Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Mermer είπε:

Στο h and M έχει τουρμπάνι με φιόγκο νομίζω. Κοίταξα και εγώ τα βρεφικά αξεσουάρ κ το πήρε το μάτι μου, τσέκαρε το. Γενικά θα πάρετε φορμακια κοντομάνικα και με τιράντα; Τι άλλο σκέφτεστε από ρουχισμό; Ένεκα ότι θα γεννησουμε και Αύγουστο... 

Αρχικά μόνο κοντομάνικα και με τιραντακια και μου έχουν δώσει και κάποια φουστανακια με μανικακια η με φρού φρου(αχ θα τρελαθω).Έχω θα γεννήσω 2 με 3 βδομάδες νωρίτερα από τις 18/8 οπότε μόνο τέτοια μετα απο Σεπτέμβρη τζινάκι με μπλουζάκι,φορεματάκι με βρακάκι και ολόσωμες φορμιτσεςς, καλτσουλες και πολλά τουρμπάνια χαχαχα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Mermer είπε:

Στο h and M έχει τουρμπάνι με φιόγκο νομίζω. Κοίταξα και εγώ τα βρεφικά αξεσουάρ κ το πήρε το μάτι μου, τσέκαρε το. Γενικά θα πάρετε φορμακια κοντομάνικα και με τιράντα; Τι άλλο σκέφτεστε από ρουχισμό; Ένεκα ότι θα γεννησουμε και Αύγουστο... 

Κορίτσια μπείτε shein  για ότι θέλετε για μαλλιά......μιλάμε έχει άπειρα πράγματα πανφθηνα και δεν θα ξέρετε τι να πρώτο

 διαλέξετε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Διακοπές φέτος ούτε εμείς θα πάμε. Ο άντρας μου κλεινει το μαγαζί τον Δεκαπενταύγουστο πάντα που λείπει ο κόσμος οποτε νωρίτερα δεν γίνεται… επίσης τα τελευταία 3-4 χρόνια πάμε Γιάννενα που έχω σπίτι για να έχουμε μαζί κ το σκυλί που δεν είναι σε θέση να μείνει με γνωστούς ή σε πανσιόν πλέον λόγω ηλικίας κ είναι κομματακι μακριά στη φάση που είμαστε… αφήστε που εγώ θα έχω γεννήσει πολύ πριν την πητ που είναι 25/8. Οποτε αθηνα θα τη βγάλουμε κ το πολύ πολύ να κάνουμε κανένα μπάνιο εδω μέχρι να γεννήσω.. ήδη έκανα το πρώτο την προηγούμενη τριτη κ πολύ το χάρηκα που δεν ένιωθα το βάρος της κοιλιας μέσα στο νερό.

Για το μαιευτήριο εγώ έχω πάρει δυο νυχτικα κ μια ρόμπα, όχι θηλασμού γτ ήταν πανάκριβα αλλά έχουν κουμπάκια μπροστά που φτάνουν κάτω απτό στήθος… από ένα μαγαζί που λέγεται αργιανας ιντερνετικα. Για τα υπόλοιπα δεν έχω ιδέα ακόμα…

το δωμάτιο των μωρών είναι σχεδόν έτοιμο… πρέπει να μπει το κουρτινοξυλο με τις κουρτίνες κ τα αυτοκόλλητα στους τοίχους. Έχω πλύνει τα πάντα από ρούχα, πετσέτες, σεντόνια κτλ… θα έρθει μια μέρα αυτή τη βδομάδα η μαμά μου να τα σιδερωσει για να μπουν στη συρταριερα… προς το παρόν έχω βάλει ένα καθαρό σεντόνι στη μια κουνια κ τα έχω όλα εκεί μέσα στοιβαγμένα κ σκεπασμένα από πάνω. Πήρα κ θήκες που βγαίνει ο αέρας για να φυλάξω τα πιο χειμερινά κουβερτάκια κ παπλώματα μέχρι να πιάσουν τα κρύα…

δεν έχω πάρει καθόλου ότι έχει να κάνει με το μπάνιο των μωρών..δλδ μπανιερα, αφρόλουτρα κ εννοείται κρέμες πάνες κτλ

