Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 40 λεπτά , Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Με πήραν σήμερα απο το εμβρυολογικό.. προς το παρόν προχωράνε και τα 3 και περιμένουμε την Πέμπτη να δουμε αν και ποσα θα γινουν βλαστοκυστες.. δεν μου είπαν κατι αλλο..μολις εχουν λεει τελικό αποτελεσμα θα μας πουν αναλυτικα λεπτομερειες..

      Το σπερμα εμας ειχε σκαμπανεβασματα, και καλο και μετριο και κακο.. με προβλημα μονο στον αριθμο και κινητικοτητα.. βεβαια ταλαιπωρηθηκαμε με λαθος διαγνώσεις μικροβιολογικου κεντρου, ενω εκανε επεμβαση κηρσοκηλης και εδειχνε να φτιαχνει στην πορεια.. τωρα ειναι μετρια τα πραγματα και παίρνει βιταμινες...ίσως τελικα δεν μου εκατσε καλα το πρωτοκολλο εμενα..θα μαθω ελπιζω! Προς το παρον περιμενουμε τωρα την Πεμπτη με αγωνια!! 

      Και εγω πιστευω οτι αν ειναι το βασικο θεμα σας το σπερμα θα τα καταφέρετε!!! Αυτη η αποψη επικρατει αλλωστε!!

       

      Καλη επιτυχια ευχομαι!!!

       

Χαμηλή συχνότητα σεξ & μοναξιά στο γάμο (μετά το παιδί);


Steve1985

Recommended Posts

Καταρχας, συμφωνω με τις προλαλησαντες...

Να διευκρινίσω ότι εγώ δεν θηλάζω (εχω 2:4μιση ετών και 10μηνων και ειμα8 έγκυος στο 3ο) που από μόνο του ο θηλασμός είναι τέρμα εξαντλητικος (το άντεξα μόνο για 3-4μηνες μετα η που θα πήγαινα στο δάφνη η στον άλλον κόσμο από τη  εξαντληση).. 

Εφόσον μας προέκυψε διακοπή θηλασμού, που με βόλεψε κιόλας, ξεκινήσαμε να βγαίνουμε με φιλους ο καθενας μόνος (ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΔΙΑ) καλοκαιράκι (που ο κοβιντ κοιμαται) να ξεχνάμε εν ολίγοις να αδειάζει ο εγκέφαλος και όχι να είμαστε σε εγρήγορση για τα παιδια, ανέβηκε η ψυχολογία μου ανέβηκε και η λίμπιντο μου και τον παρενοχλούσα κάθε μεσημέρι (που κοιμούνται τα παιδια). 

Τώρα που μας προέκυψε εγκυμοσύνη (πρώτο 3μηνο).. όλη μερα με τα παιδιά έξω καθολου..  Η συχνότητα του σεξ πηγε περιπατο.. Αλλά και οι 2 ανυπομονούμε να επανέλθουμε σε αυτό το θέμα.. 

Πρέπει με κάποιον τρόπο να γεμίσει μπαταρίες η γυναικα σου... Δεν ξέρω πώς?? εμενα με βοηθουσε η παρέα με φίλους..  Ο σύζυγός είχε ορμές από φυσικού του πολλές φορές τον μήνα εγώ από φυσικού μου μια φορά το μήνα.. Και το οποίο διορθώθηκε όταν αφιέρωνα χρόνο Στον εαυτό μου χωρίς τα παιδιά (σπάνιο φαινόμενο βεβαια) Αλλά ήταν μην πάρουμε μπρος!!! 

Υπάρχει και η περίπτωση της κουνιαδας μου (40ετων τώρα αλλά το πρόβλημα υπάρχει από το πρωτο παιδι) που τα παιδιά πήγαν ήδη 12 και 6 αλλα αυτήν απλά δεν θέλει δεν της λειπει και δεν θέλει να καταβάλει καμία προσπάθεια..  ο σύζυγός της μας παρακαλάει να τους βοηθήσουμε να τους πουμε μια λυση κάθε 15αυγουστο που βρισκόμαστε..  Αλλά αυτήν την είδε έτσι...  σε αυτές τις περιπτωσεις σηκώνω τα χέρια ψηλά.. περνάει δύσκολα η κοπέλα τα κλασσικά δουλειά νοικοκυριό και παιδιά και δεν θέλει να ασχολείται με το σεξ απλά και ξεκάθαρα (βοήθεια μόνο από συζυγο στην καθημερινοτητα, απο πεθερικά φουλ οικονομική βοήθεια είναι γεροντια δλδ δεν έχουν κάποιο σοβαρό θέμα να τους φρενάρει ένα κοινό ζευγάρι που θα μπορούσαν να βρουν μια χρυσή τομή... 

Υγ: 17 χρονια Είμαστε μαζι 35 αρηδες και εμεις... Και η κουνιαδα μου το ίδιο από πανεπιστήμιο μαζί 40 και 42 αντίστοιχα αυτοι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 hours ago, tzeni82 said:

Τα έγραψα για να καταλαβεισ πωσ δεν υπερβάλλει η γυναίκα σου..ίσωσ να σου λέει κ λίγα..χαίρομαι πολύ που λεσ πωσ την βοηθάς..κ εμένα ο άντρασ μου τισ Κυριακές κ τισ αργιεσ που είναι σπίτι με βοηθάει..αλλά δεν φτανει μόνο αυτό...ειδικά το καλοκαίρι που 16 ωρεσ το 24ωρο κ έρχεται για μόνο έναν ύπνο δεν προλαβαίνω ούτε μπάνιο με την ησυχία μου να κάνω..τρέχω σαν τον Βέγγο..φετοσ το χειμώνα  που μεγάλωσε λιγάκι  η μικρή κατάφερα  να περιποιούμαι παραπάνω τον εαυτό μου..λέτε να μην το ήθελα?? Δεν προλάβαινα....θέλω να ξεκινήσω γυμναστική να χάσω 2 κιλά που με ενοχλούν κ δεν έχω το κουράγιο..πέρα από ότι δεν μπορώ να βρω χρόνο να πάω για τρέξιμο νιωθω τόσο κουρασμένη που θα πέσω κάτω...πήρα ελλειπτικό για το σπίτι σαν ύστατη προσπάθεια πριν λίγεσ μερεσ..το χω χρησιμοποιήσει.ελαχιστα..στοχοσ μου είναι να τα καταφέρω...

Οταν η νύφη μου έκανε την ανήψια μου κ την έβλεπα καταβεβλημένη από την αϋπνία.λογω θηλασμού..έλεγα από μέσα μου...δεν παίζει?? Μασ.δουλευει.. σκεφτομουν πωσ  γίνεται εμεισ που δουλεύουμε 16ωρα να είμαστε σε καλύτερη κατάσταση? Κ ομωσ ...μόνο οταν το έζησα κατάλαβα..

