Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , Didimakia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα να σας ρωτήσω σαμπουάν,αφρόλουτρα,κρεμες για αλλαγή πανας,δίσκοι στήθους,όλα αυτά και πολλά άλλα σκέφτομαι να πάω στο Λητώ στο κατάστημα ή καλύτερα να τα πάρω από e shop?Έχει πάει καμία στο κατάστημα Λητώ γιατί είδα ότι εχει καλές τιμές.Εσεις από που τα πηρατε?

Καλησπέρα

Αν κάνεις μια έρευνα αγοράς, θα δεις ότι υπάρχουν διακυμάνσεις στις τιμές και φυσικά τεράστια ποικιλία από προϊόντα! Μια επίσκεψη στο σκρουτζ μπορεί να σε βοηθήσει να βρεις από που θα τα πάρεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 53 λεπτά , Βαγια33 είπε:

Καλησπέρα

Αν κάνεις μια έρευνα αγοράς, θα δεις ότι υπάρχουν διακυμάνσεις στις τιμές και φυσικά τεράστια ποικιλία από προϊόντα! Μια επίσκεψη στο σκρουτζ μπορεί να σε βοηθήσει να βρεις από που θα τα πάρεις.

Σε ευχαριστώ απλά επειδή είναι σχετικά πολλα έχω μπει και σε e-shop αλλά πρέπει να ψάχνεις πολύ ωρα να συγκρίνεις τιμές κτλ.,ενώ απευθείας σε μαγαζί νομίζω ότι είναι καλύτερα και ιδιαίτερα αν έχει και καλές τιμές.Θα πάω να δω και βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα να σας ρωτήσω σαμπουάν,αφρόλουτρα,κρεμες για αλλαγή πανας,δίσκοι στήθους,όλα αυτά και πολλά άλλα σκέφτομαι να πάω στο Λητώ στο κατάστημα ή καλύτερα να τα πάρω από e shop?Έχει πάει καμία στο κατάστημα Λητώ γιατί είδα ότι εχει καλές τιμές.Εσεις από που τα πηρατε?

Εγώ κοίταξα ονλαιν κάποια πραγματάκια και τελικά πήρα αφρολουτρο/σαμπουάν το μεγάλο μπουκάλι του 1 λίτρου από pharmasept.Συγκεκριμενα στην προσφορά ήταν 2 μπουκάλια με 15 ευρώ και μου φάνηκε καλή τιμή.Κρεμα πάνας πήρα πάλι από την ίδια εταιρεία από το ίδιο σαιτ αλλά σκέφτομαι αν αξίζει να πάρω κρέμα σώματος γιατί στο γιο μου τη χρησιμοποίησα ελάχιστα  και ισως είναι πεταμένα λεφτά.Εσεις σκοπεύετε να αγοράσετε κρέμα σώματος και γενικά τι άλλα "καλλυντικα" για τα μωράκια σας;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Γενικά το Λητώ έχει εγγύηση χαμηλότερης τιμής για τα προϊόντα του, οπότε πραγματικά αξίζουν οι τιμές.

Επειδή όμως στα καλλυντικά δεν έβρισκα τα συγκεκριμένα που ήθελα, τα πήρα από φαρμακεία μέσω Σκρουτζ. Γενικά προτιμάω τις μαζικές αγορές μέσω Σκρουτζ από online καταστήματα μεμονωμένα, γιατί έχει καταπληκτική εξυπηρέτηση και γρήγορη αποστολή. Μπορείς μάλιστα να βάλεις την επιλογή "λιγότερες αποστολές", ώστε να διαλέξει από το ίδιο αν είναι δυνατόν κατάστημα, με λιγότερα μεταφορικά.

Τα μεγάλα πράγματα ναι, από το Λητώ τα πήρα.

