Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, TwinMama90 είπε:

Κοριτσια καλησπερα σας, σας παρακολουθω καιρο τώρα χωρις να συνδεθω στον λογαριασμό. Γενικοτερα δεν το εχω με τα φορουμ.

Αρχικα να ευχηθώ σε ολες τις μανουλες που ηρθαν τα αστερακια τους στη ζωη να ειναι γερα, καλοτυχα και παντοτε ευτυχισμένα!!!Καλους θηλασμους σε οσες το επιθυμουν, υπομονη, κουραγιο για τα ξενυχτια που ερχονται και καλη γονεϊκοτητα.

Το λοιπον, διδυμομανουλα απο ivf Δεκεμβριου και εγω σαν το @Patataki83  μας απλα σε αγορια!! Σημερα μπηκα στον 9ο, 36η εβδομάδα και ο γιατρος μου με βλεπει καθε βδομαδα για nst. Πανε πολυ καλα τα μπομπιρακια μου απο οτι μας λεει ο γιατρος και μας βλεπει για μετα τις 24 του μηνα εκτος απροόπτου παντα. Την περασμενη Δευτέρα το βαρος τους ηταν 2700 και 2600 και δεν κανω καθολου συσπασεις παρα μονο αν κουραστω στην κουζινα με κανενα μαγειρεμα και αυτο οχι κατι τρελο, πετρωνει η κοιλια, μου παει ΝΑ, ξαπλωνω και περναει.

Φοβαμαι οσο δεν παει την ωρα της καισαρικης. Εχω φοβια γενικοτερα με τα νοσοκομεια και τιςς ιατρικες πραξεις σε σημειο κρισεων πανικου. Παλι καλα εχω συνεννοηθεί με την μαια μου να μου παρεχει ψυχολογικη υποστήριξη εκεινη τη στιγμη και επισης αν χρειαστεί να μου κανουν καποια ηρεμιστική στον ορο για να μην με πιασει κριση και χασω την πιο ομορφη στιγμη των μικρων μου. :( Ουφ σεντονι εφτιαξα και γω!!! Με το καλο να τα δεχτουμε τα θαυματακια μας οσες μειναμε. 

Κορίτσι μου επειδή κι εγώ έχω φουλ άγχος γενικότερα θα σ πω την εμπειρία μου από την καισαρική (Πρώτη φορά ) π έκανα χθες ! Αρχικά με την επισκληρίδειο δε καυαλαβα τίποτα .. μούδιασε όλο μ το σώμα από κοιλιά κ και κάτω και σκέψου ενώ εγώ νόμιζα πχ ότι δεν είχαμε ξεκινήσει καν ξαφνικά μ δείξανε το γιο μου! Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε !το χεις!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 hours ago, Angela123 said:

Κορίτσια τελικά δεν έμεινα τελευταία και καταϊδρωμένη!γέννησα σήμερα στις 6 το πρωί μια κούκλα με φυσιολογικό τοκετό 3.600!!!ήταν ένας γρήγορος τοκετος αλλά ο πόνος δεν περιγράφεται.Δε νομίζω να πονεσα τόσο πολύ στο πρώτο.Για να μην παρεξηγηθώ δεν μιλάω για τον πόνο που έχεις κατά τον τοκετό αλλά για το πόσα χέρια,γάζες και δε ξέρω και εγώ τι άλλο μπήκαν και από τον κολπο και τον πρωκτο!κορίτσια χωρίς πλάκα υπέφερα από το συνεχές βίαιο πασπατεμα!σε καμία να μην τύχει!!!!καλό υπόλοιπο στις ακόμα εγκυμονούσες και υγεία και καλη τύχη  σε όσα μωράκια έχουν έρθει!

Συγχαρητήρια!! Να σου ζήσει!! Είχα και εγώ δυστυχώς την ίδια εμπειρία με πασπατεμα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Mairiv said:

Κορίτσι μου επειδή κι εγώ έχω φουλ άγχος γενικότερα θα σ πω την εμπειρία μου από την καισαρική (Πρώτη φορά ) π έκανα χθες ! Αρχικά με την επισκληρίδειο δε καυαλαβα τίποτα .. μούδιασε όλο μ το σώμα από κοιλιά κ και κάτω και σκέψου ενώ εγώ νόμιζα πχ ότι δεν είχαμε ξεκινήσει καν ξαφνικά μ δείξανε το γιο μου! Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε !το χεις!

