Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Καλησπερα κορίτσια και καλη χρονια! Εγω βρίσκομαι στην 8η εβδομαδα και αυριο θα παω να ακουσω καρδουλα, ελπιζω να ειναι ολα καλα! Ειναι το πρωτο μου και ειμαι αρκετα αγχωμενη! Ευχομαι σε ολες τα καλυτερα! :)

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εύχομαι σε όλες μας μια καλή και ήρεμη εγκυμοσύνη. Είμαι στην 8w3d, μετά απο εξωσωματική, με διδυμάκια. Πριν 10 μέρες είχαμε ακούσει 1 καρδούλα. Το άλλο εμβρυάκι δε ξέρουμε αν θα τα πάει καλά μιας και ήταν αρκετά μικρό. Αύριο έχω τον τρίτο μου υπέρηχο. Περιμένω με αγωνία να παω μιας και απο την 5η εβδομάδα έχω καφέ εκκρίσεις που με αγχώνουν πολύ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Konisn said:

Καλησπέρα κορίτσια. Εύχομαι σε όλες μας μια καλή και ήρεμη εγκυμοσύνη. Είμαι στην 8w3d, μετά απο εξωσωματική, με διδυμάκια. Πριν 10 μέρες είχαμε ακούσει 1 καρδούλα. Το άλλο εμβρυάκι δε ξέρουμε αν θα τα πάει καλά μιας και ήταν αρκετά μικρό. Αύριο έχω τον τρίτο μου υπέρηχο. Περιμένω με αγωνία να παω μιας και απο την 5η εβδομάδα έχω καφέ εκκρίσεις που με αγχώνουν πολύ.

Ολα καλά θα πάνε!! Προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ήρεμη... Κάθε μωρό έχει δική του ανάπτυξη!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Ολα καλά θα πάνε!! Προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ήρεμη... Κάθε μωρό έχει δική του ανάπτυξη!!

 

18 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Ολα καλά θα πάνε!! Προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ήρεμη... Κάθε μωρό έχει δική του ανάπτυξη!!

 

23 ώρες πρίν, Konisn είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εύχομαι σε όλες μας μια καλή και ήρεμη εγκυμοσύνη. Είμαι στην 8w3d, μετά απο εξωσωματική, με διδυμάκια. Πριν 10 μέρες είχαμε ακούσει 1 καρδούλα. Το άλλο εμβρυάκι δε ξέρουμε αν θα τα πάει καλά μιας και ήταν αρκετά μικρό. Αύριο έχω τον τρίτο μου υπέρηχο. Περιμένω με αγωνία να παω μιας και απο την 5η εβδομάδα έχω καφέ εκκρίσεις που με αγχώνουν πολύ.

Θετική σκεψη και ολα θα πανε καλα! Έχουμε ολες την ταση να μας καταβάλλει το αγχος, εμενα προσωπικα δεν με βοηθαει καθολου ολο αυτο. Να εισαι ηρεμη και ψυχραιμη όσο γινεται! Σου στέλνω ολη την θετικη μου ενέργεια

 

Απο που ειστε κορίτσια? Εγω απο Καβαλα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Barbara Kar είπε:

 

 

Θετική σκεψη και ολα θα πανε καλα! Έχουμε ολες την ταση να μας καταβάλλει το αγχος, εμενα προσωπικα δεν με βοηθαει καθολου ολο αυτο. Να εισαι ηρεμη και ψυχραιμη όσο γινεται! Σου στέλνω ολη την θετικη μου ενέργεια

 

Απο που ειστε κορίτσια? Εγω απο Καβαλα 

Καλησπέρα κορίτσια. 

Σήμερα πήγα για υπέρηχο. Το ενα εμβρυάκι παλινδρόμησε. Είναι κάτι που περιμέναμε απο την αρχή σχεδόν. Ο γιατρός θεωρεί πως οι καφέ εκκρίσεις θα συνεχιστούν μέχρι να απορροφηθει. Εστιάζω στο θετικό που είναι πως το αλλο εμβρυακι μεγάλωσε και εχει σταθερους παλμους. Σε 4 βδομάδες θα κάνουμε αυχενική.

Εγω ειμαι απο Αθηνα και ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη.

@Patataki83 και @Didimakia ελάτε στην παρέα μας

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας,

Εγώ αν όλα πάνε καλά περιμένω τέλη Αυγούστου.Ειμαι 7 εβδομάδων και ξεκίνησαν οι εμετοί.Ειναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου Την Πέμπτη θα πάω στη γιατρό μου.Ελπιζω να πάνε όλα καλά.