Edit: Κρέμα σώματος όχι, δε χρησιμοποιώ. Η τιμή για το αφρόλουτρο όντως πολύ καλή (εγώ πήρα fissan σε προσφορά, αλλά μ' αρέσει πολύ και το pharmasept) . Την κρέμα Πάνας της Frezyderm δεν την αλλάζω, γιατί ταλαιπωρηθήκαμε πολύ στο θέμα αυτό. Άλλα καλλυντικά δε νομίζω να χρειαστώ. Για μένα σίγουρα κρέμα θηλών lansinoh ή Medela και θα συνεχίσω το λαδάκι για τις ραγαδες για το πρώτο διάστημα (όποτε το θυμάμαι).

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είχα σκοπό κούνια κατευθείαν και μη σου πω δωμάτιο κατευθείαν (δεδομένου ότι η συγκοίμηση με το πρώτο κράτησε 8 χρόνια, χα χα!) Τελοσπάντων, επειδή τελικά συμφωνήσαμε να έχω το μωρό δίπλα, για πρακτικούς λόγους (μικρός χώρος δίπλα στο κρεβάτι/ κούνια που θα μας κάνουν δώρο αλλά δεν θα είναι έτοιμη γιατί είναι παραγγελία, κλπ) θα πάρω λίκνο.

Αν είχα την κούνια έτοιμη (μεγάλο μπλέξιμο) και χωρούσε, δε θα έπαιρνα.

Έχω καταλήξει σε αυτό το λίκνο και θα το παραγγείλω στις εκπτώσεις τη Δευτέρα. Έχει καταπληκτικό στρώμα και άλλα βολικά έξτρα.

Σπατάλη, αλλά ας όψεται.

Δε μ αφήνει να βάλω το λινκ, είαι της kikkaboo το nanna wood.

ΥΓ: Για μένα είναι πολύ σημαντικό να έχει ανάκλιση, γιατί μαμά, μπαμπάς και πρώτο παιδί υποφέρουμε από παλινδρόμηση, γι αυτό θα ήθελα να προλάβω καταστάσεις...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mairiv είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Να σας ρωτήσω τι έχετε πάρει για τα μωράκια σας λίκνο ή θα τα βάλετε στην κουνια κατευθείαν; Ψάχνω να αγοράσω λίκνο και θέλω ένα με καλό στρώματακι!

Εγω πήρα ένα λίκνο/καλαθουνα,to kikka boo welcome baby το οποίο έχει και ροδακια για να το μετακινείς μέσα στο σπίτι, φωτάκια και κρεμαστά παιχνιδάκια και ένα μικρό καλάθι στη βάση για να αποθηκεύεις πραγματάκια.

Μου φάνηκε πολύ εύχρηστο γιατί έχω μεγάλο διώροφο σπίτι με κηπο και ήθελα κάτι που να μετακινείται εύκολα για να μη μένει το μωρό μόνο του σε ένα δωμάτιο.Μπορει πχ να είμαι στον κηπο και δίπλα να κοιμάται το μωρό 

Για την αγορά σου θα έχεις γνώμονα τις ανάγκες σου.Μπορει αυτό που πήρα εγώ να μη σε καλύπτει και να χρειάζεσαι κάτι διαφορετικο

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Melie είπε:

Καλημέρα!

Γενικά το Λητώ έχει εγγύηση χαμηλότερης τιμής για τα προϊόντα του, οπότε πραγματικά αξίζουν οι τιμές.

Επειδή όμως στα καλλυντικά δεν έβρισκα τα συγκεκριμένα που ήθελα, τα πήρα από φαρμακεία μέσω Σκρουτζ. Γενικά προτιμάω τις μαζικές αγορές μέσω Σκρουτζ από online καταστήματα μεμονωμένα, γιατί έχει καταπληκτική εξυπηρέτηση και γρήγορη αποστολή. Μπορείς μάλιστα να βάλεις την επιλογή "λιγότερες αποστολές", ώστε να διαλέξει από το ίδιο αν είναι δυνατόν κατάστημα, με λιγότερα μεταφορικά.

Τα μεγάλα πράγματα ναι, από το Λητώ τα πήρα.

