Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 hours ago, Maroxmarox said:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα η γιατρός μου έδωσε τρία χάπια ημερησίως δηλαδή 600mg σύνολο φολικο οξυ και βιταμίνη d στην οποια παρουσίασα ανεπάρκεια μ έδωσε 4000 αρχικά κ μετά 2.000… βοήθησε η όχι δεν το γνωρίζω ακόμα κοπελα Μου … πάντως  η coq10 με πάχυνε ρε γαμωτο …

Μεσογειακή αναιμία κ εξωσωματική


Recommended Posts

Καλησπέρα είχα ξανά γράψει απλά θέλω να δω αν υπάρχουν κ αλλά ζευγάρια με το ίδιο θέμα ... Λοιπόν εγώ κ ο σύζυγος μου έχουμε στίγμα ξέραμε ότι όταν προχωρήσαμε φυσιολογικα ότι μπορεί να πέφταμε στο 25%οπου θα είχε μεσογειακή αναιμία το μωρό έτσι προχωρήσαμε !! Το 2018 μένω έγκυος κ παλιδρομησε η πρώτη ..το 2019 μένω πάλι φθάνω τριών μηνών κάνω αμνιοπαρακέντηση κ πέφτουμε στον25% με πήρε από κάτω αλλά λέω θα ξαναπροσπαθησω τόσο άτυχη είμαι 2020 μένω τριων μηνών πάλι κάνω κ δυστυχώς πάλι πέφτω στο 25% !! Έτσι αποφάσισαμε να κάνουμε εξωσωματική ξεκινήσαμε και κάναμε ωολυψια Νοεμβρίο μου πήραν 10 τα οποία από ότι μου είπαν γονιμοποιηθηκαν τα 6 από τα οποία 3 επέζησαν αλλά το 3 δεν ήταν καλής ποιότητας έτσι στηλαμε τα δύο να τα εξετάσουν να δουν αν έχουν μεσογειακή αναιμία ...τελικά το ένα είχε κ το άλλο έχει μόνο στίγμα ώσπου 15 Δεκεμβρίου πήγα κ έκανα εβρυομεταφορα αυτό το ένα 5 μέρας 3 στάδιο ΒΒ κάτι τέτοιο τώρα ελπίζω κ εύχομαι να το έχω πιάσει ψάχνω να βρω ενδείξεις ότι κάτι γίνεται ανησυχώ κ φοβάμαι αλλά είμαι δυνατή έχω περάσει αρκετά απλά θέλω τόσο ένα παιδί κ όλη η διαδικασία γενικά μου φαίνεται βουνό όταν λέω γιατί να έχουμε και δύο στίγμα εφόσον μπορώ να πιάσω παιδί και να πρέπει να ταλαιπωρουμε έτσι ..αυτά είχα να πω πιστεύω να μην κούρασα απλά είχα την ανάγκη να μιλήσω κάπου ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , Penny33 είπε:

Καλησπέρα είχα ξανά γράψει απλά θέλω να δω αν υπάρχουν κ αλλά ζευγάρια με το ίδιο θέμα ... Λοιπόν εγώ κ ο σύζυγος μου έχουμε στίγμα ξέραμε ότι όταν προχωρήσαμε φυσιολογικα ότι μπορεί να πέφταμε στο 25%οπου θα είχε μεσογειακή αναιμία το μωρό έτσι προχωρήσαμε !! Το 2018 μένω έγκυος κ παλιδρομησε η πρώτη ..το 2019 μένω πάλι φθάνω τριών μηνών κάνω αμνιοπαρακέντηση κ πέφτουμε στον25% με πήρε από κάτω αλλά λέω θα ξαναπροσπαθησω τόσο άτυχη είμαι 2020 μένω τριων μηνών πάλι κάνω κ δυστυχώς πάλι πέφτω στο 25% !! Έτσι αποφάσισαμε να κάνουμε εξωσωματική ξεκινήσαμε και κάναμε ωολυψια Νοεμβρίο μου πήραν 10 τα οποία από ότι μου είπαν γονιμοποιηθηκαν τα 6 από τα οποία 3 επέζησαν αλλά το 3 δεν ήταν καλής ποιότητας έτσι στηλαμε τα δύο να τα εξετάσουν να δουν αν έχουν μεσογειακή αναιμία ...τελικά το ένα είχε κ το άλλο έχει μόνο στίγμα ώσπου 15 Δεκεμβρίου πήγα κ έκανα εβρυομεταφορα αυτό το ένα 5 μέρας 3 στάδιο ΒΒ κάτι τέτοιο τώρα ελπίζω κ εύχομαι να το έχω πιάσει ψάχνω να βρω ενδείξεις ότι κάτι γίνεται ανησυχώ κ φοβάμαι αλλά είμαι δυνατή έχω περάσει αρκετά απλά θέλω τόσο ένα παιδί κ όλη η διαδικασία γενικά μου φαίνεται βουνό όταν λέω γιατί να έχουμε και δύο στίγμα εφόσον μπορώ να πιάσω παιδί και να πρέπει να ταλαιπωρουμε έτσι ..αυτά είχα να πω πιστεύω να μην κούρασα απλά είχα την ανάγκη να μιλήσω κάπου ...