  • Μου αρέσει 4

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Για μια στιγμή νόμιζα πως διαβάζω σχόλια στο καφέ εξωσωματικής… κ μετά πήρα χαμπάρι :lol:

λοιπον…. Εγώ θεωρητικά έχω πητ 27 Αυγούστου, περιμένω δίδυμα από εξωσωματική. Πρώτη προσπάθεια με επιτυχία 2 στα 2 μετά από 6χρ που προσπαθούσαμε μόνοι μας κ δυο σπερματεγχυσεις. Άκουσα καρδούλες κ στα δυο την προηγούμενη Τετάρτη που ήμουν 7+2 αλλά ο γιατρος με μέτρησε για 6+4… κ έχω πάλι ραντεβού την άλλη βδομάδα για υπέρηχο. Σήμερα πήγα κ έκανα όλο το κατεβατό με τις εξετάσεις που γράφουν συνήθως κ με έβαλε να κάνω κ καμπύλη σακχάρου που μου τάραξε το στομάχι… εμετούς ζαλάδες κ αναγούλες έχω εδώ κ 3 εβδομάδες… κ κάτι πονάκια… κ κάτι ίχνη καφέ που κ που… κ είχα δυο φορές αίμα ροζ με πηγματα που με τρομοκράτησε αλλά ο γιατρός μου είπε πως ήταν υπολείμματα από την εμφύτευση κ δεν είδαμε πχ αποκόλληση ή κάτι άλλο ανησυχητικό. Επίσης πεινάω κοριτσια…πεινάω σαν λύκος ανα 2-3 ώρες…αν δεν φάω κάτι όταν με πιάσει νιώθω ότι θα πέσω κάτω… αλλά δεν μπορώ να φάω ολόκληρη μεριδα φαγητό πλέον όσο κ αν πεινάω, τρώω το μισό με το ζόρι κ το υπόλοιπο μετά από ώρες όταν ξαναπεινασω… αν ζοριστώ να φάω παραπάνω με μαθηματική ακρίβεια θα τα βγάλω όλα μετά από λίγη ώρα… η γεύση μου έχει ήδη αλλάξει, μου φαίνονται αλμυρα τα κίτρινα τυριά τύπου γκούντα, λύσσα όμως… κ έφαγα τις προάλλες ένα πατατακι μπάρμπεκιου που είχε ανοίξει ο άντρας μου κ μου φάνηκε άνοστο, ανάλατο, καμια σχέση με γεύση μπάρμπεκιου, μόνο μια γεύση ξυδιού μου ερχόταν…

Μενω Αθήνα, είμαι 38, είμαι παντρεμένη 4χρ, έχω ένα σκυλοπαιδι 16χρ, δεν εργάζομαι κ κάνω ένα μεταπτυχιακό στην εκπαίδευση… κ λογικά θα γεννήσω στο Λητω (αν δεν είναι κοβιντ μέχρι τότε γτ πάλι το επίταξαν). 

  • Μου αρέσει 5

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε κι απο εμενα! Με λενε σεβη μενω στο Ηράκλειο κρητης και ειμαι εγκυος στο δευτερο παιδακι με πητ 24 αυγουστου. Ζοριζομαι αρκετα γιατί εχω πολλες ζαλαδες και ανακατοσουρες,με αποτελεσμα να μην εχω δυναμεις, αλλα πιστευω θα περασουν που θα πάει... συγκρινω τις δυο εγκυμοσυνες και εχουν πολυ δικιο με αυτο που λενε οτι η καθε εγκυμοσύνη ειναι τελειως διαφορετικη.. εύχομαι σε ολες τις εγκυουλες καλη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2022 at 6:24 ΜΜ, Konisn είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. 

Σήμερα πήγα για υπέρηχο. Το ενα εμβρυάκι παλινδρόμησε. Είναι κάτι που περιμέναμε απο την αρχή σχεδόν. Ο γιατρός θεωρεί πως οι καφέ εκκρίσεις θα συνεχιστούν μέχρι να απορροφηθει. Εστιάζω στο θετικό που είναι πως το αλλο εμβρυακι μεγάλωσε και εχει σταθερους παλμους. Σε 4 βδομάδες θα κάνουμε αυχενική.

Εγω ειμαι απο Αθηνα και ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη.

@Patataki83 και @Didimakia ελάτε στην παρέα μας

Καλημέρα κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για το ένα εμβρυακι αλλά μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά για το άλλο θα το δεις να είσαι ψύχραιμη συνήθως μένει οπότε όλα καλά!!Εγώ αυριο κλείνω 9 βδομάδες πήγα εχθες για υπέρηχο όλα μια χαρά αυχενική μου είπε σε 2.5 βδομάδες!!Πάμε γερά:grin:!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Didimakia είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για το ένα εμβρυακι αλλά μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά για το άλλο θα το δεις να είσαι ψύχραιμη συνήθως μένει οπότε όλα καλά!!Εγώ αυριο κλείνω 9 βδομάδες πήγα εχθες για υπέρηχο όλα μια χαρά αυχενική μου είπε σε 2.5 βδομάδες!!Πάμε γερά:grin:!!!

Καλημέρα. Χαίρομαι που πάνε όλα καλά. Εμένα με αγχώνουν οι εκκρίσεις πολύ κ δε μπορώ να ηρεμήσω. Κ γω έκλεισα αυχενική στις 7/2. Περιμένω πως και πως μπας κ χαλαρώσω λιγάκι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...