Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Χαμηλή συχνότητα σεξ & μοναξιά στο γάμο (μετά το παιδί);


Steve1985

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Με τη γυναίκα μου είμαστε μαζί περίπου 15 χρόνια, απο αυτά τα 6 παντρεμένοι με 2 παιδιά νήπια. Όπως λέει και ο τίτλος απ τον ερχομό του δεύτερου και πιο δύσκολου παιδιού οι σεξουαλικές μας συνευρέσεις εχουν αραιώσει πολύ, για να είμαι συγκεκριμένος μπορεί και μια φορά το μήνα ακόμα και πιο αραιά. Το πρόβλημα οφείται κυρίως λόγω της καθημερινότητας, κούρασης, αυπνίας, παιδιά, σκυλιά κλπ. Παρ όλα αυτά δεν είναι απο τη μερία μου. Προσωπικά κάνω οτι είναι δυνατό να ξεκουράσω τη γυναίκα μου η οποία εργάζεται όχι με πλήρες ωράριο, δλδ οι “δουλειές” είναι κατά κάποιον τρόπο μοιρασμένες. Και οι δύο καθαρίζουμε, μαγειρεύουμε, ξυπνάμε τα βράδια για τα μικρά, μόνο που δε θηλάζω. Ομως η γυναίκα μου επικαλείται μονίμως κούραση και με αποφεύγει. Έχω σταματήσει να την πίεζω γιατί μονο κακό μας έκανε και αν κρίνω απ τη συχνότητα που φαίνεται να την ικανοποιεί είναι ισως μια φορά τον μήνα και αραιότερα. Η οποία είναι μαγική. Πιστεύω ότι έχουμε ακόμα τρομερή χημεία και δε μπορώ να καταλάβω αφού της αρέσει και μας αρέσει βασικά τόσο πολύ γιατί δε θέλει περισσότερο? Θεωρώ αδιανότητο 35 χρονών άνθρωποι να ζούμε σαν γέροι. Κι εγώ κουράζομαι σωματικά περισσότερο μιας και αθλούμαι και καταπονώ το σώμα μου υπερβολικά, παρ όλα αυτα έχω αντοχές. Να πω βέβαια το ένα μας παιδί θηλάζει ακόμα στα 2 έτη και ο ύπνος του ειναι πολύ ασταθής και την έχει ρίξει. Ίσως να είναι και ορμόνικό? Αντίστοιχες μανούλες εδώ έχουν άποψη? Μήπως είναι τελικά κοινό μυστικό ότι παντρεμένα ζευγάρια με παιδιά βρίσκονται αραιά και που? Μ έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά και νιώθω ότι δεν είμαι πλεον ο εαυτός μου και κυρίως απέναντι στα παιδιά. Να κάνω υπομονή να μεγαλώσουν λίγο τα παιδιά ή θα ναι έτσι και χειρότερα η ζωή μας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να κανεις λιγο ακομη υπομονη.για μενα η εξηγηση βρισκεται στο οτι θηλαζει ακομη.πολλες φορες ο θηλασμος δημιουργει θεματα ξηροτητας η ορμονικα που επηρεαζουν την διαθεση

γενικα το μικρο ειναι μολις 2ετων.η κουραση λογικο να ειναι μεγαλη.να μεγαλωσουν λιγο ακομη να κοιμαται κ σερι κ θα δεις που θα καλυτερευσουν τα πραγματα

βεβαια παντα σε συναρτηση πως ηταν τα πραγματα κ πριν.κ οτι η σχεση σας παραμενει καλη

κτ αλλο που για μενα ειναι σημαντικο ειναι να προσπαθεις-προσπαθειτε να περνατε χρονο σαν ζευγαρι.χωρις αυτο να οδηγει στο σεξ απαραιτητα

Link to comment
Share on other sites

On 12/21/2021 at 7:51 PM, vikib said:

να κανεις λιγο ακομη υπομονη.για μενα η εξηγηση βρισκεται στο οτι θηλαζει ακομη.πολλες φορες ο θηλασμος δημιουργει θεματα ξηροτητας η ορμονικα που επηρεαζουν την διαθεση

γενικα το μικρο ειναι μολις 2ετων.η κουραση λογικο να ειναι μεγαλη.να μεγαλωσουν λιγο ακομη να κοιμαται κ σερι κ θα δεις που θα καλυτερευσουν τα πραγματα

βεβαια παντα σε συναρτηση πως ηταν τα πραγματα κ πριν.κ οτι η σχεση σας παραμενει καλη

κτ αλλο που για μενα ειναι σημαντικο ειναι να προσπαθεις-προσπαθειτε να περνατε χρονο σαν ζευγαρι.χωρις αυτο να οδηγει στο σεξ απαραιτητα

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, νιώθω μια ανακούφιση ομολογώ. Στο πρώτο παιδί τα πράγματα ήταν πολύ πιο εύκολα, μιας και κοιμόταν σερί απο τον πρώτο χρόνο περίπου, εδώ κοντεύει τα 2 σε λίγους μήνες και ακόμα ξυπνάει τουλάχιστον 2 φορές, δηλαδή αν ξυπνήσει 1 φορά κάνουμε πάρτυ. 