Σε καταλαβαίνω κ εσένα..οπωσ κ τον άντρα που μου που μπορεί να θέλει αλλά εγώ να μην μπορώ να πάρω τα πόδια μου...κ εμένα μου χει τύχει πολλές φορεσ να τον βρίσκω να κοιμάται κ να μένω με την όρεξη...αλλά τι να κάνουμε??είναι σε δύσκολες ηλικεσ τα παιδιά μασ..αλλά.οσο μεγαλώνει.κ η μικρή μου.ευελπιστω να γίνουν καλύτερα τα πράγματα..

Εγώ θέλω να αποθηλασω για να πάρω μια ανάσα...αλλά λυπάμαι τον άντρα μου που κ αυτοσ λόγω άγχους με την δουλειά του δεν κοιμάται σωστά..ψάχνω να βρω το σωστό timing για να μπορεί να μου την κρατήσει κ να μην με ζητάει η μικρή..αλλά ξέρω θα τον ταλαιπωρήσω κ αυτόν κ όλο το αναβαλω...

Συζητήσετε κ εσεισ τον αποθηλασμο... σίγουρα αν κοιμάται καλύτερα θα αλλάξει η κατάσταση..

 

Θα πίστευα ότι γράφει η γυναίκα μου στα αλήθεια, απλά εμείς πήραμε διάδρομο αντί για ελλειπτικό. :) Πλέον ούτε χρόνο για διάδρομο έχει, βγάζει το σκυλί και περπατάει μαζί του οπότε κάτι είναι κι αυτό. Απλά εγώ της λέω να μη χάσει αυτά τα 2-3 κιλακια γιατί μ αρέσουν. :)

Ο αποθηλασμός είναι πολύ καλή ιδέα , το δοκιμάσαμε έως ένα σημείο και δούλεψε για κάποιες μέρες δηλαδή ξυπνούσε μια φορά και πραγματικά είχαμε ανακουφιστεί, δυστυχώς μετά αρρώστησε η μικρή και πέρασε μια φάση περίεργη και κολησε περισσότερο στη μαμά της και έκτοτε θηλάζει ακόμα. Θα το ξαναπροσπαθησουμε πάντως απλά πρέπει να πάρω άδεια , είχα θυσιάσει κάποιες μέρες της άδειας μου για τον αποθηλασμό, κάνω πνευματική δουλειά και μου είναι πολύ δύσκολο να συγκεντρωθω με σπαστες ώρες ύπνου. Θα το ξαναδοκιμασουμε απλά πιστεύω όπως είπε και μια φίλη πιο πάνω δεν είναι όλα τα παιδιά έτοιμα να αποθηλάσουν, η πρώτη μου κόρη αποθήλασε στον ένα χρόνο, η δεύτερη αμφιβάλω αν αποθηλάσει στον δεύτερο. Απ' τη μεριά μου κάνω ότι μπορώ και άδειες παίρνω αναρρωτικες όταν δε μπορεί η γυναίκα μου για να αναλάβω εγώ τις μικρές. Επίσης δεν είμαι βάρος, μαγειρεύω για μένα και πλενω τα ρούχα μου μόνος μου οπότε η γυναίκα μου δε με "φορτώνεται".

Μια φίλη που ανέφερε πιθανά προβλήματα που υποβόσκουν και απλά το σεξ είναι το κερασάκι, έχουμε περάσει από τέτοιες φάσεις όπως όλα τα ζευγάρια όταν διαταράσσονται οι ισορροπίες. Έχουμε περάσει απ' τη φάση που δε λέγαμε ούτε καληνύχτα και ήμασταν παγωμένοι για καιρό. Όταν καταλάβαμε ότι μπαίνουμε στο δρόμο χωρίς γυρισμό κάναμε την αυτοκριτική μας και πιστεύω ότι είμαστε καλύτερα τώρα. Έχουμε βελτιώσει πολύ τους εαυτούς μας όλο αυτό το διάστημα γιατί όλοι κάνουμε λάθη όταν νέες ευθύνες προστίθενται ένα επιπλέον παιδί πχ. μια απώλεια αγαπημένου προσώπου. 

Δυστυχώς βοήθεια δεν έχουμε να αφήσουμε τα παιδιά να ζήσουμε σαν ζευγάρι , σπάνια όταν πηγαίνουμε στα πεθερικά τους ενός η του άλλου. Κι αυτός είναι ένας λόγος διαφωνίας βασικής, ότι δε ζούμε. Αν όμως μετακομίσουμε και ζήσουμε κοντά τους έτσι ώστε να έχουμε βοήθεια σε βασικά πράγματα πχ ένα φαγητό , σιδερωμενα ρούχα κλπ θα ζημιωθουμε επαγγελματικά. Θα χρειαστεί να αφήσω τη δουλειά μου που είναι σταθερή με προοπτικές και πολύ καλά χρήματα και ευελιξία να βοηθάω στο σπίτι. Δε θέλω κάτι τέτοιο. Επίσης το να ζεις κοντά στα πεθερικά σου του ενός η του άλλου δεν είναι πάντα καλό. Η ίδια η γυναίκα μου δεν την παλεύει με τη μαμά της πόσο μάλλον εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Steve1985 είπε:

Θα πίστευα ότι γράφει η γυναίκα μου στα αλήθεια, απλά εμείς πήραμε διάδρομο αντί για ελλειπτικό. :) Πλέον ούτε χρόνο για διάδρομο έχει, βγάζει το σκυλί και περπατάει μαζί του οπότε κάτι είναι κι αυτό. Απλά εγώ της λέω να μη χάσει αυτά τα 2-3 κιλακια γιατί μ αρέσουν. :)

Ο αποθηλασμός είναι πολύ καλή ιδέα , το δοκιμάσαμε έως ένα σημείο και δούλεψε για κάποιες μέρες δηλαδή ξυπνούσε μια φορά και πραγματικά είχαμε ανακουφιστεί, δυστυχώς μετά αρρώστησε η μικρή και πέρασε μια φάση περίεργη και κολησε περισσότερο στη μαμά της και έκτοτε θηλάζει ακόμα. Θα το ξαναπροσπαθησουμε πάντως απλά πρέπει να πάρω άδεια , είχα θυσιάσει κάποιες μέρες της άδειας μου για τον αποθηλασμό, κάνω πνευματική δουλειά και μου είναι πολύ δύσκολο να συγκεντρωθω με σπαστες ώρες ύπνου. Θα το ξαναδοκιμασουμε απλά πιστεύω όπως είπε και μια φίλη πιο πάνω δεν είναι όλα τα παιδιά έτοιμα να αποθηλάσουν, η πρώτη μου κόρη αποθήλασε στον ένα χρόνο, η δεύτερη αμφιβάλω αν αποθηλάσει στον δεύτερο. Απ' τη μεριά μου κάνω ότι μπορώ και άδειες παίρνω αναρρωτικες όταν δε μπορεί η γυναίκα μου για να αναλάβω εγώ τις μικρές. Επίσης δεν είμαι βάρος, μαγειρεύω για μένα και πλενω τα ρούχα μου μόνος μου οπότε η γυναίκα μου δε με "φορτώνεται".

