Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

1 hour ago, Mairiv είπε:

Πως είστε κορίτσια; Με το καλό εύχομαι σε όλες ! Να σας ρωτήσω μήπως σαν έχουν πει οι γιατροί σας αν επιτρέπεται το βάψιμο νυχιών ημιμονιμο στην καισαρική τομή; 

Μου είπε να επιλέξω αν θα εχω βαμμένα χέρια ή πόδια. Όχι κ τα δύο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Lena3 είπε:

Έχουμε ακόμα Ιούλιο, αλλά έχω αρχίσει να ανυπομονώ για τη μεγάλη μέρα! Έχει γεννήσει καμία κοπέλα με ΠΗΤ Αύγουστο; 

Καλησπέρα έχω είχα ΠΗΤ 18/8 αλλά γενναω μεθαύριο πρωί πρωί!!!Ε μια αγωνία την έχω και γω παρόλο που έχω ξαναγεννησει πριν 15 χρόνια με καισαρική!!Σήμερα μπήκα για προεγχειριτικο έλεγχο,όλα καλά!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Patataki83 είπε:

γτ πήρες τέτοια μπ

Καλά και εμένα με τα μπιμπερο έπαθε πλάκα γτ εγώ λέω να θηλάσω αλλά πήρα και ένα dr brown να υπάρχει τόσο οποίο πιπίλα και μπιμπερο πήγε 15€ περίπου από εκπτωτικό ιντερνετικό κατάστημα και μου λέει δεν σ κάνουν της νουκ κλπ και της λέω εγώ αυτό θέλω αυτό μου αρέσει..... εντωμεταξυ εμάς σχεδόν όλα μας τα έχουν δώσει τπτ δεν έχουμε χαλάσει για το παιδί......αλλά γενικά η μαμά μου είναι τέλεια (και δεν το περίμενα) έρχεται γλείφει το σπίτιου παίρνει τα άπλυτα και τα ασιδερωτα τα φέρνει πίσω φιλέτο...κάνει την αυλή..... πολυβόλο η μαμά.και σε μισό χρόνο απ' ότι θα έκανα εγώ στα καλά μου!!!! πραγματικά δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς αυτήν......

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Didimakia είπε:

Καλησπέρα έχω είχα ΠΗΤ 18/8 αλλά γενναω μεθαύριο πρωί πρωί!!!Ε μια αγωνία την έχω και γω παρόλο που έχω ξαναγεννησει πριν 15 χρόνια με καισαρική!!Σήμερα μπήκα για προεγχειριτικο έλεγχο,όλα καλά!!!

Με το καλό!!!!!!!!! Να έχεις μια υπέροχη γέννα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Didimakia είπε:

Καλησπέρα έχω είχα ΠΗΤ 18/8 αλλά γενναω μεθαύριο πρωί πρωί!!!Ε μια αγωνία την έχω και γω παρόλο που έχω ξαναγεννησει πριν 15 χρόνια με καισαρική!!Σήμερα μπήκα για προεγχειριτικο έλεγχο,όλα καλά!!!

Ααα μαζι πάμε!!!!!!στον προεγχειρητικό τι κάνουν;;;;εγώ θα πάω αύριο στο Ιασώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 hours ago, Didimakia said:

Καλησπέρα έχω είχα ΠΗΤ 18/8 αλλά γενναω μεθαύριο πρωί πρωί!!!Ε μια αγωνία την έχω και γω παρόλο που έχω ξαναγεννησει πριν 15 χρόνια με καισαρική!!Σήμερα μπήκα για προεγχειριτικο έλεγχο,όλα καλά!!!

Με το καλό! Να μας πεις νέα όποτε μπορέσεις. Εγώ μπαίνω για καισαρική στις 4 Αυγούστου και από τώρα προσπαθώ να με προετοιμάσω ψυχολογικά να είμαι ζεν! Ήδη έκανα προεγχειρητικο, βασικά αίματος και καρδιολόγο. Κάνατε κάτι άλλο έξτρα εσείς; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Didimakia said:

Καλησπέρα έχω είχα ΠΗΤ 18/8 αλλά γενναω μεθαύριο πρωί πρωί!!!Ε μια αγωνία την έχω και γω παρόλο που έχω ξαναγεννησει πριν 15 χρόνια με καισαρική!!Σήμερα μπήκα για προεγχειριτικο έλεγχο,όλα καλά!!!

