Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

1 hour ago, Konisn είπε:

Καλημέρα. Χαίρομαι που πάνε όλα καλά. Εμένα με αγχώνουν οι εκκρίσεις πολύ κ δε μπορώ να ηρεμήσω. Κ γω έκλεισα αυχενική στις 7/2. Περιμένω πως και πως μπας κ χαλαρώσω λιγάκι...

Μην σε ανησυχούν είναι φυσιολογικες οι εκκρίσεις ο γιατρός έτσι δεν σου είπε?και γω προχθές έβγαλα λίγες καφέ βλενες.Το κόκκινο να φοβάσαι.εγω δεν έχω κλείσει ακόμη προσεχώς!Ηρέμησε και όλα θα πάνε τελεια θα το δεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , Didimakia είπε:

Μην σε ανησυχούν είναι φυσιολογικες οι εκκρίσεις ο γιατρός έτσι δεν σου είπε?και γω προχθές έβγαλα λίγες καφέ βλενες.Το κόκκινο να φοβάσαι.εγω δεν έχω κλείσει ακόμη προσεχώς!Ηρέμησε και όλα θα πάνε τελεια θα το δεις!

Μου ειπε να μην ανησυχω απο τη στιγμή που είναι καφέ και δεν εχω πονους. Μακαρι να ειναι ετσι...  

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από Ηράκλειο Κρήτης, δεσποινίς ετών 40 εδώ είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι μου. Έχω ένα αγοράκι 27 μηνών. Είμαι στη 7η Εβδομάδα, έχουμε ήδη ακούσει καρδιά, αλλά είμαι επιφυλακτική γιατί πέρσι είχα μια παλινδρομη στον 3ο μήνα. Αρκετά αγχωμένη λοιπόν αλλά αισιόδοξη, παρέα με τις ναυτιες του πρώτου τριμήνου! Εγώ εργάζομαι, μετά βίας αυτή την εποχή. Είμαι στο γραφείο, τρώω κράκερ και νυστάζω :)

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Τι συμπτώματα έχετε βρε κορίτσια;

Εγώ μια νυστάζω, μια έχω αυπνία. Έχω φοβερό πρήξιμο και πονο στο στήθος. Αναγούλες φοβερες, κυριως απο το απογευμα και μετα. Δε ξερω τι να φαω εκτος απο φρυγανιες, ψωμι, κρακερ. Α κ δυσκοιλιοτητα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Konisn είπε:

Τι συμπτώματα έχετε βρε κορίτσια;

Εγώ μια νυστάζω, μια έχω αυπνία. Έχω φοβερό πρήξιμο και πονο στο στήθος. Αναγούλες φοβερες, κυριως απο το απογευμα και μετα. Δε ξερω τι να φαω εκτος απο φρυγανιες, ψωμι, κρακερ. Α κ δυσκοιλιοτητα. 

Τα ίδια συμπτώματα είχα ακριβώς κι εγω τότε! Μετά την αυχενική θα υποχωρήσουν οι αναγούλες λογικα. Τα αλλά ειδικά η δυσκοιλιότητα και οι αϋπνίες τα είχα ως το τέλος. 

Πάντως οσο εχεις συμπτώματα είσαι σίγουρη ότι το μπεμπέ είναι εκεί κ μεγαλώνει. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Τα ίδια συμπτώματα είχα ακριβώς κι εγω τότε! Μετά την αυχενική θα υποχωρήσουν οι αναγούλες λογικα. Τα αλλά ειδικά η δυσκοιλιότητα και οι αϋπνίες τα είχα ως το τέλος. 

Πάντως οσο εχεις συμπτώματα είσαι σίγουρη ότι το μπεμπέ είναι εκεί κ μεγαλώνει. 

Προσπαθω να μη παραπονιεμαι. Αλλες κοπελες ταλαιπωρουνται πολυ περισσοτερο. Το μονο που με φοβιζει ειναι η δυσκοιλιοτητα γιατι πριν χρονια ειχα κανει επεμβαση στις αιμορροιδες. Αλλα κ αυτο θα το παλεψουμε αν προκυψει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Konisn είπε:

Προσπαθω να μη παραπονιεμαι. Αλλες κοπελες ταλαιπωρουνται πολυ περισσοτερο. Το μονο που με φοβιζει ειναι η δυσκοιλιοτητα γιατι πριν χρονια ειχα κανει επεμβαση στις αιμορροιδες. Αλλα κ αυτο θα το παλεψουμε αν προκυψει.

