Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Χαμηλή συχνότητα σεξ & μοναξιά στο γάμο (μετά το παιδί);


Steve1985

Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , mama16 είπε:

Μα είπαμε, ταιριάζουμε!!!!!!!! :mrgreen: συμφωνώ απόλυτα σε όλα κ εγώ μαζί σου! 

Την γυναίκα πιο πολύ θα την βοηθήσει να προσέξει ο άντρας τα παιδιά για να ηρεμήσει παρά να βγει αυτός με φίλους κ να πρέπει να είναι μόνη της πάλι με 2 παιδιά!

 

1 hour ago, mama16 είπε:

Μα είπαμε, ταιριάζουμε!!!!!!!! :mrgreen: συμφωνώ απόλυτα σε όλα κ εγώ μαζί σου! 

Την γυναίκα πιο πολύ θα την βοηθήσει να προσέξει ο άντρας τα παιδιά για να ηρεμήσει παρά να βγει αυτός με φίλους κ να πρέπει να είναι μόνη της πάλι με 2 παιδιά!

Το να σέρνομαι από την κούραση κ να βγει με τους φίλους του..θα μου χε ανεβάζει την πίεση στο 25 κ βάλε...

Εμένα ο δικός μου όταν καποιεσ μερεσ γυρίζει από την δουλειά με βλέπει φορτωμενη παίρνει τα κορίτσια κ τα πάει για μια βόλτα..μια 2 ωρεσ..όσο αντέχει κ αυτοσ γιατί η δουλειά του είναι απαιτητική..αντί λοιπόν να ξεκουραστεί μου κάνει εμένα μια στο τόσο αυτό το μεγάλο δώρο...κ είναι μεγάλη λύτρωση η ησυχία στο σπίτι..είναι φορεσ που ντρέπομαι που το λέω αλλά δεν αντέχω να ακούω άλλο αυτό το " μαμά μαμά" .είναι όταν χτυπάνε τα νεύρα μου κόκκινο από την αϋπνία κ την κούραση..κλείνω κ την τηλεόραση γιατί δεν μπορώ να ακούω καν το you tube.αυτην η απόλυτη ησυχία είναι λύτρωση για μένα..κ τοτς συνήθως θα περιποιηθώ τον εαυτό μου ή θα κάνω κάποια.δουλςια.που δεν Μ αφηνουν οι μικρεσ..

Όπως κ να χει αν κ είναι πατέρας του κ αυτό είναι κ δική του δουλειά.. αλλά εγώ αισθάνομαι τόσο ευγνώμων...που για αυτή την θεάρεστη πράξη θα του προσφέρω ανταλλαγμα..πχ να πιει έναν καφέ μια μπύρα με τους φίλους του...

Τουσ συντρόφους μασ τουσ ξέρουμε...καλό είναι να αναγνωρίζουμε τις ανάγκες κ να τουσ βοηθάμε...Κ εμεισ σαν ζευγάρι έχουμε δρόμο ακόμη..είναι μικρά τα παιδιά..αλλά με.καλη θέληση θα τα βρούμε..

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Επαναφέρω το τόπικ απλά για να ευχαριστήσω τα κορίτσια για τις συμβουλές και κυρίως να πω ότι άξιζε να κάνω υπομονή όπως και έκανα. Απ' όταν κάναμε διακοπές μαζί πριβέ και κυρίως τώρα που η μικρή μας κόρη ξυπνάει μόνο μια φορά έχει βελτιωθεί πολύ η σεξουαλική μας ζωή, από μια φορά το μήνα σε δύο φορές τη βδομάδα από δύο τρεις γύρους, όχι ότι παίζουν ρόλο τα στατιστικά και να το παίξω ιστορία, αλλά νιώθω ότι ξανανιώσαμε. Λίγα βασικά πράγματα άλλαξαν, η μικρή περνά καλή φάση ύπνου, δεν είμαι γκρινιάρης πια, και παίρνω τις μικρές τα απογεύματα και την αφήνω ήσυχη να κάνει τη γυμναστική της κάθε μέρα, την έχει βοηθήσει πάρα πολύ στη διάθεσή της και νιώθω ότι βγάζει πάθος ξανά, είχα πολύ καιρό να τη δω έτσι, ίσως και ποτέ. Ελπίζω να μην είναι πυροτέχνημα και να κρατήσει. :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Steve1985 είπε:

