Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

@Kallo γεια κ από εμένα. Κ εγώ έτσι ακριβως ήμουν. Ενώ όλες τις προηγούμενες μέρες τις είχα περάσει πολύ χαλαρά. Δεν μπορούσα ούτε να δω σειρες, ούτε να διαβάσω τίποτα. Εμένα το μόνο που με βοήθησε και γι αυτό στο προτείνω είναι έξοδοι ή επίσκεψη με/σε φίλους. Λέγαμε άσχετα, γελάγαμε και επίσης με συνέδεε κ με την ζωή μου την έξω από την εξωσωματική και με αυτό που περνούσα…ελπίζω να βοηθησει κ εσένα. Σου εύχομαι τα καλύτερα τη μέρα της χοριακης 
 

@eleonora85 συγχαρητήρια. Πόσο ωραία σου μπήκε ο μήνας.!! Όλα καλά να πάνε, μέσα από τη καρδιά μου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, eleonora85 είπε:

Σε ευχαριστω πολυυυ! 
Παντως   εγω ειχα νευρα κ χαλια διαθεση τις μερες της αναμονης... Δεν ειχα κ καθολου συμπτωματα οποτε λεω αποκλειεται να εγινε κατι.. πολυ περιεργη φαση γενικα.
Ειχα πει ομως εξαρχης να μην μπω στην διαδικασια του τεστ που μπορει να με αφησει μετεωρη με μια αχνη γραμμη κλπ! Αν μπορεις να κρατηθεις, πιστευω θα ηταν το καλυτερο

@silvy22 , @Maria.28 , @Σποράκι
Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια! Μακαρι να προχωρησει :wub:

Ούτε και εγώ έχω συμπτώματα. Το μόνο που έχω είναι ότι πονάει η κοιλιά μου χαμηλά σαν πόνοι περιόδου. Καλά από νευρα άλλο τίποτα άσε. Θα προσπαθήσω να κρατηθώ. Σε ευχαριστώ 

πρίν από 50 λεπτά , Μυρακι είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!Μαζι θα την κάνουμε την χοριακη και ότι είναι να γίνει θα γίνει μην αγχώνεσαι!Εμενα είναι η Τρίτη μου φορά και βλέπουμε!Ολα καλά εύχομαι να σου πάνε!

Αααα είμαστε την ίδια μέρα. Τι καλά. Σε ευχαριστώ πολύ. Και σε σένα να πάνε όλα καλά εύχομαι 

πρίν από 43 λεπτά , SofiDim είπε:

@Kallo γεια κ από εμένα. Κ εγώ έτσι ακριβως ήμουν. Ενώ όλες τις προηγούμενες μέρες τις είχα περάσει πολύ χαλαρά. Δεν μπορούσα ούτε να δω σειρες, ούτε να διαβάσω τίποτα. Εμένα το μόνο που με βοήθησε και γι αυτό στο προτείνω είναι έξοδοι ή επίσκεψη με/σε φίλους. Λέγαμε άσχετα, γελάγαμε και επίσης με συνέδεε κ με την ζωή μου την έξω από την εξωσωματική και με αυτό που περνούσα…ελπίζω να βοηθησει κ εσένα. Σου εύχομαι τα καλύτερα τη μέρα της χοριακης 
 

@eleonora85 συγχαρητήρια. Πόσο ωραία σου μπήκε ο μήνας.!! Όλα καλά να πάνε, μέσα από τη καρδιά μου. 

Σε ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι πως μια έξοδο με φίλους πάντα βοηθάει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Kate92 Απο συμπτωματα δεν ειχα απολυτως τιποτα
Τυχερη εισαι που δεν εκανες αλλες χοριακες! Πολυ ψυχοφθορο ολο αυτο.. Ευχομαι οοολα να πανε κατ ευχην στον 1ο σας υπερηχο!!!

@SofiDim Σε ευχαριστω πολυ! Η πιο ωραια πρωτομηνια ηταν!!! Ευχομαι κ σε σενα ευχαριστες ειδησεις συντομα!

@Kallo Δυσκολη περιοδος (οπως κ η αναμονη για τις βλαστοκυστες..) κ αν καποιος δεν την εχει περασει δε θα σε καταλαβει ευκολα (ουτε καν ο αντρας σου που το περνατε μαζι). Κανε υπομονη! Καλα αποτελεσματα απο καρδιας!! 

