Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, enjoy είπε:

θελω να την βγάλω στην Αγία ΕΙΡΗΝΟΥΛΑ της Λέσβου είπα θέλω ένα κοριτσάκι να το πω Ειρήνη... γτ εχω Νικόλα και Ραφαήλ.

Είμαι από κει και πάω κάθε χρόνο!! Να ναι βοήθεια για όλες μας οι άγιοι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Αχαχαχα στο ιντερνετ είχα κάνει ένα τεστ κάτι με ουρά η λειψή και εγώ τότε στην παλλινδρομη και με έβγαλε έγκυο Αχαχαχαχα κ ήμουν αχαχαχ  τι μου θυμισες

Διάβαζα περί φύλου και γράφει στο ιντερνετ έλεγαν οι γιαγιάδες ότι ονειρεύεσαι το ανάποδο περιμένεις.. 

Καλώς ήρθατε @Xrisaaaaaa Kai @Dimi84... με το καλό και εσείς!! Καλές εγκυμοσύνες να Έχουμε!!

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου,όλες καλές εγκυμοσύνες με υγιής μωράκια.. μόνο αυτό και τίποτα άλλο!!

9 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Και εμένα είναι χάλια το στομάχι έχω κ καούρες και εμετούς... Όλα μαζί! Ο γιατρός μου είπε να τρώω μόνο αμυλουχα φαγητά κ λίγο λίγο ανά δύο ώρες για να μην ζορίζω το στομάχι μου! 

Και εγώ αγόρι πιστεύω ότι έχω πάντως! 

Εγώ ευτυχώς εμετούς δεν κάνω μόνο αναγουλες πολλές όλη την μέρα! Μόνο όταν τρώω μου περνάει λίγο..και εμένα έτσι μου είπε πολλές φορές από λίγο.. ελπίζω σύντομα να φύγουν αυτά για να χαρούμε την εγκυμοσύνη? Γιατί εμένα με ρίχνει πολύ αυτή η κατάσταση..σαν άρρωστη νιώθω..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βοήθεια σήμερα το πρωί έφαγα μια κρέμα σοκολάτας που ήταν φτιαγμένη με πρωτεινη από ασπράδι αυγού.λετε να πάθω τίποτα? Αχ δεν το είδα κ φοβάμαι πολύ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Κορίτσια βοήθεια σήμερα το πρωί έφαγα μια κρέμα σοκολάτας που ήταν φτιαγμένη με πρωτεινη από ασπράδι αυγού.λετε να πάθω τίποτα? Αχ δεν το είδα κ φοβάμαι πολύ..

Τι να παθεις κορίτσι μου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Dimi84 είπε:

Τι να παθεις κορίτσι μου 

Δεν ξέρω καμία σαλμονέλα από το αυγό.παντως για μαγιονέζα που ρώτησα τον γιατρό μου αν κάνει να τρώω είπε μπορώ αλλά όχι συχνά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Δεν ξέρω καμία σαλμονέλα από το αυγό.παντως για μαγιονέζα που ρώτησα τον γιατρό μου αν κάνει να τρώω είπε μπορώ αλλά όχι συχνά

Μαγειρεμένο δεν ήταν τι κρέμα ήταν κρυα? Τίποτα δεν θα παθεις καλε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Δεν ξέρω καμία σαλμονέλα από το αυγό.παντως για μαγιονέζα που ρώτησα τον γιατρό μου αν κάνει να τρώω είπε μπορώ αλλά όχι συχνά

Ξαναρωτα το γιατρό να σ κάνει σαφή τι μπορεί να τρως και όλα θα πάνε καλά με λίγο προσοχή...  Δεν χρειάζεται να τρελενεσαι αν πάθαινε σαλμονέλα ο καθένας που θα έτρωγε το συγκρεκριμενο σκεύασμα το εργοστάσιο θα ήταν κλειστό. 

Γενικά θα πρότεινα να ακολουθήσεις μια υγιεινή διατροφή με φρεσκομαγειρεμενα υλικά και να αποφεύγεις τυποποιημένα  και για γλυκα να προτιμάς πιο υγιεινές επιλογές.... 

Δεν ξέρω να σ προτείνω Αλλά στο ιντερνετ θα βρεις πολλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Dimi84 είπε:

Μαγειρεμένο δεν ήταν τι κρέμα ήταν κρυα? Τίποτα δεν θα παθεις καλε

Ναι κρύα έτοιμη από το σούπερ μάρκετ..δεν ξέρω μαγειρεμένο είναι.. νομίζω ότι καλό είναι να αποφεύγουμε τέτοιες κρέμες

πρίν από 32 λεπτά , enjoy είπε:

Ξαναρωτα το γιατρό να σ κάνει σαφή τι μπορεί να τρως και όλα θα πάνε καλά με λίγο προσοχή...  Δεν χρειάζεται να τρελενεσαι αν πάθαινε σαλμονέλα ο καθένας που θα έτρωγε το συγκρεκριμενο σκεύασμα το εργοστάσιο θα ήταν κλειστό. 