Επαναφέρω το τόπικ απλά για να ευχαριστήσω τα κορίτσια για τις συμβουλές και κυρίως να πω ότι άξιζε να κάνω υπομονή όπως και έκανα. Απ' όταν κάναμε διακοπές μαζί πριβέ και κυρίως τώρα που η μικρή μας κόρη ξυπνάει μόνο μια φορά έχει βελτιωθεί πολύ η σεξουαλική μας ζωή, από μια φορά το μήνα σε δύο φορές τη βδομάδα από δύο τρεις γύρους, όχι ότι παίζουν ρόλο τα στατιστικά και να το παίξω ιστορία, αλλά νιώθω ότι ξανανιώσαμε. Λίγα βασικά πράγματα άλλαξαν, η μικρή περνά καλή φάση ύπνου, δεν είμαι γκρινιάρης πια, και παίρνω τις μικρές τα απογεύματα και την αφήνω ήσυχη να κάνει τη γυμναστική της κάθε μέρα, την έχει βοηθήσει πάρα πολύ στη διάθεσή της και νιώθω ότι βγάζει πάθος ξανά, είχα πολύ καιρό να τη δω έτσι, ίσως και ποτέ. Ελπίζω να μην είναι πυροτέχνημα και να κρατήσει. :)

Πολύ χαίρομαι με αυτά που ακούω.

Συχνά νιώθω, όχι από αυτά που γράφεις μόνο εσύ αλλά και από προσωπική εμπειρία και από άλλους που ακούω, ότι οι άντρες νομίζουν ότι όλα είναι απλά και εύκολα για τις γυναίκες τους/νέες μαμάδες. Αν σκέφτονταν όλοι τί είναι αυτό που χρειάζεται η γυναίκα τους, και βοηθούσαν λίγο, θα ήταν όλα διαφορετικά. Μπορεί αυτό που θα κάνεις να είναι πολύ μικρό, όμως και μόνο που δείχνεις ότι αναγνωρίζεις την ανάγκη, είναι σημαντικό! Και της αλλάζει την ψυχολογία. Μπορεί να θεωρεί κάποιος χαζή την ανάγκη του άλλου, όμως...είναι ανάγκη του και τη σεβόμαστε, σωστά;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Steve1985 είπε:

Επαναφέρω το τόπικ απλά για να ευχαριστήσω τα κορίτσια για τις συμβουλές και κυρίως να πω ότι άξιζε να κάνω υπομονή όπως και έκανα. Απ' όταν κάναμε διακοπές μαζί πριβέ και κυρίως τώρα που η μικρή μας κόρη ξυπνάει μόνο μια φορά έχει βελτιωθεί πολύ η σεξουαλική μας ζωή, από μια φορά το μήνα σε δύο φορές τη βδομάδα από δύο τρεις γύρους, όχι ότι παίζουν ρόλο τα στατιστικά και να το παίξω ιστορία, αλλά νιώθω ότι ξανανιώσαμε. Λίγα βασικά πράγματα άλλαξαν, η μικρή περνά καλή φάση ύπνου, δεν είμαι γκρινιάρης πια, και παίρνω τις μικρές τα απογεύματα και την αφήνω ήσυχη να κάνει τη γυμναστική της κάθε μέρα, την έχει βοηθήσει πάρα πολύ στη διάθεσή της και νιώθω ότι βγάζει πάθος ξανά, είχα πολύ καιρό να τη δω έτσι, ίσως και ποτέ. Ελπίζω να μην είναι πυροτέχνημα και να κρατήσει. :)

Μπράβο, χαίρομαι πάρα πολύ, είναι σημαντικό που παίρνεις τα απογεύματα τα παιδιά για να έχει χρόνο για τον εαυτό της! Να συνεχίσετε έτσι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

