Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      σαν να ειχα δει οτι εχεις

      μπορει να υπαρχει καποιο μικρο θεματακι,κ απλα να ησασταν πιο τυχεροι στο πρωτο

      συζητησε το με τον γιατρο σου,μετα απο δυο βιοχημικες δ ειναι κακο να κανετε καποιους βασικους ελεγχους.εφοσον το θελετε κ εσεις

      ενα σπερμοδιαγραμμα αρχικα. καποιες ορμονικες εσυ

      τα ουτρο ειναι για προγεστερονη.οποτε κ να ειχες θεμα λογικα θα το καλυψαν

      ευχομαι ολα να πανε καλα!

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , electra2021 είπε:

Μπράβο σας πάντως, εγώ δυσκολεύομαι να φάω, τίποτα δεν μου κάνει όρεξη. Χθες έφαγα ρύζι λαπα και ψωμί τυρί, κράκερ, αυτά. Σήμερα παρομοίως. :sad:

Και εμείς έτσι ήμασταν στην αρχή! Εγώ μόνο ψωμι κασέρι μακαρόνια και ρύζι έτρωγα... έχει καμία εβδομάδα που άρχισα να τρώω κανονικό φαγητό!! Εσύ πόσο είσαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

33 minutes ago, Xrisaaaaaa said:

Και εμείς έτσι ήμασταν στην αρχή! Εγώ μόνο ψωμι κασέρι μακαρόνια και ρύζι έτρωγα... έχει καμία εβδομάδα που άρχισα να τρώω κανονικό φαγητό!! Εσύ πόσο είσαι?

Εγώ λογικα είμαι 8η προς 9η εβδομάδα. Αύριο πάλι έχω ραντεβού με γιατρό να δούμε πως εξελίσσεται... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , electra2021 είπε:

Εγώ λογικα είμαι 8η προς 9η εβδομάδα. Αύριο πάλι έχω ραντεβού με γιατρό να δούμε πως εξελίσσεται... 

Και εγώ τώρα αρχίζω λίγο να συνερχομαι σιγά σιγά αν και έχω που και που αναγουλες και πικριλες που κλείνω την 12. Έχεις κάνα 2 βδομάδες ακόμη. Υπομονή σε καταλαβαίνω εγώ μόνο όταν κοιμόμουν ήμουν καλά ούτε να περπατήσω δεν είχα κουράγιο αφού έλεγα έτσι θα την βγάλω όλη την εγκυμοσύνη!! Όλα καλά θα πάνε

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Xrisaaaaaa said:

Και εγώ τώρα αρχίζω λίγο να συνερχομαι σιγά σιγά αν και έχω που και που αναγουλες και πικριλες που κλείνω την 12. Έχεις κάνα 2 βδομάδες ακόμη. Υπομονή σε καταλαβαίνω εγώ μόνο όταν κοιμόμουν ήμουν καλά ούτε να περπατήσω δεν είχα κουράγιο αφού έλεγα έτσι θα την βγάλω όλη την εγκυμοσύνη!! Όλα καλά θα πάνε

Ναι, λογικα έτσι θα είναι, και στο γιο μου έτσι ήμουν και πέρασε. Αλλά νομίζω τώρα το περνάω χειρότερα! Ούτε ο ύπνος μου είναι καλός, ξυπναω κάθε νύχτα κατά τις 4-5 και μου παίρνει ώρα να ξανακοιμηθω, αν ξανακοιμηθω. Και 7.30 σηκώνομαι για να πάω στο γραφείο. Αίσχος! Χρησιμοποιώ βέβαια την εγκυμοσύνη και έχω φύγει νωρίτερα κάποιες φορές, τις παρασκευές έχω τηλεργασια. Κάπως βγαίνει. Αλλά όλη την υπόλοιπη μέρα είμαι ζόμπι. Ευτυχώς έχει αναλάβει ο σύζυγος φουλ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , electra2021 είπε:

Εγώ λογικα είμαι 8η προς 9η εβδομάδα. Αύριο πάλι έχω ραντεβού με γιατρό να δούμε πως εξελίσσεται... 

Αχ και εμένα νομίζω οι χειρότερες βδομάδες ήταν η 9η και 10η κάπου εκεί... 

