Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

2 hours ago, Xrisaaaaaa said:

Αλήθεια κόλλησες σαλμονέλα στην εγκυμοσύνη και δεν έπαθες τίποτα??? Ανακουφιστηκα λίγο και το θέμα είναι ότι σήμερα έκανα τις εξετάσεις και δεν θα ξέρω αν κόλλησα η όχι.Σε ευχαριστώ πάντως..και εγώ σαλάτες δεν τρώω σχεδόν καθόλου μόνο ψωμι κασέρι ρύζι πατάτες και τέτοια χαζά

Σας ευχαριστώ κορίτσια είμαι ήδη λίγο καλύτερα!!!

Ούτε καν... Μην τρελαίνεσαι. Μόνο τα μαρούλια πρόσεχε, και γενικά όχι σαλάτες από έξω, μόνο αυτές που πλένεις εσύ καλά καλά με νερό και ξύδι, λόγω τοξοπλασματος. Εκτός κι αν έχεις τα αντισώματα, τότε όλα ελεύθερα! 

Την Παρασκευή εγώ πάω για δεύτερη χοριακη για να δω αν τελικά θα μείνω στην παρέα σας, γιατί η πρώτη βγήκε λίγο χαμηλή και δεν ξέρω, wish me luck! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 29 λεπτά , electra2021 είπε:

Ούτε καν... Μην τρελαίνεσαι. Μόνο τα μαρούλια πρόσεχε, και γενικά όχι σαλάτες από έξω, μόνο αυτές που πλένεις εσύ καλά καλά με νερό και ξύδι, λόγω τοξοπλασματος. Εκτός κι αν έχεις τα αντισώματα, τότε όλα ελεύθερα! 

Την Παρασκευή εγώ πάω για δεύτερη χοριακη για να δω αν τελικά θα μείνω στην παρέα σας, γιατί η πρώτη βγήκε λίγο χαμηλή και δεν ξέρω, wish me luck! 

Εύχομαι όλα καλά να πάνε και σε σένα και να μπεις και εσύ στο γκρουπακι!! είμαι σίγουρη δλδ... πολύ χαμηλή είναι? Μπορεί να έκανες πιο αργά ωορρηξία.. και εμένα βγήκε 3 μέρες πιο μικρό γιατί έκανα πιο αργά ωορρηξία!! Μας έχουν φοβερησει πια Μν τρως το ένα Μν τρως το άλλο θα φοβόμαστε και το νερό στο τέλος!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Xrisaaaaaa said:

Εύχομαι όλα καλά να πάνε και σε σένα και να μπεις και εσύ στο γκρουπακι!! είμαι σίγουρη δλδ... πολύ χαμηλή είναι? Μπορεί να έκανες πιο αργά ωορρηξία.. και εμένα βγήκε 3 μέρες πιο μικρό γιατί έκανα πιο αργά ωορρηξία!! Μας έχουν φοβερησει πια Μν τρως το ένα Μν τρως το άλλο θα φοβόμαστε και το νερό στο τέλος!!!

106 δεύτερη μέρα καθυστέρησης, δεν ξέρω η αλήθεια είναι, αλλά έχω συνηθίσει να βλέπω χιλιάρικα όταν κάνω χοριακες :). Αλλά αν θυμάμαι καλά τις έκανα λίγο αργότερα, τέλος πάντων, θα δείξει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , electra2021 είπε:

106 δεύτερη μέρα καθυστέρησης, δεν ξέρω η αλήθεια είναι, αλλά έχω συνηθίσει να βλέπω χιλιάρικα όταν κάνω χοριακες :). Αλλά αν θυμάμαι καλά τις έκανα λίγο αργότερα, τέλος πάντων, θα δείξει. 

Ούτε καν μια χαρά είναι!! Εγώ την 32 μέρα του κύκλου είχα 284 και ο γιατρός μου είχε πει ότι ήταν καλή... όλα καλά θα πάνε! Εγώ νόμιζα θα μου πεις πολύ λιγότερο κάνα 50... Στείλε να μας πεις τα αποτελέσματα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , electra2021 είπε:

106 δεύτερη μέρα καθυστέρησης, δεν ξέρω η αλήθεια είναι, αλλά έχω συνηθίσει να βλέπω χιλιάρικα όταν κάνω χοριακες :). Αλλά αν θυμάμαι καλά τις έκανα λίγο αργότερα, τέλος πάντων, θα δείξει. 

Αυτή η χοριακη στο λαιμό μου κάθεται όμως 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , Dimi84 είπε:

Αυτή η χοριακη στο λαιμό μου κάθεται όμως 

Εμένα να δεις!! Όταν έπαιρνα τα αποτελέσματα έτρεμαν τα χέρια μου λέω εγκεφαλικό θα πάθω... αλλά το άγχος δεν φεύγει σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης..και εγώ τώρα που είμαι ακόμα στην αρχή όλη μέρα μες στο άγχος αν είναι καλά το μωράκι!!!

Link to comment
Share on other sites

On 14/12/2021 at 8:03 ΠΜ, iwanna24 είπε:

Καλημέρα κούκλα μου....

Εγώ είμαι 7+6...

Ναιιιι αγόρι έχεις...χαμηλοί χτύποι για κοριτσάκι...

Στα κορίτσια είναι πάνω από 170...

Άντε με το καλο...είσαι αγορομανα...❤️❤️❤️

Όλα να μας πάνε καλά φυσικά...

Τώρα θα κάνω τρεις εβδομάδες να το δω...θα σκάσω!

Έβγαλα και μια κύστη 3-4 εκατοστά αλλά είπε ο γιατρός ότι φεύγουν μόνες τους...

