Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Πρόωρη ωοθηκική ανεπάρκεια στα 32


Recommended Posts

20 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!

Σε απόγνωση κ εγώ...ετών 33..πριν δύο χρόνια βιοχημική κύηση στον 3 μήνα προσπαθειών αναμονή 2 μήνες για νέα προσπάθεια κ τυχαία από υπέρηχο εντοπίσαμε μετά από ένα εξάμηνο πολύποδες ενδομητρίου που δεν επέτρεπαν για εμφύτευση πάρα της προσπάθειες ..αφαίρεση λαπαροσκοπικά 3# μήνες αποχή κ μετά από ένα τρίμηνο πάλι εγκυμοσύνη..αυτή τη φοραπαλινδρομησε την 8 η εβδομάδα...μαζεύω τα κομμάτια μου κ πάμε μετά από 3 μήνες να ξαναπροσπαθησουμε..πήγα να κάνω υπέρηχο κ ο γιατρός μου βρέθηκε έκπληκτος από την εικόνα των ωοθηκών μου μέσα σε 3 μήνες..κάνω ορμονολογικες κ ήρθε το τελειωτικό χτύπημα...Αμη:0.27 fsh:12 Ε2:22 υποστηρίζουν ότι ενδέχεται να επηρεάσε η νόσηση μου από covid γτ ο υπέρηχος πριν νοσησω ήταν άψογος..με πάνε απευθείας για εξωσωματική γτ λένε δεν έχω χρόνο κ μου πέταξαν ότι σε 2 χρόνια από τώρα δεν θα έχω κ περίοδο θα μπω εμμηνόπαυση..

Συγνώμη για το τεράστιο κείμενο αλλά βοήθειααααα..

 

Γεια σου ninarelita.ειχες ξανακάνει αμη? Ή ήταν η πρώτη φορά? Τόσο πολύ γερασαν οι ωοθήκες στο τρίμηνο? Η αμη σου λογικά κ πριν ένα χρονο ήταν χαμηλή όμως δεν εμπόδισε τη σύλληψη κ μάλιστα εις διπλούν.  Δεν δείχνει την ποιότητα των ωαριων αλλά το απόθεμα κ απόδειξη οι εγκυμοσύνες σου.  Οι ορμονικές σου fsh e2 είναι πολύ καλές. Θα πρότεινα στους επόμενους κύκλους να συνεχίσεις να κάνεις τις εξετάσεις fsh,e2 για να έχεις καλύτερη εικόνα του ορμονικου σου προφίλ κ φυσικά θα πάρεις κ δεύτερη γνώμη.  Μη σε πιάνει πανικός ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Κορίτσι μου αλήθεια μου δίνεις δύναμη με αυτό απλά μου έκανε εντύπωση πως με φυσική προσπάθεια εμένα σχετικά άμεσα εγκυος.Με τέτοιες τιμές στις ορμόνες μου είπαν δύσκολα κ με εξωσωματική..θυμάσαι τις τιμές σου?

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ότι καλύτερο!

Καλησπέρα ,η αμη δεν δείχνει την ποιότητα των ωαρίων και γυναίκες με χαμηλή αμη,κατάφεραν να ολοκληρώσουν εγκυμοσύνες. Εγώ αμη δεν εχω κάνει,ο γυναικολόγος μου ήταν κατά,μιας κ μόνο θα με αγχωνε στην φάση που ήμουν.

Γρήγορο ιστορικό. Ετών 30 ,με δύο παλινδρομες κυήσεις σε ένα 6μηνο,διακοπή 8η εβδομάδα αφού ακούγαμε καρδιά,και fsh 11,5. Η μητέρα μου πέρασε εμμηνόπαυση στα 38.

