Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , lenoutso είπε:

Εγώ ξεκίνησα πριπεραν για τους εμετους.Κλεισμενη σε ένα δωμάτιο δε θέλω τίποτα να μυρίζω ή να βλέπω.

Ω περαστικα!!!! Ελπιζω συντομα να νιωσεις καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κοριτσια μου έδωσαν κάτι χάπια για τους εμετούς που λέγονται onda. Τα οποία δεν ξέρω αν γράφονται αλλά έκαναν 22€ κ έχει μέσα 15 χάπια των 8mg…να παίρνω λέει μισό το πρωί κ μισό το βράδυ αν είμαι χάλια. Έχω πάρει ελάχιστες φορές κ πάλι όχι πρωί βράδυ… μόνο αν δω ότι τα πράγματα δεν έχουν καλό μέλλον κ με περιμένει δύσκολη μέρα… κάτι κάνουν αλλά δεν θέλω να παίρνω προληπτικά κάθε μέρα κ είναι κ πανάκριβα οποτε τα έχω για ώρα ανάγκης.


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα και γω από τον πρώτο υπέρηχο...όλα καλά 6+4...ακούσαμε καρδούλα...τράχηλος μια χαρά....συνεχίζω τη ζωή μου κανονικά...από χάπια μόνο φυλλικό και θα δούμε αν βάλουμε σίδηρο μετά το τρίμηνο...επαφή με τον ενδοκρινολόγο ...προγεννητικό έλεγχο .... Όλα καλά με το καλοκαιρινό μωρό :)...εύχομαι και σε σας ήρεμη εγκυμοσύνη....

Περπάτημα είπε βοηθάει πολύ να αιματονεται ο πλακούντας...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elenst είπε:

Μόλις γύρισα και γω από τον πρώτο υπέρηχο...όλα καλά 6+4...ακούσαμε καρδούλα...τράχηλος μια χαρά....συνεχίζω τη ζωή μου κανονικά...από χάπια μόνο φυλλικό και θα δούμε αν βάλουμε σίδηρο μετά το τρίμηνο...επαφή με τον ενδοκρινολόγο ...προγεννητικό έλεγχο .... Όλα καλά με το καλοκαιρινό μωρό :)...εύχομαι και σε σας ήρεμη εγκυμοσύνη....

Περπάτημα είπε βοηθάει πολύ να αιματονεται ο πλακούντας...

Γεια σου είμαι από τις μανουλες Ιουλίου σου εύχομαι όλα καλά απλά θέλω να σε ρωτήσω! Σου μέτρησαν τον τράχηλο στον πρώτο υπέρηχο? Εγώ πήγα σε δύο κ κανείς δεν μου το μέτρησε τώρα στην αυχενική λογικά! Τι να πω..ο κάθε γιατρός είναι διαφορετικός

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Γεια σου είμαι από τις μανουλες Ιουλίου σου εύχομαι όλα καλά απλά θέλω να σε ρωτήσω! Σου μέτρησαν τον τράχηλο στον πρώτο υπέρηχο? Εγώ πήγα σε δύο κ κανείς δεν μου το μέτρησε τώρα στην αυχενική λογικά! Τι να πω..ο κάθε γιατρός είναι διαφορετικός

Ούτε εμένα μου μέτρησαν τράχηλο ακόμα. Δεν ξέρω την άλλη βδομάδα στον υπέρηχο αν θα το κάνουν αλλά την προηγούμενη που ήμουν κ εγώ 6+4 ακούσαμε καρδούλες κ μέτρησε το μήκος των μωρών μόνο. @Elenst

  • Ευχαριστώ 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! Είμαι η Λένα και είμαι αισίως στην 11η βδομάδα...συγκρατημένη αισιοδοξη!! Από συμπτώματα έχω μόνο πεινα,κούραση,και όπως θα δείτε από την ώρα αϋπνίες!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Ούτε εμένα μου μέτρησαν τράχηλο ακόμα. Δεν ξέρω την άλλη βδομάδα στον υπέρηχο αν θα το κάνουν αλλά την προηγούμενη που ήμουν κ εγώ 6+4 ακούσαμε καρδούλες κ μέτρησε το μήκος των μωρών μόνο. @Elenst

Εγώ τώρα την τρίτη που θα κάνω αυχενκή μάλλον θα μου τον μετρήσουν! Το μωρό ναι και μένα μου το μέτρησαν!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Γεια σου είμαι από τις μανουλες Ιουλίου σου εύχομαι όλα καλά απλά θέλω να σε ρωτήσω! Σου μέτρησαν τον τράχηλο στον πρώτο υπέρηχο? Εγώ πήγα σε δύο κ κανείς δεν μου το μέτρησε τώρα στην αυχενική λογικά! Τι να πω..ο κάθε γιατρός είναι διαφορετικός

Καλημέρα!!! Δεν τον μέτρησε ακριβώς....εγώ τη ρώτησα και είπε ότι είναι παχύς και μακρύς....όχι ακριβή εκατοστά δηλαδή....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Konisn είπε:

Καλησπερα κορίτσια. Πως ειστε; Εγω σημερα νιωθω σα να με εχεις τρομπαρει. Πρησμενη σε στηθος και κοιλιά παρα πολυ. Μεγαλη δυσφορια. 

Καλησπέρα! Εμένα το στήθος συνεχίζει να μην έχει πάρει χαμπάρι… από φούσκωμα στην κοιλιά όμως άλλο τπτ… κ ντρέπομαι που το λέω αλλά έχω παρα πολλά αέρια σε βαθμό να με πιάνει πόνος αν δεν εκτονωθούν :oops: επίσης μου έρχεται με το παραμικρό ρέψιμο ακόμα κ με το νερό… 

  • Χαχα 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Patataki83 είπε:

Καλησπέρα! Εμένα το στήθος συνεχίζει να μην έχει πάρει χαμπάρι… από φούσκωμα στην κοιλιά όμως άλλο τπτ… κ ντρέπομαι που το λέω αλλά έχω παρα πολλά αέρια σε βαθμό να με πιάνει πόνος αν δεν εκτονωθούν :oops: επίσης μου έρχεται με το παραμικρό ρέψιμο ακόμα κ με το νερό… 

Δεν εισαι η μονη. Κ γω το ιδιο...κ ρεψιμο και αερια. Οσο για το στηθος νιωθω σα την παμελα αντερσον. Με πιεζουν τα σουτιεν μου πια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konisn είπε:

Δεν εισαι η μονη. Κ γω το ιδιο...κ ρεψιμο και αερια. Οσο για το στηθος νιωθω σα την παμελα αντερσον. Με πιεζουν τα σουτιεν μου πια. 

Εγώ ήμουν Πάμελα Άντερσον από πριν…. Φοβάμαι μην καταλήξω Ντόλι Παρτον χαχαχαχα

  • Χαχα 3

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Εγώ μπήκα στις 10 εβδομάδες, πητ έχω 14/8!

Από συμπτώματα έχω καθημερινές αναγούλες από την αρχή της καθυστέρησης, δυσκοιλιοτητα, πρήξιμο στο στήθος. Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου, στην πρώτη εργαζόμουν κ ήμουν σε συνεχή κίνηση, τώρα δεν εργάζομαι, είμαι κ με τον μικρό σπίτι το τελευταίο διάστημα μιας κ είπαμε λόγω της κατάστασης να μην πάει αυτό το μήνα παιδικό, είχε κ κακοκαιρία και δεν μπορώ να πάω για ένα περπάτημα! Αισθάνομαι τα πόδια μου λίγο κουρασμένα, σα να θέλουν δραστηριοποιηση, ελπίζω σύντομα να το βάλω στο πρόγραμμα! 

@Patataki83 κ ο γιατρός μου στο Λητώ είναι, τι εννοείς το επιταξαν;


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Agusta είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Εγώ μπήκα στις 10 εβδομάδες, πητ έχω 14/8!

Από συμπτώματα έχω καθημερινές αναγούλες από την αρχή της καθυστέρησης, δυσκοιλιοτητα, πρήξιμο στο στήθος. Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου, στην πρώτη εργαζόμουν κ ήμουν σε συνεχή κίνηση, τώρα δεν εργάζομαι, είμαι κ με τον μικρό σπίτι το τελευταίο διάστημα μιας κ είπαμε λόγω της κατάστασης να μην πάει αυτό το μήνα παιδικό, είχε κ κακοκαιρία και δεν μπορώ να πάω για ένα περπάτημα! Αισθάνομαι τα πόδια μου λίγο κουρασμένα, σα να θέλουν δραστηριοποιηση, ελπίζω σύντομα να το βάλω στο πρόγραμμα! 

@Patataki83 κ ο γιατρός μου στο Λητώ είναι, τι εννοείς το επιταξαν;

Έχει γίνει κοβιντ το μαιευτήριο όπως είχε γίνει σε κάποια φάση πάλι πριν καιρό. Εντωμεταξύ στέλνουν όσες ήταν να γεννήσουν στο μητέρα κ πάνε κ όσες ήταν να γεννήσουν στο γαία εκεί κ γίνεται της τρελής αυτές τις μέρες. Γέννησε η νύφη μου την Πέμπτη στο μητέρα κ ο αδερφός μου μου είπε ότι γινόταν χαμός κ τα δωμάτια ήταν όλα φουλ. Στα τρίκλινα είχε κανονικά κ τα τρία κρεβάτια γεμάτα ενώ λόγω κοβιντ υποτίθεται αφήνουν το μεσαίο κενό. Αφού υπόγραψαν να φύγουν νωρίτερα γτ δεν άντεχαν άλλο. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...