Μια φίλη που ανέφερε πιθανά προβλήματα που υποβόσκουν και απλά το σεξ είναι το κερασάκι, έχουμε περάσει από τέτοιες φάσεις όπως όλα τα ζευγάρια όταν διαταράσσονται οι ισορροπίες. Έχουμε περάσει απ' τη φάση που δε λέγαμε ούτε καληνύχτα και ήμασταν παγωμένοι για καιρό. Όταν καταλάβαμε ότι μπαίνουμε στο δρόμο χωρίς γυρισμό κάναμε την αυτοκριτική μας και πιστεύω ότι είμαστε καλύτερα τώρα. Έχουμε βελτιώσει πολύ τους εαυτούς μας όλο αυτό το διάστημα γιατί όλοι κάνουμε λάθη όταν νέες ευθύνες προστίθενται ένα επιπλέον παιδί πχ. μια απώλεια αγαπημένου προσώπου. 

Δυστυχώς βοήθεια δεν έχουμε να αφήσουμε τα παιδιά να ζήσουμε σαν ζευγάρι , σπάνια όταν πηγαίνουμε στα πεθερικά τους ενός η του άλλου. Κι αυτός είναι ένας λόγος διαφωνίας βασικής, ότι δε ζούμε. Αν όμως μετακομίσουμε και ζήσουμε κοντά τους έτσι ώστε να έχουμε βοήθεια σε βασικά πράγματα πχ ένα φαγητό , σιδερωμενα ρούχα κλπ θα ζημιωθουμε επαγγελματικά. Θα χρειαστεί να αφήσω τη δουλειά μου που είναι σταθερή με προοπτικές και πολύ καλά χρήματα και ευελιξία να βοηθάω στο σπίτι. Δε θέλω κάτι τέτοιο. Επίσης το να ζεις κοντά στα πεθερικά σου του ενός η του άλλου δεν είναι πάντα καλό. Η ίδια η γυναίκα μου δεν την παλεύει με τη μαμά της πόσο μάλλον εγώ. 

Από τη στιγμή που κ εσύ βοηθάς...δεν υπάρχει λόγος για μετακόμιση κοντά στα πεθερικά για ένα πιάτο φαγητό..τα παιδιά μασ είναι πολύ κοντά στο να πάνε κ τα 2α σχολείο...όταν γίνει αυτό εγώ είμαι σίγουρη πωσ θα ναι όλα υπό έλεγχο...θα μπορώ να πιω ένα καφέ με τισ φίλες μου( μεγάλο απωθημένο..) θα μπορώ να κάνω ολεσ τισ δουλειεσ μου με την ησυχία μου κ γρήγορα χωρισ να με σταματάει η μικρή ....θα χω χρόνο για την γυμναστικη μου...φαντάζομαι θα κοιμάμαι κ καλύτερα γιατί θα χει αποθηλασει μέχρι τότε..οπότε τα βλέπω όλα με αισιοδοξία..

Όμως κ εγώ είναι φορεσ που τρελαίνομαι..το δεν ζούμε κ εγώ το χω πει..ούτε εμεισ έχουμε βοήθεια αν κ όλουσ τουσ έχουμε δίπλα..τα πεθερικά μου είναι μεγάλα σε ηλικία..τα αδέρφια μασ έχουν τις δικές τουσ υποχρεώσεις κ δεν θα τουσ "φόρτωνα' εγώ κ τα παιδιά μου από πάνω..η μαμά μου έχει τα δικά της θέματα κ δεν θα τησ τα άφηνα..οπότε κ εμεισ δεν μπορούμε ούτε για φαγητό να βγούμε..κ δεν πάμε γιατί η μικρή μασ βγήκε ζωηρή κ δεν υπάρχει περίπτωση να καθίσει στο τραπέζι.. οσεσ φορεσ το κάναμε μου βγήκε από τη μύτη...ούτε καφέ καταφέρνω να πιω με την μικρή.. οπότε αυτά μου λείπουν πολύ...εγώ έχω σκεφτεί να μασ τα κρατήσει γυναίκα έστω για μια ώρα αλλά ο σύζυγος δεν θέλει... κατανοώ τουσ λόγους..αλλά κ εγώ νιώθω αιχμάλωτη..

Παντωσ πιστεύω κάτι θα γίνει Μ αυτήν την έξοδο που παρακαλάω εδώ κ χρόνια....γιατί βλέπω να κάνω μπαμ..οπότε θα βρει κ τη λύση για να καταφέρουμε να κάνουμε κάτι μόνοι μασ..έστω κ για μια ώρα...

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Steve1985 είπε:

Θα πίστευα ότι γράφει η γυναίκα μου στα αλήθεια, απλά εμείς πήραμε διάδρομο αντί για ελλειπτικό. :) Πλέον ούτε χρόνο για διάδρομο έχει, βγάζει το σκυλί και περπατάει μαζί του οπότε κάτι είναι κι αυτό. Απλά εγώ της λέω να μη χάσει αυτά τα 2-3 κιλακια γιατί μ αρέσουν. :)

Ο αποθηλασμός είναι πολύ καλή ιδέα , το δοκιμάσαμε έως ένα σημείο και δούλεψε για κάποιες μέρες δηλαδή ξυπνούσε μια φορά και πραγματικά είχαμε ανακουφιστεί, δυστυχώς μετά αρρώστησε η μικρή και πέρασε μια φάση περίεργη και κολησε περισσότερο στη μαμά της και έκτοτε θηλάζει ακόμα. Θα το ξαναπροσπαθησουμε πάντως απλά πρέπει να πάρω άδεια , είχα θυσιάσει κάποιες μέρες της άδειας μου για τον αποθηλασμό, κάνω πνευματική δουλειά και μου είναι πολύ δύσκολο να συγκεντρωθω με σπαστες ώρες ύπνου. Θα το ξαναδοκιμασουμε απλά πιστεύω όπως είπε και μια φίλη πιο πάνω δεν είναι όλα τα παιδιά έτοιμα να αποθηλάσουν, η πρώτη μου κόρη αποθήλασε στον ένα χρόνο, η δεύτερη αμφιβάλω αν αποθηλάσει στον δεύτερο. Απ' τη μεριά μου κάνω ότι μπορώ και άδειες παίρνω αναρρωτικες όταν δε μπορεί η γυναίκα μου για να αναλάβω εγώ τις μικρές. Επίσης δεν είμαι βάρος, μαγειρεύω για μένα και πλενω τα ρούχα μου μόνος μου οπότε η γυναίκα μου δε με "φορτώνεται".