Η σχέση είναι καλή ομως, προφανώς υπάρχουν και απαίσιες μέρες που μας εξαντλούν τα παιδιά και η αυπνία αλλά σε γενικές γραμμές υπάρχει ακόμα πάθος, είμαστε πολλά χρόνια μαζί δεν έχουμε ρουτινιάσει όμως έχουμε εξελιχτεί και αλλάξει όλα αυτά τα χρόνια, δεν είμαστε ίδιοι.

Ζούμε μακρυά απο παππούδες γιαγιάδες δυστυχώς οπότε οι ώρες που έχουμε για εμάς μαζί ειναι λίγες δυστυχώς, ΄έχουμε μια ωρίτσα ησυχίας το βράδυ καθημερινές και κάτι παρπάνω το ΣΚ, και να τους είχαμε κοντά έτσι κι αλλιώς δεν κάθονται τόσο εύκολα.

Eίναι πιθανό να είναι ορμονικό μιας οι μέρες κυλούν μια κρύο μια ζέστη, υπάρχουν μέρες που απλά ειναι καταψύκτης και άλλες που βγάζει φλόγες. 

Link to comment
Share on other sites

On 21/12/2021 at 6:28 ΜΜ, Steve1985 είπε:

Καλησπέρα σας.

Με τη γυναίκα μου είμαστε μαζί περίπου 15 χρόνια, απο αυτά τα 6 παντρεμένοι με 2 παιδιά νήπια. Όπως λέει και ο τίτλος απ τον ερχομό του δεύτερου και πιο δύσκολου παιδιού οι σεξουαλικές μας συνευρέσεις εχουν αραιώσει πολύ, για να είμαι συγκεκριμένος μπορεί και μια φορά το μήνα ακόμα και πιο αραιά. Το πρόβλημα οφείται κυρίως λόγω της καθημερινότητας, κούρασης, αυπνίας, παιδιά, σκυλιά κλπ. Παρ όλα αυτά δεν είναι απο τη μερία μου. Προσωπικά κάνω οτι είναι δυνατό να ξεκουράσω τη γυναίκα μου η οποία εργάζεται όχι με πλήρες ωράριο, δλδ οι “δουλειές” είναι κατά κάποιον τρόπο μοιρασμένες. Και οι δύο καθαρίζουμε, μαγειρεύουμε, ξυπνάμε τα βράδια για τα μικρά, μόνο που δε θηλάζω. Ομως η γυναίκα μου επικαλείται μονίμως κούραση και με αποφεύγει. Έχω σταματήσει να την πίεζω γιατί μονο κακό μας έκανε και αν κρίνω απ τη συχνότητα που φαίνεται να την ικανοποιεί είναι ισως μια φορά τον μήνα και αραιότερα. Η οποία είναι μαγική. Πιστεύω ότι έχουμε ακόμα τρομερή χημεία και δε μπορώ να καταλάβω αφού της αρέσει και μας αρέσει βασικά τόσο πολύ γιατί δε θέλει περισσότερο? Θεωρώ αδιανότητο 35 χρονών άνθρωποι να ζούμε σαν γέροι. Κι εγώ κουράζομαι σωματικά περισσότερο μιας και αθλούμαι και καταπονώ το σώμα μου υπερβολικά, παρ όλα αυτα έχω αντοχές. Να πω βέβαια το ένα μας παιδί θηλάζει ακόμα στα 2 έτη και ο ύπνος του ειναι πολύ ασταθής και την έχει ρίξει. Ίσως να είναι και ορμόνικό? Αντίστοιχες μανούλες εδώ έχουν άποψη? Μήπως είναι τελικά κοινό μυστικό ότι παντρεμένα ζευγάρια με παιδιά βρίσκονται αραιά και που? Μ έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά και νιώθω ότι δεν είμαι πλεον ο εαυτός μου και κυρίως απέναντι στα παιδιά. Να κάνω υπομονή να μεγαλώσουν λίγο τα παιδιά ή θα ναι έτσι και χειρότερα η ζωή μας?

Ο θηλασμός παίζει σίγουρα τεράστιο ρόλο ορμονικά και στην λίμπιντο . 

