Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

πρίν από 49 λεπτά , Aggelikh Nt είπε:

Τι τεστ κάνατε; Κι εμένα η παιδίατρος υποπτευεται αλλεργία.. ξέρεις από ποια ηλικία μπορούν να κάνουν τεστ. Εμένα είναι 45 ημερων

@Aggelikh Nt Κάναμε τεστ αλλεργίας γιατί την προηγούμενη βδομάδα έβγαλε κοκκινίλες ο μικρός μου σε όλο του το σώμα και είχαν πρηστεί και τα άκρα του. Έχει στο αγελαδινό γάλα κι έτσι το αλλάξαμε και πήραμε υποαλλεργικο τώρα. Αν υποπτεύεστε αλλεργία καλύτερα να κάνετε κι εσείς τεστ. Εμείς στο πανεπιστημιακό στο ΡΙΟ πήγαμε σε μια πολύ καλή παιδοαλλεργιολογο. Κι εμένα χτες που το κάναμε ήταν 49 ημερών!!!

@Mairiv Περαστικά σας!!! Εννοείται να την αλλάξετε, πλέον ο κοβιντ δεν είναι τόσο τρομερό για να αρνούνται την εξέταση οι γιατροί. Κατά τη γνώμη μου πάντα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Mairiv είπε:

Σας διαβάζω κορίτσια και βλέπω η καθεμία μας έχει τα δικά της θεματάκια! Εμείς περνάμε covid! Ευτυχώς ο μπέμπης μου είχε μια μέρα λίγο βήχα και πυρετό μέχρι 37,8 το περισσότερο! Ελπίζω αύριο να είναι τελείως καλά! Αυτό που με ξενέρωσε και θέλω μα το μοιραστώ μαζί σας ήταν πως μόλις είπα στην παιδίατρο να ερθει να τον ακροαστει κατηγορηματικά μου είπε όχι και σκέφτομαι να την αλλάξω τι λέτε; Ο γιατρός γ αυτό δεν είναι; 

Εεε βέβαια για αλλαγή είναι αφού δεν σε βοηθάει εκεί που έχεις πραγματικά ανάγκη οπότε δεν μπορείς να την έχεις εμπιστοσύνη.Απο αυτήν περιμένεις να σου βοηθήσει και αυτι δεν το κάνει...τι να περιμένεις,σαν να μην έχεις γιατρό είναι.Και εμενα η γιατρός μου ειναι καπως περίεργη και το σκέφτομαι πολύ και εγω.θα περιμενω λίγο ακόμα και θα δω.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Σας διαβάζω κορίτσια και βλέπω η καθεμία μας έχει τα δικά της θεματάκια! Εμείς περνάμε covid! Ευτυχώς ο μπέμπης μου είχε μια μέρα λίγο βήχα και πυρετό μέχρι 37,8 το περισσότερο! Ελπίζω αύριο να είναι τελείως καλά! Αυτό που με ξενέρωσε και θέλω μα το μοιραστώ μαζί σας ήταν πως μόλις είπα στην παιδίατρο να ερθει να τον ακροαστει κατηγορηματικά μου είπε όχι και σκέφτομαι να την αλλάξω τι λέτε; Ο γιατρός γ αυτό δεν είναι; 

