Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Dream85 είπε:

Καλησπέρα! Εμένα μου είπαν ότι η πάντα πια απαγορεύεται. Και εμένα μου φάνηκε περίεργο αλλά αν το ψάξεις στο Internet θα το διαβάσεις. Μια παιδίατρος μου το είπε.

κοριτσια εγώ πάλι είχα καφέ σήμερα. Έφυγα αμέσως να με δει ο γιατρός και όλα τα βρήκε οκ. Μου είπε ότι δεν είναι τπτ αλλά δεν μου εξήγησε και γιατί το έπαθα.. 

Πριν πόσο καιρό είχες ξανά;

Η πάντα απαγορεύεται γιατί το νεογέννητο μπορεί να βάλει το πρόσωπο του και μετά να μην γυρίσει. Δεν θέλω να συνεχίσω.

Στην κούνια του παιδιού, δεν βάζουμε απολύτως τίποτα.

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , iwanna24 είπε:

Πριν πόσο καιρό είχες ξανά;

Η πάντα απαγορεύεται γιατί το νεογέννητο μπορεί να βάλει το πρόσωπο του και μετά να μην γυρίσει. Δεν θέλω να συνεχίσω.

Στην κούνια του παιδιού, δεν βάζουμε απολύτως τίποτα.

 

Πριν ένα μήνα ρε γμτ

τραχηλος οκ, πλακούντας οκ, το μωρό πολύ καλά και με έχει τρελάνει στις κλωτσιές.

τι στο καλό είναι αυτά τα καφέ δεν καταλαβαίνω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dream85 είπε:

Πριν ένα μήνα ρε γμτ

τραχηλος οκ, πλακούντας οκ, το μωρό πολύ καλά και με έχει τρελάνει στις κλωτσιές.

τι στο καλό είναι αυτά τα καφέ δεν καταλαβαίνω. 

Ρε συ , μήπως αλλάζεις μήνα;

Εντάξει , λένε ότι αυτά τα έλεγαν στα χωριά...πολλοί δεν το δέχονται.

Αλλά εφόσον είναι όλα σταθερά, δεν βρίσκω λόγο.

Είναι σκούρο καφέ;

Αίμα!;

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Dream85 είπε:

Πριν ένα μήνα ρε γμτ

τραχηλος οκ, πλακούντας οκ, το μωρό πολύ καλά και με έχει τρελάνει στις κλωτσιές.

τι στο καλό είναι αυτά τα καφέ δεν καταλαβαίνω. 

Λένε ότι μπορεί να σπάσουν αγγειακια στον κόλπο κ να συμβεί αυτό με το καφέ!εύχομαι να μην ξαναδείς κ ανησυχείς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ρε συ , μήπως αλλάζεις μήνα;

Εντάξει , λένε ότι αυτά τα έλεγαν στα χωριά...πολλοί δεν το δέχονται.

Αλλά εφόσον είναι όλα σταθερά, δεν βρίσκω λόγο.

Είναι σκούρο καφέ;

Αίμα!;

Καθόλου αίμα δεν είχα ποτέ (Μακριά από εμάς)!

ο γιατρός μου είπε ότι ούτε παλιό αίμα δεν είναι αυτό. Μου είπε ότι δεν είναι τπτ. 
καφε σκούρο, ούτε ίχνος ροζ ή κόκκινο..

ναι αλλάζω μήνα τώρα, λες να είναι αυτό;!; Εγώ σκέφτηκα μήπως είναι από τα πολλά ουτρο και έχει ερεθιστει η περιοχή…

εγω περισσότερο φοβήθηκα για τον τράχηλο αλλά με το πολύ καθισιό έχει σταθεροποιηθεί. 
 

 

πρίν από 1 λεπτό , marilia35 είπε:

Λένε ότι μπορεί να σπάσουν αγγειακια στον κόλπο κ να συμβεί αυτό με το καφέ!εύχομαι να μην ξαναδείς κ ανησυχείς!

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Didimaki13 είπε:

Θέλω να σε ρωτήσω, πέρα από το ότι τις δήλωσες ηλεκτρονικά, περίμενες και σε πήραν εκείνοι για το ραντεβού για επιτροπή ή έκανες κάποια άλλη κίνηση;

Mια απο τα ίδια, ακόμα δεν έχω νιώσει μαμά.