Ο γιατρός μου έδωσε περιθώριο να προσπαθήσω τότε άλλον έναν χρόνο.στους δέκα μήνες ,μήνα Δεκέμβρη,πήγα και μου είπε αν δεν πετύχουμε κύηση κ αυτόν τον μήνα,ξεκινάμε Γενάρη να δώσουμε κάποιο ορμονικό σκευασμα ,να βοηθήσουμε λίγο.(σε εκείνο τον κύκλο είχα πολύ λεπτό ενδητριο). Τότε,ήταν κ που έμεινα έγκυος στον γιο μου και 14μηνες μετά,ήρθε κ η κόρη μου.

Η fsh σου και η ε2 δεν μου φαίνονται αποτρεπτικες,ένα παραπάνω από την στιγμή που έχουν προκύψει εγκυμοσύνες στο παρελθόν,είστε σε φάση προσπάθειας,αρκεί να έρθει ένα καλό ωαριακι και να παρακολουθείς τις γόνιμες,θα έλεγα κατά προτίμηση υπερηχογραφικά. Φυσικά,δεν είμαι γιατρός για να έχω πλήρη εικόνα,απλά θα σου πω να μην απελπίζεσαι κ εύχομαι σύντομα με ένα γερό μπεμπακι,με όποιον τρόπο τελικά έρθει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Pozi είπε:

Δεν θυμάμαι τις τιμές αλλά ήταν χαμηλή η α.μ.η. Θα ψάξω και αν τις βρω θα σου τις στείλω. 
Στις εξωσωματικές που έκανα περνάμε πολύ λίγα ωάρια, δεν είχα καλή ανταπόκριση στα φάρμακα. 
Είχα κάνει άπειρες εξετάσεις και δεν βρίσκαμε κάποιο αλλο πρόβλημα. 
Μου είχαν κάνει πλύση εγκεφάλου ο γυναικολόγος μου και το κέντρο εξωσωματικησ και μου είπα ότι ήταν αδιέξοδος η εξωσωματική όποτε δεν ασχολήθηκα με τις φυσικές προσπάθειες(δηλαδή να ψάξω την ωορρηξία μου και να έρθω στοχευμένα σε επαφή εκείνες τις μέρες γιατί ο κύκλος μου ήταν χάλια απο 40 μέχρι 55 μέρες)  οποτε πίστευα ότι δεν θα τα κατάφερνα ποτέ με αυτόν τον τρόπο. 
Κάτι μέσα μου έλεγε να πάρω τεστ ωορρηξίας. 
ξεκίνησα απο την 9 ημέρα και έβγαλα θετικό τεστ την 23. Ήρθα σε επαφή εκείνη την ημέρα και την μεθεπόμενη. Τα καταφέραμε έμεινα έγκυος ΣΟΚ. 
Δεν ξέρω τι να πιστέψω. 
Κάτι που είχα κάνει πριν μείνω έγκυος,  για δυο μήνες έπινα κατι βιταμίνες για καλύτερη ποιότητα ωαρίου. Προσέχω γενικά πολύ με την διατροφή μου όποτε όχι αλκοόλ όχι τσιγάρο όχι στην ζάχαρη και αλάτι. Ίσως ήμουνα λιγότερο αγχωμένη γιατί απλά περίμενα τον Σεπτέμβρη και δεν είχα στο μυαλό μου την εγκυμοσύνη. 
 

Εγώ έχω σταθερή περίοδο 26 ημερών ποτέ δεν είχα απόκλιση για αυτό όλα αυτά μου φαίνονται περίεργα κ γενικά η όλη διαδικασία που με βάζουν βουνό...αλλά τα λόγια σου είναι πολύ ενθαρρυντικά σε ευχαριστώ !!