Αχ τετοια να μου λες να παίρνω θάρρος!! Να σου ζήσει να ειναι παντα γερος και ευτυχισμένος ο παιδαρος σου!!! Καλη και γρηγορη ανάρρωση ευχομαι :)

17 hours ago, Patataki83 said:

Κοριτσια μου καλημέρα! Δεν σας έγραψα χθες γτ ήμουν πολύ κουρασμένη… γέννησα κ εγώ τις μπουμπουδες μου με καισαρική. Όλα πήγαν μια χαρά… δεν πονάω ιδιαίτερα όσο θα πονούσα στην περίοδο ας πούμε κ ήδη χθες το απόγευμα σηκώθηκα κ περπάτησα μέσα στο δωμάτιο. Τα κοριτσια μου βγήκαν 2540 κ 2790… η μια μελαχροινουλα με μαγουλακια κ η σλλη ανοιχτόχρωμη κ πιο ψιλόλιγνη. Μέχρι στιγμής δεν εχω παράπονο απτό Ιασώ γτ διάβαζα διαφορα αρνητικά σε κριτικές… μας έχουν στα ώπα ώπα… τα μπεμπακια πιάσανε κ τα δυο στήθος σχετικά εύκολα αλλά δεν βγάζω τπτ ακόμα οποτε τους δώσαμε κ λίγο ξένο το βράδυ γτ είχαν πλαντάξει κ τα λυπομουν που έβλεπα όλα τα σημάδια ότι πεινάνε. Τις χαζεύουμε με τον άντρα μου κ δεν μπορούμε να πιστέψουμε ότι είναι δικές μας :wub: 

Να σου ζησουν οι μικρουλες!!! Αντε αντε, ετοιμαζω 2 γαμπρους εγω... Να ειναι γερες, καλοτυχες και ευτυχισμένες!!! Καλη ανάρρωση!!

18 hours ago, electra2021 said:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εγώ έχω θέμα με βελόνες, τομές, όλα αυτά, κάθε φορά για να δώσω αίμα υποφέρω! Όχι σε σημείο κρίσης πανικού όμως. Έχω κάνει 2 καισαρικες. Ενώ στην πραγματικότητα είναι ασφαλής μέθοδος και όσο διαρκεί δεν πονάει, παρά μόνο λίγο όταν σου κάνουν επισκληριδιο, ο ψυχολογικος παράγοντας μπορεί να σε δυσκολέψει. Η πρώτη μου καισαρική ήταν επείγουσα, δεν την περίμενα καθόλου δηλαδή και ήμουν σε σοκ. Στη δεύτερη ήξερα τι να περιμένω και πάλι δεν ήμουν πολύ χαρούμενη, αλλά τουλάχιστον πήγε πιο χαλαρά. Καλά έκανες και ζήτησες βοήθεια, να σκέφτεσαι συνέχεια ότι είσαι ασφαλής και ότι θα πέρασει, να σκέφτεσαι τα μωρα σου. Αν έχεις συγκεκριμένες απορίες εδώ είμαστε! 

