Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

On 11/3/2022 at 10:34 ΜΜ, MarthaK είπε:

Γεια σας κορίτσια.. θα γίνω κι εγώ μανούλα το Σεπτέμβριο πρώτη φορά. Η ΠΗΤ είναι στις 25/9 και τώρα είμαι 11w6d 

Έχουμε την ίδια μέρα ΠΗΤ...Με το καλό εύχομαι!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 57 λεπτά , Mairiv είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε; Έκανα εξετάσεις χθες πάλι όλο το πακέτο και ενώ όλα καλά Σίδηρος έπεσε πάλι στο 32!! Εσείς πως πάτε με το θέμα σιδήρου; 

Γεια σου @Mairiv. Είμαστε στη φάση που τα μωρά μας ξεζουμίσουν σίδηρο, νορμαλ για τη φάση αυτή της κύησης. Εγώ με αναιμία έχω Αιματοκρίτη 29 και Αιμοσφαιρίνη 9,7. Εξέταση σιδήρου δεν με βάζει να κάνω (θα του το ζητήσω μιας και το συζητάμε). Παίρνεις συμπλήρωμα; 

Νομίζω ο σίδηρος θα αρχίζει να παίρνει τα πάνω του το 3ο τρίμηνο. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mairiv είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε; Έκανα εξετάσεις χθες πάλι όλο το πακέτο και ενώ όλα καλά Σίδηρος έπεσε πάλι στο 32!! Εσείς πως πάτε με το θέμα σιδήρου; 

Εγώ σήμερα πήγα για εξετάσεις οι οποίες δεν έχουν βγει. Πριν τρεις εβδομάδες ήταν στο 33. Ο γιατρός μου είπε ότι αν μείνει εκεί είμαστε εντάξει... Πίνω 3 σιδήρους την ημέρα βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Άσε σίδηρος πονεμένη ιστορία..έκανα με 30 αιματοκρίτη (τον δεύτερο γιο μου)καισαρική κ όλα καλά δεν χρειάστηκα αίμα πάλι καλά δλδ..πάντως το μάξιμουμ σε μένα στις εγκυμοσύνες είναι το 32-33 παραπάνω δεν πάει με τίποτα ότι κ να πάρω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου είχε δώσει αυτό το viofer αλλά δε μπορούσα να το πιω να σας πω την αλήθεια με τίποτα κ μετά μ έδωσε κάτι χάπια τα οποία βέβαια δεν τα παίρνω κ κάθε μέρα ! Αλλά τώρα Τετάρτη π θα πάω μετά από ένα μήνα θα τ πω μήπως χρειάζεται να πίνω το υγρό που φαντάζομαι απορροφάται περισσότερο !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; Κι άλλη Ερώτηση έχω! Ημοθν σήμερα για ψώνια είχα σίγουρα κανα τρίωρο εντάξει και διαπίστωσα ότι τα πόδια μου είχαν κοκκινίσει κ πείστηκαν αρκετά! Φοράω παντόφλες ! Εσείς το φοράτε και γενικά αν εσάς πρήζονται τα πόδια σας;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; Κι άλλη Ερώτηση έχω! Ημοθν σήμερα για ψώνια είχα σίγουρα κανα τρίωρο εντάξει και διαπίστωσα ότι τα πόδια μου είχαν κοκκινίσει κ πείστηκαν αρκετά! Φοράω παντόφλες ! Εσείς το φοράτε και γενικά αν εσάς πρήζονται τα πόδια σας;

Εμένα πρηζονταν προ εγκυμοσύνης τα καλοκαίρια , τώρα ακόμη στην δουλειά έχω σωθεί με τα αθλητικά ,πήρα όμως μια κρέμα για πρήξιμο ποδιών καλού κακού

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; Κι άλλη Ερώτηση έχω! Ημοθν σήμερα για ψώνια είχα σίγουρα κανα τρίωρο εντάξει και διαπίστωσα ότι τα πόδια μου είχαν κοκκινίσει κ πείστηκαν αρκετά! Φοράω παντόφλες ! Εσείς το φοράτε και γενικά αν εσάς πρήζονται τα πόδια σας;