3 ώρες πρίν, Zenia82 είπε:

Γεια σου ninarelita.ειχες ξανακάνει αμη? Ή ήταν η πρώτη φορά? Τόσο πολύ γερασαν οι ωοθήκες στο τρίμηνο? Η αμη σου λογικά κ πριν ένα χρονο ήταν χαμηλή όμως δεν εμπόδισε τη σύλληψη κ μάλιστα εις διπλούν.  Δεν δείχνει την ποιότητα των ωαριων αλλά το απόθεμα κ απόδειξη οι εγκυμοσύνες σου.  Οι ορμονικές σου fsh e2 είναι πολύ καλές. Θα πρότεινα στους επόμενους κύκλους να συνεχίσεις να κάνεις τις εξετάσεις fsh,e2 για να έχεις καλύτερη εικόνα του ορμονικου σου προφίλ κ φυσικά θα πάρεις κ δεύτερη γνώμη.  Μη σε πιάνει πανικός ❤

Αμη δεν είχα ξανακάνει απλά υπερηχογραφικά μου είπε πως καμία σχέση η εικόνα σου πριν 3 μήνες που είχαμε κάνει υπέρηχο. δεν έβλεπε ωοθυλάκια από τη μια καθόλου κ από την άλλη μόνο ένα..μου είπε να κάνω τις ορμονικές κ με έστειλε σε ειδικό που έχει κλινική ο οποίος κατευθείαν μου μίλησε για εξωσωματική με δανεικά ωάρια κ ότι σε 2 χρόνια το πολύ δεν θα έχω περίοδο..δεν ήξερα τι να πρώτο διαχειριστώ φυσικά δεν ξαναπήγα κ τώρα έχω ραντεβού την Δευτέρα με γυναικολόγο του νοσοκομείου μας στον οποίο με παρέπεμψε ο γενετιστής που απευθύνθηκα..

 

2 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλησπέρα ,η αμη δεν δείχνει την ποιότητα των ωαρίων και γυναίκες με χαμηλή αμη,κατάφεραν να ολοκληρώσουν εγκυμοσύνες. Εγώ αμη δεν εχω κάνει,ο γυναικολόγος μου ήταν κατά,μιας κ μόνο θα με αγχωνε στην φάση που ήμουν.

Γρήγορο ιστορικό. Ετών 30 ,με δύο παλινδρομες κυήσεις σε ένα 6μηνο,διακοπή 8η εβδομάδα αφού ακούγαμε καρδιά,και fsh 11,5. Η μητέρα μου πέρασε εμμηνόπαυση στα 38.

Ο γιατρός μου έδωσε περιθώριο να προσπαθήσω τότε άλλον έναν χρόνο.στους δέκα μήνες ,μήνα Δεκέμβρη,πήγα και μου είπε αν δεν πετύχουμε κύηση κ αυτόν τον μήνα,ξεκινάμε Γενάρη να δώσουμε κάποιο ορμονικό σκευασμα ,να βοηθήσουμε λίγο.(σε εκείνο τον κύκλο είχα πολύ λεπτό ενδητριο). Τότε,ήταν κ που έμεινα έγκυος στον γιο μου και 14μηνες μετά,ήρθε κ η κόρη μου.

Η fsh σου και η ε2 δεν μου φαίνονται αποτρεπτικες,ένα παραπάνω από την στιγμή που έχουν προκύψει εγκυμοσύνες στο παρελθόν,είστε σε φάση προσπάθειας,αρκεί να έρθει ένα καλό ωαριακι και να παρακολουθείς τις γόνιμες,θα έλεγα κατά προτίμηση υπερηχογραφικά. Φυσικά,δεν είμαι γιατρός για να έχω πλήρη εικόνα,απλά θα σου πω να μην απελπίζεσαι κ εύχομαι σύντομα με ένα γερό μπεμπακι,με όποιον τρόπο τελικά έρθει.

Ευχαριστώ πολύ για την όμορφη ιστορία σου κ μακάρι να μπορέσω να σταθώ στα πόδια μου να το αντιμετωπίσω απλά έπεσα νομίζω κ σε λάθος ανθρώπους τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ninarelita said:

Εγώ έχω σταθερή περίοδο 26 ημερών ποτέ δεν είχα απόκλιση για αυτό όλα αυτά μου φαίνονται περίεργα κ γενικά η όλη διαδικασία που με βάζουν βουνό...αλλά τα λόγια σου είναι πολύ ενθαρρυντικά σε ευχαριστώ !!

