Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Εγώ έχω 28 και δεν έχω ποτέ ζαλάδα ή οτιδήποτε. 

 

Μπράβο κορίτσι...όλα τέλεια.

Όμως γιατί είπε ότι υπάρχει ο κίνδυνος προωρότητας;

Κοιτάτε μόνο αιματοκρίτη η και την φεριτινη ποσο έχει πέσει;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Elenaki30 είπε:

Κοιτάτε μόνο αιματοκρίτη η και την φεριτινη ποσο έχει πέσει;; 

Καλημέρααα!! Εμένα μόνο αιματοκρίτη μου έβαλε!! Ήρθα σήμερα για την καμπύλη ζαχάρου.. πωωω πολύ γλυκό αυτό σαν σιρόπι... εμένα μόνο λεμόνι είχε...να ρωτήσω όσες κάνατε? Πόσο πληρώσατε? Γιατί ενώ ο γιατρός μου την έγραψε μου είπε ότι ο ΕΟΠΥΥ την έβγαλε τώρα και δεν ξέρω πόσο θα την πληρώσω.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Καλημέρααα!! Εμένα μόνο αιματοκρίτη μου έβαλε!! Ήρθα σήμερα για την καμπύλη ζαχάρου.. πωωω πολύ γλυκό αυτό σαν σιρόπι... εμένα μόνο λεμόνι είχε...να ρωτήσω όσες κάνατε? Πόσο πληρώσατε? Γιατί ενώ ο γιατρός μου την έγραψε μου είπε ότι ο ΕΟΠΥΥ την έβγαλε τώρα και δεν ξέρω πόσο θα την πληρώσω.. 

Κααααλημερααααα!!!

εγώ έκανα την 2η την προηγούμενη εβδομάδα, 1 ευρώ νομίζω την πλήρωσα; Κάπου εκεί; Αλήθεια; Ποτέ βγήκε; Από το διαγνωστικό στο είπαν; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Emmi@ είπε:

Κααααλημερααααα!!!

εγώ έκανα την 2η την προηγούμενη εβδομάδα, 1 ευρώ νομίζω την πλήρωσα; Κάπου εκεί; Αλήθεια; Ποτέ βγήκε; Από το διαγνωστικό στο είπαν; 

Ναι τώρα το πρωί που πήγα μου είπε ο μικροβιολόγος δεν το βλέπω λέει στο παραπεμπτικό.. μάλλον θα την έβγαλε ο ΕΟΠΥΥ..και πόσο είναι η κανονική τιμή? Γιατί ακόμα δεν πλήρωσα

πρίν από 5 λεπτά , Emmi@ είπε:

Κααααλημερααααα!!!

εγώ έκανα την 2η την προηγούμενη εβδομάδα, 1 ευρώ νομίζω την πλήρωσα; Κάπου εκεί; Αλήθεια; Ποτέ βγήκε; Από το διαγνωστικό στο είπαν; 

Ναι τώρα το πρωί που πήγα μου είπε ο μικροβιολόγος δεν το βλέπω λέει στο παραπεμπτικό.. μάλλον θα την έβγαλε ο ΕΟΠΥΥ..και πόσο είναι η κανονική τιμή? Γιατί ακόμα δεν πλήρωσα

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Εγώ έχω 28 και δεν έχω ποτέ ζαλάδα ή οτιδήποτε. 

 

Μπράβο κορίτσι...όλα τέλεια.

Όμως γιατί είπε ότι υπάρχει ο κίνδυνος προωρότητας;

Καλημέρα όλη μέρα! 

@Elenaki30 αχ πόσο σε ζηλεύω και για το περπάτημα και τα ψώνια! Εγώ αισθάνομαι σχεδόν μια μόνιμη κόπωση αυτές τις μέρες και πάνε πίσω και οι ετοιμασίες.  Βέβαια αυτό ξεκίνησε μόλις τελείωσα με τον κοβιντ. Δεν ξέρω αν συνδέεται. Τι να πω; Ο γιατρός είπε ότι είναι λόγο της εγκυμοσύνης και της αναιμίας. Ίσως εδώ κολλάει αυτό που λένε ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και κάθε οργανισμός συμπεριφέρεται διαφορετικά. 

@iwanna24 δεν ξέρω. Ίσως λόγω της χοάνης που προηγήθηκε..κι εμένα μου έκανε εντύπωση που είπε για την πιθανότητα προωρότητας αλλά δε με περιόρισε σε κάτι. 

