Recommended Posts

πρίν από 49 λεπτά , BlackCat είπε:

Και για να σου δώσω και άλλη δύναμη επειδή νιώθεις τον χρόνο εχθρό, ξεκίνησα την μάχη στα 35. Στα 39 είχα τις αποβολές. Μέχρι τότε μόνο αποτυχίες!
Στον γιατρό που είμαι τώρα πήγα πρώτο ραντεβού Μάιο του 2021. Με πολλές αναποδιές, με καραντίνες, με Covid, με μικρόβια στο σπερμα με με με κλπ κλπ έκανα εμβρυομεταφορα τώρα Ιούλιο του 2022(!!) 

Νιωθω ότι 6 ολόκληρα χρόνια είμαι σε μια πάλη με ότι αυτό συνεπάγεται και σε ένα διαρκές pause γιατί σε pause μπαίνει η ζωή σου όταν χορεύεις τον χορό αυτό για χρόνια! Ήρθε και ο Covid να μας αποτελειώσει.

Αν όμως τα καταφέρω κ κρατήσω γερό μωρό στα χέρια νομίζω ότι όλα αυτά θα μείνουν πίσω σαν ονειρο. Ήδη τον τελευταίο χρόνο νιωθω ότι δεν τα κάνω εγώ όλα αυτά σαν να έχω βγει από το σώμα μου ένα πράγμα..

Δεν είσαι η μόνη & δεν είσαι μόνη!! Μη μασας όσο αντέχεις εσυ κ το αγόρι κυνηγήστε το ονειρο σας!!

20/7 είναι Ελενακι 

12 μέρες μετά απο ετ με βλαςτοκυστες! Είναι σκληρός ο doc.:shock::shock::):)

Χαχαχαχα... λοιπόν εμένα μου είπε σε 14 μέρες με βλαστοκυστες. Και πήγα την 15η επειδή μου τελείωναν οι ινοχεπ και αν ήταν θετική θα έπρεπε να παραγγείλω άλλες. Με βόλευε τόσο πολύ να νιώθω έγκυος που δεν ήθελα να μου το χαλάσω... Ανωμαλία στο έπακρο. Βλέπεις την παράνοια,έτσι;

Ο Ιούλιος πάει καλά σε ποσοστά στο φόρουμ. Θα έρθει και η νούμεραεα σου να το συνεχίσει!!!

• Μου αρέσει 4

tvXOp2.png

10 ώρες πρίν, SummerDream είπε:

Κορίτσια να ‘μαι κι εγώ εδώ ανάμεσά σας με τα ίδια όνειρα και τις ίδιες αγωνίες! Γράφω για πρώτη φορά! Μετά από μία βιοχημική και μία παλίνδρομη στην 7η εβδομάδα λόγω τρισωμίας 15 όπως αποδείχθηκε (με εξωσωματική και βλαστοκύστες 5ης ημέρας και οι δυο) ήμουν στην προετοιμασία για 3η εμβρυομεταφορά αλλά κόλλησα Covid κι ακυρώθηκε…μεγάλη απογοήτευση, ειδικά όταν πλησιάζεις τα 40 και νιώθεις τον χρόνο να σε κυνηγάει..τώρα σκέφτομαι την αίτηση για προεμφυτευτικό πριν προχωρήσω σε άλλη προσπάθεια,  τουλάχιστον να ξέρω ότι θα μου μεταφέρουν γερές βλαστοκύστες! 

Αχ κορίτσι μου... Μεγάλα βάσανα έχεις περάσει. Κι εγώ στα 40 έτσι ένιωθα το χρόνο να με κυνηγάει, αλλά τώρα στα 42,5 με εγκυμοσύνη στον 4ο μήνα από φυσική σύλληψη, αλλιώς τα σκέφτομαι τα πράγματα. Η ηλικία σου μπορεί να μην είναι για να επαναπαύεσαι (που σίγουρα δεν το κάνεις, οπότε θα πετύχεις), αυτό δε σημαίνει όμως ότι είσαι τόσο οριακά όσο νομίζεις. Ούτε καν. Το μόνο που πετυχαίνεις με αυτή την ψυχολογία είναι να μαυρίζει η καρδιά σου και είναι κρίμα, γιατί χρειάζεται πολύ κουράγιο αυτός ο δρόμος. Γι' αυτό προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά. Εξάλλου η ιστορία σου δείχνει ότι εύκολα μένεις έγκυος και σίγουρα ανάμεσα στα έμβρυα σας υπάρχουν και γερά. Ο προεμφυτευτικός παρέχει μια ασφάλεια. Θα μπορούσατε να τον επιλέξετε. Αν και αυτό που σκέφτομαι είναι ότι όποιος έχει καεί με το χυλό φυσάει και το γιαούρτι και οι πιθανότητες να πέσετε πάλι σε μη υγιές έμβρυο θεωρώ ότι δεν είναι μεγάλες. Έχετε υπάρξει αρκετά άτυχοι ως τώρα για να επαναληφθεί. Αλλά όπως εσύ νιώθεις καλύτερα, εννοείται. Και φυσικά λαμβάνοντας υπ' όψιν και την άποψη του γιατρού σου και πώς αυτός σε κατευθύνει. Εύχομαι να τα καταφέρεις σύντομα!