Τώρα είμαι αρκετά καλά.. Αλλά έχει πόσες μέρες που έχω κάθε μέρα πονοκέφαλο!! Προσπαθώ να αποφεύγω τα ντεπον αλλά κάποιες μέρες δεν αντέχω! 

Επίσης όταν καθαρίζω την μύτη εδώ και δύο μέρες βγάζει λίγο αίμα... Ίσα ίσα βέβαια... Νομίζω και μια άλλη μας είχε αναφέρει ότι είχε δει αίμα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , electra2021 είπε:

Ναι, λογικα έτσι θα είναι, και στο γιο μου έτσι ήμουν και πέρασε. Αλλά νομίζω τώρα το περνάω χειρότερα! Ούτε ο ύπνος μου είναι καλός, ξυπναω κάθε νύχτα κατά τις 4-5 και μου παίρνει ώρα να ξανακοιμηθω, αν ξανακοιμηθω. Και 7.30 σηκώνομαι για να πάω στο γραφείο. Αίσχος! Χρησιμοποιώ βέβαια την εγκυμοσύνη και έχω φύγει νωρίτερα κάποιες φορές, τις παρασκευές έχω τηλεργασια. Κάπως βγαίνει. Αλλά όλη την υπόλοιπη μέρα είμαι ζόμπι. Ευτυχώς έχει αναλάβει ο σύζυγος φουλ! 

Και εγώ με τον ύπνο τον πρώτο καιρό έτσι ήμουν ξυπνούσα κατά τις 4-5 και δεν μπορούσα να κοιμηθώ και μένα με έπαιρνε αργά.. μετά το βρήκα λίγο κοιμόμουν καλά δεν ξυπνούσα την νύχτα κοιμόμουν και το μεσημέρι μια χαρά!! Τώρα πάλι εδώ και 2 μέρες πάλι τα ίδια ξυπνάω κατά τις 5 και κοιμάμαι κατά τις 8 και δεν μπορώ να κοιμηθώ και μεσημέρι! ελπίζω να το ξαναβρώ με τον ύπνο!!όλες πάνω κάτω τα ίδια περνάμε οπότε παρηγοριομαστε η μία με την άλλη!!

πρίν από 11 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Αχ και εμένα νομίζω οι χειρότερες βδομάδες ήταν η 9η και 10η κάπου εκεί... 

Τώρα είμαι αρκετά καλά.. Αλλά έχει πόσες μέρες που έχω κάθε μέρα πονοκέφαλο!! Προσπαθώ να αποφεύγω τα ντεπον αλλά κάποιες μέρες δεν αντέχω! 

Επίσης όταν καθαρίζω την μύτη εδώ και δύο μέρες βγάζει λίγο αίμα... Ίσα ίσα βέβαια... Νομίζω και μια άλλη μας είχε αναφέρει ότι είχε δει αίμα... 

Εμένα πάλι τα ούλα μου εδώ και κάνα 2-3 μέρες πολύ ματώνουν που δεν είχα τέτοιο θέμα!!όλα θα μας βρουν μου φαίνεται! Δεν θα μας αφήσει και τίποτα έτσι για το γαμωτο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Και εγώ με τον ύπνο τον πρώτο καιρό έτσι ήμουν ξυπνούσα κατά τις 4-5 και δεν μπορούσα να κοιμηθώ και μένα με έπαιρνε αργά.. μετά το βρήκα λίγο κοιμόμουν καλά δεν ξυπνούσα την νύχτα κοιμόμουν και το μεσημέρι μια χαρά!! Τώρα πάλι εδώ και 2 μέρες πάλι τα ίδια ξυπνάω κατά τις 5 και κοιμάμαι κατά τις 8 και δεν μπορώ να κοιμηθώ και μεσημέρι! ελπίζω να το ξαναβρώ με τον ύπνο!!όλες πάνω κάτω τα ίδια περνάμε οπότε παρηγοριομαστε η μία με την άλλη!!

Εμένα πάλι τα ούλα μου εδώ και κάνα 2-3 μέρες πολύ ματώνουν που δεν είχα τέτοιο θέμα!!όλα θα μας βρουν μου φαίνεται! Δεν θα μας αφήσει και τίποτα έτσι για το γαμωτο..

