Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Dream85 είπε:

Καλησπέρα! Εμένα μου είπαν ότι η πάντα πια απαγορεύεται. Και εμένα μου φάνηκε περίεργο αλλά αν το ψάξεις στο Internet θα το διαβάσεις. Μια παιδίατρος μου το είπε.

κοριτσια εγώ πάλι είχα καφέ σήμερα. Έφυγα αμέσως να με δει ο γιατρός και όλα τα βρήκε οκ. Μου είπε ότι δεν είναι τπτ αλλά δεν μου εξήγησε και γιατί το έπαθα.. 

Κι εγώ το είχα διαβάσει αυτό για την πάντα.  Είχα πάρει στην πρώτη μια της aerosleep από διαπνέον υλικό ακριβώς γι αυτό το λόγο, πανάκριβη γύρω στα 60-70 ευρώ και κοντη. Εξακολουθούν να υπάρχουν οι πάντες γιατί ισχυρίζονται πως τα νεογέννητα δεν μπορούν να γυρίσουν και να πλησιάσουν τόσο πολυ! Και πράγματι κι η δική μου  όσο ήταν νεογέννητο όπου την έβαζα κοιμόταν χωρίς να μπορεί να γυρίσει. Υπάρχουν και προστατευτικα μεμονωμένα για το κάθε κάγκελο της κουνιας πάλι από διαπνέον υλικό,ίσως βγαίνουν φθηνότερα, αν και πωλούνται σε 4αδες.  Πάντως γενικά στην κουνια απαγορευονται μαξιλάρια, αρκουδάκια, παπλώματα κλπ πριν το έτος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 55 λεπτά , Amalia90 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Σας διαβάζω και χαίρομαι που είστε όλες καλά!! Πλησιάζει ο καιρός :-D:-D λοιπόν έχω μια ερώτηση ίσως λίγο υπερβολική αλλά το πρότεινε ο γυναικολόγος στη φίλη μου που είναι έγκυος κ μου φάνηκε λίγο τραβηγμένο. Παίρνει καμία σας ξεχωριστά βιταμίνες ωμέγα 3;; Της πρότεινε να πάρει για κάνα μήνα και ότι βοηθάει πολύ. Και μου μπήκε κ μένα το διαβολάκι. Παίρνει καμία σας βρε κορίτσια; Το ρωτάω γιατί εγώ δεν τρώω ιδιαίτερα ψάρια μόνο από καρυδιά ότι πάρω σε ω3. Ο δικός μου γιατρός είπε δεν είναι απαραίτητο αλλά κ κακό δεν κάνει. Οι mollers ας πούμε έχετε ακούσει αν κάνουν;;

 

Εγώ έπινα τις pregnacare plus που ήταν δύο κάψουλες μαζί!η μία είχε πολλές βιταμίνες κ η άλλη είναι σκέτα ω3!τις ήπια ως 3 μηνών γτ είχα αναγουλες κ δν την πάλευα να τις πίνω κ βαρεθηκα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,και κάτι ακόμη! Χθες ήμουν 29 εβδομάδων ακριβώς και από προχθές περίπου νιώθω πολλή κινητικότητα! Κουνιέται η κοιλιά σε κάποιες φάσεις, νιώθω να κάνει τούμπες,κάποιες φορές νιώθω και ενόχληση κιολας!! Μήπως δεν είναι το μωρό κσι είναι τεράστιες συσπάσεις ή λέω βλακειες;  Φυσικά είναι πολύ αραιά όλα αυτά, πρωί,βραδυ πχ! Δεν το είχα στην πρώτη εγκυμοσυνη και δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχήσω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Polly1 είπε:

Κορίτσια,και κάτι ακόμη! Χθες ήμουν 29 εβδομάδων ακριβώς και από προχθές περίπου νιώθω πολλή κινητικότητα! Κουνιέται η κοιλιά σε κάποιες φάσεις, νιώθω να κάνει τούμπες,κάποιες φορές νιώθω και ενόχληση κιολας!! Μήπως δεν είναι το μωρό κσι είναι τεράστιες συσπάσεις ή λέω βλακειες;  Φυσικά είναι πολύ αραιά όλα αυτά, πρωί,βραδυ πχ! Δεν το είχα στην πρώτη εγκυμοσυνη και δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχήσω.

Βλακείες λες. Το μωρακι είναι ❤️Εγώ πήρα τα αποτελέσματα...όλα οκ εκτός από πυοσφαρια στα ούρα.

 

Αύριο ξανά γενική ούρων και καλλιέργεια. Έχει κάποια ανάλογη εμπειρία, από πυοσφαιρια στα ούρα;

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , iwanna24 είπε:

Βλακείες λες. Το μωρακι είναι ❤️Εγώ πήρα τα αποτελέσματα...όλα οκ εκτός από πυοσφαρια στα ούρα.

 

Αύριο ξανά γενική ούρων και καλλιέργεια. Έχει κάποια ανάλογη εμπειρία, από πυοσφαιρια στα ούρα;

Είναι που έχω να τον δω κι ένα μήνα! Το Σάββατο θα πάω επιτέλους. Η μεγάλη μου ήταν γενικα ήσυχη! Θεριεψε όταν γεννήθηκε!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Amalia90 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Σας διαβάζω και χαίρομαι που είστε όλες καλά!! Πλησιάζει ο καιρός :-D:-D λοιπόν έχω μια ερώτηση ίσως λίγο υπερβολική αλλά το πρότεινε ο γυναικολόγος στη φίλη μου που είναι έγκυος κ μου φάνηκε λίγο τραβηγμένο. Παίρνει καμία σας ξεχωριστά βιταμίνες ωμέγα 3;; Της πρότεινε να πάρει για κάνα μήνα και ότι βοηθάει πολύ. Και μου μπήκε κ μένα το διαβολάκι. Παίρνει καμία σας βρε κορίτσια; Το ρωτάω γιατί εγώ δεν τρώω ιδιαίτερα ψάρια μόνο από καρυδιά ότι πάρω σε ω3. Ο δικός μου γιατρός είπε δεν είναι απαραίτητο αλλά κ κακό δεν κάνει. Οι mollers ας πούμε έχετε ακούσει αν κάνουν;;

 

Το είχα διαβάσει και εγώ οτι από τον 7ο μήνα κάνει καλό το ω3... Και ρώτησα τον γιατρό για το μουρουνελαιο.Μου είχε πει πως δεν γνωρίζει κατά πόσο κάνουν καλό τα μολερς (είναι γενικά αντίθετος με τα πολλά χάπια η τις έξτρα βιταμίνες) και μου είπε άμα θέλω να βάζω ένα κουταλάκι λιναροσπορο στο φαΐ η στην σαλάτα.. Έχει πολύ ω3 και επίσης όσες έχετε θέμα με δυσκοιλιοτητα βοηθάει κ εκεί! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Βλακείες λες. Το μωρακι είναι ❤️Εγώ πήρα τα αποτελέσματα...όλα οκ εκτός από πυοσφαρια στα ούρα.

 

Αύριο ξανά γενική ούρων και καλλιέργεια. Έχει κάποια ανάλογη εμπειρία, από πυοσφαιρια στα ούρα;

Αναλόγως τον αριθμών πυοσφαιριων!μπορεί να δηλώνει αν είναι λίγα ότι δν πίνεις αρκετό νερό!αν είναι αρκετουτσικα ουρολοίμωξη!εύχομαι να μην είναι κατι

Εγώ κορίτσια βρυκολακιαζω!κατουρηθηκε ο υιός στην κούνια κ να τον αλλάξω να τον ξαναπιάσει ύπνος με έπιασε κ καούρα άντε τώρα να κοιμηθω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα, έχω και μια αλλη ερώτηση κυρίως για τις ήδη μανουλες αν ξέρουν να μου πουν με βάση την εμπειρία τους. Τι πιστεύετε ότι είναι καλυτερο ένα ηλεκτρικό ριλαξ; Ή ένα κανονικό;

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Amalia90 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Σας διαβάζω και χαίρομαι που είστε όλες καλά!! Πλησιάζει ο καιρός :-D:-D λοιπόν έχω μια ερώτηση ίσως λίγο υπερβολική αλλά το πρότεινε ο γυναικολόγος στη φίλη μου που είναι έγκυος κ μου φάνηκε λίγο τραβηγμένο. Παίρνει καμία σας ξεχωριστά βιταμίνες ωμέγα 3;; Της πρότεινε να πάρει για κάνα μήνα και ότι βοηθάει πολύ. Και μου μπήκε κ μένα το διαβολάκι. Παίρνει καμία σας βρε κορίτσια; Το ρωτάω γιατί εγώ δεν τρώω ιδιαίτερα ψάρια μόνο από καρυδιά ότι πάρω σε ω3. Ο δικός μου γιατρός είπε δεν είναι απαραίτητο αλλά κ κακό δεν κάνει. Οι mollers ας πούμε έχετε ακούσει αν κάνουν;;

 

Οχι δεν παιρνω. Ουτε μου εχει πει δεν ξέρω άνετα συμπληρώματα έχουν μέσα μίλησε μεν τον γιατρό σου και θα σου πει 

πρίν από 11 λεπτά , Amalia90 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, έχω και μια αλλη ερώτηση κυρίως για τις ήδη μανουλες αν ξέρουν να μου πουν με βάση την εμπειρία τους. Τι πιστεύετε ότι είναι καλυτερο ένα ηλεκτρικό ριλαξ; Ή ένα κανονικό;

Πάρε ηλεκτρικό είναι ποιο πρακτικο κουνιέται μόνο του και εγώ ηλεκτρικό θα παρω . Γιατί έχει και επιλογή ναην κουνιεται άρα? Είναι δυο σε ένα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Dimi84 είπε:

Οχι δεν παιρνω. Ουτε μου εχει πει δεν ξέρω άνετα συμπληρώματα έχουν μέσα μίλησε μεν τον γιατρό σου και θα σου πει 

Πάρε ηλεκτρικό είναι ποιο πρακτικο κουνιέται μόνο του και εγώ ηλεκτρικό θα παρω . Γιατί έχει και επιλογή ναην κουνιεται άρα? Είναι δυο σε ένα 

Και εγώ ηλεκτρικό πήρα! Θα φανεί κατά πόσο θα κάθεται...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Ίσως από την άλλαγη ναι...δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. 

Αφού είναι όλα καλά, τέλεια. Απλά το άγχος σου εκείνη την ώρα.

Κολπικά ουτρο; Σου έχω πει ξανά ότι όταν τα έβαζα κολπικά έβγαζα καφέ ανά διαστήματα. 

Κορίτσι μου που πήρες τηλέφωνο;

Παίρνω και δεν το σηκώνουν...

Ιωάννα σου χω στειλει μνμ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Και εγώ ηλεκτρικό πήρα! Θα φανεί κατά πόσο θα κάθεται...

Ναι γι'αυτό δεν θέλω να. Πάρω πολυ ακριβό τα αλλά δυο παιδια μου έκατσαν παντος 

16 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Είναι που έχω να τον δω κι ένα μήνα! Το Σάββατο θα πάω επιτέλους. Η μεγάλη μου ήταν γενικα ήσυχη! Θεριεψε όταν γεννήθηκε!! 

Το μωράκι είναι μην ανησυχείς και εγώ την πεμπτη θα τον δω έχω ενα μηνα και εγώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Ele1 είπε:

Κορίτσια,29 και 4 και το μωρο μ πε ο γιατρός έχει γυρίσει με κεφάλι προς τα κάτω!Τον ρώτησα αν σημαίνει πρωοροτητα,μου πε οχι!

Καμία παρόμοια εμπειρία? ?

Γιατί να σημαίνει πρωοροτητα απλά παιρνει θέση την επόμενη φορα μπορει να Είναι παλι προς τα πανω ότι θέλουν κάνουν μέχρι τις 32 εβδομάδες με 34 έχουν περιθώριο σταθεροποίησης μετά ας αν δεν έχει γυρίσει είναι πολυ ποιο δυσκολο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ele1 είπε:

Κορίτσια,29 και 4 και το μωρο μ πε ο γιατρός έχει γυρίσει με κεφάλι προς τα κάτω!Τον ρώτησα αν σημαίνει πρωοροτητα,μου πε οχι!

Καμία παρόμοια εμπειρία? ?

Η κόρη μου η μεγάλη είχε πάρει θέση από νωρίς..

Απολύτως τίποτα δεν σημαίνει. 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...