Να σου πάνε όλα κατ'ευχην! Γιατί γεννας πιο νωρις;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Konisn είπε:

Με το καλό!!!!!!!!! Να έχεις μια υπέροχη γέννα!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!

7 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Ααα μαζι πάμε!!!!!!στον προεγχειρητικό τι κάνουν;;;;εγώ θα πάω αύριο στο Ιασώ!!!

Ναι μαζί όντως!!!Σου παίρνουν αίμα,ουρα,καρδιολογικη εξέταση,σου παίρνουν το ιστορικό σου.Εγω έκανα και 2ο καρδιοτοκογραφημα γιατί το ζήτησε ο γιατρός μου,έκατσα κανα 2ωρο εκει.Ολα καλά ομως!!

4 ώρες πρίν, electra2021 είπε:

Με το καλό! Να μας πεις νέα όποτε μπορέσεις. Εγώ μπαίνω για καισαρική στις 4 Αυγούστου και από τώρα προσπαθώ να με προετοιμάσω ψυχολογικά να είμαι ζεν! Ήδη έκανα προεγχειρητικο, βασικά αίματος και καρδιολόγο. Κάνατε κάτι άλλο έξτρα εσείς; 

Ναι θα σας στείλω όταν μπορέσω εννοείται!!Εγώ εκτός από αυτά που ανεφερες έδωσα και ουρα και έκανα και ένα 2ο καρδιοτοκογραφημα που το ζήτησε ο γιατρός μου!Αυτά!!

3 ώρες πρίν, Lena3 είπε:

Να σου πάνε όλα κατ'ευχην! Γιατί γεννας πιο νωρις;

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!Γενναω στις 37 εβδομάδες λόγω διαβητη,μεγάλου μωρου,και προηγούμενης καισαρικης!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια παίρνουμε σειρά σιγά σιγά… απίστευτο μου φαίνεται πως πέρασε ο καιρός! Εγώ ειδικά με δυο μωρά δεν περίμενα ποτε ότι θα καταφέρω να μπω στον μήνα μου κ δεν θα γεννήσω πρόωρα… σαν ψέμα μου φαίνεται…  

Με το καλό στα δυο κοριτσια μας που θα κάνουν την αρχή μεθαύριο! :wub: εννοείται πως θα περιμένουμε νέα σας μόλις νιώσετε καλύτερα.

  • Μου αρέσει 4

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φτανει και ο μήνας μας σιγά σιγά!με το καλό να τον ανοίξουν οι κοπέλες μας μεθαύριο!σαν ψέμα μου φαίνεται!

Αύριο έχω γιατρό και ανυπομονώ να δω τι θα μου πει.

Εν τω μεταξύ νομίζω ότι το μωρό εμπεδωνεται.Οσοι με βλέπουν μου λένε ότι η κοιλιά μου χαμήλωσε και είναι αλήθεια αυτό!νιώθω κινήσεις πολύ χαμηλά στο ηβικό οστο,έχω πιο πολλά υγρά και μπορώ να πω ότι μου έφυγαν οι καουρες  και η δυσφορία.Νιωθω όμως σαν να μη μπορώ να κλείσω τα πόδια μου,σαν να έχω μια μπάλα χαμηλα.Ολα αυτά μου φαίνονται σημαδια εμπεδωσης αλλά θα μάθω αύριο τι γίνεται. 