Ολα θα πάνε κατεύχην!! Έχω μια φίλη με πολύ παρόμοια ιστορία αποβολές κ έμβρυο με μεσογειακή κ μέσα σε όλα αυτά κ προβλήματα γονιμότητας που ανακαλύφθηκαν μετα από όλες αυτές τις φυσιολογικές συλλήψεις.!! Τελικά με υπομονή κ επιμονή σημερα ειναι μανούλα κ όλα αυτά θα γιατρευτουν

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , linaa είπε:

Ολα θα πάνε κατεύχην!! Έχω μια φίλη με πολύ παρόμοια ιστορία αποβολές κ έμβρυο με μεσογειακή κ μέσα σε όλα αυτά κ προβλήματα γονιμότητας που ανακαλύφθηκαν μετα από όλες αυτές τις φυσιολογικές συλλήψεις.!! Τελικά με υπομονή κ επιμονή σημερα ειναι μανούλα κ όλα αυτά θα γιατρευτουν

Μακαρι αυτή η αγωνία είναι για ένα θετικό αποτέλεσμα που όλες περιμένουμε ...εύχομαι αυτές οι μέρες οι Αγίες να μας φέρουν κ χαρούμενα νέα ..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 18/12/2021 at 5:58 ΜΜ, Penny33 είπε:

Καλησπέρα είχα ξανά γράψει απλά θέλω να δω αν υπάρχουν κ αλλά ζευγάρια με το ίδιο θέμα ... Λοιπόν εγώ κ ο σύζυγος μου έχουμε στίγμα ξέραμε ότι όταν προχωρήσαμε φυσιολογικα ότι μπορεί να πέφταμε στο 25%οπου θα είχε μεσογειακή αναιμία το μωρό έτσι προχωρήσαμε !! Το 2018 μένω έγκυος κ παλιδρομησε η πρώτη ..το 2019 μένω πάλι φθάνω τριών μηνών κάνω αμνιοπαρακέντηση κ πέφτουμε στον25% με πήρε από κάτω αλλά λέω θα ξαναπροσπαθησω τόσο άτυχη είμαι 2020 μένω τριων μηνών πάλι κάνω κ δυστυχώς πάλι πέφτω στο 25% !! Έτσι αποφάσισαμε να κάνουμε εξωσωματική ξεκινήσαμε και κάναμε ωολυψια Νοεμβρίο μου πήραν 10 τα οποία από ότι μου είπαν γονιμοποιηθηκαν τα 6 από τα οποία 3 επέζησαν αλλά το 3 δεν ήταν καλής ποιότητας έτσι στηλαμε τα δύο να τα εξετάσουν να δουν αν έχουν μεσογειακή αναιμία ...τελικά το ένα είχε κ το άλλο έχει μόνο στίγμα ώσπου 15 Δεκεμβρίου πήγα κ έκανα εβρυομεταφορα αυτό το ένα 5 μέρας 3 στάδιο ΒΒ κάτι τέτοιο τώρα ελπίζω κ εύχομαι να το έχω πιάσει ψάχνω να βρω ενδείξεις ότι κάτι γίνεται ανησυχώ κ φοβάμαι αλλά είμαι δυνατή έχω περάσει αρκετά απλά θέλω τόσο ένα παιδί κ όλη η διαδικασία γενικά μου φαίνεται βουνό όταν λέω γιατί να έχουμε και δύο στίγμα εφόσον μπορώ να πιάσω παιδί και να πρέπει να ταλαιπωρουμε έτσι ..αυτά είχα να πω πιστεύω να μην κούρασα απλά είχα την ανάγκη να μιλήσω κάπου ...

Κορίτσι μου τελικά τι έγινε; Η ιστορία σου μοιάζει πολύ με τη δίκη μου. Έχουμε ταλαιπωρηθεί κ εμείς πολύ εξαιτίας του στίγματος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραα ... Πήρα θετική χοριακη ...τώρα είμαι ξαπλωμένη στο κρεβάτι είχα αίμα πήγα γιατρό εχθές είδα σάκο κ ακούσαμε καρδιά ..μια αποκόλληση σάκου μερική έχω κ τώρα πριν λίγο πάλι είχα αίμα κ ένα κομμάτι έφυγε δεν ξέρω φοβάμαι πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...