Καλησπέρα κορίτσια! Χρόνια μας πολλά!!

Εμείς πήγαμε και πήραμε το παρκοκρέβατο που θα μπει δίπλα στο κρεβάτι μας, πήραμε ένα στρώμα για το παρκοκρέβατο με 45 ευρώ γιατι ήταν σκληρό αυτό που είχε, λίγα αμάνικα φορμάκια, πάντες για την κούνια (αν και ξέρω ότι δεν κάνει αλλά μου φαίνεται και περίεργο χωρίς αυτές. Στην κούνια θα κοιμούνται μόνο μέσα στη μέρα και όχι το βράδυ οπότε θα τις ελέγχω) και κάτι διακοσμητικά μαξιλαράκια.

Δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα για εμένα, έχω παραγγείλει και περιμένω να μου έρθουν νυχτικά και χρειάζομαι εσώρουχα ψηλόμεσα και σουτιέν θηλασμου.

Προχθές πήραμε τον μάρσιπο (ergobaby) και θα μου δώσει και η κολλητή μου έναν fidella που της είχα πάρει εγώ δώρο.

Από πίεση τα πάω καλά, με έχουν βάλει και την μετράω κάθε μέρα, όμως μου ζήτησε ο γιατρός 24ωρη εξέταση ούρων για λεύκωμα και έχει βγει πάνω από τα ανώτερα φυσιολογικά.. Έχω χεστεί πάνω μου και περιμένω να με καλέσουν..

 

Πηρα ένα τηλ γτ είναι μήνες τώρα χωρίς έγκριση και μου παν ότι θα με καλέσουν για ραντεβού με επιτροπή.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Dream85 είπε:

Καθόλου αίμα δεν είχα ποτέ (Μακριά από εμάς)!

ο γιατρός μου είπε ότι ούτε παλιό αίμα δεν είναι αυτό. Μου είπε ότι δεν είναι τπτ. 
καφε σκούρο, ούτε ίχνος ροζ ή κόκκινο..

ναι αλλάζω μήνα τώρα, λες να είναι αυτό;!; Εγώ σκέφτηκα μήπως είναι από τα πολλά ουτρο και έχει ερεθιστει η περιοχή…

εγω περισσότερο φοβήθηκα για τον τράχηλο αλλά με το πολύ καθισιό έχει σταθεροποιηθεί. 
 

 

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Ίσως από την άλλαγη ναι...δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. 

Αφού είναι όλα καλά, τέλεια. Απλά το άγχος σου εκείνη την ώρα.

Κολπικά ουτρο; Σου έχω πει ξανά ότι όταν τα έβαζα κολπικά έβγαζα καφέ ανά διαστήματα. 

πρίν από 4 λεπτά , Ele1 είπε:

Πηρα ένα τηλ γτ είναι μήνες τώρα χωρίς έγκριση και μου παν ότι θα με καλέσουν για ραντεβού με επιτροπή.. 

Κορίτσι μου που πήρες τηλέφωνο;

Παίρνω και δεν το σηκώνουν...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ίσως από την άλλαγη ναι...δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. 

Αφού είναι όλα καλά, τέλεια. Απλά το άγχος σου εκείνη την ώρα.

Κολπικά ουτρο; Σου έχω πει ξανά ότι όταν τα έβαζα κολπικά έβγαζα καφέ ανά διαστήματα. 

Κορίτσι μου που πήρες τηλέφωνο;

Παίρνω και δεν το σηκώνουν...

Έλα ρε! Πολύ με ηρέμησες.:wub: 

Δεν μπορώ να τα πάρω από το στόμα, γίνομαι ζόμπι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream85 είπε:

Έλα ρε! Πολύ με ηρέμησες.:wub: 

Δεν μπορώ να τα πάρω από το στόμα, γίνομαι ζόμπι. 

Αυτό είναι...διότι στη μεγάλη τα έβαζα κολπικά και ανά περιόδους γέμιζα καφέ...εμένα μου το είχε πει...ότι καφέ βγάζει το ουτρο και να μην το ψάχνω πολυ...

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Dream85 said:

Έλα ρε! Πολύ με ηρέμησες.:wub: 

Δεν μπορώ να τα πάρω από το στόμα, γίνομαι ζόμπι. 

Επιβεβαιώνω κι εγώ. Στο πρώτο τρίμηνο που έπαιρνα ultro κολπικά είχα καφέ και είχα φρικάρει, ο γιατρός μου είπε ότι είναι από αυτό... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια... Πρώτη φορά ακούω αυτό για την πάντα! Και έψαχνα ποια να πάρω...

Εγώ σκεφτόμουν να το έχω μέσα στην κούνια αλλά στην φωλιά... Ελπίζω αυτό να μην είναι επικίνδυνο! Απλα επειδή θα είναι καλοκαίρι και αυτές είναι ζεστες μου είπανε να βάζω ένα σεντονακι από κάτω να μην ζεσταίνεται πολύ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Γειά σας κορίτσια... Πρώτη φορά ακούω αυτό για την πάντα! Και έψαχνα ποια να πάρω...

Εγώ σκεφτόμουν να το έχω μέσα στην κούνια αλλά στην φωλιά... Ελπίζω αυτό να μην είναι επικίνδυνο! Απλα επειδή θα είναι καλοκαίρι και αυτές είναι ζεστες μου είπανε να βάζω ένα σεντονακι από κάτω να μην ζεσταίνεται πολύ!

Έχω ακούσει από πολλές μαμάδες να το κάνουν αυτό!την φωλιά μέσα στην κούνια!τώρα αγόρασα κ γω φωλιά στο δεύτερο για να δούμε!

Για την πάντα κορίτσια κ γω δν τον κοιμιζα ως 7 μηνών!μέτα όμως ήταν χρήσιμη γτ άρχισε να σηκώνετε να στριφογυρναει πολύ κ δν γινόταν χωρίς την πάντα!μου έτυχε κομμάτι να είναι σκέτο κάγκελο κ είχε χτυπήσει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Γειά σας κορίτσια... Πρώτη φορά ακούω αυτό για την πάντα! Και έψαχνα ποια να πάρω...

Εγώ σκεφτόμουν να το έχω μέσα στην κούνια αλλά στην φωλιά... Ελπίζω αυτό να μην είναι επικίνδυνο! Απλα επειδή θα είναι καλοκαίρι και αυτές είναι ζεστες μου είπανε να βάζω ένα σεντονακι από κάτω να μην ζεσταίνεται πολύ!

Ούτε στη φωλιά να τον βάζεις ενώ κοιμάσαι.

Να είσαι πολύ προσεκτική.

Υπάρχει ενδεχόμενο να γυρίσει και να κλείσει η αναπνοή...

Μόνο όταν είσαι ξύπνια.

Όταν κοιμάσαι, στην κούνια χωρίς μαξιλάρι, πάντα, σεντόνια κτλ 

Αλλιώς δίπλα σου. 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Σας διαβάζω και χαίρομαι που είστε όλες καλά!! Πλησιάζει ο καιρός :-D:-D λοιπόν έχω μια ερώτηση ίσως λίγο υπερβολική αλλά το πρότεινε ο γυναικολόγος στη φίλη μου που είναι έγκυος κ μου φάνηκε λίγο τραβηγμένο. Παίρνει καμία σας ξεχωριστά βιταμίνες ωμέγα 3;; Της πρότεινε να πάρει για κάνα μήνα και ότι βοηθάει πολύ. Και μου μπήκε κ μένα το διαβολάκι. Παίρνει καμία σας βρε κορίτσια; Το ρωτάω γιατί εγώ δεν τρώω ιδιαίτερα ψάρια μόνο από καρυδιά ότι πάρω σε ω3. Ο δικός μου γιατρός είπε δεν είναι απαραίτητο αλλά κ κακό δεν κάνει. Οι mollers ας πούμε έχετε ακούσει αν κάνουν;;

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Μπαίνουμε όλες στον 8ο σιγά σιγά.. η ουρά έμεινε! Εγώ σήμερα όλη μέρα χάλια, το μωρό για κάποιο λόγο με πιέζει πολύ στην κύστη, ελπίζω να μη γύρισε με πόδια κάτω.. και έχω ναυτία και αναγούλα (είχαν να με επισκεφτούν απ το πρώτο τρίμηνο <_<). Σε άλλα νέα, πήραμε σελτέδες, πάνες (κάποιες κλασικές και κάποιες σαν πικέ μου άρεσαν για καλοκαίρι), πανάκια και σαλιάρες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...