Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet είπε:

      Άσε τα χω παίξει σ λέω! Εν τω μεταξύ πρώτη φορά κάνω τεστ πριν τη χοριακη!Είχα κάνει δύο τεστ αφού είχα μείνει έγκυος,γιατί φοβόμουν ότι έχω αποβάλλει 🤷Ειδικά στο δεύτερο ήμουν και τριών μηνών.Θα κάνω τη Δευτέρα τεστ και αν πάλι βγει αρνητικό,εκεί θα αρχίσω να χάνω όντως τις ελπίδες μου..

      μέχρι τρίτη-τετάρτη  δώσε περιθώριο ! μετά για να μην σου λέω χαζομάρες και γω θα λέγαμε ότι δεν ! βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, έχουμε δει χοριακη να βγουν την τελευταία μέρα θετικη!!  απλώς εγώ δεν ειμαι αυτής της γραμμής γιατί ειμαι ανυπόμονη και προτιμώ να φαω το άκυρο  μ παρά να ελπιζω για τη μια στις τόσες πιθανότητες! το πολύ πολύ να πάρεις μια τεράστια χαρά στη χοριακη σ που δεν την περίμενες 

      • Ευχή 1

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Mermer είπε:

Εμεις κάνουμε μικτή διατροφή, οπότε θηλάζουμε 20 με 25 λεπτα και μετα της κάνω συμπλήρωμα 60μλ. Δεν το πίνει πάντα όλο. Το βράδυ πως τα πατέ, κοιμάστε; εμας άλλες φορές ναι κ άλλες γκρινιάζει μέχρι το πρωί. Τη μέρα κοιμάται καλά. 

@Mairiv @MermerΚαλημέρα 90ml πίνει μέσο όρο ανα 3ωρο περίπου.Καμμια φορα όταν το πίνει ολο ψιλογκρινιαζει τρεχω να της κάνω συμπλήρωμα κανα 30αρι και πίνει η 10 η 20ml και εκεί είναι κομπλέ!Το βράδυ της δίνω κατά της 10 περίπου το γάλα και κοιμάται κατά της 11,11.30 η και 12.Ξυπνάει 3 με 3μιση και μετά κατά της 7 περίπου.Δεν είναι στάνταρ όμως εξαρτάται τι ώρα θα κοιμηθεί.Συνηθως όμως αυτές είναι οι ώρες,οπότε κοιμόμαστε σπαστά κανα 6ωρο μπορεί καμμια φορά το πρωί στις 7 να την πάρω αγκαλίτσα στο κρεβάτι μου και να κοιμηθούμε καμμια ώρα ακόμη οπότε είμαι κομπλέ από ύπνο.

22 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να ρωτήσω κάτι βάζετε τα μωράκια σας στο ρηλαξ η ακόμα είναι πολύ νωρίς; 

Καλημέρα, την βάζω στο ρηλαξ από 20 ημερών, γιατί τότε την πήρα από την μοναδα:(, ξαπλωτα με μια ελαφριά κλίση(έτσι μου είπε η παιδίατρος,και κάθεται μια χαρά πολλές ώρες.Επίσης έχω και ένα ρηλαξ με δόνηση που την βάζω και είναι είναι πολύ καλό για τους κολικούς λόγω δόνησης την ηρεμεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Didimakia είπε:

@Mairiv @MermerΚαλημέρα 90ml πίνει μέσο όρο ανα 3ωρο περίπου.Καμμια φορα όταν το πίνει ολο ψιλογκρινιαζει τρεχω να της κάνω συμπλήρωμα κανα 30αρι και πίνει η 10 η 20ml και εκεί είναι κομπλέ!Το βράδυ της δίνω κατά της 10 περίπου το γάλα και κοιμάται κατά της 11,11.30 η και 12.Ξυπνάει 3 με 3μιση και μετά κατά της 7 περίπου.Δεν είναι στάνταρ όμως εξαρτάται τι ώρα θα κοιμηθεί.Συνηθως όμως αυτές είναι οι ώρες,οπότε κοιμόμαστε σπαστά κανα 6ωρο μπορεί καμμια φορά το πρωί στις 7 να την πάρω αγκαλίτσα στο κρεβάτι μου και να κοιμηθούμε καμμια ώρα ακόμη οπότε είμαι κομπλέ από ύπνο.

Καλημέρα, την βάζω στο ρηλαξ από 20 ημερών, γιατί τότε την πήρα από την μοναδα:(, ξαπλωτα με μια ελαφριά κλίση(έτσι μου είπε η παιδίατρος,και κάθεται μια χαρά πολλές ώρες.Επίσης έχω και ένα ρηλαξ με δόνηση που την βάζω και είναι είναι πολύ καλό για τους κολικούς λόγω δόνησης την ηρεμεί.