Όμως διάβασα ότι στις δευεροτοκες η εμπέδωση γίνεται τελευταία στιγμή πριν τον τοκετό και έχω μπερδευτει

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Αχ κοριτσια παίρνουμε σειρά σιγά σιγά… απίστευτο μου φαίνεται πως πέρασε ο καιρός! Εγώ ειδικά με δυο μωρά δεν περίμενα ποτε ότι θα καταφέρω να μπω στον μήνα μου κ δεν θα γεννήσω πρόωρα… σαν ψέμα μου φαίνεται…  

Με το καλό στα δυο κοριτσια μας που θα κάνουν την αρχή μεθαύριο! :wub: εννοείται πως θα περιμένουμε νέα σας μόλις νιώσετε καλύτερα.

Καλημέρα ευχαριστώ πολύ άστα δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμη ότι αύριο θα κρατάω στην αγκαλιά μου την μπέμπα μου,το τρίτο μου παιδί απίστευτο!!!Θα ζήσουμε μεγάλες συγκινήσεις αύριο!!:xΜε το καλό σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, θα σας έχουμε στο νου μας και τις δύο για αύριο. Θα πάνε όλα καλά, στέλνουμε θετική ενέργεια και περιμένουμε νέα, όποτε ξελασκάρετε λιγάκι φυσικά! Με το καλό!

9 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Φτανει και ο μήνας μας σιγά σιγά!με το καλό να τον ανοίξουν οι κοπέλες μας μεθαύριο!σαν ψέμα μου φαίνεται!

Αύριο έχω γιατρό και ανυπομονώ να δω τι θα μου πει.

Εν τω μεταξύ νομίζω ότι το μωρό εμπεδωνεται.Οσοι με βλέπουν μου λένε ότι η κοιλιά μου χαμήλωσε και είναι αλήθεια αυτό!νιώθω κινήσεις πολύ χαμηλά στο ηβικό οστο,έχω πιο πολλά υγρά και μπορώ να πω ότι μου έφυγαν οι καουρες  και η δυσφορία.Νιωθω όμως σαν να μη μπορώ να κλείσω τα πόδια μου,σαν να έχω μια μπάλα χαμηλα.Ολα αυτά μου φαίνονται σημαδια εμπεδωσης αλλά θα μάθω αύριο τι γίνεται. 

Όμως διάβασα ότι στις δευεροτοκες η εμπέδωση γίνεται τελευταία στιγμή πριν τον τοκετό και έχω μπερδευτει

Κι εγώ έχω γιατρό σήμερα... Άντε να δούμε... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Melie said:

Κορίτσια μου, θα σας έχουμε στο νου μας και τις δύο για αύριο. Θα πάνε όλα καλά, στέλνουμε θετική ενέργεια και περιμένουμε νέα, όποτε ξελασκάρετε λιγάκι φυσικά! Με το καλό!

Κι εγώ έχω γιατρό σήμερα... Άντε να δούμε... 

Εμενα κορίτσια είναι πολύ χαλαρός..θέλει να με δει μόνο στις 39 + 4!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πήγα τελικά στο γιατρό και όλα καλά.το μωρό το υπολογίζει στα 2.800 και όντως έχει κατέβει χαμηλότερα. Τα σύμπτωματα μου το έδειχναν άλλωστε!αύριο πάω για το πρώτο μου nst και καλλιέργεια κολπικου υγρού.

Εσείς πως ειστε;Νιώθετε τη μεγάλη μέρα να πλησιαζει;εγώ έχω πεθάνει από τη ζέστη!κάνω κάθε μέρα 2 με 3 ντους κι όμως είμαι ιδρωμενη όλο το 24ωρο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angela123 said:

Πήγα τελικά στο γιατρό και όλα καλά.το μωρό το υπολογίζει στα 2.800 και όντως έχει κατέβει χαμηλότερα. Τα σύμπτωματα μου το έδειχναν άλλωστε!αύριο πάω για το πρώτο μου nst και καλλιέργεια κολπικου υγρού.

Εσείς πως ειστε;Νιώθετε τη μεγάλη μέρα να πλησιαζει;εγώ έχω πεθάνει από τη ζέστη!κάνω κάθε μέρα 2 με 3 ντους κι όμως είμαι ιδρωμενη όλο το 24ωρο!

Σε ποια εβδομάδα εισαι; Κάθε πότε θα πηγαίνεις τώρα στο γιατρο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...