Εγω είχα βγάλει αιμορροΐδες στην εγκυμοσύνη . Πόνος όχι αηδίες. Το σίδηρο μου προκαλούσε την δυσκοιλιότητα 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Εγω είχα βγάλει αιμορροΐδες στην εγκυμοσύνη . Πόνος όχι αηδίες. Το σίδηρο μου προκαλούσε την δυσκοιλιότητα 

Το εχω ακουσει για το σιδηρο απο πολλες εγκυουλες. Εχω παιρνω προγεστερονη αρκετη κ νομιζω πως εχει συμβαλλει κ αυτο. Τεσπα μου είπε να παιρνω duphalac και βλεπουμε. Δε μπορω να φαω κ φρουτα, σαλατες ρε γμτ με τις αναγουλες

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konisn said:

Τι συμπτώματα έχετε βρε κορίτσια;

Εγώ μια νυστάζω, μια έχω αυπνία. Έχω φοβερό πρήξιμο και πονο στο στήθος. Αναγούλες φοβερες, κυριως απο το απογευμα και μετα. Δε ξερω τι να φαω εκτος απο φρυγανιες, ψωμι, κρακερ. Α κ δυσκοιλιοτητα. 

Τα ίδια ακριβώς... Εγώ παίρνω duphalac. Όχι κάθε μέρα. Καμιά φορά κάνω μερικές τζούρες τσιγάρο με τον καφέ ίσα για να μου έρθει , κατά τα αλλά ούτε να το μυρισω δεν θέλω πια. Μου είπαν ότι και αποξηραμένα δαμάσκηνα ή βερίκοκα βοηθάνε, θα το δοκιμάσω κι αυτό, αν και τώρα δεν μου κάνει καθόλου όρεξη να τα φάω, ειδικά τα δαμάσκηνα... Μπλιαχ... 

Επίσης, το πρωί που συνήθως το στομάχι μου είναι καλύτερα τρώω βρώμη με σπόρια, λιναροσπορο, κολοκυθοσπορο και μέλι που στα κανονικά μου βοηθάει, τώρα δεν θα το έλεγα. Τι να μου κάνει που όλη την υπόλοιπη μέρα τρώω ψωμιά, κράκερ, μακαρόνια και τοστ! Π

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , electra2021 είπε:

Τα ίδια ακριβώς... Εγώ παίρνω duphalac. Όχι κάθε μέρα. Καμιά φορά κάνω μερικές τζούρες τσιγάρο με τον καφέ ίσα για να μου έρθει , κατά τα αλλά ούτε να το μυρισω δεν θέλω πια. Μου είπαν ότι και αποξηραμένα δαμάσκηνα ή βερίκοκα βοηθάνε, θα το δοκιμάσω κι αυτό, αν και τώρα δεν μου κάνει καθόλου όρεξη να τα φάω, ειδικά τα δαμάσκηνα... Μπλιαχ... 

Επίσης, το πρωί που συνήθως το στομάχι μου είναι καλύτερα τρώω βρώμη με σπόρια, λιναροσπορο, κολοκυθοσπορο και μέλι που στα κανονικά μου βοηθάει, τώρα δεν θα το έλεγα. Τι να μου κάνει που όλη την υπόλοιπη μέρα τρώω ψωμιά, κράκερ, μακαρόνια και τοστ! Π

Αυτο ειναι το πρόβλημα. Με αυτα που τρωω στουμπωνω περισσοτερο. Ευελπιστω να ηρεμησει το στομαχι σε κανεναν μηνα κ να μπορω να γυρισω στις παλιες συνηθειες που ειχα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


45 minutes ago, Konisn said:

Αυτο ειναι το πρόβλημα. Με αυτα που τρωω στουμπωνω περισσοτερο. Ευελπιστω να ηρεμησει το στομαχι σε κανεναν μηνα κ να μπορω να γυρισω στις παλιες συνηθειες που ειχα. 