Μια φίλη που ανέφερε πιθανά προβλήματα που υποβόσκουν και απλά το σεξ είναι το κερασάκι, έχουμε περάσει από τέτοιες φάσεις όπως όλα τα ζευγάρια όταν διαταράσσονται οι ισορροπίες. Έχουμε περάσει απ' τη φάση που δε λέγαμε ούτε καληνύχτα και ήμασταν παγωμένοι για καιρό. Όταν καταλάβαμε ότι μπαίνουμε στο δρόμο χωρίς γυρισμό κάναμε την αυτοκριτική μας και πιστεύω ότι είμαστε καλύτερα τώρα. Έχουμε βελτιώσει πολύ τους εαυτούς μας όλο αυτό το διάστημα γιατί όλοι κάνουμε λάθη όταν νέες ευθύνες προστίθενται ένα επιπλέον παιδί πχ. μια απώλεια αγαπημένου προσώπου. 

Δυστυχώς βοήθεια δεν έχουμε να αφήσουμε τα παιδιά να ζήσουμε σαν ζευγάρι , σπάνια όταν πηγαίνουμε στα πεθερικά τους ενός η του άλλου. Κι αυτός είναι ένας λόγος διαφωνίας βασικής, ότι δε ζούμε. Αν όμως μετακομίσουμε και ζήσουμε κοντά τους έτσι ώστε να έχουμε βοήθεια σε βασικά πράγματα πχ ένα φαγητό , σιδερωμενα ρούχα κλπ θα ζημιωθουμε επαγγελματικά. Θα χρειαστεί να αφήσω τη δουλειά μου που είναι σταθερή με προοπτικές και πολύ καλά χρήματα και ευελιξία να βοηθάω στο σπίτι. Δε θέλω κάτι τέτοιο. Επίσης το να ζεις κοντά στα πεθερικά σου του ενός η του άλλου δεν είναι πάντα καλό. Η ίδια η γυναίκα μου δεν την παλεύει με τη μαμά της πόσο μάλλον εγώ. 

Εμείς, πεθερικά δεν έχουμε και η οι γονείς μου χωρισμένοι. Η μαμά μου πλέον σέρνει τα πόδια της.. Δεν μπορεί να με βοηθήσει!!! Θα έρθει μόνο αν πάρει φωτιά το σπίτι μας αχαχα...

Οικονομικά ζούμε με ένα μισθό δλδ εξαιρετικά συγκρατημένα Αλλά δεν τα παραταμε.. δλδ θα βγούμε για ένα καφέ στο χέρι ούτε καν καφετέρια...Και ποτέ ποτέ μόνο για περπάτημα...

Παρολα αυτα εμεις με τον σύζυγό επρεπε να βρουμε.μια λυση.. η λυση ηταν η θα κρατουσε αυτος τα παιδια η εγω για να βγουμε εστω χωριστα έστω περπάτημα με.φιλους... γτ μαζι οικογενειακα ηταν μια τραγωδια(ασχολούμασταν πάλι με τα παιδια)...  στην αρχή νοιώθαμε τύψεις που αφηναμε τα παιδια στο έτερο ήμισυ αλλα μετά ήταν βασικη αναγκη για να μην παθουμε καταθλιψη και οι 2.. ισα για ενα 2ωρο με μετακινησεις 3ωρο βαρια ποτέ ποτέ... Και έτσι ανανεώθηκε το σεξ.. Και του είπα είδες που γκρινιάζεις...για ολα υπαρχουν καποιες συμβιβαστικες λυσεις...Για μας λειτούργησε αν μπορώ να πάρω μια ανάσα ελεύθερη τότε σε βλέπω με άλλο μάτι του λέω..  Γτ άμα σε δω με το κουρασμένο μου περνάς απαρατήρητος για αυτό το θέμα... Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός... ξέρω μπαμπάδες που δεν μπορούνε να προσέξουν τα παιδιά και μαμάδες που δεν τα αφηνουνε στους μπαμπαδςς εμενα ευτυχως ξερςι ολο το προγραμμα των παιδιων και έχει ασχοληθεί με όλα και πλέον δεν έχω τύψεις..  Γτ αλλιώς πραγματικά καταθλιψη θα παθαίναμε και οι δύο... Ακόμα φλερτάρουμε με αυτήν αλλά προσπαθούμε για Ότι καλύτερο..  Και το σεξ είναι η καλυτεροτερη λύση εφόσον προυπάρχει μια επικοινωνία εννοείται και κατανόηση αναγκών.. 

Ξανατονιζω δεν θηλάζω και τα παιδια μου τα έχω μάθει?? Είναι έτσι τα παιδιά?? Από 6 μηνών κοιμούνται 10ωρο συνεχόμενο το βράδυ.. Και μεσημέρι 3ωρο...

14 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Από τη στιγμή που κ εσύ βοηθάς...δεν υπάρχει λόγος για μετακόμιση κοντά στα πεθερικά για ένα πιάτο φαγητό..τα παιδιά μασ είναι πολύ κοντά στο να πάνε κ τα 2α σχολείο...όταν γίνει αυτό εγώ είμαι σίγουρη πωσ θα ναι όλα υπό έλεγχο...θα μπορώ να πιω ένα καφέ με τισ φίλες μου( μεγάλο απωθημένο..) θα μπορώ να κάνω ολεσ τισ δουλειεσ μου με την ησυχία μου κ γρήγορα χωρισ να με σταματάει η μικρή ....θα χω χρόνο για την γυμναστικη μου...φαντάζομαι θα κοιμάμαι κ καλύτερα γιατί θα χει αποθηλασει μέχρι τότε..οπότε τα βλέπω όλα με αισιοδοξία..

Όμως κ εγώ είναι φορεσ που τρελαίνομαι..το δεν ζούμε κ εγώ το χω πει..ούτε εμεισ έχουμε βοήθεια αν κ όλουσ τουσ έχουμε δίπλα..τα πεθερικά μου είναι μεγάλα σε ηλικία..τα αδέρφια μασ έχουν τις δικές τουσ υποχρεώσεις κ δεν θα τουσ "φόρτωνα' εγώ κ τα παιδιά μου από πάνω..η μαμά μου έχει τα δικά της θέματα κ δεν θα τησ τα άφηνα..οπότε κ εμεισ δεν μπορούμε ούτε για φαγητό να βγούμε..κ δεν πάμε γιατί η μικρή μασ βγήκε ζωηρή κ δεν υπάρχει περίπτωση να καθίσει στο τραπέζι.. οσεσ φορεσ το κάναμε μου βγήκε από τη μύτη...ούτε καφέ καταφέρνω να πιω με την μικρή.. οπότε αυτά μου λείπουν πολύ...εγώ έχω σκεφτεί να μασ τα κρατήσει γυναίκα έστω για μια ώρα αλλά ο σύζυγος δεν θέλει... κατανοώ τουσ λόγους..αλλά κ εγώ νιώθω αιχμάλωτη..

Παντωσ πιστεύω κάτι θα γίνει Μ αυτήν την έξοδο που παρακαλάω εδώ κ χρόνια....γιατί βλέπω να κάνω μπαμ..οπότε θα βρει κ τη λύση για να καταφέρουμε να κάνουμε κάτι μόνοι μασ..έστω κ για μια ώρα...