Επειδή είμαι νέα στην παρέα να ρωτήσω.. είχε καμία θέμα με τον τράχηλο και σε τι φάση είναι τώρα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Ναι τώρα το πρωί που πήγα μου είπε ο μικροβιολόγος δεν το βλέπω λέει στο παραπεμπτικό.. μάλλον θα την έβγαλε ο ΕΟΠΥΥ..και πόσο είναι η κανονική τιμή? Γιατί ακόμα δεν πλήρωσα

Ναι τώρα το πρωί που πήγα μου είπε ο μικροβιολόγος δεν το βλέπω λέει στο παραπεμπτικό.. μάλλον θα την έβγαλε ο ΕΟΠΥΥ..και πόσο είναι η κανονική τιμή? Γιατί ακόμα δεν πλήρωσα

Δεν έχω την απόδειξη..νομίζω πάντως ότι είναι γύρω στα 10 ευρώ, δεν νομίζω να είναι παραπάνω...κάνε μια ερώτηση να είσαι σίγουρη... Καλά ποτέ πρόλαβαν και την έβγαλαν, αν είναι δυνατόν...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Emmi@ είπε:

Δεν έχω την απόδειξη..νομίζω πάντως ότι είναι γύρω στα 10 ευρώ, δεν νομίζω να είναι παραπάνω...κάνε μια ερώτηση να είσαι σίγουρη... Καλά ποτέ πρόλαβαν και την έβγαλαν, αν είναι δυνατόν...

Έλα μου ντε...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Νικολέτα 29 είπε:

Καλημέρα όλη μέρα! 

@Elenaki30 αχ πόσο σε ζηλεύω και για το περπάτημα και τα ψώνια! Εγώ αισθάνομαι σχεδόν μια μόνιμη κόπωση αυτές τις μέρες και πάνε πίσω και οι ετοιμασίες.  Βέβαια αυτό ξεκίνησε μόλις τελείωσα με τον κοβιντ. Δεν ξέρω αν συνδέεται. Τι να πω; Ο γιατρός είπε ότι είναι λόγο της εγκυμοσύνης και της αναιμίας. Ίσως εδώ κολλάει αυτό που λένε ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και κάθε οργανισμός συμπεριφέρεται διαφορετικά. 

@iwanna24 δεν ξέρω. Ίσως λόγω της χοάνης που προηγήθηκε..κι εμένα μου έκανε εντύπωση που είπε για την πιθανότητα προωρότητας αλλά δε με περιόρισε σε κάτι. 

Επειδή είμαι νέα στην παρέα να ρωτήσω.. είχε καμία θέμα με τον τράχηλο και σε τι φάση είναι τώρα;

Είμαστε πολλές κορίτσι μου...

εδώ δευτεροτοκη και το ίδιο θέμα είχα και στη μεγάλη μου. Γέννησα 35+ εν τέλει. 

Στη μικρή τώρα, ξεκίνησα με τράχηλο 3 στην αυχενική. Β επιπέδου πάει 2.5 εκ.

Σταματάω δουλειά, σκύψιμο, βάρη, περπάτημα, επαφές κτλ κτλ.

Τον μετράμε ανά δύο εβδομάδες.

Τώρα χτεσινή μέτρηση, 29η βδομάδα, ήταν 2.3 με 2.5.

Όποτε συνεχίζω απλά ξεκούραση...μπορώ να βγω για καφέ κτλ αλλά όχι για περπάτημα και γενικά, εγώ πιο πολύ ξάπλα είμαι...μόνο τρώω καθιστή και δύο φορές την εβδομάδα θα πάω κάπου με τον σύζυγο...μια βόλτα.

Πάντως είμαστε πολλές.

@Polly1

 

4 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Κοιτάτε μόνο αιματοκρίτη η και την φεριτινη ποσο έχει πέσει;; 

Και αυτή είναι χαμηλά ναι ..δεν ξέρω...νομίζω όλα τα κοιτάζει.

Θα κάνω πάλι εξετάσεις το Σάββατο, να δούμε...

Ελπίζω να ανέβηκε αλλιώς αν πέσει και άλλο, ίσως χρειαστεί μετάγγιση...αλλά δεν προτρεχω.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Κοιτάτε μόνο αιματοκρίτη η και την φεριτινη ποσο έχει πέσει;; 

Μόνο αιματοκρίτη. Κάθε φορά ξεχνάω να του πω να μου βάλει και φεριτινη στις εξετάσεις... νομίζω θα έπρεπε να βάζουν και φεριτινη. Έτσι έχει κανείς καλύτερη εικόνα της κατάστασης. Υποθέτω εγώ για να αισθάνομαι έτσι δεν θα έχω σχεδόν τίποτα στις αποθήκες σιδήρου. 

@Xrisaaaaaa νομίζω 1,12€ πλήρωσα με ΕΟΠΥΥ. Αν σου έγραψε την εξέταση ο γιατρός σου δεν υπάρχει περίπτωση να την αφαιρεσε ο ΕΟΠΥΥ. Μόνο αν έληξε το παραπεμπτικό τσεκαρε.. Δεν έχεις άυλη συνταγογράφηση; 

Επικοινώνησε με το γιατρό σου, μη πληρώσεις άδικα παραπάνω...

Στην άυλη στου στέλνουν το παραπεμπτικό στο mail σου (εκεί φαίνεται η συμμετοχή)  και σε μήνυμα τον κωδικό του παραπεμπτικού. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Νικολέτα 29 είπε:

Μόνο αιματοκρίτη. Κάθε φορά ξεχνάω να του πω να μου βάλει και φεριτινη στις εξετάσεις... νομίζω θα έπρεπε να βάζουν και φεριτινη. Έτσι έχει κανείς καλύτερη εικόνα της κατάστασης. Υποθέτω εγώ για να αισθάνομαι έτσι δεν θα έχω σχεδόν τίποτα στις αποθήκες σιδήρου. 