Ευχαριστώ πολύ!! Ανυπομωνω να γινει να τελειωνει να ηρεμήσω απο αυτες τις σκεψεις. Προσπαθω να σκεφτομαι μονο θετικα και ευελπιστω να μην με πιασει κριση. Εχουμε φαει τον γαιδαρο οπως μου λεει και ο αντρας μου, στην ουρά θα κολλήσουμε;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2022 at 7:35 ΠΜ, Patataki83 είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα! Δεν σας έγραψα χθες γτ ήμουν πολύ κουρασμένη… γέννησα κ εγώ τις μπουμπουδες μου με καισαρική. Όλα πήγαν μια χαρά… δεν πονάω ιδιαίτερα όσο θα πονούσα στην περίοδο ας πούμε κ ήδη χθες το απόγευμα σηκώθηκα κ περπάτησα μέσα στο δωμάτιο. Τα κοριτσια μου βγήκαν 2540 κ 2790… η μια μελαχροινουλα με μαγουλακια κ η σλλη ανοιχτόχρωμη κ πιο ψιλόλιγνη. Μέχρι στιγμής δεν εχω παράπονο απτό Ιασώ γτ διάβαζα διαφορα αρνητικά σε κριτικές… μας έχουν στα ώπα ώπα… τα μπεμπακια πιάσανε κ τα δυο στήθος σχετικά εύκολα αλλά δεν βγάζω τπτ ακόμα οποτε τους δώσαμε κ λίγο ξένο το βράδυ γτ είχαν πλαντάξει κ τα λυπομουν που έβλεπα όλα τα σημάδια ότι πεινάνε. Τις χαζεύουμε με τον άντρα μου κ δεν μπορούμε να πιστέψουμε ότι είναι δικές μας :wub: 

Να σου ζήσουν οι κοριτσαρες!καλά αναθρεμματα!

Την μικρή μου την πηραν από χθες το μεσημέρι στην παιδιατρική. Είναι στην θερμοκοιτίδα και θα πάω σε λίγο να την δω.Το πρόβλημα είναι ότι κοιμάται συνέχεια και δεν έχει όρεξη να φάει.Ευτυχως φαίνεται καλύτερα και το βράδυ έφαγε και 30 γρ!!!

Της κανανε εξετάσεις και όλα δείχνουν φυσιολογικα.Η γιατρός είπε ότι έπαθε περιγεννητικο stress.Με λίγα λόγια ταλαιπωρηθηκε πολύ στη γεννα (και εγώ παρόλο που όλα έγιναν τόσο γρήγορα έχω την χειρότερη τραυματική εμπειρία από αυτή τη γεννα)και απλά θέλει να την αφήσουμε στην ησυχία της!την λυπήθηκα την καημένη με τους όρους και τα τρύπηματα στα χεράκια!θέλω μόνο να την πάρω αγκαλιά και να κάτσουμε και 2 ήσυχα στο δωμάτιο μας,να τη χαϊδέψω και να τη παρηγορησω.....τι τραβήξαμε θεέ μου!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 hours ago, Angela123 said:

Να σου ζήσουν οι κοριτσαρες!καλά αναθρεμματα!

Την μικρή μου την πηραν από χθες το μεσημέρι στην παιδιατρική. Είναι στην θερμοκοιτίδα και θα πάω σε λίγο να την δω.Το πρόβλημα είναι ότι κοιμάται συνέχεια και δεν έχει όρεξη να φάει.Ευτυχως φαίνεται καλύτερα και το βράδυ έφαγε και 30 γρ!!!

Της κανανε εξετάσεις και όλα δείχνουν φυσιολογικα.Η γιατρός είπε ότι έπαθε περιγεννητικο stress.Με λίγα λόγια ταλαιπωρηθηκε πολύ στη γεννα (και εγώ παρόλο που όλα έγιναν τόσο γρήγορα έχω την χειρότερη τραυματική εμπειρία από αυτή τη γεννα)και απλά θέλει να την αφήσουμε στην ησυχία της!την λυπήθηκα την καημένη με τους όρους και τα τρύπηματα στα χεράκια!θέλω μόνο να την πάρω αγκαλιά και να κάτσουμε και 2 ήσυχα στο δωμάτιο μας,να τη χαϊδέψω και να τη παρηγορησω.....τι τραβήξαμε θεέ μου!

Αχ μωρε τη μικρουλα. Υπομονη μανουλα. Αφου ολα ειναι καλα αυτη η στιγμη δεν αργει:x Να σκέφτεσαι οτι ολα αυτα πλεον ειναι πισω και ολα τα καλα ερχονται!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Να μας ζήσουν, αυτό μπορώ να πω κι εγώ πια μιας και το δικό μας κοριτσάκι αποφάσισε να έρθει στον κόσμο ξημερώματα Παρασκευής 12 Αυγούστου, στην 37η εβδομάδα . 