σκέφτηκες να της το πεις ξεκάθαρα; Όχι να την προσεγγίσεις ερωτικά. Αλλα να της εξηγήσεις οτι δεν εισαι ικανοποιημένος με την συχνότητα και θα ήθελες να κάνετε μια προσπαθεια να βρίσκεστε μια φορα την εβδομαδα , έστω με προγράμμα. Οτι το χρειάζεσαι σαν εκτόνωση.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τον προβληματισμό σου... Αφού λες ότι δεν υπάρχει θέμα μεταξύ σας... Η γυναίκα σου έχει κουραστεί από τις εγκυμοσύνες και τον θηλασμό. Μπράβο σου που το καταλαβαίνεις... Προφανώς η ζωή με τα παιδιά μειώνει την συχνότητα... Αλλά αυξάνει την ποιότητα... Αν η γυναίκα σου όλη μέρα τρέχει κ δεν φτάνει κ ξυπνάει μέσα στην νύχτα για να θηλάσει το μικρούλη σας είναι κατανοητό ότι δεν θα μπορεί την νύχτα για σεξ... Έχεις προσπαθήσει μεσημέρι; Μήπως και εσύ επειδή είναι κουρασμένη δεν την διεκδικείς όπως πριν; Το σεξ είναι κάτι που βγαίνει αυθόρμητα και καλό είναι να μην την βάλεις στην διαδικασία να έχει και αυτό στο κεφάλι της σαν "ρουτίνα" αλλά σαν διέξοδο για να περνάτε όμορφα...


 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η γυναίκα σου έχει αδιαθετησει μετά τη γέννα ή όχι ακόμα? Ο θηλασμός δημιουργεί ξηρασία στον κόλπο όπως ειπώθηκε κ δεν το ευχαριστιεται τόσο η γυναίκα. Κάνε λίγη υπομονή, η κούραση είναι μεγάλη. Πάντως όπως πάλι είπαν μπορείς να μιλήσεις ανοιχτά για το θέμα που σε απασχολεί, δεν είναι κακό, απεναντίας φέρνει το ζευγάρι πιο κοντά πιστεύω όταν συζητάνε τα "προβλήματα" τους

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και έχει αδιαθετήσει, κοντεύει τα 2 το δεύτερο μας παιδί. Και ναι το έχω συζητήσει αλλά οι συζητήσεις αυτές όσοι γνωρίζουν δεν οδηγούν πουθενά - άντε μια αναλαμπή ολίγων ημερών και μετά η κλασική ρουτίνα. Αποκλείω τελείως το προγραμματισμένο σεξ δυστυχώς δεν είμαστε ρομπότ και κυρίως μ ενδιαφέρει η έλξη όχι να κάνει ότι κάνει από "καθήκον" και μόνο, το θεωρώ μίζερο πολύ. Επίσης όχι δεν προσπαθώ όσο πριν γιατί με κούρασε και πάω με τους ρυθμούς της που είναι αργοί , δε γίνεται να έχεις φάει 3-4 χυλοπιτες και να συνεχίζεις να κάνεις πεσίματα σε ξενερώνει σταματάς μετά να διεκδικείς. Το κάθε ζευγάρι έχει κώδικες επικοινωνίας, προφανώς αν χασμουριεται απ' τις 6 το απόγευμα δεν τολμάω καν. Με ενοχλεί που δηλώνει κούραση ενώ για χάζεμα και scrolling σε ανούσια σόσιαλ υπάρχει χρόνος και ενέργεια δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Steve1985 είπε:

Προφανώς και έχει αδιαθετήσει, κοντεύει τα 2 το δεύτερο μας παιδί. Και ναι το έχω συζητήσει αλλά οι συζητήσεις αυτές όσοι γνωρίζουν δεν οδηγούν πουθενά - άντε μια αναλαμπή ολίγων ημερών και μετά η κλασική ρουτίνα. Αποκλείω τελείως το προγραμματισμένο σεξ δυστυχώς δεν είμαστε ρομπότ και κυρίως μ ενδιαφέρει η έλξη όχι να κάνει ότι κάνει από "καθήκον" και μόνο, το θεωρώ μίζερο πολύ. Επίσης όχι δεν προσπαθώ όσο πριν γιατί με κούρασε και πάω με τους ρυθμούς της που είναι αργοί , δε γίνεται να έχεις φάει 3-4 χυλοπιτες και να συνεχίζεις να κάνεις πεσίματα σε ξενερώνει σταματάς μετά να διεκδικείς. Το κάθε ζευγάρι έχει κώδικες επικοινωνίας, προφανώς αν χασμουριεται απ' τις 6 το απόγευμα δεν τολμάω καν. Με ενοχλεί που δηλώνει κούραση ενώ για χάζεμα και scrolling σε ανούσια σόσιαλ υπάρχει χρόνος και ενέργεια δηλαδή.

προφανως κ θα μπορουσε να μην εχει αδιαθετησει,φυσικα υπαρχουν κ τετοιες περιπτωσεις,κ για πανω απο 2χρ,γι αυτο κ σε ρωτησε η κοπελα

δ ειναι κακο που πας με τους ρυθμους της,αλλα να συνεχιζεις να την διεκδικεις.να της δειχνεις οτι την θες κ ας μην υπαρξει επαφη.πολλες φορες θελουμε ολα τα υπολοιπα χωρις την πραξη.να ξερουμε οτι ο αντρας δ εχει μονο αυτο στο μυαλο του

το οτι χασμουριεται απο τις 6 δ σημαινει οτι αργοτερα αν εκανες κινηση σιγουρα θα ετρωγες χυλοπιτα

επισης το ανουσιο scrolling οπως θα ξερεις δ απαιτει ενεργεια,κ γινεται μηχανικα.πολλες φορες απλα για αποφορτηση.δ ειναι το ιδιο με το σεξ