 

Αχαχαχ αυτό το μου βγήκε από την μύτη είναι το αιώνιο πρόβλημα πραγματικά... άμα βγεις με παιδιά ξεχνάς κάθε προσωπική ξεγνοιασιά...  Ακόμα και ενα παιδι να βγεις και π σύζυγός να κρατήσει το άλλο πάλι από την μύτη σου βγαίνει..  Ένα παιδί θέλει την απόλυτη προσοχή..  το απαιτεί το θέλει ιδίως αν όλη την μέρα την παίρνει με την μαμα λογικό είναι και έξω να είναι κολκημενο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απόψεις σας ομολογώ ανακουφίστηκα κάπως, για ένα θέμα που δε συζητιέται μεταξύ μας, δεν ξέρω για κάποιο λόγο θεωρείται ταμπού και εγώ προσωπικά δε μπορώ να το συζητήσω με τους κολλητούς μου και επειδή γνωριζόμαστε σαν ζευγάρια και κυρίως επειδή οι απόψεις απέχουν. Κανένας άντρας δε θα παραδεχτεί ότι κάνει αραιά σεξ, για κάποιο μυστήριο λόγο η συχνότητα δίνει και εκατοστά..:)

Είναι ωραίο να ξεσκας που και που πάντως είτε αντροπαρέα είτε κοριτσοπαρεα όπως αναφέρθηκε αν και εμάς οι κολλητοί μας κουμπάροι κλπ που τους έχουμε κοντά είναι με 2-3 παιδιά ο καθένας πλέον και γίνεται πόλεμος κι εκεί. Δεν έχουμε πεθερικά κοντά η γονείς έχουμε όμως φίλους, απλά κι αυτοί πλέον οικογενειάρχες. Μεγαλώνοντας χάνεσαι Μ αυτούς που δεν έχεις πλέον κοινά πράγματα, μπαίνεις σε άλλους κοινωνικούς κύκλους. 

Ίσως να έγινα και δεδομένος κατά κάποιον τρόπο όντας στο σπίτι σχεδόν κάθε μέρα να με βαρέθηκε, λίγο οι μικρές να βοηθήσω, λίγο οι καραντίνες, λίγο η δουλειά απ' το σπίτι αποκλειστικά ίσως να την κούρασε που με βλέπει συνέχεια. Δε βγαίνω πλέον και τα βράδια με φίλους γιατί η μικρή μας θέλει να την κοιμίζω εγώ και δεν κοιμάται με τη μαμά της. Παρ όλα αυτά δε σαπίζω στο σπίτι, είμαι στην καλύτερη μου φάση σε ατομικό επίπεδο. Ίσως να πρέπει να βγω και λίγο έξω να της λείψω λίγο να δημιουργήσω επιθυμία κάπως, όταν έχεις κάτι σίγουρο λογικό είναι να μην το επιθυμείς από κάποιο σημείο και μετά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Steve1985 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απόψεις σας ομολογώ ανακουφίστηκα κάπως, για ένα θέμα που δε συζητιέται μεταξύ μας, δεν ξέρω για κάποιο λόγο θεωρείται ταμπού και εγώ προσωπικά δε μπορώ να το συζητήσω με τους κολλητούς μου και επειδή γνωριζόμαστε σαν ζευγάρια και κυρίως επειδή οι απόψεις απέχουν. Κανένας άντρας δε θα παραδεχτεί ότι κάνει αραιά σεξ, για κάποιο μυστήριο λόγο η συχνότητα δίνει και εκατοστά..:)

Είναι ωραίο να ξεσκας που και που πάντως είτε αντροπαρέα είτε κοριτσοπαρεα όπως αναφέρθηκε αν και εμάς οι κολλητοί μας κουμπάροι κλπ που τους έχουμε κοντά είναι με 2-3 παιδιά ο καθένας πλέον και γίνεται πόλεμος κι εκεί. Δεν έχουμε πεθερικά κοντά η γονείς έχουμε όμως φίλους, απλά κι αυτοί πλέον οικογενειάρχες. Μεγαλώνοντας χάνεσαι Μ αυτούς που δεν έχεις πλέον κοινά πράγματα, μπαίνεις σε άλλους κοινωνικούς κύκλους. 

Ίσως να έγινα και δεδομένος κατά κάποιον τρόπο όντας στο σπίτι σχεδόν κάθε μέρα να με βαρέθηκε, λίγο οι μικρές να βοηθήσω, λίγο οι καραντίνες, λίγο η δουλειά απ' το σπίτι αποκλειστικά ίσως να την κούρασε που με βλέπει συνέχεια. Δε βγαίνω πλέον και τα βράδια με φίλους γιατί η μικρή μας θέλει να την κοιμίζω εγώ και δεν κοιμάται με τη μαμά της. Παρ όλα αυτά δε σαπίζω στο σπίτι, είμαι στην καλύτερη μου φάση σε ατομικό επίπεδο. Ίσως να πρέπει να βγω και λίγο έξω να της λείψω λίγο να δημιουργήσω επιθυμία κάπως, όταν έχεις κάτι σίγουρο λογικό είναι να μην το επιθυμείς από κάποιο σημείο και μετά. 

Χμμμμ σε καταλαβαίνω... κοίτα να δεις που στεναχωριομασταν που έχουμε μπακουρια φίλους η σε σχέση και δεν καταλαβαίνουν πως είναι η ζωή με παιδιά μιλάμε για φάσεις να σ Λένε έλα να πάμε 11 η ώρα για ποτάκι που θα κοιμηθούν τα παιδιά... Αχαχαχαχα για όσους έχουν παιδιά φαντάζομαι δεν θέλει επεξήγηση ακούγεται σαν ειρωνικό αστειάκι!!! Θα θέλαμε φίλους με παιδιά για να συναισθάνονται Αλλά από την άλλη είναι και η πλευρά που καταθέσεις...Δεν την είχα σκεφτεί... μάλιστα!!! Όσο μεγαλώνεις μαθαίνεις...

Υγ: καλά μεταξύ φίλων σίγουρα αν είστε πολλα ατομα συγχρονως ίσως να μην πέφτει η αλήθεια στο τραπεζι όπως περιγραφεις Αλλά αμα εκανες προσωπική συζήτηση με κάποιον ξεχωριστά ίσως να ανοίγονταν...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Steve1985 είπε:

Ίσως να έγινα και δεδομένος κατά κάποιον τρόπο όντας στο σπίτι σχεδόν κάθε μέρα να με βαρέθηκε

Καλέ τι λες? Αποκλείεται να σε βαρέθηκε η γυναίκα σου επειδή σε βλέπει συνέχεια.. Νομίζω το θέμα της χαμηλής συχνότητας έχει να κάνει περισσότερο με την κούραση, ότι φοβάται μην ξυπνήσουν τα παιδιά εκείνη την ώρα κλπ. Εγώ κάθε φορά που κάνω με τον άντρα μου κάτι το βράδυ το αφτί μου το έχω συνέχεια στο δωμάτιο κ έχω άγχος μην τυχόν ξυπνήσουν κ έρθουν εκεί που είμαστε εμείς. Οπότε έτσι δεν το απολαμβάνω τόσο. Ευτυχώς εγώ έχω την τύχη να έχω κοντά πεθερικά οπότε κάποιες φορές τα αφήνουμε για να βρεθούμε μόνοι σας.