Αμη δεν είχα ξανακάνει απλά υπερηχογραφικά μου είπε πως καμία σχέση η εικόνα σου πριν 3 μήνες που είχαμε κάνει υπέρηχο. δεν έβλεπε ωοθυλάκια από τη μια καθόλου κ από την άλλη μόνο ένα..μου είπε να κάνω τις ορμονικές κ με έστειλε σε ειδικό που έχει κλινική ο οποίος κατευθείαν μου μίλησε για εξωσωματική με δανεικά ωάρια κ ότι σε 2 χρόνια το πολύ δεν θα έχω περίοδο..δεν ήξερα τι να πρώτο διαχειριστώ φυσικά δεν ξαναπήγα κ τώρα έχω ραντεβού την Δευτέρα με γυναικολόγο του νοσοκομείου μας στον οποίο με παρέπεμψε ο γενετιστής που απευθύνθηκα..

 

Ευχαριστώ πολύ για την όμορφη ιστορία σου κ μακάρι να μπορέσω να σταθώ στα πόδια μου να το αντιμετωπίσω απλά έπεσα νομίζω κ σε λάθος ανθρώπους τι να πω..

Κορίτσι μου να είσαι δυνατή. Είμαστε χιλιάδες κοπέλες που βρήκαμε εμπόδια και υπάρχουν λύσεις, θα βρεις τον τρόπο. Ψάξε το καλά. 
Εύχομαι ολόψυχα ότι καλύτερο!! 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pozi είπε:

Κορίτσι μου να είσαι δυνατή. Είμαστε χιλιάδες κοπέλες που βρήκαμε εμπόδια και υπάρχουν λύσεις, θα βρεις τον τρόπο. Ψάξε το καλά. 
Εύχομαι ολόψυχα ότι καλύτερο!! 
 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κ σε εσένα ότι καλύτερο εύχομαι πραγματικά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Εγώ έχω σταθερή περίοδο 26 ημερών ποτέ δεν είχα απόκλιση για αυτό όλα αυτά μου φαίνονται περίεργα κ γενικά η όλη διαδικασία που με βάζουν βουνό...αλλά τα λόγια σου είναι πολύ ενθαρρυντικά σε ευχαριστώ !!

Αμη δεν είχα ξανακάνει απλά υπερηχογραφικά μου είπε πως καμία σχέση η εικόνα σου πριν 3 μήνες που είχαμε κάνει υπέρηχο. δεν έβλεπε ωοθυλάκια από τη μια καθόλου κ από την άλλη μόνο ένα..μου είπε να κάνω τις ορμονικές κ με έστειλε σε ειδικό που έχει κλινική ο οποίος κατευθείαν μου μίλησε για εξωσωματική με δανεικά ωάρια κ ότι σε 2 χρόνια το πολύ δεν θα έχω περίοδο..δεν ήξερα τι να πρώτο διαχειριστώ φυσικά δεν ξαναπήγα κ τώρα έχω ραντεβού την Δευτέρα με γυναικολόγο του νοσοκομείου μας στον οποίο με παρέπεμψε ο γενετιστής που απευθύνθηκα..

 

Ευχαριστώ πολύ για την όμορφη ιστορία σου κ μακάρι να μπορέσω να σταθώ στα πόδια μου να το αντιμετωπίσω απλά έπεσα νομίζω κ σε λάθος ανθρώπους τι να πω..

Κορίτσι μου μπορεί απλά να ήταν ένας κακός κύκλος κ να είχες λίγα ωοθηλακια σε αριθμό. Αφού μένεις έγκυος μόνη σου με τα δικά σου ωαρια γιατί να πας με δανεικά? Για όνομα του Θεού...

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Εγώ έχω σταθερή περίοδο 26 ημερών ποτέ δεν είχα απόκλιση για αυτό όλα αυτά μου φαίνονται περίεργα κ γενικά η όλη διαδικασία που με βάζουν βουνό...αλλά τα λόγια σου είναι πολύ ενθαρρυντικά σε ευχαριστώ !!