κ φανταζομαι δ δηλωνει απλα κουραση.ειναι πραγματικα κουρασμενη

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Steve1985 είπε:

Προφανώς και έχει αδιαθετήσει, κοντεύει τα 2 το δεύτερο μας παιδί. Και ναι το έχω συζητήσει αλλά οι συζητήσεις αυτές όσοι γνωρίζουν δεν οδηγούν πουθενά - άντε μια αναλαμπή ολίγων ημερών και μετά η κλασική ρουτίνα. Αποκλείω τελείως το προγραμματισμένο σεξ δυστυχώς δεν είμαστε ρομπότ και κυρίως μ ενδιαφέρει η έλξη όχι να κάνει ότι κάνει από "καθήκον" και μόνο, το θεωρώ μίζερο πολύ. Επίσης όχι δεν προσπαθώ όσο πριν γιατί με κούρασε και πάω με τους ρυθμούς της που είναι αργοί , δε γίνεται να έχεις φάει 3-4 χυλοπιτες και να συνεχίζεις να κάνεις πεσίματα σε ξενερώνει σταματάς μετά να διεκδικείς. Το κάθε ζευγάρι έχει κώδικες επικοινωνίας, προφανώς αν χασμουριεται απ' τις 6 το απόγευμα δεν τολμάω καν. Με ενοχλεί που δηλώνει κούραση ενώ για χάζεμα και scrolling σε ανούσια σόσιαλ υπάρχει χρόνος και ενέργεια δηλαδή.

Εγώ αδιαθετησα πρώτη φορά όταν το παιδί μου ήταν 23 μηνών για αυτό ρώτησα, μέχρι τότε δυσκολευομουν αρκετά στο σεξ.

Δυστυχώς όταν υπάρχουν μικρά παιδιά δύσκολα να κάνει το ζευγάρι σεξ με συχνότητα, ιδιαίτερα να είναι απρογραμματιστο. Μέχρι να κοιμηθούν τα παιδιά, την μια θα νυστάζει ο ένας, την άλλη ο άλλος, λογικό είναι. Ιδιαίτερα με τη γυναίκα που θηλάζει κιόλας κ μπορεί να ξυπνήσει πολλές φορές την νύχτα. 

Βέβαια απ' τη μεριά σου σε καταλαβαίνω κ εσένα που ενοχλεισαι αν πάντα μόνο εσύ κάνεις την κίνηση. Να υπάρχει κατανόηση κ απο τους 2 σας κ σιγά σιγά θα επανέλθετε καλύτερα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/12/2021 at 6:28 ΜΜ, Steve1985 είπε:

Καλησπέρα σας.

Με τη γυναίκα μου είμαστε μαζί περίπου 15 χρόνια, απο αυτά τα 6 παντρεμένοι με 2 παιδιά νήπια. Όπως λέει και ο τίτλος απ τον ερχομό του δεύτερου και πιο δύσκολου παιδιού οι σεξουαλικές μας συνευρέσεις εχουν αραιώσει πολύ, για να είμαι συγκεκριμένος μπορεί και μια φορά το μήνα ακόμα και πιο αραιά. Το πρόβλημα οφείται κυρίως λόγω της καθημερινότητας, κούρασης, αυπνίας, παιδιά, σκυλιά κλπ. Παρ όλα αυτά δεν είναι απο τη μερία μου. Προσωπικά κάνω οτι είναι δυνατό να ξεκουράσω τη γυναίκα μου η οποία εργάζεται όχι με πλήρες ωράριο, δλδ οι “δουλειές” είναι κατά κάποιον τρόπο μοιρασμένες. Και οι δύο καθαρίζουμε, μαγειρεύουμε, ξυπνάμε τα βράδια για τα μικρά, μόνο που δε θηλάζω. Ομως η γυναίκα μου επικαλείται μονίμως κούραση και με αποφεύγει. Έχω σταματήσει να την πίεζω γιατί μονο κακό μας έκανε και αν κρίνω απ τη συχνότητα που φαίνεται να την ικανοποιεί είναι ισως μια φορά τον μήνα και αραιότερα. Η οποία είναι μαγική. Πιστεύω ότι έχουμε ακόμα τρομερή χημεία και δε μπορώ να καταλάβω αφού της αρέσει και μας αρέσει βασικά τόσο πολύ γιατί δε θέλει περισσότερο? Θεωρώ αδιανότητο 35 χρονών άνθρωποι να ζούμε σαν γέροι. Κι εγώ κουράζομαι σωματικά περισσότερο μιας και αθλούμαι και καταπονώ το σώμα μου υπερβολικά, παρ όλα αυτα έχω αντοχές. Να πω βέβαια το ένα μας παιδί θηλάζει ακόμα στα 2 έτη και ο ύπνος του ειναι πολύ ασταθής και την έχει ρίξει. Ίσως να είναι και ορμόνικό? Αντίστοιχες μανούλες εδώ έχουν άποψη? Μήπως είναι τελικά κοινό μυστικό ότι παντρεμένα ζευγάρια με παιδιά βρίσκονται αραιά και που? Μ έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά και νιώθω ότι δεν είμαι πλεον ο εαυτός μου και κυρίως απέναντι στα παιδιά. Να κάνω υπομονή να μεγαλώσουν λίγο τα παιδιά ή θα ναι έτσι και χειρότερα η ζωή μας?

Η γυναίκα σου πίστεψέ με είναι πολύ περισσότερο κουρασμένη απο όσο νομιζεισ...

Έχω 2 παιδάκια..η μεγάλη 4 κ η μικρή μου 26 μηνών..έχω να κοιμηθώ καλά από τότε που γέννησα την μεγάλη μου κ.κυριολεκτω σ αυτό που λέω..η μικρή μου ακόμη θηλάζει..κ θηλάζει περισσότερο από ότι ήταν νεογέννητο..εσύ λεσ ξυπνάει 2 φορεσ..εγώ χάνω το μέτρημα από την αϋπνία...δεν εργάζομαι..είμαι σπίτι μου κ ο άντρασ μου δουλεύει πολλές ωρεσ τη μέρα..επειδή όμως πριν κάνω τα παιδιά μου δούλευα κ μάλιστα σε απαιτητική κ χειρωνακτική δουλειά,θα σου πω ότι εκείνο μου φαίνεται παιχνιδάκι μπροστά στο μεγάλωμα.τον παιδιών μου.ξυπναω κ με πονάει όλο μου το σώμα λεσ κ εσκαβα.εχω πονοκεφάλους από την αϋπνία.

ο άντρασ μου δουλεύει πολλές ωρεσ κ δεν μπορεί να βοηθήσει οπωσ βοηθάς εσύ..κ εκεινοσ κουράζεται πολύ..το ότι η γυναίκα σου δουλεύει λίγεσ ωρεσ δεν σημαίνει πως δεν κουράζεται...φουλ πρόγραμμα ο άντρασ μου,φουλ πρόγραμμα με τα παιδιά εγώ ς δεν είναι εύκολο να βρεθούμε όταν το θέλουμε.

Ανεφερεσ τα σοσιαλ..κ εγώ μπαίνω..δεν απαιτεί ενέργεια..ίσα ίσα για να ξεφεύγει το μυαλό..

Ωρεσ ωρεσ εσεισ οι άντρες νομίζετε πως έχουμε υπερδυνάμεισ..η ψυχή μασ το ξέρει πωσ τα καταφέρνουμε..

Συζήτησε το ξανά μαζί τησ..βρείτε λύσεις για το πωσ μπορεισ να την βοηθήσεις παραπάνω για να είναι κ αυτή ξεκούραστη κ να έρθετε πάλι κοντά σαν ζευγάρι..

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 hours ago, tzeni82 said:

Η γυναίκα σου πίστεψέ με είναι πολύ περισσότερο κουρασμένη απο όσο νομιζεισ...

Έχω 2 παιδάκια..η μεγάλη 4 κ η μικρή μου 26 μηνών..έχω να κοιμηθώ καλά από τότε που γέννησα την μεγάλη μου κ.κυριολεκτω σ αυτό που λέω..η μικρή μου ακόμη θηλάζει..κ θηλάζει περισσότερο από ότι ήταν νεογέννητο..εσύ λεσ ξυπνάει 2 φορεσ..εγώ χάνω το μέτρημα από την αϋπνία...δεν εργάζομαι..είμαι σπίτι μου κ ο άντρασ μου δουλεύει πολλές ωρεσ τη μέρα..επειδή όμως πριν κάνω τα παιδιά μου δούλευα κ μάλιστα σε απαιτητική κ χειρωνακτική δουλειά,θα σου πω ότι εκείνο μου φαίνεται παιχνιδάκι μπροστά στο μεγάλωμα.τον παιδιών μου.ξυπναω κ με πονάει όλο μου το σώμα λεσ κ εσκαβα.εχω πονοκεφάλους από την αϋπνία.

ο άντρασ μου δουλεύει πολλές ωρεσ κ δεν μπορεί να βοηθήσει οπωσ βοηθάς εσύ..κ εκεινοσ κουράζεται πολύ..το ότι η γυναίκα σου δουλεύει λίγεσ ωρεσ δεν σημαίνει πως δεν κουράζεται...φουλ πρόγραμμα ο άντρασ μου,φουλ πρόγραμμα με τα παιδιά εγώ ς δεν είναι εύκολο να βρεθούμε όταν το θέλουμε.

Ανεφερεσ τα σοσιαλ..κ εγώ μπαίνω..δεν απαιτεί ενέργεια..ίσα ίσα για να ξεφεύγει το μυαλό..

Ωρεσ ωρεσ εσεισ οι άντρες νομίζετε πως έχουμε υπερδυνάμεισ..η ψυχή μασ το ξέρει πωσ τα καταφέρνουμε..

Συζήτησε το ξανά μαζί τησ..βρείτε λύσεις για το πωσ μπορεισ να την βοηθήσεις παραπάνω για να είναι κ αυτή ξεκούραστη κ να έρθετε πάλι κοντά σαν ζευγάρι..