Αχ δεν μπορώ μας αφήνει το ένα μας πιάνει το άλλο :-P

Και εγώ ξυπναω κατά τις 5 και με ξανά πιάνει ύπνος στις 7-8 περίπου.. Την επόμενη φορά θα σας στείλω μήνυμα εδώ να δω ποια δεν θα κοιμάται να τα λέμε χαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Polly1 :

άμα βγάζεις ακρη:

εύρημα/προυπαρχ/τροποποιημενη

ΤΡ 21: 1 σε382       / 1σε5902

ΤΡ 18: 1 σε925       /1σε18509

ΤΡ 13: 1σε2905      /1σε30000

Επεξεργάστηκαν by enjoy
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Αχ δεν μπορώ μας αφήνει το ένα μας πιάνει το άλλο :-P

Και εγώ ξυπναω κατά τις 5 και με ξανά πιάνει ύπνος στις 7-8 περίπου.. Την επόμενη φορά θα σας στείλω μήνυμα εδώ να δω ποια δεν θα κοιμάται να τα λέμε χαχα

Εμείς οι δυο ακόμα και στα συμπτώματα μαζί πάμε!! Χαχαχα..και εγώ σήμερα μπορώ να πω είμαι καλύτερα από τις αναγουλες να μην το ματιασω και με ξαναπιάσουν...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Εμείς οι δυο ακόμα και στα συμπτώματα μαζί πάμε!! Χαχαχα..και εγώ σήμερα μπορώ να πω είμαι καλύτερα από τις αναγουλες να μην το ματιασω και με ξαναπιάσουν...

Ναι και εγώ φοβάμαι να το λέω με ρωτάνε πως είμαι και λέω εεε λίγο καλύτερα! Φοβάμαι μην το γρουσουζεψω, δεν θέλω να γυρίσω στους εμετούς!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Ναι και εγώ φοβάμαι να το λέω με ρωτάνε πως είμαι και λέω εεε λίγο καλύτερα! Φοβάμαι μην το γρουσουζεψω, δεν θέλω να γυρίσω στους εμετούς!!! 

Και προχτές κιόλας έλεγα στον άντρα μου ευτυχώς τώρα κοιμάμαι καλά τα βράδια! Τι ήταν να το πω! Ξύπνησα στις 4 γιατί διψούσα και δεν μπορεσα να ξανακοιμηθω! Άλλη φορά δεν λέω τίποτα! Και με τις αναγουλες μόλις είπα ότι συνήλθα με ξαναεπιασαν! Έλεος πιααα...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, iwanna24 said:

Εγώ ακόμα και όταν έκανα εμετό, έτρωγα βάφλα, έκανα εμετό...μετά έτρωγα μακ, έκανα ξανά εμετό...δηλαδή, ακόμα και χάλια να είμαι τρώω ότι να ναι και οκ το βγάζω κάποιες φορές ...

Εσύ βέβαια πρέπει να είσαι στις χειρότερες βδομάδες τώρα...εγώ είμαι 14η...

 

 

Και γω ακριβώς το ίδιο είμαι, δεν πτοούμαι με τους εμετούς, συνεχίζω και τρώω :-P

1 hour ago, electra2021 said:

Ναι, λογικα έτσι θα είναι, και στο γιο μου έτσι ήμουν και πέρασε. Αλλά νομίζω τώρα το περνάω χειρότερα! Ούτε ο ύπνος μου είναι καλός, ξυπναω κάθε νύχτα κατά τις 4-5 και μου παίρνει ώρα να ξανακοιμηθω, αν ξανακοιμηθω. Και 7.30 σηκώνομαι για να πάω στο γραφείο. Αίσχος! Χρησιμοποιώ βέβαια την εγκυμοσύνη και έχω φύγει νωρίτερα κάποιες φορές, τις παρασκευές έχω τηλεργασια. Κάπως βγαίνει. Αλλά όλη την υπόλοιπη μέρα είμαι ζόμπι. Ευτυχώς έχει αναλάβει ο σύζυγος φουλ! 