Κάναμε υπέρηχο το απόγευμα, κλείσαμε την καισαρική για τις 19 Αυγούστου και τα μεσάνυχτα Πέμπτη προς Παρασκευή έσπασαν τα νερά. Γέννησα άμεσα με καισαρική, δύσκολος τοκετος, η μικρή χρειάστηκε να μπει σε θερμοκοιτίδα, είναι καλά αλλά δυστυχώς μακριά μου γιατί στα ιδιωτικά νοσοκομεία εδώ δεν έχουν μονάδα νεογνών. Το κακό είναι ότι δεν την έχω δει πάρα μόνο σε φωτογραφίες, πηγαίνει ο σύζυγος και τη βλέπει, εγώ πονάω ακόμα πολύ και δεν μπορώ να πάω να τη δω, έχασα πολύ αίμα και μου έβαλαν και 2 φιάλες την Παρασκευή το βράδυ για να καταφέρω να σταθώ στα πόδια μου.Ελπίζω μέχρι τη Δευτέρα που θα βγω να είμαι πιο δυνατή. Σημασία έχει ότι πήγαν όλα καλά, να γίνουν περαστικά και να γυρίσουμε σπίτι μας γερές και οι 2...

21 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Να σου ζήσουν οι κοριτσαρες!καλά αναθρεμματα!

Την μικρή μου την πηραν από χθες το μεσημέρι στην παιδιατρική. Είναι στην θερμοκοιτίδα και θα πάω σε λίγο να την δω.Το πρόβλημα είναι ότι κοιμάται συνέχεια και δεν έχει όρεξη να φάει.Ευτυχως φαίνεται καλύτερα και το βράδυ έφαγε και 30 γρ!!!

Της κανανε εξετάσεις και όλα δείχνουν φυσιολογικα.Η γιατρός είπε ότι έπαθε περιγεννητικο stress.Με λίγα λόγια ταλαιπωρηθηκε πολύ στη γεννα (και εγώ παρόλο που όλα έγιναν τόσο γρήγορα έχω την χειρότερη τραυματική εμπειρία από αυτή τη γεννα)και απλά θέλει να την αφήσουμε στην ησυχία της!την λυπήθηκα την καημένη με τους όρους και τα τρύπηματα στα χεράκια!θέλω μόνο να την πάρω αγκαλιά και να κάτσουμε και 2 ήσυχα στο δωμάτιο μας,να τη χαϊδέψω και να τη παρηγορησω.....τι τραβήξαμε θεέ μου!

Να σας ζήσει, περαστικά και γρήγορα γερές στο σπίτι σας, την ίδια εμπειρία έζησα κι εγώ και σε καταλαβαίνω... Έγιναν όλα τόσο γρήγορα που δεν το πίστευα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sonasia είπε:

Να μας ζήσουν, αυτό μπορώ να πω κι εγώ πια μιας και το δικό μας κοριτσάκι αποφάσισε να έρθει στον κόσμο ξημερώματα Παρασκευής 12 Αυγούστου, στην 37η εβδομάδα . 

Κάναμε υπέρηχο το απόγευμα, κλείσαμε την καισαρική για τις 19 Αυγούστου και τα μεσάνυχτα Πέμπτη προς Παρασκευή έσπασαν τα νερά. Γέννησα άμεσα με καισαρική, δύσκολος τοκετος, η μικρή χρειάστηκε να μπει σε θερμοκοιτίδα, είναι καλά αλλά δυστυχώς μακριά μου γιατί στα ιδιωτικά νοσοκομεία εδώ δεν έχουν μονάδα νεογνών. Το κακό είναι ότι δεν την έχω δει πάρα μόνο σε φωτογραφίες, πηγαίνει ο σύζυγος και τη βλέπει, εγώ πονάω ακόμα πολύ και δεν μπορώ να πάω να τη δω, έχασα πολύ αίμα και μου έβαλαν και 2 φιάλες την Παρασκευή το βράδυ για να καταφέρω να σταθώ στα πόδια μου.Ελπίζω μέχρι τη Δευτέρα που θα βγω να είμαι πιο δυνατή. Σημασία έχει ότι πήγαν όλα καλά, να γίνουν περαστικά και να γυρίσουμε σπίτι μας γερές και οι 2...

Να σας ζήσει, περαστικά και γρήγορα γερές στο σπίτι σας, την ίδια εμπειρία έζησα κι εγώ και σε καταλαβαίνω... Έγιναν όλα τόσο γρήγορα που δεν το πίστευα. 

Σιδερένια σου εύχομαι. Γρήγορα στα πόδια σου και με το μωρό σου αγκαλιά. Καλή ανατροφή σε όλες τις μανουλες που έχουν γεννήσει.

Εμείς είχαμε γυρίσει σπίτι και σήμερα τον πήγαμε και μας τον κρατήσανε στο νοσοκομείο. Είχε ανέβει η χολερυθρίνη και θα κάνει 24 ώρες φωτοθεραπεία. Θα τον πάρουμε αύριο το πρωί. Υπομονή και κουράγιο σε όλες μας. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Melie είπε:

Σιδερένια σου εύχομαι. Γρήγορα στα πόδια σου και με το μωρό σου αγκαλιά. Καλή ανατροφή σε όλες τις μανουλες που έχουν γεννήσει.

Εμείς είχαμε γυρίσει σπίτι και σήμερα τον πήγαμε και μας τον κρατήσανε στο νοσοκομείο. Είχε ανέβει η χολερυθρίνη και θα κάνει 24 ώρες φωτοθεραπεία. Θα τον πάρουμε αύριο το πρωί. Υπομονή και κουράγιο σε όλες μας. 

Περαστικά στο μωράκι σου! Τι είναι αυτό; Πως το καταλάβατε ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Η υψηλή χολερυθρίνη κάνει ίκτερο, που είναι πολύ κοινός, ειδικά για τις εβδομάδες του. Είχαμε υψηλή την ημέρα της εξόδου που κάνουν σε όλα τα μωρά (Πέμπτη), μας είπαν να ξαναπάμε χθες για επανέλεγχο και ηταν οριακή, κάναμε μαραθώνιο ταισματος καθε 2 ώρες και έκθεση στον ήλιο μπας και μαζευτεί, αλλά σήμερα ηταν ακόμη παραπάνω και τον κρατήσανε. Ελπίζω η λάμπα να κάνει δουλειά. Καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα τον πάρουμε αύριο, θα ελεγχθουμε ξανά την Τρίτη ή Τετάρτη και μακάρι να τελειώνει αυτή η ιστορία.

Εν τω μεταξύ, την Πέμπτη πριν βγούμε, η παιδίατρος που τον τσεκαρε μας μίλησε για το ενδεχόμενο να έχει συγγενή ραιβοϊπποποδια. Είναι μια πάθηση ορθοπεδική που θέλει διόρθωση από την εμβρυϊκή ηλικία με κατάλληλους γυψους, παπούτσι στον ύπνο, κλπ. Τρελάθηκα! Έχουμε κανονίσει εκτίμηση από παιδο ορθοπαιδικό, αλλά από την πρώτη επικοινωνία μαζί του, έχει ήδη αποκλείσει αυτό το ενδεχόμενο. Άλλη κατραπακια κι αυτή!

Κυριολεκτικά δεν έχουμε ηρεμήσει ούτε μια μέρα. Ξέρω ότι έτσι είναι η καθημερινότητά σου όταν είσαι γονιός και ότι θα μπορούσαν τα πράγματα να είναι πολύ χειρότερα και σοβαρά. Απλά θέλω μια μέρα χωρίς συμβάντα, πέρα από τα αναμενόμενα της καθημερινότητας...