Γενικά θα πρότεινα να ακολουθήσεις μια υγιεινή διατροφή με φρεσκομαγειρεμενα υλικά και να αποφεύγεις τυποποιημένα  και για γλυκα να προτιμάς πιο υγιεινές επιλογές.... 

Δεν ξέρω να σ προτείνω Αλλά στο ιντερνετ θα βρεις πολλα

Δεν είχα σκοπό να ξαναπάρω αλλά επειδή το ειχα και για να μην χαλάσει είπα να το φάω.. καλά δεν πρόκειται να ξαναψαξω εννοείται.ο γιατρός μου γενικά δεν είναι πολύ αυστηρός ούτε στο θέμα διατροφής ούτε στις δουλειές του σπιτιού.Δλδ κ σολομό μπορώ να τρώω όχι συχνά φυσικά και κρασάκι που και που να πίνω.και δουλειές μου είπε μπορώ αλλά όχι πολύ έντονη σωματική άσκηση.τωρα ντρέπομαι να τον πάρω να τον ρωτήσω και Αργώ πολύ μέχρι να πάω μετά τις γιορτές..και εγώ έτσι πιστεύω με μια φορά δεν θα πάθω και κάτι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Ναι κρύα έτοιμη από το σούπερ μάρκετ..δεν ξέρω μαγειρεμένο είναι.. νομίζω ότι καλό είναι να αποφεύγουμε τέτοιες κρέμες

Δεν είχα σκοπό να ξαναπάρω αλλά επειδή το ειχα και για να μην χαλάσει είπα να το φάω.. καλά δεν πρόκειται να ξαναψαξω εννοείται.ο γιατρός μου γενικά δεν είναι πολύ αυστηρός ούτε στο θέμα διατροφής ούτε στις δουλειές του σπιτιού.Δλδ κ σολομό μπορώ να τρώω όχι συχνά φυσικά και κρασάκι που και που να πίνω.και δουλειές μου είπε μπορώ αλλά όχι πολύ έντονη σωματική άσκηση.τωρα ντρέπομαι να τον πάρω να τον ρωτήσω και Αργώ πολύ μέχρι να πάω μετά τις γιορτές..και εγώ έτσι πιστεύω με μια φορά δεν θα πάθω και κάτι

Να μην πάρεις τον γιατρό. Επιτρέπεται να τρως σχεδόν τα πάντα.

Δεν πρόκειται να πάθεις απολύτως τίποτα.

Εγώ έγκυος έπαθα σαλμονέλα και;

Ξερασα μια μέρα τα πάντα και όλα καλά.

Αυτά μπορούν να συμβούν οποτεδήποτε. Όλα καλα. Να τρως ότι θες...εμένα το μόνο που είπε είναι να προσέχω είναι τα λαχανικά έξω...έπειτα να τρώω τα πάντα. 

Τώρα έχω κολλήσει με τον γύρο και κάθε βράδυ τρώω γύρο...τα μπισκότα έρχονται και φεύγουν...μακαρόνια αντέχω επίσης...δεν αντέχω άλλο κρέας ούτε πατάτες ούτε σαλάτα ούτε τίποτα!

 

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Ναι κρύα έτοιμη από το σούπερ μάρκετ..δεν ξέρω μαγειρεμένο είναι.. νομίζω ότι καλό είναι να αποφεύγουμε τέτοιες κρέμες

Δεν είχα σκοπό να ξαναπάρω αλλά επειδή το ειχα και για να μην χαλάσει είπα να το φάω.. καλά δεν πρόκειται να ξαναψαξω εννοείται.ο γιατρός μου γενικά δεν είναι πολύ αυστηρός ούτε στο θέμα διατροφής ούτε στις δουλειές του σπιτιού.Δλδ κ σολομό μπορώ να τρώω όχι συχνά φυσικά και κρασάκι που και που να πίνω.και δουλειές μου είπε μπορώ αλλά όχι πολύ έντονη σωματική άσκηση.τωρα ντρέπομαι να τον πάρω να τον ρωτήσω και Αργώ πολύ μέχρι να πάω μετά τις γιορτές..και εγώ έτσι πιστεύω με μια φορά δεν θα πάθω και κάτι

Αι καλέ πάει ξεχνά το... Και πολύ ασχολήθηκες... Αλήθεια... Δεν παιζει να γίνει κάτι εγώ έτσι λέω και.βλεπω συμφωνούν και οι υπόλοιπες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , iwanna24 είπε:

Να μην πάρεις τον γιατρό. Επιτρέπεται να τρως σχεδόν τα πάντα.

Δεν πρόκειται να πάθεις απολύτως τίποτα.