Διαφημίσεις1

πρίν από 9 λεπτά , [email protected] είπε:

Χαχαχαχα... λοιπόν εμένα μου είπε σε 14 μέρες με βλαστοκυστες. Και πήγα την 15η επειδή μου τελείωναν οι ινοχεπ και αν ήταν θετική θα έπρεπε να παραγγείλω άλλες. Με βόλευε τόσο πολύ να νιώθω έγκυος που δεν ήθελα να μου το χαλάσω... Ανωμαλία στο έπακρο. Βλέπεις την παράνοια,έτσι;

Ο Ιούλιος πάει καλά σε ποσοστά στο φόρουμ. Θα έρθει και η νούμεραεα σου να το συνεχίσει!!!

Χαχαχαχαχαχαχαχα ναι έχεις ρεκόρ αλήθεια!!

Διαβαζω το φορουμ χρόνια και χρόνια , το 70% κάνει τεστ ή χοριακη νωρίτερα, το 29% την αναμενόμενη ημέρα ε εσυ Ελενακι είσαι το 1% που πήγε αργότερα :-D

Μακαρι μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!! 

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 8

πρίν από 12 λεπτά , [email protected] είπε:

Αχ αυτό ακριβώς που περιέγραψες αισθάνομαι κι εγώ! Όσο δεν έχεις κάνει τη χοριακη, εισαι δυνητικά έγκυος. Κι εγώ παρανοϊκή νιώθω! Σου εύχομαι τα καλύτερα κορίτσι μου!

• Χαχα 1

4 ώρες πρίν, Sila80 είπε:

Καλημερα σε όλες! 
Έχω τη χοριακή Παρασκευή 15/7 αλλά όπως πολλές άλλες δεν κρατήθηκα κ έκανα ένα τεστ φαρμακείου σήμερα για να έχω μια ιδεα το οποιο βγηκε αρνητικό

Λέτε να μην έχει δείξει ακόμη στα ούρα ή παω για μηδενικη;;; 

Τι να σου πω, τα τεστ φαρμακείου προσωπικά ποτέ δε τα συμπάθησα. Δεν έκανα ούτε ένα σε καμία από τις 4 εξωσωματικές μου. Γιατί ότι και να έδειχναν θα αμφέβαλα. Οπότε δεν είμαι ειδική να σου πω από ποιο νούμερο χοριακής και πάνω δείχνουν, επειδή δεν το έχω ψάξει. Σίγουρα δεν έχουν όλα την ίδια ευαισθησία, εξαρτάται ποιο έκανες. Ενας άλλος παράγοντας που δε γνωρίζουμε είναι πότε μπορεί να έγινε η εμφύτευση. Έπειτα δεν ξεκινάνε όλες οι εγκυμοσύνες με μεγάλα νούμερα χοριακής. Είναι πολλά τα άγνωστα δεδομένα. Μόνο με τη χοριακή θα είσαι σίγουρη. Εύχομαι σε μια ωραία έκπληξη την Παρασκευή! Μέχρι τότε κουράγιο... 

2 ώρες πρίν, BlackCat είπε:

@happiness79 Ένα φορουμ ολόκληρο καρδιοχτύπησε όμως χαλάλι σου εσένα και του όμορφου μπέμπη σου! Με το καλό να τον κρατησεις γερό στα χέρια σου

@Tselek συγχαρητήρια για την αυχενική σου με το καλό το μωρό σου.

Αχ, το είδες κι εσύ ότι είναι όμορφος?!! ❤ χαχα :oops::grin: Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Όλες μας να κρατήσουμε γερά παιδιά και θα συμβεί σε όλες μας όταν έρθει η ώρα! Ευχομαι και σε σένα σύντομα!!! ❤

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

@happiness79

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

ο αντρας μου δεν ηθελε με τπτ να κανω τεστ φαρμακειου εγω λυσσαξα κ το πηραμε 

Και τωρα λυσσαω πιο πολυ χαχα

Δυο μερες ακομη υπομονηηη

• Χαχα 1

4 hours ago, Sila80 said:

Καλημερα σε όλες! 
Έχω τη χοριακή Παρασκευή 15/7 αλλά όπως πολλές άλλες δεν κρατήθηκα κ έκανα ένα τεστ φαρμακείου σήμερα για να έχω μια ιδεα το οποιο βγηκε αρνητικό

Λέτε να μην έχει δείξει ακόμη στα ούρα ή παω για μηδενικη;;; 

Βλαστοκύστες έβαλες; Σε ποια μέρα είσαι σήμερα από την ετ;

eardp2.png

πρίν από 17 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Βλαστοκύστες έβαλες; Σε ποια μέρα είσαι σήμερα από την ετ;

Οχιιι βλαστοκύστες

1/7 ωοληψια

4/7 εμβρυομεταφορα ενος μονο αριστου εμβρυου

22 minutes ago, Sila80 said:

