Recommended Posts

11 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Λοιπον...με λιγα λογια τα δικα μου... Επελεξα να μην σας κουραζω με τις επαναλήψεις μου αλλα τωρα νιωθω πως ηρθε η ωρα να σας ενημερωσω. Στις 20/6 μεταφέραμε τη βλαστοκυστουλα που ειχαμε με μεγαλη χαρα και αν και ΒC αισιοδοξία θα ελεγα... Πριν απο κανα 4αρι μερες μου έφυγε η αισιοδοξία και τη θεση της πηρε με ηρεμία η σιγουριά πως δεν πετυχε. Σημερα ειμαι 9η μερα και φυσικα εκανα τεστ στο σπίτι και φυσικα βγηκε αρνητικό. Σκέφτομαι να σταματήσω τα φαρμακα...δε νομιζω οτι εχει νοημα. Εχω στειλει και μειλ για να μου πουν ποσο νωρίτερα να παω για χοριακη γιατί μου ειχε πει ο γιατρός Παρασκευή. Ξερω πολυ καλα πως αν ηταν θετικο,9η μερα , εκκολαπτόμενη  βλαστοκυστη,θα εδειχνε. Αυριο επιστρεφω στη δουλειά. Ειμαι αρκετα καλα. Θα χαρω το καλοκαίρι μου με το παιδακι μου και απο Σεπτέμβρη βλέπουμε. Κλαιω μονο τα χιλιαρικα πλεον,τα νευρα που μου προκαλούν τα χαπια,το δυσκολο δεκαήμερο της αναμονης μέχρι τη χοριακη καθε φορά και την κουραση του πηγαινε ελα...Ειμαι καλα και σας φιλω...Καλη επιτυχία σε ολες σας!!!

Εύχομαι να κάνεις χοριακη και το αποτέλεσμα να σε εκπλήξει ..όπως και να έχει ξεκουράσου ,ηρέμησε,ξέχασε και την επόμενη θα έρθει το καλύτερο,αυτό που θέλεις ..

• Ευχαριστώ 1

8 ώρες πρίν, Simodoro είπε:

Καλημέρα κορίτσια μετά από 4η αποτυχημένη ET στο γεν... Με τον Παν..

Σκέφτομαι να συνεχίσω Θεσσαλονίκη μιας και είμαι από βόρεια Ελλάδα

Μου πρότειναν  το embriolamb  και το διαβαλκανικό  (fivi) 

Έχει καμία κοπέλα εμπειρία να πει για τους γιατρούς και το εμβρυολογικο; 

Καλησπέρα κοριτσι μ..εγω ημουν στον Πα… στο γενεσις κ τωρα ειμαι στο fivi κ ειμαι πολυ ευχαριστημένη..καμια σχεση με το γενεσις Αθηνών 

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μ..εγω ημουν στον Πα… στο γενεσις κ τωρα ειμαι στο fivi κ ειμαι πολυ ευχαριστημένη..καμια σχεση με το γενεσις Αθηνών 

Θες να μοιραστείς τι δε σου αρεσε στο γεν; Επίσης το fivi είναι Αθήνα;

πρίν από 41 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Σε ποιον γιατρό είσαι ;

Εμένα μου είπαν για τον ταρλ..

Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου...να σας κάνω μια ερώτηση...αύριο περιμένω το πρωί να κάνω την δεύτερη χοριακουλα μου....την πρώτη την έκανα 3 μέρες πριν την περίοδο...αύριο θα είμαι κ επίσημα στην δεύτερη μέρα καθιστερηση...ήθελα απλά να ρωτήσω απ' εχθές έχω σαν πονακια περιόδου ..όχι βέβαια το ίδιο δυνατά ούτε όλη μέρα ...αλλά να όταν με πιάνουν λίγο τρομάζω....αύριο επίσημα θα κλείσω τις 4 εβδομάδες .. ααά ούτε έχω δει αίμα η ροζ...αλλά όλο τρέχω στο μπάνιο...φοβάμαι μόλις τα νοιωθω...είναι φυσιολογικά ????

Καλησπέρα κοριτσια. Τα κατάφερε το μικρό μας τελικά. Προχώρησε. Οπότε τώρα έχω 4. Ρώτησα τον γιατρό αν έχουμε καλή ποιότητα και μου είπε εννοείται. Αν δεν είχαμε δεν θα τα καταψυχαμε. Αλλά δεν ξέρω τι έχω όπως εσείς που λέγατε ας πούμε 5αα. Λογικά θα είναι όλα 5ης μέρας. Την Τετάρτη έκανα ωοληψια. @winspertπολύ λυπάμαι αλλά μην το βάζεις κάτω. Παντα υπάρχει μια ελπίδα να βγει θετική η χοριακη. Αλλιώς κοίτα να χαρείς το καλοκαίρι σου και το παιδάκι σου, να ξεκουραστείς, να γεμίσεις μπαταρίες, να ηρεμήσει και ο οργανισμος σου και σιγουρα θα πετύχει η επόμενη 

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

35 minutes ago, Pagor said:

Καλησπέρα κορίτσια μου...να σας κάνω μια ερώτηση...αύριο περιμένω το πρωί να κάνω την δεύτερη χοριακουλα μου....την πρώτη την έκανα 3 μέρες πριν την περίοδο...αύριο θα είμαι κ επίσημα στην δεύτερη μέρα καθιστερηση...ήθελα απλά να ρωτήσω απ' εχθές έχω σαν πονακια περιόδου ..όχι βέβαια το ίδιο δυνατά ούτε όλη μέρα ...αλλά να όταν με πιάνουν λίγο τρομάζω....αύριο επίσημα θα κλείσω τις 4 εβδομάδες .. ααά ούτε έχω δει αίμα η ροζ...αλλά όλο τρέχω στο μπάνιο...φοβάμαι μόλις τα νοιωθω...είναι φυσιολογικά ????

Είναι φυσιολογικά, εγώ είχα τέτοια πολύ ελαφριά πονάκια από τη χοριακή και έπειτα, για αρκετούς μήνες. Σου εύχομαι απ’την καρδιά μου ένα φανταστικό νούμερο αύριο και την πιο γλυκειά αρχή εγκυμοσύνης!

• Μου αρέσει 1

4 ώρες πρίν, Αγάπ είπε:

Γεια σας κορίτσια, ξέρετε εάν μπορώ να κάνω σε καποιο δημόσιο νοσοκομείο το μοριακό τεστ για κοβιντ που χρειάζεται πριν την ωοληψια? Ποια είναι η διαδικασία?

Σε ΙΚΑ εγω ειπα οτι το θελω για ωοληψια μου ειπαν σε 24 ωρες το αποτέλεσμα και το είχαν βγαλει το ιδιο βράδυ.

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , koukouvagia είπε:

Είναι φυσιολογικά, εγώ είχα τέτοια πολύ ελαφριά πονάκια από τη χοριακή και έπειτα, για αρκετούς μήνες. Σου εύχομαι απ’την καρδιά μου ένα φανταστικό νούμερο αύριο και την πιο γλυκειά αρχή εγκυμοσύνης!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου...δεν τα έχω όλη μέρα ούτε δυνατά( ευτυχώς αλλά συνήθως λίγο το βράδυ με πιάνουν) έχω διαβάσει όλα αυτά τα χρόνια που έμπαινα εδώ ότι σχεδόν όλα τα κορίτσια τα είχαν...αλλά όσο να ναι όταν τα ζεις από την μια χερεσαι κ από την άλλη λες όλα καλά με τον σπόρο?? Σε ευχαριστώ κ πάλι πολύ για την απάντηση!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα