Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημέρα...τι όμορφα που είναι όλα αυτά...

Οι ετοιμασίες...

Απίστευτο.

Είδαμε και εμείς τα βρεφικά ξανά και τα ξεχώρισα...

Θα πάρω σίγουρα μάρσιπο, κάθισμα αυτοκινήτου για τη μεγάλη, κάνα φορμακι για το μωρό, κάτι σεντόνια τετράγωνα που θέλουν γενικά, λίγα πράγματα...

Απλά θέλουν όλα πλύσιμο, από καλαθουνα μέχρι δεν ξέρω τι... 

Τέλος του μήνα θα τα κάνουν...εγώ κλασικά ζεν δεν κουνάω για κανένα λόγο.

Μόνο κάνα καφέ πάω.

Και επειδή θέλω να δω μάρσιπο κτλ από κοντά, θα τα πάρω μετά την 34η βδομάδα...να φτάσω , να ηρεμήσω. 

Χτες έφαγα σουβλάκι και με πείραξε και την έβγαλα τουαλέτα.

Αυτό το έντερο γενικά, δεν είναι στα καλά του. 

Αυταααααα από εμένα.

Με θετική ενέργεια, μια καινούργια εβδομάδα.

 

Καλή εβδομάδα!κ γω χτες έφαγα μεσημέρι έξω μακαρονάδες κ πίτσες δν άντεξα έβγαλα το άχτι μου!έχω δυσκοιλιότητα αύριο είμαι για ντουφαλακ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πώς τα πάτε με την πίεση κορίτσια; Η δική μου έχει ανέβει αρκετά τελευταία. Τώρα δλδ πήγε κοντά στο 11 με 7,6 κ 133 παλμους. Ενώ στα κανονικά μου είναι πολύ χαμηλή. 

Ράκος αισθάνομαι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , VDald είπε:

Πώς τα πάτε με την πίεση κορίτσια; Η δική μου έχει ανέβει αρκετά τελευταία. Τώρα δλδ πήγε κοντά στο 11 με 7,6 κ 133 παλμους. Ενώ στα κανονικά μου είναι πολύ χαμηλή. 

Ράκος αισθάνομαι. 

Τώρα που μου το θύμισες μου είπε ο γιατρός μου να την μετρήσω για λίγες μέρες!κ γω υποτασικη είμαι κ στην κύηση έχω 11 μεγάλη 8 μικρή!καλά είναι τόσο!λογικά το ρακος που λες δν είναι απ' τη πίεση αλλά γενικά από την κύηση!βαραινουνε τώρα!εγώ έπαθα το πρωί απανωτές κράμπες επί 20 λεπτά πάθαινα κουτσαινω τώρα!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!! Τι ωραια που ετοιμαζόμαστε!! Εγώ θέλω να πάρω καθισματα αυτοκινητου,κατέληξα σ ένα αυγό απαραίτητα και σε ένα ως 25 κιλά για τη μεγάλη στο 2ο αυτοκίνητο. Κατά τ αλλα μόνο πλυσίματα αλλά αυτά θα γίνουν Ιούνιο. Όσες έχετε δυσκοιλιοτητα δοκιμάστε ελληνικό καφέ!! Σε μένα έκανε ξανά το θαύμα. Σήμερα θα αλλάξω και σίδηρο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, marilia35 said:

Τώρα που μου το θύμισες μου είπε ο γιατρός μου να την μετρήσω για λίγες μέρες!κ γω υποτασικη είμαι κ στην κύηση έχω 11 μεγάλη 8 μικρή!καλά είναι τόσο!λογικά το ρακος που λες δν είναι απ' τη πίεση αλλά γενικά από την κύηση!βαραινουνε τώρα!εγώ έπαθα το πρωί απανωτές κράμπες επί 20 λεπτά πάθαινα κουτσαινω τώρα!

Αχ κορίτσι μου.. Δοκίμασε ηλεκτρολύτες κ κάλιο για τις κράμπες. Μπανάνες και καμια κοκα κολα αν επιτρέπεται. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Πανικοβλήθηκα λίγο γιατί πρώτη φορά είδα τέτοιες τιμές. 

Άντε ρε κορίτσια, να περάσει, δεν μπορώ άλλο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , VDald είπε:

Αχ κορίτσι μου.. Δοκίμασε ηλεκτρολύτες κ κάλιο για τις κράμπες. Μπανάνες και καμια κοκα κολα αν επιτρέπεται. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Πανικοβλήθηκα λίγο γιατί πρώτη φορά είδα τέτοιες τιμές. 

Άντε ρε κορίτσια, να περάσει, δεν μπορώ άλλο! 

Σ ευχαριστώ για τα τιπ!κ γω είχα παλιά 9 μεγάλη κ 6 μικρή!λογικό ανεβαίνει στην κύηση!ως 12.5 μεγάλη δν μας πειράζει!εννοείτε ότι μια κοπέλα αν είχε 12 προ.κυησης αλλάζει αυτό!εξαρτάται κ από κάθε οργανισμό!κ γω κουράστηκα γτ δν αντέχω κ πολλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xrisaaaaaa είπε:

Και εγώ τελικά θα πάρω ένα στρωματακι!!!αχχ κορίτσια τα πήρα όλα τα έπιπλα και ανυπομονώ να έρθουν και να ετοιμάσω το δωμάτιο!! Λίγο έμεινε ακόμα....