φορμάκια κοντομάνικα καθημερινά πήρα από τζάμπο κ μετά κάποια ρουχαλάκια από H&M κ πρεναταλ. Μουσελινες φανταστικές πήρα από wish k AliExpress με ωραία σχέδια κ πολύ καλή ποιότητα…το ίδιο κ σαλιαρες. Από shein έχω ψωνισει φορέματα για μένα πέρσι κ ήταν πολύ ωραία αλλά για τα μωρά δεν έχω πάρει κάτι… κ εγώ θέλω τπτ κορδέλες κτλ αλλά φοβάμαι μην έρθουν μεγάλες. Έχω δει ένα μαγαζί στο mall που έχει όλο τέτοια αξεσουάρ κ έχει παρα πολλά παιδικά αλλά δεν έχω μπει να δω αν έχει κ βρεφικά.


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Διακοπές φέτος ούτε εμείς θα πάμε. Ο άντρας μου κλεινει το μαγαζί τον Δεκαπενταύγουστο πάντα που λείπει ο κόσμος οποτε νωρίτερα δεν γίνεται… επίσης τα τελευταία 3-4 χρόνια πάμε Γιάννενα που έχω σπίτι για να έχουμε μαζί κ το σκυλί που δεν είναι σε θέση να μείνει με γνωστούς ή σε πανσιόν πλέον λόγω ηλικίας κ είναι κομματακι μακριά στη φάση που είμαστε… αφήστε που εγώ θα έχω γεννήσει πολύ πριν την πητ που είναι 25/8. Οποτε αθηνα θα τη βγάλουμε κ το πολύ πολύ να κάνουμε κανένα μπάνιο εδω μέχρι να γεννήσω.. ήδη έκανα το πρώτο την προηγούμενη τριτη κ πολύ το χάρηκα που δεν ένιωθα το βάρος της κοιλιας μέσα στο νερό.

Για το μαιευτήριο εγώ έχω πάρει δυο νυχτικα κ μια ρόμπα, όχι θηλασμού γτ ήταν πανάκριβα αλλά έχουν κουμπάκια μπροστά που φτάνουν κάτω απτό στήθος… από ένα μαγαζί που λέγεται αργιανας ιντερνετικα. Για τα υπόλοιπα δεν έχω ιδέα ακόμα…

το δωμάτιο των μωρών είναι σχεδόν έτοιμο… πρέπει να μπει το κουρτινοξυλο με τις κουρτίνες κ τα αυτοκόλλητα στους τοίχους. Έχω πλύνει τα πάντα από ρούχα, πετσέτες, σεντόνια κτλ… θα έρθει μια μέρα αυτή τη βδομάδα η μαμά μου να τα σιδερωσει για να μπουν στη συρταριερα… προς το παρόν έχω βάλει ένα καθαρό σεντόνι στη μια κουνια κ τα έχω όλα εκεί μέσα στοιβαγμένα κ σκεπασμένα από πάνω. Πήρα κ θήκες που βγαίνει ο αέρας για να φυλάξω τα πιο χειμερινά κουβερτάκια κ παπλώματα μέχρι να πιάσουν τα κρύα…

δεν έχω πάρει καθόλου ότι έχει να κάνει με το μπάνιο των μωρών..δλδ μπανιερα, αφρόλουτρα κ εννοείται κρέμες πάνες κτλ

φορμάκια κοντομάνικα καθημερινά πήρα από τζάμπο κ μετά κάποια ρουχαλάκια από H&M κ πρεναταλ. Μουσελινες φανταστικές πήρα από wish k AliExpress με ωραία σχέδια κ πολύ καλή ποιότητα…το ίδιο κ σαλιαρες. Από shein έχω ψωνισει φορέματα για μένα πέρσι κ ήταν πολύ ωραία αλλά για τα μωρά δεν έχω πάρει κάτι… κ εγώ θέλω τπτ κορδέλες κτλ αλλά φοβάμαι μην έρθουν μεγάλες. Έχω δει ένα μαγαζί στο mall που έχει όλο τέτοια αξεσουάρ κ έχει παρα πολλά παιδικά αλλά δεν έχω μπει να δω αν έχει κ βρεφικά.

Και εμένα τα ίδια μου έχουνε μείνει αυτοκόλλητα και κουρτινόξυλα.....αλλά επειδή θέλω τα αυτοκόλλητα πολύ ψηλά και επειδή ο άντρας μου είναι κυριολεκτικά τσαπατσουλης....και θα τα βάλει όπως να ναι και θα πάθω νευρική κρίση θα περιμένω καμία φίλη μου ή τον αδερφό μου...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Και εμεις δε θα πάμε πουθενα από εδώ και μπρος!δεν έχω το κουράγιο!αντε το πολύ πολύ καμία θάλασσα εδώ κοντά για τον μικρό μας!

Επίσης,δεν έχω ετοιμάσει τίποτα!Το σπίτι είναι μεγάλο και το μωρό έχει το δικό του δωμάτιο αλλά το μόνο που πραγματικά έχει γίνει γιατί έχουμε κουραστει είναι να το μισόβάψουμε.Για αρχή λέμε να πάρουμε μια καλαθουνα και να τη βγάζω στον καναπέ του σαλονιού τις νύχτες με το μωρό γιατί το σπίτι είναι διώροφο και δε παίζει να ανεβοκατεβαινω 3 φορές μέσα στη νύχτα για να ετοιμάζω γάλα,οπότε δωμάτιο δε χρειάζεται αρχικα το μωρό.

Διαβάζω που μιλάτε για κορδελες,κοκαλάκι κτλ για τα κοριτσάκια σας.Δεν είναι πολύ μικρά για να ταλαιπωρουμε το κεφαλάκι τους με αυτά τα πραγματακια;Δεν έχω σκοπό να αγοράσω τέτοια μέχρι να μεγαλώσει αρκετά.Σκεφτομαι από το γιο μου που πάντα του φορούσα απλά και άνετα ρούχα και ακόμα προτιμά την άνεση.Πουκαμισο με κουμπάκια ούτε που να τα δει.Με μια φόρμα και ένα πολύ απλό μπλουζάκι είναι χαρούμενος και μπορεί να παίζει άνετα.Αν προσπαθήσω να τον ντύσω με καμία μπλούζα με στρας,τσεπακια,κουμπάκια κτλ κλαίει και δε τα θέλει.Απο την άλλη είναι και πως τα μαθαίνεις τα παιδιά....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμάς θα έχει δικό του δωμάτιο, αλλά δεδομένου ότι τους πρώτους μήνες θα κοιμάται μαζί μας στο λίκνο, δεν έχω κάνει ακόμα τίποτα. 

Αύριο φεύγει ο μικρός μου για το νησί, οπότε αυτή την εβδομάδα που θα είμαστε πιο λασκα θα μπουν τα αλουμίνια και θα γίνει το βάψιμο. Από εκεί και πέρα, όλα έχουν παραγγελθει/αγοραστεί, κι έτσι δε με αγχώνουν. Την άλλη εβδομάδα θα δώσω τα ρούχα στην πεθερά μου να μου τα πλύνει/σιδερώσει, κι όλα καλά.

Κι εμένα ο δικός μου μόνο φόρμες και κοντομανικα μπλουζάκια. Τίποτα άλλο, ούτε σε πάρτυ γενεθλίων. Δεν μπορεί να καταπιέζεται από ρούχα. Και αν και έχει μακριά μαλλιά, ούτε λαστιχακια, ούτε κορδέλες. Με το ζόρι τον χτενίζω! Εδώ θυμάμαι ότι από τις πρώτες μέρες που γεννήθηκε χτυπιόταν τόσο πολύ που έβγαζε τις κάλτσες, τα γάντια, τα σκεπάσματα!!! Οι υπνόσακοι μας σωσανε.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Και εμεις δε θα πάμε πουθενα από εδώ και μπρος!δεν έχω το κουράγιο!αντε το πολύ πολύ καμία θάλασσα εδώ κοντά για τον μικρό μας!

Επίσης,δεν έχω ετοιμάσει τίποτα!Το σπίτι είναι μεγάλο και το μωρό έχει το δικό του δωμάτιο αλλά το μόνο που πραγματικά έχει γίνει γιατί έχουμε κουραστει είναι να το μισόβάψουμε.Για αρχή λέμε να πάρουμε μια καλαθουνα και να τη βγάζω στον καναπέ του σαλονιού τις νύχτες με το μωρό γιατί το σπίτι είναι διώροφο και δε παίζει να ανεβοκατεβαινω 3 φορές μέσα στη νύχτα για να ετοιμάζω γάλα,οπότε δωμάτιο δε χρειάζεται αρχικα το μωρό.

Διαβάζω που μιλάτε για κορδελες,κοκαλάκι κτλ για τα κοριτσάκια σας.Δεν είναι πολύ μικρά για να ταλαιπωρουμε το κεφαλάκι τους με αυτά τα πραγματακια;Δεν έχω σκοπό να αγοράσω τέτοια μέχρι να μεγαλώσει αρκετά.Σκεφτομαι από το γιο μου που πάντα του φορούσα απλά και άνετα ρούχα και ακόμα προτιμά την άνεση.Πουκαμισο με κουμπάκια ούτε που να τα δει.Με μια φόρμα και ένα πολύ απλό μπλουζάκι είναι χαρούμενος και μπορεί να παίζει άνετα.Αν προσπαθήσω να τον ντύσω με καμία μπλούζα με στρας,τσεπακια,κουμπάκια κτλ κλαίει και δε τα θέλει.Απο την άλλη είναι και πως τα μαθαίνεις τα παιδιά....

Καλά εγώ θα το έχω γυμνό με μπεμπέ λινό και κορδέλα χαχαχαχαχχαχ....  Όχι εντάξει υπερβολή εεε μην φανταστείς εμένα ήδη μου έχουν δώσει άπειρες θα βάλω σε μια βόλτα πχ και σε λογικά πλαίσια δεν θα έχει 45 βαθμούς άπνοια και εγώ εκεί κορδέλα....εμένα οι δικές μου είναι πολύ ελαστικές.....κοίτα εγώ τρελαίνομαι για τέτοια; Κορδέλες βλακείες κλπ αν το παιδί δεν θέλει ή δεν άντεχει θα καταπιεστώ εγώ αλλά δεν θα το πιέσω.....άλλωστε μου έχουν δώσει τόσο πολλά ρούχα με φρουφρου που πιστεύω ότι όταν μεγαλώσει και θα βλέπει σε φωτό τι της έβαζα θα με μισεί....χαχαχαχχααχ......τώρα στο shein που είπα....το είπε κυρίως για το στυλ ότι και να μην θες να πάρεις τπτ έχει πράγματα που τρελαίνεται το μυαλό σου......δλδ εγώ έχω πολλά κορίτσια που γεννήθηκαν κοντά και μου έχουν δώσει όλοι κορδέλες και μιλάμε έχω ήδη πάνω από 20 που θεωρητικά δεν θα έπρεπε καν να λέω την λέξη κορδέλα αλλά μπήκα μια μέρα στο shein να δω τπτ χαζομάρες και μιλάμε έχασα τα λογικά μου ήθελα τα πάντα......και σκέφτεται εγώ πιο παλιά έλεγα δεν θέλω κορίτσι....εγώ είμαι αγοριμανα χαχαχαχααχα

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Vlal είπε:

Σήμερα έχω ντοπλερ και είμαι πολύ αγχωμενη

Γιατί καλέ εισαι αγχωμένη αφού μέχρι τώρα όλα καλά δεν ειναι?Εγώ έχω αύριο το πρωί.Μην αγχωνεσαι...Πεσμας όταν γυρίσεις χαλάρωσε και απόλαυσε την φατσουλα που θα δεις σε 3d!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Didimakia είπε:

Γιατί καλέ εισαι αγχωμένη αφού μέχρι τώρα όλα καλά δεν ειναι?Εγώ έχω αύριο το πρωί.Μην αγχωνεσαι...Πεσμας όταν γυρίσεις χαλάρωσε και απόλαυσε την φατσουλα που θα δεις σε 3d!!:D

Πιο καλά από την β επιπέδου;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Vlal είπε:

Μου είπε όλες οι μετρήσεις είναι τέλειες....είμαστε πολύ ικανοποιημένοι!!!!και η μπεμπα είναι 2600!!μπατσικια

Αχ τι ωραία! Μπράβο!!σε ποια εβδομάδα γίνεται το Doppler κορίτσια; Και τι εξέταση είναι περίπου; Εγώ τώρα είμαι 27 εβδομάδων 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...