Τις περισσότερες φορές σταματάει όλο αυτό μετά το πρώτο τρίμηνο, οπότε λίγο υπομονή. Για μένα το πρώτο τρίμηνο είναι το χειρότερο από κάθε άποψη... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Konisn said:

Τι συμπτώματα έχετε βρε κορίτσια;

Εγώ μια νυστάζω, μια έχω αυπνία. Έχω φοβερό πρήξιμο και πονο στο στήθος. Αναγούλες φοβερες, κυριως απο το απογευμα και μετα. Δε ξερω τι να φαω εκτος απο φρυγανιες, ψωμι, κρακερ. Α κ δυσκοιλιοτητα. 

Εγώ κορίτσια αν και αρχισε να φουσκώνει η κοιλιά μου χαμηλά, δεν έχω ακόμη σύμπτωματα και μου φαίνεται παράξενο. Με πονάει λίγο το στήθος, νυστάζω κι έχω συχνοουρια το βραδυ. Ευτυχώς προχτές στον υπέρηχο και τα δύο έμβρυακια ήτανε μια χαρά! 

Σήμερα έκανα και την γ δόση του εμβολιου. Έπαθε ένα σοκ ο γιατρός στο κέντρο όταν είδε πόσα φάρμακα παίρνω κάθε μέρα. Το μόνο που με ρώτησε ήταν αν ο γιατρός μου εγκρίνει να εμβολιαστω! Του είπα κι εγώ ναι και μου το κάνανε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Mary.G είπε:

Εγώ κορίτσια αν και αρχισε να φουσκώνει η κοιλιά μου χαμηλά, δεν έχω ακόμη σύμπτωματα και μου φαίνεται παράξενο. Με πονάει λίγο το στήθος, νυστάζω κι έχω συχνοουρια το βραδυ. Ευτυχώς προχτές στον υπέρηχο και τα δύο έμβρυακια ήτανε μια χαρά! 

Σήμερα έκανα και την γ δόση του εμβολιου. Έπαθε ένα σοκ ο γιατρός στο κέντρο όταν είδε πόσα φάρμακα παίρνω κάθε μέρα. Το μόνο που με ρώτησε ήταν αν ο γιατρός μου εγκρίνει να εμβολιαστω! Του είπα κι εγώ ναι και μου το κάνανε.

Κ μια φίλη μου δεν είχε καθόλου συμπτώματα στο 1ο τριμηνο. Υπαρχουν κ αυτες οι περιπτωσεις. Εγω θα κανω την τριτη δοση μετα την αυχενικη. Το συζητησα με τον γιατρο μου κ καταληξαμε σε αυτο. Βεβαια τρεμω μη συμβει κατι και εχω αυτοπεριοριστει οσο δε παει.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Konisn said:

Κ μια φίλη μου δεν είχε καθόλου συμπτώματα στο 1ο τριμηνο. Υπαρχουν κ αυτες οι περιπτωσεις. Εγω θα κανω την τριτη δοση μετα την αυχενικη. Το συζητησα με τον γιατρο μου κ καταληξαμε σε αυτο. Βεβαια τρεμω μη συμβει κατι και εχω αυτοπεριοριστει οσο δε παει.

Κι εγώ έτσι έλεγα, αλλά επειδή δουλεύω σε φροντιστήριο κι έρχομαι σε επαφή με πάρα πολλά παιδιά, φοβήθηκα πολύ αυτή την εβδομάδα!

Έχουνε περάσει πάνω από 7 μήνες από την δεύτερη δόση μου και ο γυναικολόγος και ο ενδοκρινολόγος μου μου είπανε οπωσδήποτε να πάω άμεσα.

Κι  έτσι άλλαξα το ραντεβού μου χτες...και πήγα κατευθείαν σήμερα το πρωί. Ελπίζω να μη το μετανιώσω. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Konisn είπε:

Μου ειπε να μην ανησυχω απο τη στιγμή που είναι καφέ και δεν εχω πονους. Μακαρι να ειναι ετσι...  

Είδες λοιπόν κουλαρε και μην το σκέφτεσαι!!Εγώ σήμερα πήγα ενδοκρινολογο και επειδή το πρωινό ζαχαρο νηστειας μου είναι ανεβασμενο θα κάνω κάθε μέρα ινσουλίνη 6 μονάδες για αρχή!!Κάνω και τις αντιπηκτικες πάει η κοιλίτσα μου:sad:Εγώ γεμισει μελανιές..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...