Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

πρίν από 44 λεπτά , Didimakia είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω μετά το εξάμηνο του οαεδ θέλω να πάρω σε άδεια το μειωμένο ωράριο ξέρετε πόσοι μήνες είναι?

Να ρωτήσω κάτι ; Τη Δευτέρα πήρα το επίδομα λοχείας τώρα μπορώ να κάνω κατευθείαν την αίτηση για το συμπληρωματικό ΟΑΕΔ ξαι για το εξάμηνο ή Μοκις λήξει η λοχεία μου; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 8/9/2022 at 1:55 ΜΜ, Konisn είπε:

Ρουκέτες μου έκανε 3 φορές. Κάναμε υπέρηχο και έχουμε ΓΟΠ. Δε ρεύεται εύκολα και όταν ρεύεται θα βγάλει σίγουρα γουλιά. Πάνες βρέχουμε και βάρος είμαστε πολύ καλά μέχρι στιγμής. Λαίμαργος είναι ο σκατούλης. Ειδικά αν φαει μετά απο 3 ώρες. Τελικά δε ξέρω αν πονάει απο παλινδρόμηση ή και απο κολικούς.

Eμενα ως τώρα έιχε κολικούς 2.5 μηνών έχει δύο μέρες ηρέμησε!κ όπως λες λαίμαργος τρωεει πολύ κ συχνά κ δν προλαβαίνω να τον σηκώσω να ρευτει κ βγάζει αρκετό γάλα!θα το δεις κ στην πορεία 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , marilia35 είπε:

Eμενα ως τώρα έιχε κολικούς 2.5 μηνών έχει δύο μέρες ηρέμησε!κ όπως λες λαίμαργος τρωεει πολύ κ συχνά κ δν προλαβαίνω να τον σηκώσω να ρευτει κ βγάζει αρκετό γάλα!θα το δεις κ στην πορεία 

Βελτιώθηκαν και οι αναγωγές ή τα ίδια??? 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Konisn είπε:

Βελτιώθηκαν και οι αναγωγές ή τα ίδια??? 

Όχι μπορώ να πω ότι τώρα που μεγαλώνει τρωεει πιο πολύ πιο λαίμαργα οπότε βγάζει κ περισσότερο!οι κολικοί όμως πέρασαν αρκετά έχει ηρεμήσει κ κοιμάται αρκετά κ πιο ήρεμα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , marilia35 είπε:

Όχι μπορώ να πω ότι τώρα που μεγαλώνει τρωεει πιο πολύ πιο λαίμαργα οπότε βγάζει κ περισσότερο!οι κολικοί όμως πέρασαν αρκετά έχει ηρεμήσει κ κοιμάται αρκετά κ πιο ήρεμα!

Για να δούμε πως θα παει..... Ελπίζω να βελτιωθεί η κατάσταση κ σε μας όσο πιο σύντομα γίνεται 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα... Εγώ είμαι να σκάσω. Ο πατέρας μου βρέθηκε θετικός στον κοβιντ σήμερα, χθες έκαναν με τη μητέρα μου baby sitting και γενικά έβλεπε το μωρό. Είμαι να σκάσω. Το μωρό σαραντιζει την Τρίτη. Έχω μουδιασει... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , electra2021 είπε:

Καλημέρα... Εγώ είμαι να σκάσω. Ο πατέρας μου βρέθηκε θετικός στον κοβιντ σήμερα, χθες έκαναν με τη μητέρα μου baby sitting και γενικά έβλεπε το μωρό. Είμαι να σκάσω. Το μωρό σαραντιζει την Τρίτη. Έχω μουδιασει... 

Μίλα με τον παιδίατρο να σε κατευθύνει. Κ γω θα φοβόμουν αλλά προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη. Μπορεί να μη κολλήσει. Όσα μωρά ξέρω που κόλλησαν το πέρασαν πολύ ήπια. Σου στέλνω όλη τη θετική μου σκέψη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πως είστε; Ήθελα να σας ρωτήσω εδώ ξαι 5 μέρες κάνω άντληση με επαγγελματικό θήλαστρο και άντε να βγαίνουν 10 σταγόνες βαριά σύνολο.. όμως το στήθος μου το νιώθω τέρμα πρησμένο! Είχε καμία το ίδιο! Τι κάνετε; Πηρατε χάπι η σταμάτησε μόνο του το γάλα τελείως;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mairiv είπε:

Κορίτσια πως είστε; Ήθελα να σας ρωτήσω εδώ ξαι 5 μέρες κάνω άντληση με επαγγελματικό θήλαστρο και άντε να βγαίνουν 10 σταγόνες βαριά σύνολο.. όμως το στήθος μου το νιώθω τέρμα πρησμένο! Είχε καμία το ίδιο! Τι κάνετε; Πηρατε χάπι η σταμάτησε μόνο του το γάλα τελείως;

Καλησπέρα! Εγώ το έπαθα. Όπως λες και εσυ ένιωθα το στήθος πρησμένο και με το θήλαστρο να βγάζω 20ml και με πολύ προσπάθεια. Αγχώθηκα ότι στέρεψα αλλά το μωρό έτρωγε κανονικά και το άκουγα να κατεβαζει γουλιές. Τελικά γύρισα πίσω το θήλαστρο γιατί με εκνεύρισε και θηλάζω μόνο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Dream85 είπε:

Καλησπέρα! Εγώ το έπαθα. Όπως λες και εσυ ένιωθα το στήθος πρησμένο και με το θήλαστρο να βγάζω 20ml και με πολύ προσπάθεια. Αγχώθηκα ότι στέρεψα αλλά το μωρό έτρωγε κανονικά και το άκουγα να κατεβαζει γουλιές. Τελικά γύρισα πίσω το θήλαστρο γιατί με εκνεύρισε και θηλάζω μόνο. 

Εγώ δυστυχώς δε μπορώ να θηλάσω γιατί θελουμε να πάρουμε βάρος και θέλω να ξέρω ποσό τρώει … μα καλά πως γίνεται να μη βγαίνει τίποτα με το θήλαστρο;;απορώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Mairiv είπε:

Εγώ δυστυχώς δε μπορώ να θηλάσω γιατί θελουμε να πάρουμε βάρος και θέλω να ξέρω ποσό τρώει … μα καλά πως γίνεται να μη βγαίνει τίποτα με το θήλαστρο;;απορώ 

1 hour ago, Mairiv είπε:

Εγώ δυστυχώς δε μπορώ να θηλάσω γιατί θελουμε να πάρουμε βάρος και θέλω να ξέρω ποσό τρώει … μα καλά πως γίνεται να μη βγαίνει τίποτα με το θήλαστρο;;απορώ 

Στην αρχή κ εμένα δεν έβγαζε αρκετό γάλα με το θήλαστρο, όσο περνάνε οι μερες όμως αντλώ περισσότερο γάλα. Επισης μου είπαν ότι μετά τις 40 μέρες είναι ακόμα περισσότερο το γάλα κ έτσι θα αντλείς μεγαλύτερες ποσότητες. Κάνε λιγ υπομονή υπομονή. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2022 at 9:59 ΠΜ, electra2021 είπε:

Καλημέρα... Εγώ είμαι να σκάσω. Ο πατέρας μου βρέθηκε θετικός στον κοβιντ σήμερα, χθες έκαναν με τη μητέρα μου baby sitting και γενικά έβλεπε το μωρό. Είμαι να σκάσω. Το μωρό σαραντιζει την Τρίτη. Έχω μουδιασει... 

Κσλημερα!!! Πως είστε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Konisn said:

Κσλημερα!!! Πως είστε?

Προς το παρόν καλά.... Σήμερα βρέθηκε θετική και η μητέρα μου. Περιμένουμε με αγωνία μέχρι Τετάρτη - Πέμπτη, αν δεν νοσησει κανένας μας ως τότε λογικά τη γλιτώσαμε. Αχ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , electra2021 είπε:

Προς το παρόν καλά.... Σήμερα βρέθηκε θετική και η μητέρα μου. Περιμένουμε με αγωνία μέχρι Τετάρτη - Πέμπτη, αν δεν νοσησει κανένας μας ως τότε λογικά τη γλιτώσαμε. Αχ... 

Όλα καλά θα πάνε!!!!! Σκέψου θετικά. Καταλαβαίνω την αγωνία σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, electra2021 είπε:

Προς το παρόν καλά.... Σήμερα βρέθηκε θετική και η μητέρα μου. Περιμένουμε με αγωνία μέχρι Τετάρτη - Πέμπτη, αν δεν νοσησει κανένας μας ως τότε λογικά τη γλιτώσαμε. Αχ... 

Εύχομαι να τη γλυτώσετε,να έχετε θετική σκέψη!!! 

Και εμένα η μανούλα μου που ήρθε σήμερα πήγε και έκανε rapid σε φαρμακείο, αν και προσέχει πάρα πολύ, όταν είναι να έρθει στη μικρή κάνει σε φαρμακείο τεστ , παρόλο που έχω self test εγώ στο σπίτι και της έχω πει να, κάνει, θέλει στο φαρμακείο για να  νιώθει σίγουρη. Κακά τα ψέματα, θέλει πολύ προσοχή και δεν ξέρεις πόσο και από που να φυλαχτείς. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...