Εγώ έγκυος έπαθα σαλμονέλα και;

Ξερασα μια μέρα τα πάντα και όλα καλά.

Αυτά μπορούν να συμβούν οποτεδήποτε. Όλα καλα. Να τρως ότι θες...εμένα το μόνο που είπε είναι να προσέχω είναι τα λαχανικά έξω...έπειτα να τρώω τα πάντα. 

Τώρα έχω κολλήσει με τον γύρο και κάθε βράδυ τρώω γύρο...τα μπισκότα έρχονται και φεύγουν...μακαρόνια αντέχω επίσης...δεν αντέχω άλλο κρέας ούτε πατάτες ούτε σαλάτα ούτε τίποτα!

 

 

Αλήθεια κόλλησες σαλμονέλα στην εγκυμοσύνη και δεν έπαθες τίποτα??? Ανακουφιστηκα λίγο και το θέμα είναι ότι σήμερα έκανα τις εξετάσεις και δεν θα ξέρω αν κόλλησα η όχι.Σε ευχαριστώ πάντως..και εγώ σαλάτες δεν τρώω σχεδόν καθόλου μόνο ψωμι κασέρι ρύζι πατάτες και τέτοια χαζά

πρίν από 23 λεπτά , enjoy είπε:

Αι καλέ πάει ξεχνά το... Και πολύ ασχολήθηκες... Αλήθεια... Δεν παιζει να γίνει κάτι εγώ έτσι λέω και.βλεπω συμφωνούν και οι υπόλοιπες...

Σας ευχαριστώ κορίτσια είμαι ήδη λίγο καλύτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Αλήθεια κόλλησες σαλμονέλα στην εγκυμοσύνη και δεν έπαθες τίποτα??? Ανακουφιστηκα λίγο και το θέμα είναι ότι σήμερα έκανα τις εξετάσεις και δεν θα ξέρω αν κόλλησα η όχι.Σε ευχαριστώ πάντως..και εγώ σαλάτες δεν τρώω σχεδόν καθόλου μόνο ψωμι κασέρι ρύζι πατάτες και τέτοια χαζά

Σας ευχαριστώ κορίτσια είμαι ήδη λίγο καλύτερα!!!

Καλέ ναι!

Γενικα, πολλά μπορούμε να πάθουμε...9 μήνες είναι...όχι δύο μέρες...

Θα αρρωστήσουμε...θα πονέσουμε κάπου...δεν είναι τίποτα σπουδαίο!

Μην σε αγχώνουν αυτά γιατί θα περάσεις μέσα στο άγχος...απόλαυσε το και να τρως ότι θες...δεν πειράζει!

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλέ ναι!

Γενικα, πολλά μπορούμε να πάθουμε...9 μήνες είναι...όχι δύο μέρες...

Θα αρρωστήσουμε...θα πονέσουμε κάπου...δεν είναι τίποτα σπουδαίο!

Μην σε αγχώνουν αυτά γιατί θα περάσεις μέσα στο άγχος...απόλαυσε το και να τρως ότι θες...δεν πειράζει!

 

Αχχ ανακουφιστηκα λίγο!! Ναι ρε συ δεν μπορούμε 9 μήνες να ζούμε μες στο άγχος στο τι θα φάμε στο πως θα κινούμαστε γενικά γιατί θα τρελαθουμε στο τέλος!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Αχχ ανακουφιστηκα λίγο!! Ναι ρε συ δεν μπορούμε 9 μήνες να ζούμε μες στο άγχος στο τι θα φάμε στο πως θα κινούμαστε γενικά γιατί θα τρελαθουμε στο τέλος!!!

Εννοείται ...

Και ειδικά όταν έχεις μια καλή εγκυμοσύνη...δεν έχεις αιμα, δεν έχεις τρελούς πόνους...δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Άρα απλά απόλαυσε ότι θες και μπορείς.

Όλα θα πάνε καλά...

Είμαστε κοντά 10 δις άνθρωποι...

 

 

 

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εννοείται ...

Και ειδικά όταν έχεις μια καλή εγκυμοσύνη...δεν έχεις αιμα, δεν έχεις τρελούς πόνους...δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Άρα απλά απόλαυσε ότι θες και μπορείς.

Όλα θα πάνε καλά...

Είμαστε κοντά 10 δις άνθρωποι...

 

 

 

 

Και εγώ αυτό λέω τόσο εύκολα να κολαμε με το παραμικρό γιατί προ εγκυμοσύνης δεν προσεχα και ιδιαίτερα στην διατροφή έτρωγα ότι να ναι και ποτέ δεν έπαθα τίποτα και τώρα με μια μους που έφαγα θα με πειράξει κατευθείαν!! Τεσπ ευχαριστώ κορίτσια απλά θα είμαι πιο προσεκτική από εδώ και πέρα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...