Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Πρέπει να κάνω κάτι και για εμένα ;


Myfamilly

Recommended Posts

Καλησπέρα, ήμαστε με τον άντρα μου 10 χρόνια μαζί, και έχουμε ένα μωράκι 10 μηνών που υπέρ λατρεύουμε… Μετά που γέννησα σταμάτησα τη δουλειά, και είμαι στο σπίτι..Πηγαίνω και βοηθάω στη δουλειά του άντρα μου όμως μαζί με το μωρό όποτε βρω χρόνο διότι είναι μόνο πρωινά η δουλειά του..Το θέμα μου είναι ότι πριν την εγκυμοσύνη ήμουν πολύ αδύνατη και γυμνασμένη, ασχολιόμουν γενικά πολύ με την εμφάνιση μου άρεσε πάντα να είμαι περιποιημένη… μετά που γέννησα έχασα τα μισά κιλά της εγκυμοσύνης αλλά με τον καιρό πήρα πάλι πίσω κάμποσα κιλά..σε σημείο να μην θέλω να με βλέπω καν ούτε σε καθρέφτη ουτε σε φωτογραφιες πουθενά …όσο και να προσπαθώ με διατροφές και δίαιτες δεν τα κατάφερνω..τελοσπαντων για να μπω στο θέμα μην σας κουράζω,την γυμναστική την αγαπούσα πάντα πολύ , και μετά από πολύ πίεση του άντρα μου να γραφτώ γυμναστήριο(το κανε μόνο και μόνο επειδή θέλει να κάνω και κάτι διαφορετικό εκτός από σπίτι άντρας μωρό ) γράφτηκα πήγα μια φορά για 1 ώρα, και η αλήθεια είναι ότι αναζωογονήθηκα πέρασα υπέροχα.. ένιωσα επιτέλους ξανά ότι γυμνάζομαι ότι κάνω κάτι για εμένα!Ξεκινησα και διατροφή και επιτελους αν και πολύ αρχή νομίζω πως κάτι θα κάνω ! 
Το πρόβλημα τώρα είναι ότι όλο αυτό με αγχώνει παρά πολύ νιώθω πολλές τύψεις να φύγω από το σπίτι και να αφήσω το μωρό, νιώθω ότι σπάει η μέρα μου στα δυο,ότι εκείνη την 1 ώρα θα μπορούσα να κάτσω με τον άντρα μου, ότι θα μπορούσα να παίζω με το μωρό , να καθαρίζω το σπίτι κτλ κτλ …νιώθω ότι δε πρέπει να κάνω κάτι για εμένα, ότι είναι περιττή πολυτέλεια…αλλά από την άλλη έχω ανάγκη να νιώσω γυναίκα ξανά , να γίνω αυτή η εντυπωσιακή γυναίκα που γνώρισε και ερωτεύτηκε ο άντρας μου …Εσείς κάνετε κάτι για τον εαυτό σας ;; Νιώθετε άσχημα για αυτό ;; Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω …

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δηλαδη ολες οι γυναικες που δουλευουν τι θα πρεπε να κανουν; να πεθανουν απ τις τυψεις; ζουμε στο 2022 οτι ακριβως εχει αναγκη ενας αντρας (ζωη, καριερα, δουλεια,δικα του χρηματα, χρονο για τον εαυτο του, γυμναστηριο, οικογενεια, παιδι,σκυλι, αυτοκινητο,φιλους,σεξ). τα ιδια ακριβως εχει αναγκη κι η καθε γυναικα. ημαρτον δηλαδη αν γυρισουμε παλι στο 1800. κανε οτι σε κανει να εισαι ψυχικα ηρεμη κι ευτυχισμενη και μην απολογεισαι σε κανενα. καθε παιδι θελει μια μαμα ευτυχισμενη με τον εαυτο της, ισορροπημενη, πληρη, με αυτοπεποιθηση κι αυτονομη που να δινει αυτο το προτυπο και να προσπαθει για το καλυτερο στη ζωη της..σκεψου κ συ η ιδια πως θα χαιροσουν να ειναι η μητερα σου αν ησουν τωρα παιδι και τι μηνυματα και προτυπα θα θελες να σου μεταφερει..πιστευω πως σιγουρα δεν θα θελες μια ενοχικη γυναικα που να μην ειναι καλα με τον εαυτο της την κ.εικονα της ...οποτε κανε οτι θα σε βοηθησει να σαι αυτη που πραγματικα θες να εισαι 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οι περισσότερες γυναίκες όταν πάνε είτε για δουλειά ή οτιδήποτε άλλο ίσως νιώσουν τύψεις που αφήνουν πίσω το μωρό. Αλλά νομίζω είναι λίγο οι ορμόνες που κάνουν πάρτυ. Εννοείται ότι δεν χρειάζεται να νιώθεις τύψεις για να βγαίνεις που ο που απ' το σπίτι. Όταν είχα μικρή την πρώτη μου κόρη το ένιωθα κ εγώ κ την άφηνα αποκλειστικά κ μόνο για να κάνω κάποια δουλειά. Τώρα πλέον που έχω δύο επιζητώ να τα παίρνει κάποιος για να βγαίνω ή να κάνω με την ησυχία της δουλειές μου.