@Xrisaaaaaa νομίζω 1,12€ πλήρωσα με ΕΟΠΥΥ. Αν σου έγραψε την εξέταση ο γιατρός σου δεν υπάρχει περίπτωση να την αφαιρεσε ο ΕΟΠΥΥ. Μόνο αν έληξε το παραπεμπτικό τσεκαρε.. Δεν έχεις άυλη συνταγογράφηση; 

Επικοινώνησε με το γιατρό σου, μη πληρώσεις άδικα παραπάνω...

Στην άυλη στου στέλνουν το παραπεμπτικό στο mail σου (εκεί φαίνεται η συμμετοχή)  και σε μήνυμα τον κωδικό του παραπεμπτικού. 

Όχι δεν έληξε! Την προηγούμενη Παρασκευή μου την έγραψε! Αλλά επειδή εκεί που πάω είναι γνωστός δεν μου κράτησε παραπάνω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Ναι τώρα το πρωί που πήγα μου είπε ο μικροβιολόγος δεν το βλέπω λέει στο παραπεμπτικό.. μάλλον θα την έβγαλε ο ΕΟΠΥΥ..και πόσο είναι η κανονική τιμή? Γιατί ακόμα δεν πλήρωσα

Ναι τώρα το πρωί που πήγα μου είπε ο μικροβιολόγος δεν το βλέπω λέει στο παραπεμπτικό.. μάλλον θα την έβγαλε ο ΕΟΠΥΥ..και πόσο είναι η κανονική τιμή? Γιατί ακόμα δεν πλήρωσα

Δεν έληξε προχτές μου την έγραψε εμένα κανονικά! Νομίζω 1 κατι πλήρωσα δεν θυμάμαι ακριβώς γιατί είχα και άλλες εξετάσεις μαζι..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, 28 και 6 σήμερα, 1400 ο μικρός και στα πλάγια προς τα κάτω γυρισμένος, αυτές τις ημέρες πολύ στριφογυρίζει!! Μια χαρά το αμνιακό!

Μόνο το πόδι κουτσαίνει από το ισχίο και μου είπε αν συνεχίσει να πάω σε ορθοπαιδικό. 

Αλλά δεν με νοιάζει το πόδι γιατί είμαι χαρούμενη με το μικρό που επανήλθε το αμνιακό στα φυσιολογικά επίπεδα.

Καλή σας μέρα!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Xioni είπε:

Γεια σας κορίτσια, 28 και 6 σήμερα, 1400 ο μικρός και στα πλάγια προς τα κάτω γυρισμένος, αυτές τις ημέρες πολύ στριφογυρίζει!! Μια χαρά το αμνιακό!

Μόνο το πόδι κουτσαίνει από το ισχίο και μου είπε αν συνεχίσει να πάω σε ορθοπαιδικό. 

Αλλά δεν με νοιάζει το πόδι γιατί είμαι χαρούμενη με το μικρό που επανήλθε το αμνιακό στα φυσιολογικά επίπεδα.

Καλή σας μέρα!!

Μπράβο κορίτσι μου!!!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Dimi84 είπε:

Εγώ η συμβουλή που δινω ειναι να μην κάνετε ρουμινκ είναι μια ευκαρία να μπείτε σε μια ρουτίνα σιγά σιγά θα έχεις απλετο ρουμινκ μετά . 

Λες; Μωρε τα λυπόμαστε να είναι μόνα τους στα ταψάκια, βλέποντας και κάνοντας.. Καλά αν το πω στον άντρα μου ουτε που θα το συζητησει, θα μου πει είσαι τρελή :razz:

20 ώρες πρίν, Dimi84 είπε:

56 μέρες μένουν μετράω σαν φαντάρος εσείς? Και ξεκινάω σιγά σιγά να μαζευω τα πραγματα για την τσάντα του νοσοκομείου κυριως τα δικά μου. 

Υπολογίζω γύρω στις 48 μέρες, δεν τις μετράω αλλα πραγματικά ανυπομονώ, δεν αντέχω και πολύ ακόμα. 

13 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Και εμένα 32 πήγε ο αιματοκρίτης αλλά έχω ενέργεια! Σήμερα περπάτησα 2 χιλιόμετρα χωρίς να κουραστώ συν μια μισή ώρα που ήμουν στα μαγαζιά... Περίεργο δν είναι; 

Πραγματικά μου φαίνεται εξωπραγματικό αυτό που λες, και μόνο που κάθομαι στον καναπε κουράζομαι.

7 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Κοιτάτε μόνο αιματοκρίτη η και την φεριτινη ποσο έχει πέσει;; 

Εμένα μου κοιτάνε και τα δύο.

 

Καλημέρα κορίτσια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...