Αμη δεν είχα ξανακάνει απλά υπερηχογραφικά μου είπε πως καμία σχέση η εικόνα σου πριν 3 μήνες που είχαμε κάνει υπέρηχο. δεν έβλεπε ωοθυλάκια από τη μια καθόλου κ από την άλλη μόνο ένα..μου είπε να κάνω τις ορμονικές κ με έστειλε σε ειδικό που έχει κλινική ο οποίος κατευθείαν μου μίλησε για εξωσωματική με δανεικά ωάρια κ ότι σε 2 χρόνια το πολύ δεν θα έχω περίοδο..δεν ήξερα τι να πρώτο διαχειριστώ φυσικά δεν ξαναπήγα κ τώρα έχω ραντεβού την Δευτέρα με γυναικολόγο του νοσοκομείου μας στον οποίο με παρέπεμψε ο γενετιστής που απευθύνθηκα..

 

Ευχαριστώ πολύ για την όμορφη ιστορία σου κ μακάρι να μπορέσω να σταθώ στα πόδια μου να το αντιμετωπίσω απλά έπεσα νομίζω κ σε λάθος ανθρώπους τι να πω..

Περίεργα μου ακούγονται όλα αυτά. Σίγουρα να ρωτήσεις άλλον/ ους… 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Zenia82 είπε:

Κορίτσι μου μπορεί απλά να ήταν ένας κακός κύκλος κ να είχες λίγα ωοθηλακια σε αριθμό. Αφού μένεις έγκυος μόνη σου με τα δικά σου ωαρια γιατί να πας με δανεικά? Για όνομα του Θεού...

Αυτό είναι που με τρελαίνει..λόγω της πολύ χαμηλής αμη μου είπε ότι έχω πολύ λίγες πιθανότητες κ ότι δεν είμαι να χάνω χρόνο..την Δευτέρα έχω επίσκεψη με άλλο γιατρό βέβαια ο γενετιστής που επισκέφθηκα μου είπε ότι οι υπόλοιπες ορμόνες μου δεν είναι πολύ κακες κ μου έδωσε πιο πολλές ελπιδεςκ με παρέπεμψε στο γιατρό που συνεργάζονται για εξωσωματικές στο πανεπιστημιακό νοσοκομειο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Ninarelita είπε:

Αυτό είναι που με τρελαίνει..λόγω της πολύ χαμηλής αμη μου είπε ότι έχω πολύ λίγες πιθανότητες κ ότι δεν είμαι να χάνω χρόνο..την Δευτέρα έχω επίσκεψη με άλλο γιατρό βέβαια ο γενετιστής που επισκέφθηκα μου είπε ότι οι υπόλοιπες ορμόνες μου δεν είναι πολύ κακες κ μου έδωσε πιο πολλές ελπιδεςκ με παρέπεμψε στο γιατρό που συνεργάζονται για εξωσωματικές στο πανεπιστημιακό νοσοκομειο