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια....να ζήσουν τα μωράκια σας ,σε όσες γέννησατε και με το καλό οι υπόλοιπες!!!!!σιδερωνιες όλες......όσο για αυτή την μαιευτική βία.....ήταν ανέκαθεν ο φόβος και ο τρόμος μου ευτυχώς έκανα καισαρική......εμείς πλέον 17 ημερών κάπου βόλτες κλαίμε χέζουμε δίχως αύριο και ειδικά όταν βάλουμε καινούργια πάνα......και γενικά είμαστε ήρεμες!!!!!!!!!εσείς πώς τα πάτε όσες γέννησατε;;;

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlal είπε:

Κορίτσια....να ζήσουν τα μωράκια σας ,σε όσες γέννησατε και με το καλό οι υπόλοιπες!!!!!σιδερωνιες όλες......όσο για αυτή την μαιευτική βία.....ήταν ανέκαθεν ο φόβος και ο τρόμος μου ευτυχώς έκανα καισαρική......εμείς πλέον 17 ημερών κάπου βόλτες κλαίμε χέζουμε δίχως αύριο και ειδικά όταν βάλουμε καινούργια πάνα......και γενικά είμαστε ήρεμες!!!!!!!!!εσείς πώς τα πάτε όσες γέννησατε;;;

 

Καλησπέρα girls, έχετε και εσείς τα άγχη σας που γεννήσατε έχω και εγώ που ακόμα περιμένω... Εύχομαι όλα τα μωράκια να είναι καλά και οι δυσκολίες περαστικες εύκολες και γρήγορες.... Ανυπομονώ και εγώ να δω την δικιά μου μπέμπα...

On 11/8/2022 at 7:19 ΜΜ, Sonasia είπε:

Να σου ζήσει, καλούς θηλασμούς και με το καλό υγιείς στο σπίτι σας! 

 

Εγώ θα μείνω τελευταία;;; ο γυναικολόγος μου είπε την ερχόμενη Παρασκευή στις 19 Αυγούστου εκτός απροόπτου μπαίνω για καισαρική. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Melie είπε:

Ευχαριστώ! Η υψηλή χολερυθρίνη κάνει ίκτερο, που είναι πολύ κοινός, ειδικά για τις εβδομάδες του. Είχαμε υψηλή την ημέρα της εξόδου που κάνουν σε όλα τα μωρά (Πέμπτη), μας είπαν να ξαναπάμε χθες για επανέλεγχο και ηταν οριακή, κάναμε μαραθώνιο ταισματος καθε 2 ώρες και έκθεση στον ήλιο μπας και μαζευτεί, αλλά σήμερα ηταν ακόμη παραπάνω και τον κρατήσανε. Ελπίζω η λάμπα να κάνει δουλειά. Καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα τον πάρουμε αύριο, θα ελεγχθουμε ξανά την Τρίτη ή Τετάρτη και μακάρι να τελειώνει αυτή η ιστορία.

Εν τω μεταξύ, την Πέμπτη πριν βγούμε, η παιδίατρος που τον τσεκαρε μας μίλησε για το ενδεχόμενο να έχει συγγενή ραιβοϊπποποδια. Είναι μια πάθηση ορθοπεδική που θέλει διόρθωση από την εμβρυϊκή ηλικία με κατάλληλους γυψους, παπούτσι στον ύπνο, κλπ. Τρελάθηκα! Έχουμε κανονίσει εκτίμηση από παιδο ορθοπαιδικό, αλλά από την πρώτη επικοινωνία μαζί του, έχει ήδη αποκλείσει αυτό το ενδεχόμενο. Άλλη κατραπακια κι αυτή!

Κυριολεκτικά δεν έχουμε ηρεμήσει ούτε μια μέρα. Ξέρω ότι έτσι είναι η καθημερινότητά σου όταν είσαι γονιός και ότι θα μπορούσαν τα πράγματα να είναι πολύ χειρότερα και σοβαρά. Απλά θέλω μια μέρα χωρίς συμβάντα, πέρα από τα αναμενόμενα της καθημερινότητας...

Εύχομαι να περάσει γρήγορα όλη η περιπέτεια και η εκτίμηση του ορθοπεδικού θέματος να έχει την καλύτερη εξέλιξη. 