Edit: Κρέμα σώματος όχι, δε χρησιμοποιώ. Η τιμή για το αφρόλουτρο όντως πολύ καλή (εγώ πήρα fissan σε προσφορά, αλλά μ' αρέσει πολύ και το pharmasept) . Την κρέμα Πάνας της Frezyderm δεν την αλλάζω, γιατί ταλαιπωρηθήκαμε πολύ στο θέμα αυτό. Άλλα καλλυντικά δε νομίζω να χρειαστώ. Για μένα σίγουρα κρέμα θηλών lansinoh ή Medela και θα συνεχίσω το λαδάκι για τις ραγαδες για το πρώτο διάστημα (όποτε το θυμάμαι).

Καλημέρα κορίτσι μου θα πάω μια βόλτα να δω τι και πως και αν δεν βρω αυτά που θέλω θα μπω σε e-shop.Πολυ καλό να ξέρεις εκτός από το pharmasept είναι και της helenvita baby all over cleanser 1000ml και οικονομικό!!!Αυτό θα πάρω επίσης frezyderm δεν το συζητάμε για κρεμα και το baby liquid talk είναι καλό και για το μωρό και για σένα!!Για πιο οικονομικό πολύ καλή κρεμα αλλαγής πάνας είναι και η bepanthol pomm.Οτι αφορά ραγαδες άστα έχω στα πλάγια μόνο από την πρώτη μου εγκυμοσυνη με τα δίδυμα και γωρα βάζω της weleda ποτέ το λαδακι ποτέ την κρεμα!!Σήμερα μου ήρθε και 1 σετ νυχτικια με ρομπιτσα που βρήκα επιτέλους γιατί απ όλα τα site είχε τελειώσει το νούμερο μου! Ετοιμαζομαστε σιγά σιγά!!!:grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς δε θα κάνουμε, θεωρώ ότι είναι μεγάλο το κόστος σε σχέση με το πού έχει φτάσει η μέθοδος για πρακτικές εφαρμογές. Αν είχα λεφτά που δε θα μου λείπανε από αλλού ή αν μας τα παρείχε κάποιος από το σόι (μα πού είναι αυτοί οι συγγενείς τελοσπάντων, γιατί εγώ δεν έχω πετύχει ποτέ τέτοιους, χα χα!), θα το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Melie είπε:

Εμείς δε θα κάνουμε, θεωρώ ότι είναι μεγάλο το κόστος σε σχέση με το πού έχει φτάσει η μέθοδος για πρακτικές εφαρμογές. Αν είχα λεφτά που δε θα μου λείπανε από αλλού ή αν μας τα παρείχε κάποιος από το σόι (μα πού είναι αυτοί οι συγγενείς τελοσπάντων, γιατί εγώ δεν έχω πετύχει ποτέ τέτοιους, χα χα!), θα το έκανα.

Ο γιατρός μου σε αντιστοιχη κουβέντα ήταν πολύ επιφυλακτικός. Θα μιλήσω κ με κάποιες εταιρείες που κάνουν φύλαξη κ θα δω ....

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Konisn said:

Κορίτσια θα κάνει καμια απο εσάς φύλαξη βλαστοκυττάρων; 

Αξίζει λέτε;

Το είχα ψάξει στην πρώτη εγκυμοσύνη και κατέληξα ότι πρόκειται για ψιλοαπατη. Τα βλαστοκυτταρα, αχρείαστα να ναι, δεν πρέπει να είναι απαραίτητα του δικού σου μωρού. Ψάξτε καλύτερα για δημόσιες τράπεζες βλαστοκυτταρων. Σώζουν ζωές! Ξέρω για το Ηράκλειο που ζω εγώ, αλλά λογικα σε κάθε περιοχή υπάρχουν. Εγώ θα δωρίσω πάντως το ομφαλικο αίμα. Σου δίνουν ένα κουτί και απλά κάποιος πρέπει να το πάει μετά στη μονάδα. 