Κορίτσι μου γλυκό, έχω περάσει από τη δίκη σου φάση και εγώ.. 2 γυναικολόγοι, 2 εξωσωματικοί, έβλεπαν το ορμονικό μου προφίλ εδώ και σχεδον 3 χρόνια και από παντού έτρωγα την απογοήτευση στα μούτρα! Ετών 37 πλέον, πριν ένα χρόνο οι τελευταίες μου εξετάσεις έδειξαν ΑΜΗ 0.1 και fsh:15. Για κατάψυξη ωαριων ούτε λόγος! Δεν θα πάρεις τπτ από καταβολές, τζάμπα τα χρήματα και η ταλαιπωρία.. 
Ευτυχως η τελευταία μου γυναικολόγος και ένας εξωσωματικός που ήταν θεόσταλτος πραγματικα, μου έδωσαν να καταλάβω επιτέλους ότι η ΠΩΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΟΣ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ! Δείχνει μόνο το απόθεμα, δεν σου λέει επουδενί αν μπορείς να γίνεις μανούλα ή όχι! Εσυ και εγώ, μπορεί στην τελική να βγάζουμε ένα ωάριο καλό ενώ άλλες 10, και;; Ένα θελουμε, ένα και καλό! 
Και στα γράφω ολα αυτά με πλήρη  επίγνωση καθώς συνέλαβα φυσιολογικα, πριν 6 μήνες ένα αγορακι που κυοφορώ τρισευτυχισμένη! 
Μην αφήσεις κανέναν και τίποτα να σου πάρει την ελπίδα και τα όνειρά σου! Ειναι ανίδεοι όσοι φρόντισαν να σε απογοητεύσουν τόσο εύκολα.. Μπορείς! και σε λίγο καιρό, θα εισαι εσυ στη θέση τη δίκη μου να διηγείσαι την ιστορία σου με το ευτυχές τέλος! ♥️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Tselek είπε:

Κορίτσι μου γλυκό, έχω περάσει από τη δίκη σου φάση και εγώ.. 2 γυναικολόγοι, 2 εξωσωματικοί, έβλεπαν το ορμονικό μου προφίλ εδώ και σχεδον 3 χρόνια και από παντού έτρωγα την απογοήτευση στα μούτρα! Ετών 37 πλέον, πριν ένα χρόνο οι τελευταίες μου εξετάσεις έδειξαν ΑΜΗ 0.1 και fsh:15. Για κατάψυξη ωαριων ούτε λόγος! Δεν θα πάρεις τπτ από καταβολές, τζάμπα τα χρήματα και η ταλαιπωρία.. 
Ευτυχως η τελευταία μου γυναικολόγος και ένας εξωσωματικός που ήταν θεόσταλτος πραγματικα, μου έδωσαν να καταλάβω επιτέλους ότι η ΠΩΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΟΣ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ! Δείχνει μόνο το απόθεμα, δεν σου λέει επουδενί αν μπορείς να γίνεις μανούλα ή όχι! Εσυ και εγώ, μπορεί στην τελική να βγάζουμε ένα ωάριο καλό ενώ άλλες 10, και;; Ένα θελουμε, ένα και καλό! 
Και στα γράφω ολα αυτά με πλήρη  επίγνωση καθώς συνέλαβα φυσιολογικα, πριν 6 μήνες ένα αγορακι που κυοφορώ τρισευτυχισμένη! 
Μην αφήσεις κανέναν και τίποτα να σου πάρει την ελπίδα και τα όνειρά σου! Ειναι ανίδεοι όσοι φρόντισαν να σε απογοητεύσουν τόσο εύκολα.. Μπορείς! και σε λίγο καιρό, θα εισαι εσυ στη θέση τη δίκη μου να διηγείσαι την ιστορία σου με το ευτυχές τέλος! ♥️

Πόση ελπίδα μάς δίνεις!!! Ένα καλό και τυχερό. Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!! Όλα να πηγαίνουν περίφημα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Visit a vis είπε:

Πόση ελπίδα μάς δίνεις!!! Ένα καλό και τυχερό. Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!! Όλα να πηγαίνουν περίφημα!!

Μακάρι! ♥️ Μια ελπίδα να δώσω σε κάποια με την ιστορία μου, για μένα είναι επιτυχία! Ένα δάκρυ τους να προλάβω από τα τόσα που είχα ρίξει και εγώ.. Πόση στεναχώρια και χωρίς λόγο στην τελική.. 