Έχεις σκεφτεί ποτέ να βρεις κάποια γυναίκα ώστε να κρατάει τα παιδιά σας κανένα τρίωρο στις 15πχ μέρες ώστε να βγείτε οι 2 σας να ανανεωθεί κ λίγο η σχέση? Αν συμφωνεί βέβαια κ η γυναίκα σου. Κ θα νιώσετε κ λίγο ελεύθεροι, να κάνετε πράγματα που ισως τα κάνατε κ προ παιδιών..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , mama16 είπε:

Καλέ τι λες? Αποκλείεται να σε βαρέθηκε η γυναίκα σου επειδή σε βλέπει συνέχεια.. Νομίζω το θέμα της χαμηλής συχνότητας έχει να κάνει περισσότερο με την κούραση, ότι φοβάται μην ξυπνήσουν τα παιδιά εκείνη την ώρα κλπ. Εγώ κάθε φορά που κάνω με τον άντρα μου κάτι το βράδυ το αφτί μου το έχω συνέχεια στο δωμάτιο κ έχω άγχος μην τυχόν ξυπνήσουν κ έρθουν εκεί που είμαστε εμείς. Οπότε έτσι δεν το απολαμβάνω τόσο. Ευτυχώς εγώ έχω την τύχη να έχω κοντά πεθερικά οπότε κάποιες φορές τα αφήνουμε για να βρεθούμε μόνοι σας.

Έχεις σκεφτεί ποτέ να βρεις κάποια γυναίκα ώστε να κρατάει τα παιδιά σας κανένα τρίωρο στις 15πχ μέρες ώστε να βγείτε οι 2 σας να ανανεωθεί κ λίγο η σχέση? Αν συμφωνεί βέβαια κ η γυναίκα σου. Κ θα νιώσετε κ λίγο ελεύθεροι, να κάνετε πράγματα που ισως τα κάνατε κ προ παιδιών..

  ..isxuei.. g ola  ftaiei h kourasi.. xriazetai Mia psixiki anatasi... auto me tin ntanta einai mia kali lisi.. an tis empisteuesai... egw tis fovamai.. 

Stin skepsi kalo akougetai alla pou na xareis me ton suntrofo sou an prosexei ksenos ta paidia Kai poso mallon dia tis amoivis... alla na to kaneis apo anagki epeidi prepei na ergasteis ekei isozigizontai oi tipseis.. emena me parakalaei h kolliti mou na ta kratisei pou tin kseroun Kai ta agapaei Kai Pali law xilies fores na min vgw.. afou Kai na vgw tha exw to nou mou pernane kala efagan koimithikan klaine.. Pali me misi kardia eksodos..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Καλέ τι λες? Αποκλείεται να σε βαρέθηκε η γυναίκα σου επειδή σε βλέπει συνέχεια.. Νομίζω το θέμα της χαμηλής συχνότητας έχει να κάνει περισσότερο με την κούραση, ότι φοβάται μην ξυπνήσουν τα παιδιά εκείνη την ώρα κλπ. Εγώ κάθε φορά που κάνω με τον άντρα μου κάτι το βράδυ το αφτί μου το έχω συνέχεια στο δωμάτιο κ έχω άγχος μην τυχόν ξυπνήσουν κ έρθουν εκεί που είμαστε εμείς. Οπότε έτσι δεν το απολαμβάνω τόσο. Ευτυχώς εγώ έχω την τύχη να έχω κοντά πεθερικά οπότε κάποιες φορές τα αφήνουμε για να βρεθούμε μόνοι σας.

Έχεις σκεφτεί ποτέ να βρεις κάποια γυναίκα ώστε να κρατάει τα παιδιά σας κανένα τρίωρο στις 15πχ μέρες ώστε να βγείτε οι 2 σας να ανανεωθεί κ λίγο η σχέση? Αν συμφωνεί βέβαια κ η γυναίκα σου. Κ θα νιώσετε κ λίγο ελεύθεροι, να κάνετε πράγματα που ισως τα κάνατε κ προ παιδιών..

Πάλι θα συμφωνήσω  μαζί σου...αγαπημένη μου..χαχα. 

Έχει δίκιο η mama16 .δεν βαρέθηκε εσένα..την ρουτίνα της βαρέθηκε...βοήθησε την για να φροντίσει λίγο κ τον εαυτό της πέρα από τα παιδιά κ το σπίτι...να αισθανθεί πιο όμορφα...να πάρετε μια ανάσα κ εσύ κ αυτήν έκτοσ σπιτιού..μόνοι σας..χωρισ τα παιδιά..κ θα δεισ πωσ την ίδια μέρα που θα συμβεί αυτό...θα έρθετε κ πιο κοντά..στο υπογράφω...

Κ αφού δεν υπάρχουν οι γονείς...σκεφτείτε μια γυναίκα..κ εγώ γι αυτο τον λόγο το ανέφερα..ούτε εμένα Μ αρέσει η ιδέα..αλλά αν ήταν να απομακρυνθω κ άλλο από τον άντρα μου θα το απαιτούσα..εγώ πχ σκέφτηκα να τα πάρει μια γνωστή μασ κ να τα πάει σε παιδότοπο..για να περάσουν κ ευχάριστα..κ να κερδίσω λίγο χρόνο με τον σύζυγό..έστω για μια ώρα..κ αν φτάσει ο κόμπος στο χτένι θα το απαιτήσω..όσο κ αν δεν το θέλει ο σύζυγος..

Η λύση δεν είναι να βγαίνει ο καθένας μόνος του..κ δεν εννοώ το για ένα καφέ με φίλους η μία στο τόσο για ένα ποτό..το να γίνει σύστημα μια τέτοια πρακτική θα φέρει τα αντίθετα αποτελέσματα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Πάλι θα συμφωνήσω  μαζί σου...αγαπημένη μου..χαχα. 

Έχει δίκιο η mama16 .δεν βαρέθηκε εσένα..την ρουτίνα της βαρέθηκε...βοήθησε την για να φροντίσει λίγο κ τον εαυτό της πέρα από τα παιδιά κ το σπίτι...να αισθανθεί πιο όμορφα...να πάρετε μια ανάσα κ εσύ κ αυτήν έκτοσ σπιτιού..μόνοι σας..χωρισ τα παιδιά..κ θα δεισ πωσ την ίδια μέρα που θα συμβεί αυτό...θα έρθετε κ πιο κοντά..στο υπογράφω...