 

 

 

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για το μύνημα σου. Ομολογώ είναι σα να γράφει η γυναίκα μου. :) Τα ίδια ακριβώς μου λέει. 

Απ τη μεριά μου πάντως κάνω ό,τι μπορώ να την ξεκουράσω, δουλεύω απ' το σπίτι τις περισσότερες φορές τη βδομάδα οπότε αναλαμβάνω κι εγώ τη μικρή σε κάποια βασικά πράγματα. Κι εγώ κουράζομαι κυρίως πνευματικά λόγω εργασίας αλλά το σεξ μαζί της μου δίνει ώθηση για να βγαίνουν οι μέρες και η δύσκολη καθημερινότητα. Απλά τρέχουμε και οι δύο όλη μέρα είτε σαν επαγγελματίες είτε σαν νηπιαγωγοί είτε σαν βρεφονηπιοκόμοι. Χώρια η λατρα του σπιτιού. Αυτά μας απομακρύνουν σαν ζευγάρι και το σεξ μας δένει γι αυτό επιμένω. Όταν το σεξ είναι αραιό είμαστε ευερέθιστοι και με κακή διάθεση ενώ όταν είναι συχνό παρά την κούραση αντιμετωπίζουμε διαφορετικά τις καταστάσεις , απλά τις περισσότερες φορές νικά η κούραση και μπαίνουμε σε φαύλο κύκλο. 

Αυτό που δούλεψε μέχρι στιγμής πραγματικά είναι να μην πιέζω να μην γκρινιάζω να μην γίνομαι ζητουλας και λιγουρι. Αυτά την απωθουσαν και δούλεψα πολύ μέσα μου να είμαι κουλ και άνετος και αυτομάτως το σεξ έρχεται αυτό σε μένα , απλά υπάρχουν φορές που δεν είμαι τόσο δυνατός και ξεσπάω.

 

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω πρεπει να γινει ανοιχτη κι ειλικρινης συζητηση,οχι πεσιματα και υπονοουμενα. κι η ψυχολογια ζευγους αναφερει πως μονο με αληθινη συζητηση λυνονται καθε ειδους προβληματα. επισης θα διαφωνησω με κατι που ειπωθηκε παραπανω οτι οταν κανουμε παιδια κι η συχνοτητα μειωνεται, το σεξ γινεται πιο ποιοτικο. ας μη γελιομαστε.ποσο ποιοτικο να ειναι με μια φορα το μηνα; και μονο η τοση αποχη οδηγει σε μια συνευρεση γρηγορη και εντελως εκτονωτικη και μονο. εγω θα συμφωνησω στο να μπει ενα ειδους προγραμμα.προς Θεου οχι με την εννοια καθε δευτερα στις 11κ τεταρτο,αλλα με την εννοια να προσπαθειτε να συμβει καθει 3 4 5 μερες.οσες επιθυμειτε τλσπ..και να το χετε κ οι δυο στο μυαλο σας..κι εγω εχω ενα θηλαζον παιδι 21 μηνων το οποιο ομως δεν εχει καν προγραμμα 2 φορες τη νυχτα..μπορει να ξυπνησει κι 102...και ναι ειναι εξαντλητικο..επισης δουλευω φουλ ταιμ φευγω απ το σπιτι πριν τις 8 και γυρναω 5...ναι ειμαι κομματια πολλες φορες και ναι και ο αντρας μου ειχε τα ιδια θεματα με σενα..δεν ηταν.ποτε τοσο χαμηλη η συχνοτητα, αλλα και παλι δεν τον καλυπτε απο ενα σημειο και μετα...και τον καταλαβαινω κι αυτον..μιλησαμε πολλες φορες ανοιχτα.ετυχε να τσακωθουμε, να μιλησουμε ηρεμα..απ ολα.του εξηγησα καποια πραγματα που εχω αναγκη εγω για να νιωθω πιο θελκτικη και πιο πολυ ο εαυτος μου και να μπορω να βρω την επιθυμια, μου εξηγησε κι αυτος την πλευρα του και τα πραγματα βελτιωθηκαν κατα πολυ.. τις περισσοτερες φορες το σεξ ειναι απλα μια ενδειξη καποιων βαθυτερων θεματων μεταξυ του ζευγαριου αλλα και στην ψυχολογια του καθενος ξεχωριστα. εγω προτεινω να πιαστειτε απο αυτο και να το δειτε ως αφορμη να μιλησετε και να ρθετε πιο κοντα ουσιαστικα. οταν συμβει αυτο κι ο ενας κατανοησει τις πραγματικες αναγκες του αλλου, θα ερθει και το καλυτερο και συχνοτερο σεξ. εξαλλου και το σεξ ειναι ενας ακομα τροπος συνδεσης και επικοινωνιας του ζευγαριου..οταν εκει υοαρχει προβλημα, υπαρχει και καπου αλλου..το ξερω πως αυτα που λεω μπορει να μη σου αρεσουν και σιγουρα θα λες..μα οχι ολα τελεια ειναι μεταξυ μας..αλλα μονο αν υπαρξει ειλικρινης ενδοσκοπηση σε προσωπικο και διαδικο επιπεδο θα βρειτε τη λυση στο προβλημα σου..δες την αναρτηση μου ως προβληματισμο και σκεψου ξανα καποια πραγματα και τι προσεγγιση πρεπει τελικα να εχεις.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