Οχιιι βλαστοκύστες

1/7 ωοληψια

4/7 εμβρυομεταφορα ενος μονο αριστου εμβρυου

Άρα είσαι 9η μέρα από 3ων ημερών έμβρυο, είναι σχετικά νωρίς για να δείξει το τεστ οπότε υπάρχει ακόμα μία ελπίδα. Τα τεστ πιάνουν συνήθως από 25 μονάδες και πάνω (εκτός κ αν έκανες το early), κάπου εκεί πρέπει να είναι και η χοριακή σου τώρα αν είσαι έγκυος. Καλύτερα να περιμένεις αρνητικό όμως και να είναι θετικό παρά το αντίθετο. Εύχομαι να γίνει η ανατροπή. 

eardp2.png

19 ώρες πρίν, [email protected] είπε:

Εσένα δεν σε χαλάει αφού είσαι από Χανιά αν συνεργάζεται ακόμα με αυτούς....ίσα ίσα γλιτώνεις δρομολόγια 

Το θέμα είναι αν κανει δωρεάν στο Ηράκλειο στο νοσοκομείο. Ο γιατρός μου στα Χανιά είναι άψογος κ ο εμβρυολογοσ επίσης. 

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Άρα είσαι 9η μέρα από 3ων ημερών έμβρυο, είναι σχετικά νωρίς για να δείξει το τεστ οπότε υπάρχει ακόμα μία ελπίδα. Τα τεστ πιάνουν συνήθως από 25 μονάδες και πάνω (εκτός κ αν έκανες το early), κάπου εκεί πρέπει να είναι και η χοριακή σου τώρα αν είσαι έγκυος. Καλύτερα να περιμένεις αρνητικό όμως και να είναι θετικό παρά το αντίθετο. Εύχομαι να γίνει η ανατροπή. 

Γι αυτο το εκανα πιο πολυ για να παρω την πρωτη κρυαδα και να μη παω φουλ αισιοδοξη! Σ ευχαριστω πολύ!

• Μου αρέσει 1

πρίν από 38 λεπτά , Sila80 είπε:

Γι αυτο το εκανα πιο πολυ για να παρω την πρωτη κρυαδα και να μη παω φουλ αισιοδοξη! Σ ευχαριστω πολύ!

Κανε λιγο υπομονή ακομα κοριτσάκι μου. Οπως και εγω πρέπει να την κάνω την Παρασκευή. Αλλα κρατιέμαι, ποτέ δν ειχα κανει τεστ, σημερα η αλήθεια ειναι πως μ πέρασε απο το μυαλο. Αλλα λεω ας κάνω και αλλο υπομονή.. Δύσκολο αλλα πρέπει. Σου ευχομαι με μια τεράστια χοριακη. 

• Ευχαριστώ 1

πρίν από 12 λεπτά , Marina21 είπε:

Κανε λιγο υπομονή ακομα κοριτσάκι μου. Οπως και εγω πρέπει να την κάνω την Παρασκευή. Αλλα κρατιέμαι, ποτέ δν ειχα κανει τεστ, σημερα η αλήθεια ειναι πως μ πέρασε απο το μυαλο. Αλλα λεω ας κάνω και αλλο υπομονή.. Δύσκολο αλλα πρέπει. Σου ευχομαι με μια τεράστια χοριακη. 

Αχ και εγώ αυριο είναι να κάνω χωριακη και κρατιέμαι τόσες μέρες να μην κάνω τεστ, αν και είμαι σίγουρη ότι παω για μηδενική γιατί δεν νιώθω τίποτα απολυτως εκτός από το στήθος που έχει γίνει τουμπανο και ένα σφίξιμο στην κοιλιά αλλά αυτα είναι από την προγεστερονη

πρίν από 15 λεπτά , Marina21 είπε:

πρίν από 8 λεπτά , Katrin85 είπε:

Αχ και εγώ αυριο είναι να κάνω χωριακη και κρατιέμαι τόσες μέρες να μην κάνω τεστ, αν και είμαι σίγουρη ότι παω για μηδενική γιατί δεν νιώθω τίποτα απολυτως εκτός από το στήθος που έχει γίνει τουμπανο και ένα σφίξιμο στην κοιλιά αλλά αυτα είναι από την προγεστερονη

Καλη επιτυχια και στις 3 μας λοιπον

οσο για τα συμπτωματα δεν υπαρχουν παντα αλλες εχουν αλλες οχι μη στηριζεστε σ αυτα! Κι εγω εχω στηθος μεγαλυτερο και αναγουλες οταν ξυπναω αλλα με τοσα φαρμακα που εχουμε παρει δε ξερωωω

• Μου αρέσει 1

πρίν από 13 λεπτά , Sila80 είπε:

Καλη επιτυχια και στις 3 μας λοιπον

οσο για τα συμπτωματα δεν υπαρχουν παντα αλλες εχουν αλλες οχι μη στηριζεστε σ αυτα! Κι εγω εχω στηθος μεγαλυτερο και αναγουλες οταν ξυπναω αλλα με τοσα φαρμακα που εχουμε παρει δε ξερωωω

Καλη επιτυχία κορίτσια μου 

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα