Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Μετά από καιρό, θα πω ότι γέννησα και εγώ...

Μια υπέροχη μπέμπα...περάσαμε μια δυσκολη γέννα αλλά τώρα πια την έχω στην αγκαλιά μου.

@marilia35 να σου ζήσει κορίτσι μου...

@Dream85σε είχα συχνά στον νου μου

..τα κατάφερες κούκλα μου!

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!

Να σου ζήσει!!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ! :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!!! 

Τι κάνετε; Έχω να γράψω κάτι χρόνια...

Υπάρχει καμία που δε γέννησε ακόμα και συμπάσχει;

Εγώ αναμένω... Είμαι 38+4

Αισθάνομαι ότι έχω ακόμα...

Το μικρακι μου θέλει να μείνει κι άλλο στην "κοιλίτσα" μου...

Θέλω να γεννήσω στο νερό!! Μακάρι να τα καταφέρω!

Μήπως έχει κάνει καμία από εσάς προετοιμασία hypnobirthing?  

Όσα κορίτσια γεννησατε...να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Εύχομαι να είναι γερά κι ευτυχισμένα!!!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2022 at 9:14 PM, Lili89 said:

Κορίτσια εγώ ηρθα σήμερα για nst κ με κράτησαν μέσα με όρο έχω λέει συσπάσεις 

εγω δεν κατάλαβα τίποτα 

36+5

Καλησπέρα!! Γέννησες τελικά;; Εγώ είμαι 36+3 και έχω και εγώ συσπάσεις, αλλά θα πάω για nst την Παρασκευή..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2022 at 3:13 ΜΜ, Νικολέτα 29 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! 

Τι κάνετε; Έχω να γράψω κάτι χρόνια...

Υπάρχει καμία που δε γέννησε ακόμα και συμπάσχει;

 Εγώ αναμένω... Είμαι 38+4

Αισθάνομαι ότι έχω ακόμα...

Το μικρακι μου θέλει να μείνει κι άλλο στην "κοιλίτσα" μου...

Θέλω να γεννήσω στο νερό!! Μακάρι να τα καταφέρω!

Μήπως έχει κάνει καμία από εσάς προετοιμασία hypnobirthing?  

 Όσα κορίτσια γεννησατε...να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Εύχομαι να είναι γερά κι ευτυχισμένα!!!

 

Συμπάσχω κορίτσι μου. 39 και 1 σήμερα. Καμία σύσπαση και με προγραμμάτισε για καισαρική την επόμενη Παρασκευή. Θέλω τόσο να πάω φυσιολογικά αλλά δεν έχω ούτε δείγμα σύσπασης. 

Τι ωραία. Σου εύχομαι να πραγματοποιήσεις την επιθυμία σου <3 

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2022 at 3:13 ΜΜ, Νικολέτα 29 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! 

Τι κάνετε; Έχω να γράψω κάτι χρόνια...

Υπάρχει καμία που δε γέννησε ακόμα και συμπάσχει;

Εγώ αναμένω... Είμαι 38+4

Αισθάνομαι ότι έχω ακόμα...

Το μικρακι μου θέλει να μείνει κι άλλο στην "κοιλίτσα" μου...

Θέλω να γεννήσω στο νερό!! Μακάρι να τα καταφέρω!

Μήπως έχει κάνει καμία από εσάς προετοιμασία hypnobirthing?  

Όσα κορίτσια γεννησατε...να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Εύχομαι να είναι γερά κι ευτυχισμένα!!!

 

Είδα γεννα στο νερό και είπα να πεταχτώ από τις μανούλες Αυγούστου!

Σου εύχομαι να πανε ολα καλά.και να τα καταφέρεις!η γεννα στο νερό είναι φανταστική και μακάρι να μπορούσα να γεννήσω πάλι έτσι. Που θα γεννήσεις και με τι κόστος αν επιτρεπεται;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Martsi18 είπε:

Συμπάσχω κορίτσι μου. 39 και 1 σήμερα. Καμία σύσπαση και με προγραμμάτισε για καισαρική την επόμενη Παρασκευή. Θέλω τόσο να πάω φυσιολογικά αλλά δεν έχω ούτε δείγμα σύσπασης. 

Τι ωραία. Σου εύχομαι να πραγματοποιήσεις την επιθυμία σου <3 

@Martsi18Έτσι κι εγώ. Καμία σύσπαση μέχρι τώρα. Γιατί να πας για καισαρική όμως; Μια τελειωμηνη κύηση θεωρείται από 38 ως 42 εβδομάδες. Βέβαια δύσκολα βρίσκεις γιατρό που περιμένει μεχρι 42. Ο δικός μου γιατρός μου είπε ότι εφόσον είναι το μωρό καλά μπορεί να με περιμένει ως 41 εβδομάδες και μετά κάνουμε πρόκληση, όχι κατευθείαν καισαρική (εκτός κι αν υπάρχουν απόλυτες ενδείξεις)  Επίσης με συμβούλεψε για την φυσική έναρξη του τοκετού σεξουαλική επαφή, μπάνιο στη θάλασσα κλπ. 

@Angela123 έχεις γεννήσει στο νερό; Τι ωραία! Πώς ήταν; Εγώ αναρωτιέμαι αν θα μπορώ να αντέξω τον πόνο. Τελικά θα γεννήσω στο Γένεσις, Θεσσαλονίκη. Το έξτρα κόστος για τον τοκετό στο νερό είναι 50€. 

Σας εύχομαι με το καλό κορίτσια.

Σήμερα συνειδητοποίησα ότι θα γεννήσω σύντομα!! Δεν το πιστεύω!!! 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσια!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας σε όσες γεννήσατε και με το καλό σε όσες περιμένετε!! Εγώ γέννησα 36 εβδομάδων εσπευσμένα καθώς το μωρό έχανε βάρος και τελικά γεννήθηκε 1750γρ. Μείναμε ΜΕΝΝ 16 μέρες ώσπου να πάει 2100 και τώρα είμαστε πλέον σπίτι. Ευτυχώς το μόνο θέμα ήταν το βάρος,είχαμε προετοιμαστει,δε χρειάστηκε ούτε οξυγονο. Πηγαινοερχομασταν για να του αφήνω γαλα και να τον βλέπω και ευτυχώς βοήθησε η αναρρωση από την καισαρικη που ήταν μια ευχάριστη εκπληξη! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Νικολέτα 29 είπε:

@Martsi18Έτσι κι εγώ. Καμία σύσπαση μέχρι τώρα. Γιατί να πας για καισαρική όμως; Μια τελειωμηνη κύηση θεωρείται από 38 ως 42 εβδομάδες. Βέβαια δύσκολα βρίσκεις γιατρό που περιμένει μεχρι 42. Ο δικός μου γιατρός μου είπε ότι εφόσον είναι το μωρό καλά μπορεί να με περιμένει ως 41 εβδομάδες και μετά κάνουμε πρόκληση, όχι κατευθείαν καισαρική (εκτός κι αν υπάρχουν απόλυτες ενδείξεις)  Επίσης με συμβούλεψε για την φυσική έναρξη του τοκετού σεξουαλική επαφή, μπάνιο στη θάλασσα κλπ. 

@Angela123 έχεις γεννήσει στο νερό; Τι ωραία! Πώς ήταν; Εγώ αναρωτιέμαι αν θα μπορώ να αντέξω τον πόνο. Τελικά θα γεννήσω στο Γένεσις, Θεσσαλονίκη. Το έξτρα κόστος για τον τοκετό στο νερό είναι 50€. 

Σας εύχομαι με το καλό κορίτσια.

Σήμερα συνειδητοποίησα ότι θα γεννήσω σύντομα!! Δεν το πιστεύω!!! 

 

Ήταν φανταστική εμπειρία.Θα ήθελα να μπορούσα πάλι να γεννήσω στο νερό αλλά τα οικονομικά μας δε μας το επιτρέπουν μιας που το 1ο  μου παιδί το γέννησα στο νερό δωρεάν στο εξωτερικό.Σημαντικο ρόλο στη διαχείριση του πόνου καθώς απαγορεύεται η επισκληριδιος στο νερό είναι η διάρκεια των ωδινων.Αν πονάς και γεννήσεις γρήγορα,είναι υποφερτό.Αν αργεις πολύ και υποφέρεις από τους πόνους,εξαντλεισαι και δουλειά δε γίνεται.

Εύχομαι να σου πάνε όλα πολύ καλά και να κρατήσεις ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Γειά σας κοριτσια!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας σε όσες γεννήσατε και με το καλό σε όσες περιμένετε!! Εγώ γέννησα 36 εβδομάδων εσπευσμένα καθώς το μωρό έχανε βάρος και τελικά γεννήθηκε 1750γρ. Μείναμε ΜΕΝΝ 16 μέρες ώσπου να πάει 2100 και τώρα είμαστε πλέον σπίτι. Ευτυχώς το μόνο θέμα ήταν το βάρος,είχαμε προετοιμαστει,δε χρειάστηκε ούτε οξυγονο. Πηγαινοερχομασταν για να του αφήνω γαλα και να τον βλέπω και ευτυχώς βοήθησε η αναρρωση από την καισαρικη που ήταν μια ευχάριστη εκπληξη! 

Καλημέρα και να σου ζήσει το μωράκι σου! Εγώ από χθες π πήγα για ντοπλερ είμαι πολύ στεναχωρημένη 30 εβδομάδων και ο μπέμπης μου είναι 1300 γρ έχει μονηρη ομφαλικη και η αντίσταση μ η μια στις μητριαιες δεν είναι καλή … το ξέραμε ότι θα είναι ένα μικρό μωρό αλλά χθες μου είπαν ότι σε κανένα μήνα θα μου τον πάρουν γιατί λογικά δε θα παίρνει άλλο βάρος και θα χρειαστεί θερμοκοιτίδα.. είναι το πρώτο μου και δε ξέρω νομίζω θα με πάρει πολύ από κάτω ψυχολογικά να μην έχω το μωρό μου δίπλα μου.. να είναι υγιές βέβαια πρώτα ο θεός … τι να πω … 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Γειά σας κοριτσια!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας σε όσες γεννήσατε και με το καλό σε όσες περιμένετε!! Εγώ γέννησα 36 εβδομάδων εσπευσμένα καθώς το μωρό έχανε βάρος και τελικά γεννήθηκε 1750γρ. Μείναμε ΜΕΝΝ 16 μέρες ώσπου να πάει 2100 και τώρα είμαστε πλέον σπίτι. Ευτυχώς το μόνο θέμα ήταν το βάρος,είχαμε προετοιμαστει,δε χρειάστηκε ούτε οξυγονο. Πηγαινοερχομασταν για να του αφήνω γαλα και να τον βλέπω και ευτυχώς βοήθησε η αναρρωση από την καισαρικη που ήταν μια ευχάριστη εκπληξη! 

Να σου ζήσει!!! Σε καταλαβαίνω τι ταλαιπωρία πέρασες (ειδικα στο ψυχολογικό κομματι) αλλά όλα καλά τώρα! 
Μόνο αγκαλίτσες :wub: με τον μπέμπη! 

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Καλημέρα και να σου ζήσει το μωράκι σου! Εγώ από χθες π πήγα για ντοπλερ είμαι πολύ στεναχωρημένη 30 εβδομάδων και ο μπέμπης μου είναι 1300 γρ έχει μονηρη ομφαλικη και η αντίσταση μ η μια στις μητριαιες δεν είναι καλή … το ξέραμε ότι θα είναι ένα μικρό μωρό αλλά χθες μου είπαν ότι σε κανένα μήνα θα μου τον πάρουν γιατί λογικά δε θα παίρνει άλλο βάρος και θα χρειαστεί θερμοκοιτίδα.. είναι το πρώτο μου και δε ξέρω νομίζω θα με πάρει πολύ από κάτω ψυχολογικά να μην έχω το μωρό μου δίπλα μου.. να είναι υγιές βέβαια πρώτα ο θεός … τι να πω … 

Ναι,αγάπη μου,σε καταλαβαίνω,είχα το ίδιο θέμα! Να ζητάς συχνη παρακολούθηση! Παίρνεις σαλοσπιρ; Να ξεκουράζεσαι συνέχεια, να τρως πρωτεΐνες και υδατάνθρακες και πολύ νερό . Να κάνετε κορτιζόνη για τα πνευμόνια.  Είναι δύσκολο,αλλά τώρα που τον έχω εδώ,δεν έχω χρόνο να σκεφτώ τα παλιά!! Όλα θα πάνε καλά!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Polly1 είπε:

Ναι,αγάπη μου,σε καταλαβαίνω,είχα το ίδιο θέμα! Να ζητάς συχνη παρακολούθηση! Παίρνεις σαλοσπιρ; Να ξεκουράζεσαι συνέχεια, να τρως πρωτεΐνες και υδατάνθρακες και πολύ νερό . Να κάνετε κορτιζόνη για τα πνευμόνια.  Είναι δύσκολο,αλλά τώρα που τον έχω εδώ,δεν έχω χρόνο να σκεφτώ τα παλιά!! Όλα θα πάνε καλά!!

Ναι ναι παίρνω Σαλοσπίρ από την αυχενική και μου είπε τώρα ο γιατρός μ να πηγαίνω 2 φορές την εβδομάδα και για nst και για υπέρηχο! Μακάρι μακάρι να πάνε όλα καλααα ! Χαίρομαι πολύ για σεναααα ❤️

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mairiv είπε:

Ναι ναι παίρνω Σαλοσπίρ από την αυχενική και μου είπε τώρα ο γιατρός μ να πηγαίνω 2 φορές την εβδομάδα και για nst και για υπέρηχο! Μακάρι μακάρι να πάνε όλα καλααα ! Χαίρομαι πολύ για σεναααα ❤️

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου!! Σου έχει πει από τι δημιουργήθηκε η πίεση στις αρτηριες; Έχεις πίεση και όταν μετριεσαι με πιεσομετρο; Εγω ειχα φτάσει το ανώτατο ως 14 με 9,5 και πήρα χάπι για την πίεση,ενώ στις αρχές είχα 10 με 7 και γενικα πριν την εγκυμοσύνη αλλά και στην προηγούμενη είχα πολύ χαμηλή πίεση.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου!! Σου έχει πει από τι δημιουργήθηκε η πίεση στις αρτηριες; Έχεις πίεση και όταν μετριεσαι με πιεσομετρο; Εγω ειχα φτάσει το ανώτατο ως 14 με 9,5 και πήρα χάπι για την πίεση,ενώ στις αρχές είχα 10 με 7 και γενικα πριν την εγκυμοσύνη αλλά και στην προηγούμενη είχα πολύ χαμηλή πίεση.

Όχι όχι ευτυχώς πίεση όταν μετριέμαι με πιεσόμετρο δεν έχω .. απλά η αριστερή μου μητριαια έχει αυξημένη αντίσταση και σε συνδυασμό με τη μονηρη γίνεται αυτό…. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου!! Σου έχει πει από τι δημιουργήθηκε η πίεση στις αρτηριες; Έχεις πίεση και όταν μετριεσαι με πιεσομετρο; Εγω ειχα φτάσει το ανώτατο ως 14 με 9,5 και πήρα χάπι για την πίεση,ενώ στις αρχές είχα 10 με 7 και γενικα πριν την εγκυμοσύνη αλλά και στην προηγούμενη είχα πολύ χαμηλή πίεση.

Κορίτσι μου να σας ζήσει το μωράκι να είναι τυχερό κ γερό!

Με το καλό κ στα υπόλοιπα κορίτσια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...