Θα φουσκώσουν οι κοιλίτσες σας και θα είναι όλα ένα κακό όνειρο! Σας το εύχομαι απο την καρδιά μου! Και τώρα έχω 2 καρδιές, οι ευχές μου πιάνουν! Καλή δύναμη σε όλες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ninarelita είπε:

Αυτό είναι που με τρελαίνει..λόγω της πολύ χαμηλής αμη μου είπε ότι έχω πολύ λίγες πιθανότητες κ ότι δεν είμαι να χάνω χρόνο..την Δευτέρα έχω επίσκεψη με άλλο γιατρό βέβαια ο γενετιστής που επισκέφθηκα μου είπε ότι οι υπόλοιπες ορμόνες μου δεν είναι πολύ κακες κ μου έδωσε πιο πολλές ελπιδεςκ με παρέπεμψε στο γιατρό που συνεργάζονται για εξωσωματικές στο πανεπιστημιακό νοσοκομειο

Με 0.1 αμη έμεινα έγκυος με τη δεύτερη εξωσωματική

Σε λίγο μπαίνω στον έβδομο και περιμένω τον κοριτσάκι μου 

Μην σε πιανει απελπισία 

Ο δικός μου γιατρός δεν ήθελε καν να δει την αμη δεν τον ενδιέφερε καθόλου 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια μου τι καλά που έγραψα κ πόσο σας ευχαριστώ. κ πόσο δύναμη μου δίνετε με όλα αυτά γτ έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου..Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ότι καλύτερο τι να πω μπορώ να αναπνεύσω με ευκολία...ουφφφφ

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Αυτό είναι που με τρελαίνει..λόγω της πολύ χαμηλής αμη μου είπε ότι έχω πολύ λίγες πιθανότητες κ ότι δεν είμαι να χάνω χρόνο..την Δευτέρα έχω επίσκεψη με άλλο γιατρό βέβαια ο γενετιστής που επισκέφθηκα μου είπε ότι οι υπόλοιπες ορμόνες μου δεν είναι πολύ κακες κ μου έδωσε πιο πολλές ελπιδεςκ με παρέπεμψε στο γιατρό που συνεργάζονται για εξωσωματικές στο πανεπιστημιακό νοσοκομειο

Καλησπέρα κοριτσι μου. 
Αν θελεις στείλε μου ένα μνμ με το όνομα του γιατρού σου που θέλει να σε πάει με δανεικα, γιατί βρεθήκαμε στην ίδια θέση, τα ίδια μου έλεγε  και Εμενα ο πρώτος ο δικός μου, δεν ήθελε καν να με πάει για φυσικούς, ενώ θα προχωρήσω κανονικά με πανεπιστημιακό γιατρό.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα!! και από μενα Και εγώ είμαι 38 και προσπαθώντας για παιδί έκανα ορμονικές εξετάσεις το Σεπτέμβριο fsh 3,6 και άλλες ορμονικές που ήταν καλές επίσης έκανα και σαλπιγγογραφια όλα καλά αδιαθετησα στις ξανά στις 25 του μηνός με έντονο πόνο και μου ήρθε καφέ αίμα και κράτησε τρεις μέρες με ελάχιστη ροή περίμενα να αδιαθετησα τον επόμενο μήνα τίποτα πήγα στο γυναικολόγο και του είπα τι έγινε και μου έδωσε χάπι για να μου έρθει η περίοδος για δεκα μέρες ένα πρωί ένα βράδυ παράλληλα έκανα από μόνη μου εξετάσεις πάλι και η fsh ανέβηκε 56,7 E242 φοβάμαι ότι έχω πρωωρη εμμηνόπαυση καθώς και η μαμα μου στα 38 μπήκε και αυτή στη εμμηνόπαυση πριν κάνω τις ορμονικές είχα κάνει και τεστ Παπ και υπέροχο όλα καλά τη Δευτέρα έχω ραντεβού με άλλο γιατρό να δω τι θα μου πει γιατί μετά από όλα αυτά δεν είμαι ευχαριστημένη από το συγκεκριμένο γιατί από αυτά που έχω διαβάσει στον υπέροχο φαίνεται αν είσαι στη εμμηνόπαυση και επίσης όταν του είπα και η μητέρα μου μπήκε στην. Εμμηνόπαυση στα 38 δεν είπε τιποτα η αμη που έκανα 1,43pmol

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...