Κ αφού δεν υπάρχουν οι γονείς...σκεφτείτε μια γυναίκα..κ εγώ γι αυτο τον λόγο το ανέφερα..ούτε εμένα Μ αρέσει η ιδέα..αλλά αν ήταν να απομακρυνθω κ άλλο από τον άντρα μου θα το απαιτούσα..εγώ πχ σκέφτηκα να τα πάρει μια γνωστή μασ κ να τα πάει σε παιδότοπο..για να περάσουν κ ευχάριστα..κ να κερδίσω λίγο χρόνο με τον σύζυγό..έστω για μια ώρα..κ αν φτάσει ο κόμπος στο χτένι θα το απαιτήσω..όσο κ αν δεν το θέλει ο σύζυγος..

Η λύση δεν είναι να βγαίνει ο καθένας μόνος του..κ δεν εννοώ το για ένα καφέ με φίλους η μία στο τόσο για ένα ποτό..το να γίνει σύστημα μια τέτοια πρακτική θα φέρει τα αντίθετα αποτελέσματα..

 

11 ώρες πρίν, enjoy είπε:

  ..isxuei.. g ola  ftaiei h kourasi.. xriazetai Mia psixiki anatasi... auto me tin ntanta einai mia kali lisi.. an tis empisteuesai... egw tis fovamai.. 

Stin skepsi kalo akougetai alla pou na xareis me ton suntrofo sou an prosexei ksenos ta paidia Kai poso mallon dia tis amoivis... alla na to kaneis apo anagki epeidi prepei na ergasteis ekei isozigizontai oi tipseis.. emena me parakalaei h kolliti mou na ta kratisei pou tin kseroun Kai ta agapaei Kai Pali law xilies fores na min vgw.. afou Kai na vgw tha exw to nou mou pernane kala efagan koimithikan klaine.. Pali me misi kardia eksodos..

Πέρα από το οικονομικό θέμα, που είναι προσωπικό του καθενός, υπάρχουν γυναίκες-κοπέλες κλπ, πολύ καλές. Για ηλικίες γύρω στα 2, θα προτιμούσα νέα κοπέλα που παίζει πολύ, τα κερδίζει εύκολα. Υπάρχουν ένα σωρό νηπιαγωγοί, που ψάχνουν επιπλέον εισόδημα. Μία καλή κοπέλα θα σας κερδίσει γρήγορα την εμπιστοσύνη. Θα έρθει προφανώς κάποιες ώρες όσο είστε κι εσείς εκεί,και για να τη γνωρίσετε και για να τη συνηθίσει το παιδί. 
Τα δικά μου ανυπομονούν να έρθει, γιατί παίζουν φοβερά παιχνίδια μαζί της, τους βάζει σφραγίδες και αυτοκόλλητα και περνάνε τέλεια. Και είμαι κι εγώ ήσυχη ότι είναι όλα ήρεμα στο σπίτι όταν λείπω. Ούτε με τις γιαγιάδες δεν είμαι τόσο ήσυχη, γιατί τα παιδιά είναι ζωηρά μαζί τους. Ενώ με την κοπέλα είναι παναγίες!

Φυσικά μπορείς να έχεις και μια κάμερα, και να το ξέρει η κοπέλα..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα ξεκινήσω λέγοντας πως άντρες και γυναίκες, είναι δύο εντελώς διαφορετικά πλάσματα.. 
Το θέμα της λίμπιντο και του σεξ, στους άντρες είναι τόσο μα τόσο αναγκαίο ενώ στις γυναίκες (ή έστω σε ένα μεγάλο ποσοστό γυναικών) όχι. 

Προσωπικά διανύω την περίοδο της πρώτης μου εγκυμοσύνης και πριν καλά καλά να ξέρω πως είμαι έγκυος, ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνονταν στο ερωτικό κάλεσμα. Έτσι και συνεχίζω έως τώρα που κοντεύω τον 4ο μήνα. Με φαντάζομαι στο μέλλον με ένα παιδί, με την δουλειά μου κ τις τόσες υποχρεώσεις στο σπίτι και ειλικρινά, έως και αποστροφή μου βγαίνει στην σκέψη του σεξ. 
Δεν είναι πως δεν είμαι ερωτευμένη ή δεν αγαπώ τον σύντροφό μου. Είναι κάτι άλλο, είναι απουσία ερωτικής επιθυμίας γενικότερα.
Φυσικά και καταλαβαίνω πόσο προβληματική είναι μια τέτοια κατάσταση για έναν άντρα. Αλλά σκεφτείτε κ εσείς από πλευράς σας πόσο επώδυνο είναι να προσπαθείς να θες αλλά να μην θες..
Οι ορμόνες μας κάνουν την ζωή άνω κάτω, από τότε που είμαστε μικρά κοριτσάκια έως και την εμμηνόπαυση.

Και κλείνω λέγοντας ξανά, πως είμαστε τόσο διαφορετικοί και δεν ξέρω γιατί δεν τα έκανε λίγο ευκολότερα κάποια πράγματα η φύση, χαχαχα! 

Η αγάπη και η συντροφικότητα είναι πάνω από όλα - εύχομαι να βρείτε τις ισορροπίες σας!!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, VDald said:

Θα ξεκινήσω λέγοντας πως άντρες και γυναίκες, είναι δύο εντελώς διαφορετικά πλάσματα.. 
Το θέμα της λίμπιντο και του σεξ, στους άντρες είναι τόσο μα τόσο αναγκαίο ενώ στις γυναίκες (ή έστω σε ένα μεγάλο ποσοστό γυναικών) όχι. 

Προσωπικά διανύω την περίοδο της πρώτης μου εγκυμοσύνης και πριν καλά καλά να ξέρω πως είμαι έγκυος, ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνονταν στο ερωτικό κάλεσμα. Έτσι και συνεχίζω έως τώρα που κοντεύω τον 4ο μήνα. Με φαντάζομαι στο μέλλον με ένα παιδί, με την δουλειά μου κ τις τόσες υποχρεώσεις στο σπίτι και ειλικρινά, έως και αποστροφή μου βγαίνει στην σκέψη του σεξ. 
Δεν είναι πως δεν είμαι ερωτευμένη ή δεν αγαπώ τον σύντροφό μου. Είναι κάτι άλλο, είναι απουσία ερωτικής επιθυμίας γενικότερα.
Φυσικά και καταλαβαίνω πόσο προβληματική είναι μια τέτοια κατάσταση για έναν άντρα. Αλλά σκεφτείτε κ εσείς από πλευράς σας πόσο επώδυνο είναι να προσπαθείς να θες αλλά να μην θες..
Οι ορμόνες μας κάνουν την ζωή άνω κάτω, από τότε που είμαστε μικρά κοριτσάκια έως και την εμμηνόπαυση.

Και κλείνω λέγοντας ξανά, πως είμαστε τόσο διαφορετικοί και δεν ξέρω γιατί δεν τα έκανε λίγο ευκολότερα κάποια πράγματα η φύση, χαχαχα! 

Η αγάπη και η συντροφικότητα είναι πάνω από όλα - εύχομαι να βρείτε τις ισορροπίες σας!!