Μην νιώθεις καθολου τύψεις, πέρα από μητέρες και νοικοκυρές είμαστε κ γυναίκες κ σύντροφοι κ όλα κ εννοείται ότι θέλουμε χρόνο κ για μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Νομίζω οι περισσότερες γυναίκες όταν πάνε είτε για δουλειά ή οτιδήποτε άλλο ίσως νιώσουν τύψεις που αφήνουν πίσω το μωρό. Αλλά νομίζω είναι λίγο οι ορμόνες που κάνουν πάρτυ. Εννοείται ότι δεν χρειάζεται να νιώθεις τύψεις για να βγαίνεις που ο που απ' το σπίτι. Όταν είχα μικρή την πρώτη μου κόρη το ένιωθα κ εγώ κ την άφηνα αποκλειστικά κ μόνο για να κάνω κάποια δουλειά. Τώρα πλέον που έχω δύο επιζητώ να τα παίρνει κάποιος για να βγαίνω ή να κάνω με την ησυχία της δουλειές μου.

Μην νιώθεις καθολου τύψεις, πέρα από μητέρες και νοικοκυρές είμαστε κ γυναίκες κ σύντροφοι κ όλα κ εννοείται ότι θέλουμε χρόνο κ για μας!

Σε ευχαροστω πολύ γι την απάντηση :) !!!!! Με βοηθάς !!!

20 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

δηλαδη ολες οι γυναικες που δουλευουν τι θα πρεπε να κανουν; να πεθανουν απ τις τυψεις; ζουμε στο 2022 οτι ακριβως εχει αναγκη ενας αντρας (ζωη, καριερα, δουλεια,δικα του χρηματα, χρονο για τον εαυτο του, γυμναστηριο, οικογενεια, παιδι,σκυλι, αυτοκινητο,φιλους,σεξ). τα ιδια ακριβως εχει αναγκη κι η καθε γυναικα. ημαρτον δηλαδη αν γυρισουμε παλι στο 1800. κανε οτι σε κανει να εισαι ψυχικα ηρεμη κι ευτυχισμενη και μην απολογεισαι σε κανενα. καθε παιδι θελει μια μαμα ευτυχισμενη με τον εαυτο της, ισορροπημενη, πληρη, με αυτοπεποιθηση κι αυτονομη που να δινει αυτο το προτυπο και να προσπαθει για το καλυτερο στη ζωη της..σκεψου κ συ η ιδια πως θα χαιροσουν να ειναι η μητερα σου αν ησουν τωρα παιδι και τι μηνυματα και προτυπα θα θελες να σου μεταφερει..πιστευω πως σιγουρα δεν θα θελες μια ενοχικη γυναικα που να μην ειναι καλα με τον εαυτο της την κ.εικονα της ...οποτε κανε οτι θα σε βοηθησει να σαι αυτη που πραγματικα θες να εισαι 

Έχεις δίκιο ..!!!Ξερω κατά βάθος ότι σκέφτομαι λάθος η αλήθεια είναι !! Σ ευχαροστω πολύ γι την απάντηση !!!! :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...