νομιζω το θεμα της ποιοτητας αναφερθηκε κυριως λογω μακροχρονιας σχεσης.οχι λογω ελευσης παιδιων.γτ με την κουραση,μικρη συχνοτητα ,κ οσο να ναι με τον νου σου μην ξυπνησουν τα παιδια,επηρεαζεται κ η ποιοτητα.αλλα ενα ζευγαρι που ειναι μαζι 15χρ,μπορει να μην εχουν την λαχταρα κ τον ενθουσιασμο κ την ορεξη της αρχης,αλλα εχουν συναισθηματα,επικοινωνια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Steve1985 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ για το μύνημα σου. Ομολογώ είναι σα να γράφει η γυναίκα μου. :) Τα ίδια ακριβώς μου λέει. 

Απ τη μεριά μου πάντως κάνω ό,τι μπορώ να την ξεκουράσω, δουλεύω απ' το σπίτι τις περισσότερες φορές τη βδομάδα οπότε αναλαμβάνω κι εγώ τη μικρή σε κάποια βασικά πράγματα. Κι εγώ κουράζομαι κυρίως πνευματικά λόγω εργασίας αλλά το σεξ μαζί της μου δίνει ώθηση για να βγαίνουν οι μέρες και η δύσκολη καθημερινότητα. Απλά τρέχουμε και οι δύο όλη μέρα είτε σαν επαγγελματίες είτε σαν νηπιαγωγοί είτε σαν βρεφονηπιοκόμοι. Χώρια η λατρα του σπιτιού. Αυτά μας απομακρύνουν σαν ζευγάρι και το σεξ μας δένει γι αυτό επιμένω. Όταν το σεξ είναι αραιό είμαστε ευερέθιστοι και με κακή διάθεση ενώ όταν είναι συχνό παρά την κούραση αντιμετωπίζουμε διαφορετικά τις καταστάσεις , απλά τις περισσότερες φορές νικά η κούραση και μπαίνουμε σε φαύλο κύκλο. 

Αυτό που δούλεψε μέχρι στιγμής πραγματικά είναι να μην πιέζω να μην γκρινιάζω να μην γίνομαι ζητουλας και λιγουρι. Αυτά την απωθουσαν και δούλεψα πολύ μέσα μου να είμαι κουλ και άνετος και αυτομάτως το σεξ έρχεται αυτό σε μένα , απλά υπάρχουν φορές που δεν είμαι τόσο δυνατός και ξεσπάω.

 

Τα έγραψα για να καταλαβεισ πωσ δεν υπερβάλλει η γυναίκα σου..ίσωσ να σου λέει κ λίγα..χαίρομαι πολύ που λεσ πωσ την βοηθάς..κ εμένα ο άντρασ μου τισ Κυριακές κ τισ αργιεσ που είναι σπίτι με βοηθάει..αλλά δεν φτανει μόνο αυτό...ειδικά το καλοκαίρι που 16 ωρεσ το 24ωρο κ έρχεται για μόνο έναν ύπνο δεν προλαβαίνω ούτε μπάνιο με την ησυχία μου να κάνω..τρέχω σαν τον Βέγγο..φετοσ το χειμώνα  που μεγάλωσε λιγάκι  η μικρή κατάφερα  να περιποιούμαι παραπάνω τον εαυτό μου..λέτε να μην το ήθελα?? Δεν προλάβαινα....θέλω να ξεκινήσω γυμναστική να χάσω 2 κιλά που με ενοχλούν κ δεν έχω το κουράγιο..πέρα από ότι δεν μπορώ να βρω χρόνο να πάω για τρέξιμο νιωθω τόσο κουρασμένη που θα πέσω κάτω...πήρα ελλειπτικό για το σπίτι σαν ύστατη προσπάθεια πριν λίγεσ μερεσ..το χω χρησιμοποιήσει.ελαχιστα..στοχοσ μου είναι να τα καταφέρω...

Οταν η νύφη μου έκανε την ανήψια μου κ την έβλεπα καταβεβλημένη από την αϋπνία.λογω θηλασμού..έλεγα από μέσα μου...δεν παίζει?? Μασ.δουλευει.. σκεφτομουν πωσ  γίνεται εμεισ που δουλεύουμε 16ωρα να είμαστε σε καλύτερη κατάσταση? Κ ομωσ ...μόνο οταν το έζησα κατάλαβα..