Τι κατάσταση αυτή με τον ύπνο, βλέπω οι περισσότερες αυτό παθαίνουμε, αν ξυπνήσω εκεί κατά τις 5 μετά πίκρα.. Και αν καταφέρω και ξανακοιμηθώ μετά δυσκολεύομαι να σηκωθώ στην ώρα μου :|

51 minutes ago, Xrisaaaaaa said:

Και προχτές κιόλας έλεγα στον άντρα μου ευτυχώς τώρα κοιμάμαι καλά τα βράδια! Τι ήταν να το πω! Ξύπνησα στις 4 γιατί διψούσα και δεν μπορεσα να ξανακοιμηθω! Άλλη φορά δεν λέω τίποτα! Και με τις αναγουλες μόλις είπα ότι συνήλθα με ξαναεπιασαν! Έλεος πιααα...

Και αυτή η δίψα άλλο πράγμα επίσης.. ειδικά τις βραδινές ώρες κάθε τρεις και λίγο νερό <_<

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/15/2022 at 9:48 PM, Xrisaaaaaa said:

Και μετά θα φοβόμαστε Μν κολλήσει το μωρό! Μια φίλη μου που έχει μωρό 5 μηνών περίπου έχει να βγει από το σπίτι πάνω από μήνα και το μωρό συνέχεια άρρωστο είναι..πότε πυρετό πότε μυξες! Πού κολλάει??

Αχ αληθεια λες τωρα?? πω το καημενο μωρε... εχει αλλα παιδάκια? Αν δεν εχει ειλικρινα δεν μπορώ να φανταστώ πώς κολλαει!!

@Polly1 αντιγράφω της @enjoy για να μην προσπαθείς να διαβάσεις 2 διαφορετικά!

 

εύρημα/προυπαρχ/τροποποιημενη

ΤΡ 21: 1 σε 621       / 1 σε 12416

ΤΡ 18: 1 σε 1428      / <1 σε 20000

ΤΡ 13: 1 σε 2905      / <1 σε 20000

Νομίζω οτι παίζει ρόλο και η ηλικία της μητέρας επομένως πρέπει να συγκρίνεις με κάποια κοντά ή με την ίδια ηλικία. Εμένα είναι νούμερα για 30 ετών.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, khaleesi είπε:

Και γω ακριβώς το ίδιο είμαι, δεν πτοούμαι με τους εμετούς, συνεχίζω και τρώω :-P

Τι κατάσταση αυτή με τον ύπνο, βλέπω οι περισσότερες αυτό παθαίνουμε, αν ξυπνήσω εκεί κατά τις 5 μετά πίκρα.. Και αν καταφέρω και ξανακοιμηθώ μετά δυσκολεύομαι να σηκωθώ στην ώρα μου :|

Και αυτή η δίψα άλλο πράγμα επίσης.. ειδικά τις βραδινές ώρες κάθε τρεις και λίγο νερό <_<

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

 

@Polly1 αντιγράφω της @enjoy για να μην προσπαθείς να διαβάσεις 2 διαφορετικά!

 

εύρημα/προυπαρχ/τροποποιημενη

ΤΡ 21: 1 σε 621       / 1 σε 12416

ΤΡ 18: 1 σε 1428      / <1 σε 20000

ΤΡ 13: 1 σε 2905      / <1 σε 20000

Νομίζω οτι παίζει ρόλο και η ηλικία της μητέρας επομένως πρέπει να συγκρίνεις με κάποια κοντά ή με την ίδια ηλικία. Εμένα είναι νούμερα για 30 ετών.

Καλημεραααααααααα

Εγω είμαι 33μισο!! Παίζουν πολλά ρόλο πχ τι τιμη έχει η PAPP-A, εβδομάδα κύησης ακόμα και αν καπνιζεις η καπνιζες καποτε!!! Δες τα να σου φυγει.. αλλα Ειμαι της άποψης Αφού σ είπε γιατρος ολα καλα ολα καλα (αρκεί να ήταν πιστοποιημένος εμβρυολογος)!! Μην βαζεις τσαμπα αγχος στο μυαλο Σου!! Συμφωνώ με την Ιωάννα... άμα δεν ήταν καλα δεν θα σ έκαναν καν περιδεση!!

Αλλο??? Πως ειστε??, εγώ σημερααααα ξύπνησα σούπερ με πολύ όρεξη για φαγητό και ενέργεια!!!  Ο σύζυγός  είναι πιεσμένος πολύ Αλλά έρχεται πανσέληνος αύριο (από ότι μου είπε η μανα) οποτε κλασσικα ετούτος εδώ πάντα  σεληνιαζεται ένα πράγμα!!:lol: 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...