Εγώ κορίτσια τον έχω πιει πατόκορφα. Ο μικρός μου έκανε στρεπτοκοκκικη αμυγδαλιτιδα και είναι χάλια με πυρετό 39-40 από το Σάββατο και δε λέει να περάσει. Τρελό ξενύχτι, έχω να κοιμηθώ πάνω από 3 ώρες μέρες. Έχω και υπερένταση και τσίτα και δεν μπορώ να κοιμηθώ όταν κοιμάται. Τρέχαμε σε νοσοκομεία και γιατρού, σήμερα αλλάξαμε την αντιβίωση και ελπίζω να γίνει καλά σύντομα. Άσε που μπορεί να κόλλησα. Και άσε που έχω γίνει μπίλιες με τον σύντροφο μιας που είμαστε μέσα στην ένταση, έχουν βγει διαφορα. Οπότε οτιδήποτε άλλο έχει μπει σε pause, σχεδόν έχω ξεχάσει ότι είμαι έγκυος... Τι να πω, θα περάσει! 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , electra2021 είπε:

Το είχα ψάξει στην πρώτη εγκυμοσύνη και κατέληξα ότι πρόκειται για ψιλοαπατη. Τα βλαστοκυτταρα, αχρείαστα να ναι, δεν πρέπει να είναι απαραίτητα του δικού σου μωρού. Ψάξτε καλύτερα για δημόσιες τράπεζες βλαστοκυτταρων. Σώζουν ζωές! Ξέρω για το Ηράκλειο που ζω εγώ, αλλά λογικα σε κάθε περιοχή υπάρχουν. Εγώ θα δωρίσω πάντως το ομφαλικο αίμα. Σου δίνουν ένα κουτί και απλά κάποιος πρέπει να το πάει μετά στη μονάδα. 

Εγώ κορίτσια τον έχω πιει πατόκορφα. Ο μικρός μου έκανε στρεπτοκοκκικη αμυγδαλιτιδα και είναι χάλια με πυρετό 39-40 από το Σάββατο και δε λέει να περάσει. Τρελό ξενύχτι, έχω να κοιμηθώ πάνω από 3 ώρες μέρες. Έχω και υπερένταση και τσίτα και δεν μπορώ να κοιμηθώ όταν κοιμάται. Τρέχαμε σε νοσοκομεία και γιατρού, σήμερα αλλάξαμε την αντιβίωση και ελπίζω να γίνει καλά σύντομα. Άσε που μπορεί να κόλλησα. Και άσε που έχω γίνει μπίλιες με τον σύντροφο μιας που είμαστε μέσα στην ένταση, έχουν βγει διαφορα. Οπότε οτιδήποτε άλλο έχει μπει σε pause, σχεδόν έχω ξεχάσει ότι είμαι έγκυος... Τι να πω, θα περάσει! 

Θα το ψάξω σε ευχαριστώ.

Περαστικά στον μικρό σου. Το έχουν οι μέρες μάλλον με τις εντάσεις. Εμείς μετακομίζουμε το ΣΚ κ την Κυριακή έριξα έναν τσακωμό με σύζυγο κ έναν με την μαμά μου, αλλά πέρασε γρήγορα.

Νομίζω πως όσο πλησιάζουν οι μέρες για την γέννα κ ταυτόχρονα προκύπτουν άλλα θέματα, αγχωνόμαστε περισσότερο όλοι κ ξεσπάμε.

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Konisn είπε:

Κορίτσια θα κάνει καμια απο εσάς φύλαξη βλαστοκυττάρων; 

Αξίζει λέτε;

Καλησπέρα.Κοίταξε εγώ έχω κάνει φύλαξη στα διδυμακια μου,πολλά λεφτά και αχρείαστα να είναι.Τα μισά μου τα έχουν φυλάξει στο Βέλγιο και τα άλλα μισά ούτε θυμάμαι.Μολις πάνε 20 χρονών τα παιδιά θα τα καταστρέψουν εκτός αν δώσω κάποια λεφτά(δεν ξέρω ποσα)για να ανανεωθεί η φύλαξη.Αν ποτέ σου λέει συμβεί κάτι σε καλύπτει μόνο σε ορισμένες μορφές καρκίνου οχι σε όλες.Μακρια από μας!Αυτά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...