρότσι! Της peg perego το new book modular sl 3 σε 1. :wub:

Πολύ ωραίο το καρότσι σου!!! Με γειά σας και καλές βόλτες. Κ εμεις αυτής της εταιρείας το futura!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Καλημερα!!! Εννοείς να κάθεσαι στον καναπέ με απλωμένα ποδια μαζί με λαπτοπ; Έτσι δε θεωρώ ότι καταπονειται κάτι,γιατί δεν είσαι ανάσκελα τελείως και δεν τεντωνεται η μήτρα!! 

Καλημερα στα κορίτσια μου!! Πως είμαστε σήμερα!! Εγώ 5 ώρες ύπνου, ξύπνησα 3 και μετα 3 ώρες αϋπνίες!! Έβλεπα και μια βλακεια ονειρο: έκανα ορειβασία για να κερδίσω μετάλλιο και έβαζα τόσο πολλή προσπάθεια που ξυπνάω και καταλαβαίνω ότι κάνω μια συσπασαρα που ανεβοκατεβηκε όλη η κοιλιά!! Πού να κοιμηθώ μετα;; Τωρα ξάπλα και πλακωθηκα στα μαγνησια

Εγώ ξενυχτησα πολυ κλωτσιά δεν βολευομουν με τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Amalia90 είπε:

Κορίτσια συγγνώμη αλλά έχει βγάλει καμια σας αιμορροΐδες;:wacko: Και αν ναι τι κρεμα επιτρέπεται να βάλουμε;; Μια απλή ας πούμε τυπου bepanthol κάνει δουλειά;;

Προκτοσιναλαρ. Θαυματουργη...άμεσα αποτελέσματα. 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Amalia90 είπε:

Κορίτσια συγγνώμη αλλά έχει βγάλει καμια σας αιμορροΐδες;:wacko: Και αν ναι τι κρεμα επιτρέπεται να βάλουμε;; Μια απλή ας πούμε τυπου bepanthol κάνει δουλειά;;

Θα συμφωνήσω προκτοσιναλαρ!επίσης πλύσιμο με κρύο νερό!

7 ώρες πρίν, khaleesi είπε:

Καλησπέρα όμορφες, εγώ νομίζω δεν έχω νιώσει συσπάσεις.. έχει διαφορά με την κίνηση του μωρού; Πολλές φορές η κοιλιά πάει πέρα δώθε αλλά καταλαβαίνω πως είναι το μωρό που τεντώνεται και φέρνει βόλτες :-P

Σε άλλα νέα, εγώ είμαι με δέκατα, βήχα και μπούκωμα. Έκανα σελφ είχε αχνή δεύτερη γραμμή, ραπιντ αρνητικό.. Θα ξαναπάω αύριο και βλέπουμε.. 

Επίσης, πήραμε καρότσι! Της peg perego το new book modular sl 3 σε 1. :wub:

Περαστικά σου!με γεια κ το καρότσι σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, khaleesi είπε:

Καλημέρα, τελικά κοβιντ είναι.. όσες το περάσατε πόσες μέρες σας κράτησαν τα συμπτώματα; Αυτό το μπούκωμα με σκοτώνει..

Καλημέρα κορίτςι μου! 
Εγώ το πέρασα πρόσφατα και κόλλησα και όλη μου την οικογένεια.. συνάχι και λίγα δέκατα ειχαμε όλοι και εγώ επιπλέων και βήχα τον οποίο έχω και ακόμα… 

10 μέρες μου πήρε για να βγάλω αρνητικό τεστ αλλά ευτυχώς τα έντονα συμπτώματα κρατησα 3 μέρες περίπου..

 

Σου εύχομαι περαστικά και υπομονή θα περάσει και αυτό!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, khaleesi είπε:

Καλημέρα, τελικά κοβιντ είναι.. όσες το περάσατε πόσες μέρες σας κράτησαν τα συμπτώματα; Αυτό το μπούκωμα με σκοτώνει..

Περαστικά κορίτσι μου σε κάθε άνθρωπο είναι διαφορετικό μην έχεις άγχος πιστευω σε μια δυο μερες θά  εισαι  οκ. Εμένα ο κοβιντ μου άφησε παροσμια αλλοίωση των οσμών εδώ και ένα χρόνο πεειπου δεν έχει επανέλθει 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, khaleesi είπε:

Καλημέρα, τελικά κοβιντ είναι.. όσες το περάσατε πόσες μέρες σας κράτησαν τα συμπτώματα; Αυτό το μπούκωμα με σκοτώνει..

Οοο περαστικά σου! Είναι αυτό που είπανε τα άλλα κορίτσια στον κάθε οργανισμό εκδηλώνεται διαφορετικά... Τα συμπτώματα κρατάνε λιγες μέρες αλλά σε κάποιους αργεί πολύ να δείξει αρνητικό.. 

Όσο για το μπούκωμα ρώτα τον γιατρο αν μπορείς να βάλεις κάποιο σπρέι.. Εγώ τον είχα ρωτήσει στις αρχές για να ξέρω σε περίπτωση που αρρωσταινα και μου είχε πει οτριβιν απλά δεν θυμάμαι άμα μου είχε πει το παιδικό.Φυσικα με μέτρο και για λίγες μέρες. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Martinaa said:

Καλημέρα κορίτςι μου! 
Εγώ το πέρασα πρόσφατα και κόλλησα και όλη μου την οικογένεια.. συνάχι και λίγα δέκατα ειχαμε όλοι και εγώ επιπλέων και βήχα τον οποίο έχω και ακόμα… 

10 μέρες μου πήρε για να βγάλω αρνητικό τεστ αλλά ευτυχώς τα έντονα συμπτώματα κρατησα 3 μέρες περίπου..

 

Σου εύχομαι περαστικά και υπομονή θα περάσει και αυτό!

 

1 hour ago, Dimi84 said:

Περαστικά κορίτσι μου σε κάθε άνθρωπο είναι διαφορετικό μην έχεις άγχος πιστευω σε μια δυο μερες θά  εισαι  οκ. Εμένα ο κοβιντ μου άφησε παροσμια αλλοίωση των οσμών εδώ και ένα χρόνο πεειπου δεν έχει επανέλθει 

 

18 minutes ago, Elenaki30 said:

Οοο περαστικά σου! Είναι αυτό που είπανε τα άλλα κορίτσια στον κάθε οργανισμό εκδηλώνεται διαφορετικά... Τα συμπτώματα κρατάνε λιγες μέρες αλλά σε κάποιους αργεί πολύ να δείξει αρνητικό.. 

Όσο για το μπούκωμα ρώτα τον γιατρο αν μπορείς να βάλεις κάποιο σπρέι.. Εγώ τον είχα ρωτήσει στις αρχές για να ξέρω σε περίπτωση που αρρωσταινα και μου είχε πει οτριβιν απλά δεν θυμάμαι άμα μου είχε πει το παιδικό.Φυσικα με μέτρο και για λίγες μέρες. 

Ευχαριστώ πολύ! Μου είπε να βάζω Dexharina 2 φορές τη μέρα. Αν δεν έβαζα δεν θα κοιμόμουν καθόλου τόσο μπούκωμα.. Θα το χάσουμε το Πάσχα όπως πάμε, αλλά τι να κάνουμε.. ας είναι καλά το μωράκι, και να μην επηρεάζεται απ’ την ταλαιπώρια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...