 

3 ώρες πρίν, Mermer είπε:

Καλησπέρα girls, έχετε και εσείς τα άγχη σας που γεννήσατε έχω και εγώ που ακόμα περιμένω... Εύχομαι όλα τα μωράκια να είναι καλά και οι δυσκολίες περαστικες εύκολες και γρήγορες.... Ανυπομονώ και εγώ να δω την δικιά μου μπέμπα...

Με το καλό κορίτσι μου κι εσύ να τη δεχτείς! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Melie είπε:

Ευχαριστώ! Η υψηλή χολερυθρίνη κάνει ίκτερο, που είναι πολύ κοινός, ειδικά για τις εβδομάδες του. Είχαμε υψηλή την ημέρα της εξόδου που κάνουν σε όλα τα μωρά (Πέμπτη), μας είπαν να ξαναπάμε χθες για επανέλεγχο και ηταν οριακή, κάναμε μαραθώνιο ταισματος καθε 2 ώρες και έκθεση στον ήλιο μπας και μαζευτεί, αλλά σήμερα ηταν ακόμη παραπάνω και τον κρατήσανε. Ελπίζω η λάμπα να κάνει δουλειά. Καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα τον πάρουμε αύριο, θα ελεγχθουμε ξανά την Τρίτη ή Τετάρτη και μακάρι να τελειώνει αυτή η ιστορία.

Εν τω μεταξύ, την Πέμπτη πριν βγούμε, η παιδίατρος που τον τσεκαρε μας μίλησε για το ενδεχόμενο να έχει συγγενή ραιβοϊπποποδια. Είναι μια πάθηση ορθοπεδική που θέλει διόρθωση από την εμβρυϊκή ηλικία με κατάλληλους γυψους, παπούτσι στον ύπνο, κλπ. Τρελάθηκα! Έχουμε κανονίσει εκτίμηση από παιδο ορθοπαιδικό, αλλά από την πρώτη επικοινωνία μαζί του, έχει ήδη αποκλείσει αυτό το ενδεχόμενο. Άλλη κατραπακια κι αυτή!

Κυριολεκτικά δεν έχουμε ηρεμήσει ούτε μια μέρα. Ξέρω ότι έτσι είναι η καθημερινότητά σου όταν είσαι γονιός και ότι θα μπορούσαν τα πράγματα να είναι πολύ χειρότερα και σοβαρά. Απλά θέλω μια μέρα χωρίς συμβάντα, πέρα από τα αναμενόμενα της καθημερινότητας...

Αχ αστα να πάνε … εγώ σήμερα δεν είμαι στα καλά μου .. φεύγουμε από την κλινική αλλά χωρίς το μπέμπη μας … ποσό ψυχοφθόρο όλο αυτό για μια μαμά … ναι ξέρω να σκέφτομαι πως είναι καλά θα πιει το γάλα του θα μεγαλώσει και θα πάμε σπίτι όλοι μαζί αλλά ρε κορίτσια δεν παλεύεται αυτή η κατάσταση … 

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Χρόνια πολλά!!!

Να σας ζήσουν τα μωράκια και σε όσες περιμένουν με το καλο να τα πάρετε αγκαλιά. 

Όπως σας είχα πει εγω την καισαρική δε την χάρηκα καθόλου. Πονούσα τόσο πολύ για κάποιες μέρες.

Σήμερα είμαστε 9 ημερών. Δυσκολεύομαι αρκετά. Έχω τρομερό άγχος με τον μικρό. Αν αναπνέει, αν έκανε πολλά κακά ή λίγα, αν οι αναγωγές που κάνει μπορεί να σημαίνουν γοπ, κλπ. Χθες του έδωσα το βράδυ φόρμουλα γιατι απ' οτι φαίνεται δε χορταίνει μόνο με το δικό μου. Έχω τύψεις για ο,τι κάνω και νιώθω ανεπαρκής πολλές φορές. Με κουράζει ο θηλασμός γιατι ακόμα δε το έχουμε βρει. Είναι μέρες που συνέχεια θέλει να είναι κολλημένος στη θηλή μου και τρώει ασταμάτητα. Αυτές τις μέρες δε προλαβαίνω κυριολεκτικά να κατουρήσω.

Εύχομαι σύντομα να βρω τις ισορροπίες μου....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...