Σε καταλαβαίνω κ εσένα..οπωσ κ τον άντρα που μου που μπορεί να θέλει αλλά εγώ να μην μπορώ να πάρω τα πόδια μου...κ εμένα μου χει τύχει πολλές φορεσ να τον βρίσκω να κοιμάται κ να μένω με την όρεξη...αλλά τι να κάνουμε??είναι σε δύσκολες ηλικεσ τα παιδιά μασ..αλλά.οσο μεγαλώνει.κ η μικρή μου.ευελπιστω να γίνουν καλύτερα τα πράγματα..

Εγώ θέλω να αποθηλασω για να πάρω μια ανάσα...αλλά λυπάμαι τον άντρα μου που κ αυτοσ λόγω άγχους με την δουλειά του δεν κοιμάται σωστά..ψάχνω να βρω το σωστό timing για να μπορεί να μου την κρατήσει κ να μην με ζητάει η μικρή..αλλά ξέρω θα τον ταλαιπωρήσω κ αυτόν κ όλο το αναβαλω...

Συζητήσετε κ εσεισ τον αποθηλασμο... σίγουρα αν κοιμάται καλύτερα θα αλλάξει η κατάσταση..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , tzeni82 είπε:

Τα έγραψα για να καταλαβεισ πωσ δεν υπερβάλλει η γυναίκα σου..ίσωσ να σου λέει κ λίγα..χαίρομαι πολύ που λεσ πωσ την βοηθάς..κ εμένα ο άντρασ μου τισ Κυριακές κ τισ αργιεσ που είναι σπίτι με βοηθάει..αλλά δεν φτανει μόνο αυτό...ειδικά το καλοκαίρι που 16 ωρεσ το 24ωρο κ έρχεται για μόνο έναν ύπνο δεν προλαβαίνω ούτε μπάνιο με την ησυχία μου να κάνω..τρέχω σαν τον Βέγγο..φετοσ το χειμώνα  που μεγάλωσε λιγάκι  η μικρή κατάφερα  να περιποιούμαι παραπάνω τον εαυτό μου..λέτε να μην το ήθελα?? Δεν προλάβαινα....θέλω να ξεκινήσω γυμναστική να χάσω 2 κιλά που με ενοχλούν κ δεν έχω το κουράγιο..πέρα από ότι δεν μπορώ να βρω χρόνο να πάω για τρέξιμο νιωθω τόσο κουρασμένη που θα πέσω κάτω...πήρα ελλειπτικό για το σπίτι σαν ύστατη προσπάθεια πριν λίγεσ μερεσ..το χω χρησιμοποιήσει.ελαχιστα..στοχοσ μου είναι να τα καταφέρω...

Οταν η νύφη μου έκανε την ανήψια μου κ την έβλεπα καταβεβλημένη από την αϋπνία.λογω θηλασμού..έλεγα από μέσα μου...δεν παίζει?? Μασ.δουλευει.. σκεφτομουν πωσ  γίνεται εμεισ που δουλεύουμε 16ωρα να είμαστε σε καλύτερη κατάσταση? Κ ομωσ ...μόνο οταν το έζησα κατάλαβα..

Σε καταλαβαίνω κ εσένα..οπωσ κ τον άντρα που μου που μπορεί να θέλει αλλά εγώ να μην μπορώ να πάρω τα πόδια μου...κ εμένα μου χει τύχει πολλές φορεσ να τον βρίσκω να κοιμάται κ να μένω με την όρεξη...αλλά τι να κάνουμε??είναι σε δύσκολες ηλικεσ τα παιδιά μασ..αλλά.οσο μεγαλώνει.κ η μικρή μου.ευελπιστω να γίνουν καλύτερα τα πράγματα..

Εγώ θέλω να αποθηλασω για να πάρω μια ανάσα...αλλά λυπάμαι τον άντρα μου που κ αυτοσ λόγω άγχους με την δουλειά του δεν κοιμάται σωστά..ψάχνω να βρω το σωστό timing για να μπορεί να μου την κρατήσει κ να μην με ζητάει η μικρή..αλλά ξέρω θα τον ταλαιπωρήσω κ αυτόν κ όλο το αναβαλω...

Συζητήσετε κ εσεισ τον αποθηλασμο... σίγουρα αν κοιμάται καλύτερα θα αλλάξει η κατάσταση..

 

συμφωνω πολυ με οσα λες

βεβαια ο αποθηλασμος δ ειναι απαραιτητο οτι θα βοηθησει.πολλα παιδια συνεχιζουν να ξυπνανε.ειναι ποτε θα ειναι ετοιμο το παιδι να κοιμαται συνεχομενα

αλλα η αληθεια ειναι οτι ολες μιλαμε απο προσωπικη εμπειρια.κ αυτο πιστευω θα βοηθησει κ τον φιλο που ανοιξε το θεμα.γτ ειναι σαν να διαβαζει τι σκεφτεται η γυναικα του

πανω κατω ιδια ηλικια ειμαστε.κ σχεδον 15χρ με τον αντρα μου.δυο παιδια κ χωρις βοηθεια.απλα εγω δ εργαζομαι.ειδα διαφορα αφου πηγαν τα παιδια σχολειο κ ειχαμε προγραμμα κ κουραζονται κ ξεδινουν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...