Ναιιι εχθές επλεινα με το απορρυπαντικό Αρκάδι μυρισε το σπίτι μωρουδιλα μωρε

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marilia35 είπε:

Καλή εβδομάδα!κ γω χτες έφαγα μεσημέρι έξω μακαρονάδες κ πίτσες δν άντεξα έβγαλα το άχτι μου!έχω δυσκοιλιότητα αύριο είμαι για ντουφαλακ!

Πιες μην το αφήνεις. Εμένα μου είπε ο γιατρός άφοβα...

Εμένα με έπιασε το αντίθετο της δυσκοιλιότητας...

Αλλά όλα τα ίδια είναι :???:

πρίν από 58 λεπτά , Dimi84 είπε:

Ναιιι εχθές επλεινα με το απορρυπαντικό Αρκάδι μυρισε το σπίτι μωρουδιλα μωρε

Και μόνο που είπες Αρκάδι, ένα δάκρυ κύλησε...

1 ώρα πρίν, VDald είπε:

Πώς τα πάτε με την πίεση κορίτσια; Η δική μου έχει ανέβει αρκετά τελευταία. Τώρα δλδ πήγε κοντά στο 11 με 7,6 κ 133 παλμους. Ενώ στα κανονικά μου είναι πολύ χαμηλή. 

Ράκος αισθάνομαι. 

Ρε χαμηλή είναι....τι ανέβηκε ;;;

Εγώ δεν ξέρω πόσο έχω...

Χαμηλά γενικά...μου τη μετράει ο γιατρός κάθε φορά...σπίτι δεν μετράω ποτέ.

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , iwanna24 είπε:

Πιες μην το αφήνεις. Εμένα μου είπε ο γιατρός άφοβα...

Εμένα με έπιασε το αντίθετο της δυσκοιλιότητας...

Αλλά όλα τα ίδια είναι :???:

Και μόνο που είπες Αρκάδι, ένα δάκρυ κύλησε...

Ρε χαμηλή είναι....τι ανέβηκε ;;;

Εγώ δεν ξέρω πόσο έχω...

Χαμηλά γενικά...μου τη μετράει ο γιατρός κάθε φορά...σπίτι δεν μετράω ποτέ.

Εγώ συνήθως 10 με 6 έχω και μένα μου την μετράει κάθε φορά αλλά και πριν εγκυμοσύνης πάνω κάτω τόσο είχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Πιες μην το αφήνεις. Εμένα μου είπε ο γιατρός άφοβα...

Εμένα με έπιασε το αντίθετο της δυσκοιλιότητας...

Αλλά όλα τα ίδια είναι :???:

Και μόνο που είπες Αρκάδι, ένα δάκρυ κύλησε...

Ρε χαμηλή είναι....τι ανέβηκε ;;;

Εγώ δεν ξέρω πόσο έχω...

Χαμηλά γενικά...μου τη μετράει ο γιατρός κάθε φορά...σπίτι δεν μετράω ποτέ.

Στην πρώτη κυηση είχα μαλακές κενώσεις μέχρι κ που γέννησα!κ αυτό δύσκολο είναι!δν έτρωγα καθόλου πράσινα λ όσπρια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 7/5/2022 at 12:21 ΜΜ, Ele1 είπε:

Έχω κάνει και εγώ όλες τις αναρρωτικες ηλεκτρονικά, δεν έχω στείλει κανέναν υπέρηχο με μειλ..Χτες πέρασα τηλεφωνικά επιτροπή . .( 1 λεπτό κράτησε η συζήτηση..)

Θέλω να σε ρωτήσω, πέρα από το ότι τις δήλωσες ηλεκτρονικά, περίμενες και σε πήραν εκείνοι για το ραντεβού για επιτροπή ή έκανες κάποια άλλη κίνηση;

23 ώρες πρίν, VDald είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια! 

Του χρόνου θα νοιώθω ίσως και εγώ πως με αφορά η γιορτή αυτή - προς το παρόν μάλλον δεν το έχω συνειδητοποιήσει. 

Εύχομαι υγεία σε όλες και στα παιδάκια! 

Mια απο τα ίδια, ακόμα δεν έχω νιώσει μαμά.

Καλησπέρα κορίτσια! Χρόνια μας πολλά!!

Εμείς πήγαμε και πήραμε το παρκοκρέβατο που θα μπει δίπλα στο κρεβάτι μας, πήραμε ένα στρώμα για το παρκοκρέβατο με 45 ευρώ γιατι ήταν σκληρό αυτό που είχε, λίγα αμάνικα φορμάκια, πάντες για την κούνια (αν και ξέρω ότι δεν κάνει αλλά μου φαίνεται και περίεργο χωρίς αυτές. Στην κούνια θα κοιμούνται μόνο μέσα στη μέρα και όχι το βράδυ οπότε θα τις ελέγχω) και κάτι διακοσμητικά μαξιλαράκια.

Δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα για εμένα, έχω παραγγείλει και περιμένω να μου έρθουν νυχτικά και χρειάζομαι εσώρουχα ψηλόμεσα και σουτιέν θηλασμου.

Προχθές πήραμε τον μάρσιπο (ergobaby) και θα μου δώσει και η κολλητή μου έναν fidella που της είχα πάρει εγώ δώρο.

Από πίεση τα πάω καλά, με έχουν βάλει και την μετράω κάθε μέρα, όμως μου ζήτησε ο γιατρός 24ωρη εξέταση ούρων για λεύκωμα και έχει βγει πάνω από τα ανώτερα φυσιολογικά.. Έχω χεστεί πάνω μου και περιμένω να με καλέσουν..

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Πιες μην το αφήνεις. Εμένα μου είπε ο γιατρός άφοβα...

Εμένα με έπιασε το αντίθετο της δυσκοιλιότητας...

Αλλά όλα τα ίδια είναι :???:

Και μόνο που είπες Αρκάδι, ένα δάκρυ κύλησε...

Ρε χαμηλή είναι....τι ανέβηκε ;;;

Εγώ δεν ξέρω πόσο έχω...

Χαμηλά γενικά...μου τη μετράει ο γιατρός κάθε φορά...σπίτι δεν μετράω ποτέ.

Κ;ι έχουν βγάλει ένα καινουριο πιυ είναι μαζί με μαλακτικό ονειροοοοο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, iwanna24 said:

Πιες μην το αφήνεις. Εμένα μου είπε ο γιατρός άφοβα...

Εμένα με έπιασε το αντίθετο της δυσκοιλιότητας...

Αλλά όλα τα ίδια είναι :???:

Και μόνο που είπες Αρκάδι, ένα δάκρυ κύλησε...

Ρε χαμηλή είναι....τι ανέβηκε ;;;

Εγώ δεν ξέρω πόσο έχω...

Χαμηλά γενικά...μου τη μετράει ο γιατρός κάθε φορά...σπίτι δεν μετράω ποτέ.

Για τα δικά μου δεδομένα είναι υψηλή αυτή. Αλλά μάλλον είναι ΚΑΙ αυτό φυσιολογικό :/

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Didimaki13 είπε:

Θέλω να σε ρωτήσω, πέρα από το ότι τις δήλωσες ηλεκτρονικά, περίμενες και σε πήραν εκείνοι για το ραντεβού για επιτροπή ή έκανες κάποια άλλη κίνηση;

Mια απο τα ίδια, ακόμα δεν έχω νιώσει μαμά.

Καλησπέρα κορίτσια! Χρόνια μας πολλά!!

Εμείς πήγαμε και πήραμε το παρκοκρέβατο που θα μπει δίπλα στο κρεβάτι μας, πήραμε ένα στρώμα για το παρκοκρέβατο με 45 ευρώ γιατι ήταν σκληρό αυτό που είχε, λίγα αμάνικα φορμάκια, πάντες για την κούνια (αν και ξέρω ότι δεν κάνει αλλά μου φαίνεται και περίεργο χωρίς αυτές. Στην κούνια θα κοιμούνται μόνο μέσα στη μέρα και όχι το βράδυ οπότε θα τις ελέγχω) και κάτι διακοσμητικά μαξιλαράκια.

Δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα για εμένα, έχω παραγγείλει και περιμένω να μου έρθουν νυχτικά και χρειάζομαι εσώρουχα ψηλόμεσα και σουτιέν θηλασμου.

Προχθές πήραμε τον μάρσιπο (ergobaby) και θα μου δώσει και η κολλητή μου έναν fidella που της είχα πάρει εγώ δώρο.

Από πίεση τα πάω καλά, με έχουν βάλει και την μετράω κάθε μέρα, όμως μου ζήτησε ο γιατρός 24ωρη εξέταση ούρων για λεύκωμα και έχει βγει πάνω από τα ανώτερα φυσιολογικά.. Έχω χεστεί πάνω μου και περιμένω να με καλέσουν..

 

Καλησπέρα! Όλα καλά θα είναι.. γιατί να μην έχουμε πάντα στην κούνια;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Vasso87 είπε:

Καλησπέρα! Όλα καλά θα είναι.. γιατί να μην έχουμε πάντα στην κούνια;

Καλησπέρα! Εμένα μου είπαν ότι η πάντα πια απαγορεύεται. Και εμένα μου φάνηκε περίεργο αλλά αν το ψάξεις στο Internet θα το διαβάσεις. Μια παιδίατρος μου το είπε.

κοριτσια εγώ πάλι είχα καφέ σήμερα. Έφυγα αμέσως να με δει ο γιατρός και όλα τα βρήκε οκ. Μου είπε ότι δεν είναι τπτ αλλά δεν μου εξήγησε και γιατί το έπαθα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...