Καλησπέρα σας, Το μωρό μ είναι 15 μηνών.. όλους αυτούς τους μήνες ο άντρας μου είναι απόμακρος,όποτε πάω να κάνω κουβέντα η λέει ότι είναι κουρασμένος η αποδίδει στην κακή μου διάθεση από κούραση κτλ ότι τον απομακρύνω.κανουμε σεξ μια φορά το μήνα.. εγώ θέλω πολυ παραπάνω..μου εχουν μείνει κ κάποια κιλά και νιώθω ότι δεν με θέλει πια,έχω χάσει την αυτοπεποίθηση μου..η έλλειψη με κάνει κακοδιαθετη  και  έχω νευρα..κ έτσι ξενερώνει περισσότερο.. δεν ξερω τι να κάνω.. δεν μπορώ να ζήσω χωρίς σεξ και πάθος.. δεν νιώθω πλέον γυναίκα. Έχει χόμπι παιχνίδια στο pc..στις λίγες ώρες που έχουμε κοινές προτιμάει να κάθεται εκεί παρα μαζί μ.Έχει συμβεί σε καμία?έχω φάει πολλές χυλοπίτες..έχει μόνιμα μια δικαιολογία..σε σημείο που αρχίζω να το χάνω.Θα ήθελα πραγματικά να μου δώσει σημασία,να μου δείξει ότι φοβάται μη με χάσει...αλλά τίποτα.. είμαι απόλυτα πιστη αλλά πιστεύω ότι πλέον δεν του αξίζει 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να σε συμβουλεύσω επάνω στο θέμα.. Το έχεις συζητήσει μαζί του γιατί δεν υπάρχει επαφή? Έχετε κανονίσει ποτέ έξοδο οι δύο σας χωρίς το μωρό? Να νιώσετε πάλι σαν ζευγάρι, να περάσετε καλά κλπ? Πριν το μωρό όλα ήταν καλά μεταξύ σας? 

Η αλήθεια είναι ότι οι πρώτοι μήνες ερχομού του παιδιού είναι δύσκολοι γιατί αλλαζει τις ισορροπίες.. Εύχομαι να τις ξανά βρείτε κ να γίνετε πάλι όπως πριν.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Δεν ξέρω τι να σε συμβουλεύσω επάνω στο θέμα.. Το έχεις συζητήσει μαζί του γιατί δεν υπάρχει επαφή? Έχετε κανονίσει ποτέ έξοδο οι δύο σας χωρίς το μωρό? Να νιώσετε πάλι σαν ζευγάρι, να περάσετε καλά κλπ? Πριν το μωρό όλα ήταν καλά μεταξύ σας? 

Η αλήθεια είναι ότι οι πρώτοι μήνες ερχομού του παιδιού είναι δύσκολοι γιατί αλλαζει τις ισορροπίες.. Εύχομαι να τις ξανά βρείτε κ να γίνετε πάλι όπως πριν.

Σ ευχαριστώ για την απάντησή..έχω προσπαθήσει να συζητήσω το θέμα αλλά δεν είναι πολύ ανοιχτός.. γενικά δεν ειναι..λέει ότι δεν τρέχει τπτ..ότι κουράζεται στη δουλειά ότι ότι...ένα σωρό δικαιολογίες,έχουμε βγει κ χωρίς το μωρό..έχουμε κ καλές στιγμές.. έχω σκεφτεί μήπως είναι οργανικό το θέμα κ δεν το λέει,οι άντρες δε μιλάνε εύκολα γι αυτό.Ναι πριν το μωρό ειμασταν καλά μπορώ να πω..βέβαια  αυτός ο τομέας δεν ήταν το φόρτε του μεταξύ μας αλλά τώρα παράγινε 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Nena_32 είπε:

Σ ευχαριστώ για την απάντησή..έχω προσπαθήσει να συζητήσω το θέμα αλλά δεν είναι πολύ ανοιχτός.. γενικά δεν ειναι..λέει ότι δεν τρέχει τπτ..ότι κουράζεται στη δουλειά ότι ότι...ένα σωρό δικαιολογίες,έχουμε βγει κ χωρίς το μωρό..έχουμε κ καλές στιγμές.. έχω σκεφτεί μήπως είναι οργανικό το θέμα κ δεν το λέει,οι άντρες δε μιλάνε εύκολα γι αυτό.Ναι πριν το μωρό ειμασταν καλά μπορώ να πω..βέβαια  αυτός ο τομέας δεν ήταν το φόρτε του μεταξύ μας αλλά τώρα παράγινε 

Τι να πω μακάρι να βρεις την άκρη στο γιατί δεν θέλει.. Αν βρεις το θάρρος θα μπορούσες να τον ρωτήσεις μήπως έχει κάποιο οργανικό θέμα. (Δεν μπορώ να καταλάβω βέβαια γιατί οι άντρες ντρέπονται να συζητήσουν κάτι τέτοιο με την γυναίκα τους). Δεν το λέω για σας βέβαια αλλά γενικά είναι ταμπού

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...