Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

2ο παιδί στα 42 μετά από 2 αποτυχιες


Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή χρονιά κορίτσια. Θα σας πω την ιστορία μου και θα ήθελα πολύ να δω αν υπάρχουν παρόμοιες περιπτώσεις με εμένα, που έλαβαν αίσιο τέλος για να πάρω λίγη δύναμη. Έχω μια κόρη 12 ετών από τον 1ο μου γάμο, την οποία απέκτησα στα 29 μου. Στα 38 μου έμεινα έγκυος με τον 2ο σύζυγο μου, με φυσικό τρόπο αλλά δυστυχώς στις 8 εβδομάδες η κύηση διεγνωσθει παλινδρομη. Μετά από 3 χρόνια, στα 41 μου, ξαναεμεινα έγκυος με φυσικό τρόπο. Όλα πήγαιναν τέλεια, κάναμε και λήψη τροφοβλαστη και όλα ήταν φυσιολογικότατα. Στις 28 εβδομάδες διαπιστώσαμε ότι το μωρό πέθανε. Γέννησα με καισαρική και η αιτία θανάτου του παιδιού ήταν συμφυτικος πλακούντας (αυτό δεν φαίνεται σε υπέρηχο, μόνο σε μαγνητική που δε κάνεις χωρίς να υπάρχει αιτία). Ήταν τραγική εμπειρία και πονάει πάρα πολύ. Πήραμε το κοριτσάκι μας στα χέρια μας νεκρό και το κηδεψαμε. Ήταν μια κούκλα 1600γρ. Όλα αυτά έγιναν πριν από 1 μήνα. Μετά από αυτό φοβάμαι πολύ να ξαναπροσπαθησω παρόλο που το θέλω πολύ και ο γιατρός μου επιμένει να ξαναπροσπαθησουμε μιας και δεν έχουμε κανένα πρόβλημα με τον άντρα μου. Συγνωμη αν σας κούρασα. Θέλω τη γνώμη σας και τις εμπειρίες σας αν έχετε βιώσει κάτι παρόμοιο. 

Σας ευχαριστώ! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...