Καλημέρα, ναι αν δε σε καλύπτει καλύτερα να κοιτάξεις για άλλον. Ελπίζω να είστε καλυτερα. Κ μεις περάσαμε κοβιντ, όταν η μπέμπα μας ήταν 31 ημερών. Κόλλησα εγώ κ ενώ φορούσα μάσκα τελικά δεν τη γλίτωσε. Δεν είχε πυρετό όμως ήταν νωχελικη. Ο παιδίατρος δεν ήρθε να τη δει τοτε γιατί λέγαμε να την πάμε Παίδων. Ήταν αρκετά νωχελικη, δεν έπινε καλά γάλα και κοιμόταν αρκετά. Κυριακή είχε ξεκινήσει να ναι έτσι, εγώ με θετικό τεστ την Παρασκευή....και Δευτέρα πρωί ηταν χειρότερα. Οπότε πήγαμε και μας κράτησαν δύο μέρες προληπτικά επειδή ηταν μικρουλα. Της έβαλαν και ορό, ευτυχώς δεν ανέβασε πυρετό και σιγά σιγά υποχωρησαν τα συμπτωματα, είχε και ρινίτιδα.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Καλημέρα, ναι αν δε σε καλύπτει καλύτερα να κοιτάξεις για άλλον. Ελπίζω να είστε καλυτερα. Κ μεις περάσαμε κοβιντ, όταν η μπέμπα μας ήταν 31 ημερών. Κόλλησα εγώ κ ενώ φορούσα μάσκα τελικά δεν τη γλίτωσε. Δεν είχε πυρετό όμως ήταν νωχελικη. Ο παιδίατρος δεν ήρθε να τη δει τοτε γιατί λέγαμε να την πάμε Παίδων. Ήταν αρκετά νωχελικη, δεν έπινε καλά γάλα και κοιμόταν αρκετά. Κυριακή είχε ξεκινήσει να ναι έτσι, εγώ με θετικό τεστ την Παρασκευή....και Δευτέρα πρωί ηταν χειρότερα. Οπότε πήγαμε και μας κράτησαν δύο μέρες προληπτικά επειδή ηταν μικρουλα. Της έβαλαν και ορό, ευτυχώς δεν ανέβασε πυρετό και σιγά σιγά υποχωρησαν τα συμπτωματα, είχε και ρινίτιδα.

Εμάς ευτυχώς έκανε 2 μέρες δέκατα μέχρι 37.8 και βήχα όπου από χθες ευυυχως δεν εχεθ τίποτα ! Το γάλα του το έπινε όλο όποτε δεν υπήρχε θέμα αφυδάτωσης αλλά με τσάτισε η παιδίατρος ! Σκέψου πήρε τηλέφωνο η μαμά μ τη δίκη μοθ παιδίατρο π είναι τώρα 65 χρόνων και ήρθε αμέσως να τον δει ! Θέλω να πω μεγάλη σε ηλικία που θα χε περισσότερο λόγο να φοβάται ! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Εμάς ευτυχώς έκανε 2 μέρες δέκατα μέχρι 37.8 και βήχα όπου από χθες ευυυχως δεν εχεθ τίποτα ! Το γάλα του το έπινε όλο όποτε δεν υπήρχε θέμα αφυδάτωσης αλλά με τσάτισε η παιδίατρος ! Σκέψου πήρε τηλέφωνο η μαμά μ τη δίκη μοθ παιδίατρο π είναι τώρα 65 χρόνων και ήρθε αμέσως να τον δει ! Θέλω να πω μεγάλη σε ηλικία που θα χε περισσότερο λόγο να φοβάται ! 

Ευτυχώς που έχει όρεξη, εμάς δεν είχε. Ναι κατάλαβα, αυτά βλεπεις και λες δε γίνεται.

 

 


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Κορίτσια δίνει καμία το γάλα το frisolac το comfort ?

Itan na to dosw alla diavasa para polla arnitika sxolia kai den to tolmisa.exo alaksei frisolac 1, NAN, Novalac Desing, Novalac Bio, Capricare katsikisio kai den mas ekane tipota.Tora dinw to Almiron AR kai exoume sothei.Emena ekane sinexia emeto rouketes giafto allaksa tosa galata.

Link to comment
Share on other sites

Μα ρε σύ είναι αίσχος! Εμείς εχουνε θέμα με δυσκοιλιότητα αλλά αυτό είναι τόσο παχύρρευστο δεν τρέχει καθόλου! Πήγα σήμερα πήρα ένα σωρό θηλές dr browvn όλα τα νούμερα η π δε θα τρέχει καθόλου μα καθόλου όμως η που θα τρέχει σαν τρελό ! Άσε τα νεύρα μου σήμερα !

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mairiv είπε:

Μα ρε σύ είναι αίσχος! Εμείς εχουνε θέμα με δυσκοιλιότητα αλλά αυτό είναι τόσο παχύρρευστο δεν τρέχει καθόλου! Πήγα σήμερα πήρα ένα σωρό θηλές dr browvn όλα τα νούμερα η π δε θα τρέχει καθόλου μα καθόλου όμως η που θα τρέχει σαν τρελό ! Άσε τα νεύρα μου σήμερα !

Dr.Brown exo kai egw...me thiles noumero 3 eimaste kai einai mia xara.me noumero 1 kai 2 den trexei.Kai egw paxirreusto dinw to Almiron AR.Apla otan to kano vazo dio mezures anakatevo me pirouni kai meta alles dio mezures kai pali me to pirouni alios den dialitei kai voulonei.120ml pinei tora.palia evaza oli tin posotita mesa sto mpoukali kai to kounousa kai den mporouse na dialithei kai meta arxisa me to pirouni kai einai mia xara tora.

Link to comment
Share on other sites

Λες αν το κάνω έτσι να βολέψει; Τι να πω … πήρα τώρα το novalac το it.. είχες δοκιμάσει το ar? Διαλυόταν ή ούτε καν; Εντωμεταξύ απορώ πως κάποιες δίνουν nuk! Τρέχει απίστευτα ! Τις θαυμάζω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Mairiv είπε:

Λες αν το κάνω έτσι να βολέψει; Τι να πω … πήρα τώρα το novalac το it.. είχες δοκιμάσει το ar? Διαλυόταν ή ούτε καν; Εντωμεταξύ απορώ πως κάποιες δίνουν nuk! Τρέχει απίστευτα ! Τις θαυμάζω! 

Den dokimasa pote alo mpoukali,gia emena ta kalitera einai tis dr.brown.Exo dokimasei to Novalac desing AR dialitei eukola alla pali me to pirouni.dokimase me to pirouni na deis tha sotheis.To novalac den einai kai toso paxirreusto diladi den einai san stokos opos kai to almiron ar pou dinw egw.apla se emas den teriakse to novalac giafto to stamatisa.exo ena pirouni mono gia aytin tin douleia kai to apostirono me ta mpoukalia.tha vazeis omos dio dio mezoures oxi ola mazi.emena me volepse para poli..kai egw sta foroum to diavasa elegan alles kopeles kai eipa na to dokimasw kai pragmatika dialitei to gala teleia.kai thiles noumero 3 fardi leimo den pnigetai katholou to moro,trexei kanonika.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εμάς ο παιδίατρος μας πρότεινε, επειδή ρώτησα δηλ, ενα άλλο γάλα για κολικούς και δυσκοιλιότητα. Της εταιρίας altamira το aptamil ec+. Θα το βάζω μισό μισό με το frisolac 1 μπας και βοηθήσει λίγο στους κολικούς. Ακόμα δεν έχω δει πώς είναι η σύσταση του όταν διαλύεται.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, MarthaK είπε:

Γεια σας κορίτσια πως είναι τα μωράκια σας; Εμείς κάναμε χτες το πρώτο εμβόλιο και ακομα και σήμερα κοιμάται όλη μέρα. Είχαν και τα δικά σας τέτοια υπνηλία; ❤️

Καλημέρα, το ενέσιμο κάνατε; Κ μεις την προηγούμενη εβδομάδα πήγαμε κ έκανε για 6,7 ιούς μαζί. Όντως κοιμόταν λίγο παραπάνω, ήταν για 2,3 μέρες λίγο πιο νωχελικη και είχε λιγότερη όρεξη για γάλα. Αυτό το απταμιλ τίποτα δεν έκανε για τους κολικούς και είναι κ πηχτό.

Τεσπα θα περάσει, ντοπαρονται τα γλυκουλια με τόσους ιούς.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...