Προσπάθησε να μην είσαι αρνητική εξ αρχής ότι δε θα έχεις σεξουαλική επιθυμία. Όλοι έχουμε υποχρεώσεις και άγχη απλά η νοοτροπία διαφέρει και ο τρόπος αντιμετώπισης. Αν αφήσεις τη ζωή και την καθημερινότητα να σε καταβάλλει τότε έχεις χάσει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Steve1985 said:

Προσπάθησε να μην είσαι αρνητική εξ αρχής ότι δε θα έχεις σεξουαλική επιθυμία. Όλοι έχουμε υποχρεώσεις και άγχη απλά η νοοτροπία διαφέρει και ο τρόπος αντιμετώπισης. Αν αφήσεις τη ζωή και την καθημερινότητα να σε καταβάλλει τότε έχεις χάσει. 

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή και έχεις δίκιο - ίσως προκαταβάλλομαι και ίσως εξαιτίας της παρούσης κατάστασης. 
Κ εσύ προσπάθησε να μην σκέφτεσαι πως ίσως δεν σε αγαπάει ή δεν σε θέλει πια η γυναίκα σου (εάν και εφόσον είστε καλά στην καθημερινότητά σας, τότε σίγουρα σε αγαπά!!). 
Και με την πρώτη ευκαιρία, πιείτε ένα κρασάκι.. Φτιάξε την ατμόσφαιρα χωρίς να ζητήσεις σεξ - θα έρθει εκείνη σε σένα αν νοιώσει πως δεν της επιβάλλεται το να κάνει σεξ ;) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Πάλι θα συμφωνήσω  μαζί σου...αγαπημένη μου..χαχα. 

Έχει δίκιο η mama16 .δεν βαρέθηκε εσένα..την ρουτίνα της βαρέθηκε...βοήθησε την για να φροντίσει λίγο κ τον εαυτό της πέρα από τα παιδιά κ το σπίτι...να αισθανθεί πιο όμορφα...να πάρετε μια ανάσα κ εσύ κ αυτήν έκτοσ σπιτιού..μόνοι σας..χωρισ τα παιδιά..κ θα δεισ πωσ την ίδια μέρα που θα συμβεί αυτό...θα έρθετε κ πιο κοντά..στο υπογράφω...

Κ αφού δεν υπάρχουν οι γονείς...σκεφτείτε μια γυναίκα..κ εγώ γι αυτο τον λόγο το ανέφερα..ούτε εμένα Μ αρέσει η ιδέα..αλλά αν ήταν να απομακρυνθω κ άλλο από τον άντρα μου θα το απαιτούσα..εγώ πχ σκέφτηκα να τα πάρει μια γνωστή μασ κ να τα πάει σε παιδότοπο..για να περάσουν κ ευχάριστα..κ να κερδίσω λίγο χρόνο με τον σύζυγό..έστω για μια ώρα..κ αν φτάσει ο κόμπος στο χτένι θα το απαιτήσω..όσο κ αν δεν το θέλει ο σύζυγος..

Η λύση δεν είναι να βγαίνει ο καθένας μόνος του..κ δεν εννοώ το για ένα καφέ με φίλους η μία στο τόσο για ένα ποτό..το να γίνει σύστημα μια τέτοια πρακτική θα φέρει τα αντίθετα αποτελέσματα..

Μα είπαμε, ταιριάζουμε!!!!!!!! :mrgreen: συμφωνώ απόλυτα σε όλα κ εγώ μαζί σου! 

Την γυναίκα πιο πολύ θα την βοηθήσει να προσέξει ο άντρας τα παιδιά για να ηρεμήσει παρά να βγει αυτός με φίλους κ να πρέπει να είναι μόνη της πάλι με 2 παιδιά!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, tzeni82 said:

Πάλι θα συμφωνήσω  μαζί σου...αγαπημένη μου..χαχα. 

Έχει δίκιο η mama16 .δεν βαρέθηκε εσένα..την ρουτίνα της βαρέθηκε...βοήθησε την για να φροντίσει λίγο κ τον εαυτό της πέρα από τα παιδιά κ το σπίτι...να αισθανθεί πιο όμορφα...να πάρετε μια ανάσα κ εσύ κ αυτήν έκτοσ σπιτιού..μόνοι σας..χωρισ τα παιδιά..κ θα δεισ πωσ την ίδια μέρα που θα συμβεί αυτό...θα έρθετε κ πιο κοντά..στο υπογράφω...

Κ αφού δεν υπάρχουν οι γονείς...σκεφτείτε μια γυναίκα..κ εγώ γι αυτο τον λόγο το ανέφερα..ούτε εμένα Μ αρέσει η ιδέα..αλλά αν ήταν να απομακρυνθω κ άλλο από τον άντρα μου θα το απαιτούσα..εγώ πχ σκέφτηκα να τα πάρει μια γνωστή μασ κ να τα πάει σε παιδότοπο..για να περάσουν κ ευχάριστα..κ να κερδίσω λίγο χρόνο με τον σύζυγό..έστω για μια ώρα..κ αν φτάσει ο κόμπος στο χτένι θα το απαιτήσω..όσο κ αν δεν το θέλει ο σύζυγος..

Η λύση δεν είναι να βγαίνει ο καθένας μόνος του..κ δεν εννοώ το για ένα καφέ με φίλους η μία στο τόσο για ένα ποτό..το να γίνει σύστημα μια τέτοια πρακτική θα φέρει τα αντίθετα αποτελέσματα..

Πολύ καλές οι ιδέες σας κορίτσια για κάποια κοπέλα να κρατάει τα παιδιά κάποιες ώρες, το έχουμε συζητήσει που και που απλά λίγο η καθημερινότητα λίγο τα παιδιά που αρρωσταίνουν συχνά λίγο η αϋπνία αφήνουμε την κατάσταση να συντηρείται αιώνια και αφήσαμε τους εαυτούς μας.

Πριν 2-3 μήνες είχε έρθει η πεθερά μου για βοήθεια και τις κράταγε κάποιες ώρες και βγαίναμε οι δυο μας. Ειλικρινά είχα να δω έτσι τη γυναίκα μου από φοιτητές αφού δεν την είχα συνηθίσει τόσο εκδηλωτική που τραβιόμουν. Ε πόσο να αντέξουμε με την πεθερά , τη στείλαμε κι αυτή. :)

Είναι καλές όμως οι ιδέες αυτές και οι κουμπάροι μας που μένουν κοντά το πρότειναν για να σωθούν κι αυτοί με 3 παιδιά παρακαλώ και μόνοι κι αυτοί , να τους πασαρουμε κι εμείς αλλά δύο να τους κάνουν έξωση χαχα. 

Μέχρι στιγμής υπάρχει καλό vibe πάντως πρώτη φορά κάνουμε διακοπές απλά οι 4 μας, συνήθως τη βγάζουμε είτε σε γονείς είτε σε πεθερικά και απλά γινόμαστε μπαλάκι και μας τραβολογανε από δω κι από κει οι οικογενειακές υποχρεώσεις και η σχέση μας πήγαινε περίπατο. Διακοπές λοιπόν πριβέ κι ας σκάσουν απ' τη γκρίνια και τη μουρμούρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...