Κι εμένα στη μονάδα ήταν κ αύριο πρώτα ο θεός θα τον πάρω επιτέλους σπίτι! 24 ημερών εμείς ! Κι εμένα η παιδίατρος π πήρα το πρωί να τον βάλω κανονικά μου είπε ❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Κι εμένα στη μονάδα ήταν κ αύριο πρώτα ο θεός θα τον πάρω επιτέλους σπίτι! 24 ημερών εμείς ! Κι εμένα η παιδίατρος π πήρα το πρωί να τον βάλω κανονικά μου είπε ❤️

Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου στο σπίτι.Γερο και δυνατό να είναι!Ναι κανονικά τον βάζεις δεν υπάρχει πρόβλημα,εγώ και τα διδυμακια μου συνέχεια στο ρηλαξ τα είχα δεν πάθανε τίποτα,και τώρα και την μπεμπουλα μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου στο σπίτι.Γερο και δυνατό να είναι!Ναι κανονικά τον βάζεις δεν υπάρχει πρόβλημα,εγώ και τα διδυμακια μου συνέχεια στο ρηλαξ τα είχα δεν πάθανε τίποτα,και τώρα και την μπεμπουλα μου!!

Να σαι καλά Ευχαριστω! Κι εσυ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! Να σε ρωτήσω τι θηλή και τι μπουκάλι χρησιμοποιείς ; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Να σαι καλά Ευχαριστω! Κι εσυ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! Να σε ρωτήσω τι θηλή και τι μπουκάλι χρησιμοποιείς ; 

Χρησιμοποιώ της Chicco το γυάλινο  well being με θηλή σιλικόνης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Χρησιμοποιώ της Chicco το γυάλινο  well being με θηλή σιλικόνης!

Επίσης κορίτσια πως τα σκεπάζουμε τώρα τα βρεφακια; Με πικε κουβερτούλα και σεντονάκι; Στην κλινικη έτσι τα είχανε .. και τι τα φοράτε το βράδυ; Μακρυμάνικο φορμάκι η όχι; Νέα μαμά εδώ με 100000 απορίες 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Επίσης κορίτσια πως τα σκεπάζουμε τώρα τα βρεφακια; Με πικε κουβερτούλα και σεντονάκι; Στην κλινικη έτσι τα είχανε .. και τι τα φοράτε το βράδυ; Μακρυμάνικο φορμάκι η όχι; Νέα μαμά εδώ με 100000 απορίες 

Εγώ του φοράω κοντομάνικο φορμάκι. Τον σκεπάζω με σεντονάκι. Αν βάλω aircondition θα του βάλω κ μια λεπτή καλοκαιρινη κουβερτούλα απο baboo μόνο μέχρι τη μεσούλα του

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Επίσης κορίτσια πως τα σκεπάζουμε τώρα τα βρεφακια; Με πικε κουβερτούλα και σεντονάκι; Στην κλινικη έτσι τα είχανε .. και τι τα φοράτε το βράδυ; Μακρυμάνικο φορμάκι η όχι; Νέα μαμά εδώ με 100000 απορίες 

Καλημέρα,και εγώ της βάζω κοντομάνικο φαρμάκι και σεντονακι μέχρι κατω από τα χεράκια της και της το βάζω από κάτω σαν να την φασκιωνω αλλά το βγάζει πολλές φορές.

πρίν από 31 λεπτά , Dream85 είπε:

Καλημέρα! Κίτρινο μουσταρδί 

Ακριβώς έτσι!!Καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Didimakia είπε:

Καλημέρα,και εγώ της βάζω κοντομάνικο φαρμάκι και σεντονακι μέχρι κατω από τα χεράκια της και της το βάζω από κάτω σαν να την φασκιωνω αλλά το βγάζει πολλές φορές.

Ακριβώς έτσι!!Καλημέρα!

Μερικές φορές είναι κιτρινολαχανί εμας...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Didimakia είπε:

Καλημέρα,και εγώ της βάζω κοντομάνικο φαρμάκι και σεντονακι μέχρι κατω από τα χεράκια της και της το βάζω από κάτω σαν να την φασκιωνω αλλά το βγάζει πολλές φορές.

Ακριβώς έτσι!!Καλημέρα!

Μια από τα ίδια κι εμείς! (και στο χρώμα στα κακά) Καλημέρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...