Καλημέρα !!κ εμένα πρήζονται ελαφρώς κ είναι πολύ ζεστά αυτό τις τελευταίες 10 ημέρες ειδικά αν όλη μέρα ήμουν όρθια.. βγάζω τις κάλτσες το βράδυ μαξιλάρι από κάτω και τα πόδια λίγο πιο ψηλά μέσα σε μισή ώρα συνέρχονται πάλι..άσε κ ακόμα δεν πιάσανε οι ζέστες.. προσωπικά δεν είχα ποτέ σοβαρό θέμα με πρήξιμο στην εγκυμοσύνη αλλά τώρα λόγω του ότι θα φάμε όλο το καλοκαίρι στη μάπα δεν ξέρω τι μας περιμένει..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Melody90 είπε:

Καλημέρα !!κ εμένα πρήζονται ελαφρώς κ είναι πολύ ζεστά αυτό τις τελευταίες 10 ημέρες ειδικά αν όλη μέρα ήμουν όρθια.. βγάζω τις κάλτσες το βράδυ μαξιλάρι από κάτω και τα πόδια λίγο πιο ψηλά μέσα σε μισή ώρα συνέρχονται πάλι..άσε κ ακόμα δεν πιάσανε οι ζέστες.. προσωπικά δεν είχα ποτέ σοβαρό θέμα με πρήξιμο στην εγκυμοσύνη αλλά τώρα λόγω του ότι θα φάμε όλο το καλοκαίρι στη μάπα δεν ξέρω τι μας περιμένει..

Καλημέρα ! Έτσι κ μένα! Να μην ανησυχώ δλδ Ε; Γιατί άσε το τι διαβάζω στο Ίντερνετ ! Προεκλαμψία διαβήτης όλα !! Κι ενώ εδώ κι κανα μήνα ήμουν χαλαρή άντε πάλι άγχος ! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitdimit είπε:

Κορίτσια γνωριζετε τι επιδόματα δικαιούμαστε από το ΙΚΑ κλπ; Δεν ξέρω κ που να απευθυνθώ και θέλω να αρχίσω να τα βάζω σε μια σειρά την χαρτουρα κ τα οικονομικά μας

Σαν ιδιωτικός υπάλληλος επίδομα κυοφοριας 56 μέρες πριν γεννήσεις εφόσον έχεις τις προϋποθέσεις και επίδομα λοχείας 63 μερες μετά την γέννα

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Καλημέρα ! Έτσι κ μένα! Να μην ανησυχώ δλδ Ε; Γιατί άσε το τι διαβάζω στο Ίντερνετ ! Προεκλαμψία διαβήτης όλα !! Κι ενώ εδώ κι κανα μήνα ήμουν χαλαρή άντε πάλι άγχος ! 

Μην αγχώνεσαι από τη στιγμή που το λες στο γιατρό σου και οι εξετάσεις σου βγαίνουν καλές δεν υπάρχει πρόβλημα είχα γνωστή που τα πόδια τις είχαν γίνει νταούλι!!!!δεν φορούσε παπούτσια πια η κοπέλα αλλά μόνο σαγιονάρες τεράστια πόδια σου λέω κ όμως ούτε λεύκωμα ούτε ουρικό ούτε πίεση σακχάρο τίποτα.. απλά έκανε κατακράτηση υγρών λόγω εγκυμοσύνης γέννησε τέλη Αυγούστου κ αυτή κ μετά ξεπρηστηκε και ησύχασε...

2 ώρες πρίν, dimitdimit είπε:

Κορίτσια γνωριζετε τι επιδόματα δικαιούμαστε από το ΙΚΑ κλπ; Δεν ξέρω κ που να απευθυνθώ και θέλω να αρχίσω να τα βάζω σε μια σειρά την χαρτουρα κ τα οικονομικά μας

Συμπληρώνω τη flashdance είναι κ το επίδομα γέννας το οποίο παίρνεις 1000  ευρώ ένα μήνα μετα τη γέννα κ 1000 όταν το παιδί γίνει 5 μηνών.στις διδυμομανουλες είναι 4000 χιλιάδες ευρώ.τους κωδικούς τους παίρνεις στην κλινική με το που δηλωθεί το παιδί.κ με το που βγεις από την κλινική κάνει ο λογιστής σου το Α21 επίδομα παιδιού το ποσό που θα πάρεις έχει σχέση με το εισόδημα το οικογενειακό που έχεις.

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...