Είναι από την εγκυμοσύνη...

Κάναμε και κοιλιακό υπέρηχο...τι ωραία...τις άλλες ήταν κολπικός :???:

 

Κοριτσια σορρυ που επεμβενω...μανουλα σεπτεμβριου 2020....130 παλμοι....ελεγα αγορι στανταρ...ηθελα και αγορι κιολας...και τελικα απολαμβανω την κορακλα μου τωρα που μου εχει παρει το μυαλο...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Fofi! είπε:

Κοριτσια σορρυ που επεμβενω...μανουλα σεπτεμβριου 2020....130 παλμοι....ελεγα αγορι στανταρ...ηθελα και αγορι κιολας...και τελικα απολαμβανω την κορακλα μου τωρα που μου εχει παρει το μυαλο...

Καλά κάνεις και επεμβαίνεις...

Ότι τύχει...δεν έκανα κανόνας αλλά πολλοί το χρησιμοποιούν για να προβλέψουν το φύλο.

 Να χαίρεσαι το κορίτσι σου ❤️

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Fofi! είπε:

Κοριτσια σορρυ που επεμβενω...μανουλα σεπτεμβριου 2020....130 παλμοι....ελεγα αγορι στανταρ...ηθελα και αγορι κιολας...και τελικα απολαμβανω την κορακλα μου τωρα που μου εχει παρει το μυαλο...

Αλήθεια?? Τελικά νομίζω όλα είναι μύθοι... απλά να είχαμε να λέγαμε.. ότι θέλει ας είναι μόνο γερό να είναι τίποτα άλλο??? Να σου ζήσει και το κοριτσάκι σου!!?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 34 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ρε κοπέλες , πείτε μου ένα κόλπο για τις αναγουλες...

Δύο μέρες είμαι άρρωστη κυριολεκτικά.

Δεν μπορώ άλλο. 

Υπομονή κορίτσι μου! Θυμάμαι η αδερφή μου που είχε αναγούλες το πρώτο τρίμηνο έτρωγε πολλά συχνα γεύματα τύπου ενδιάμεσα όλο κριτσίνια και κράκερ. Την βοηθούσε δοκίμασε το! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Martinaa είπε:

Υπομονή κορίτσι μου! Θυμάμαι η αδερφή μου που είχε αναγούλες το πρώτο τρίμηνο έτρωγε πολλά συχνα γεύματα τύπου ενδιάμεσα όλο κριτσίνια και κράκερ. Την βοηθούσε δοκίμασε το! 

Αχ μακάρι να περάσει σύντομα...διότι είναι ανυπόφορο...όλη μέρα γύρω όλοι!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, iwanna24 είπε:

Ρε κοπέλες , πείτε μου ένα κόλπο για τις αναγουλες...

Δύο μέρες είμαι άρρωστη κυριολεκτικά.

Δεν μπορώ άλλο. 

Τα ίδια και εγώ... Και εμένα ο γιατρός είπε πολύ μικρά γεύματα ίσα ίσα να μπαίνει κάτι στο στομαχι ανά δύο ώρες... Και μόνο κάτι σε μακαρόνι ρύζι πατάτα κ κριτσινια η κρακεράκια.. Και  νερο επειδή πρέπει να πίνουμε 1 μισή λίτρο  μου είπε με καλαμάκι λίγο λίγο να μην πίνω απότομα και αναγουλιασω.. Αα και επίσης για καούρες βοηθάει και η τσίχλα δυόσμου η οι μαστιχες Χίου άμα τις αντέχεις.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Τα ίδια και εγώ... Και εμένα ο γιατρός είπε πολύ μικρά γεύματα ίσα ίσα να μπαίνει κάτι στο στομαχι ανά δύο ώρες... Και μόνο κάτι σε μακαρόνι ρύζι πατάτα κ κριτσινια η κρακεράκια.. Και  νερο επειδή πρέπει να πίνουμε 1 μισή λίτρο  μου είπε με καλαμάκι λίγο λίγο να μην πίνω απότομα και αναγουλιασω.. Αα και επίσης για καούρες βοηθάει και η τσίχλα δυόσμου η οι μαστιχες Χίου άμα τις αντέχεις.. 

Έχω τρελαθεί στις τσίχλες...με μια τσίχλα μόνιμα...

Απλά ρε συ με άφηνε το απόγευμα λίγο και έπαιρνα μια ανάσα ..

Τώρα με πήγε τρένο δύο μέρες...

Ουφ...δεν θέλω να γκρινιάζω ειλικρινά...αλλά είναι μια αηδια να υποφέρεις όλη μέρα ...:|

Με καταλαβαίνεις πιστεύω 

  • Λυπημένη/-ος 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Ρε κοπέλες , πείτε μου ένα κόλπο για τις αναγουλες...

Δύο μέρες είμαι άρρωστη κυριολεκτικά.

Δεν μπορώ άλλο. 

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!ότι χειρότερο οι αναγουλες κ γω έτσι είμαι!θέλει πολλά μικρά ελαφρύα γεύματα!δηλαδή να μην μένει άδειο το στομάχι ώρες!τα κράκερ βοηθούν!κ αν υπάρχουν στιγμές φουσκώματος κ δυσφορίας γτ έχω κ αυτό βοηθά η σόδα!έχω διαβάσει σε άλλα θέματα για την μαστίχα δν το έχω κάνει!τώρα κ σε πολλή ανάγκη είναι κ τα φάρμακα αλλά όσο μπορούμε τα αποφεύγουμε!κ ο εμετός ανακουφίζει αλλά με το ζόρι δν βγαίνει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...