@happiness79  Σε ευχαριστω πολυυ!  Μας ειπες οτι ησουν εγκυος λιγο μετα την  ωοληψια μου κ μου δημιουργησες πολυ ευχαριστα κ αισιοδοξα συναισθηματα τοτε!! Να εισαι παντα τυχερη κ εσυ κ το μικρο σου!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, eleonora85 είπε:

Σε ευχαριστω πολυυυ! 
Παντως   εγω ειχα νευρα κ χαλια διαθεση τις μερες της αναμονης... Δεν ειχα κ καθολου συμπτωματα οποτε λεω αποκλειεται να εγινε κατι.. πολυ περιεργη φαση γενικα.
Ειχα πει ομως εξαρχης να μην μπω στην διαδικασια του τεστ που μπορει να με αφησει μετεωρη με μια αχνη γραμμη κλπ! Αν μπορεις να κρατηθεις, πιστευω θα ηταν το καλυτερο

@silvy22 , @Maria.28 , @Σποράκι
Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια! Μακαρι να προχωρησει :wub:

Συγχαρητήρια κορίτσι! Καλούς διπλασιαμους και μια τελεία εγκυμοσυνη.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , eleonora85 είπε:

@Kate92 Απο συμπτωματα δεν ειχα απολυτως τιποτα
Τυχερη εισαι που δεν εκανες αλλες χοριακες! Πολυ ψυχοφθορο ολο αυτο.. Ευχομαι οοολα να πανε κατ ευχην στον 1ο σας υπερηχο!!!

@SofiDim Σε ευχαριστω πολυ! Η πιο ωραια πρωτομηνια ηταν!!! Ευχομαι κ σε σενα ευχαριστες ειδησεις συντομα!

@Kallo Δυσκολη περιοδος (οπως κ η αναμονη για τις βλαστοκυστες..) κ αν καποιος δεν την εχει περασει δε θα σε καταλαβει ευκολα (ουτε καν ο αντρας σου που το περνατε μαζι). Κανε υπομονη! Καλα αποτελεσματα απο καρδιας!! 

@happiness79  Σε ευχαριστω πολυυ!  Μας ειπες οτι ησουν εγκυος λιγο μετα την  ωοληψια μου κ μου δημιουργησες πολυ ευχαριστα κ αισιοδοξα συναισθηματα τοτε!! Να εισαι παντα τυχερη κ εσυ κ το μικρο σου!!

Σε ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kallo είπε:

πολύ

Σ εύχαριστω πολύ κορίτσι μου.Και να φανταστείς εγω εκανα κ τεστ στο σπίτι χτες δεν άντεξα και έχω κ αλλά δυο και θα τα κάνω και βγήκε αρνητικό αλλά θεωρώ ότι είναι πολύ νωρίς ακόμη να δείξει αλλά και να είναι αρνητικό όλα για κάποιο λόγο γίνονται και συνεχίζουμε γερά!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Μυρακι είπε:

Σ εύχαριστω πολύ κορίτσι μου.Και να φανταστείς εγω εκανα κ τεστ στο σπίτι χτες δεν άντεξα και έχω κ αλλά δυο και θα τα κάνω και βγήκε αρνητικό αλλά θεωρώ ότι είναι πολύ νωρίς ακόμη να δείξει αλλά και να είναι αρνητικό όλα για κάποιο λόγο γίνονται και συνεχίζουμε γερά!!

Και εγώ θέλω να κάνω τεστ για να πάω προετοιμασμενη για την χοριακη κάπως. Δεν ξέρω αν θα αντέξω να μην κάνω. Πες μας και τις επόμενες μέρες που θα κάνεις τι θα είναι τα τεστ. Ναι μπορεί όντως να είναι νωρίς. Εμένα πονάει πολύ η κοιλιά μου χαμηλά. Και τώρα άρχισε να πονάει η μέση μου και πρηστηκε και το στήθος μου. Αλλά λογικά είναι επειδή σε 2-3 μέρες θα περίμενα περίοδο κανόνικα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Linoula είπε:

@eleonora85 Συγχαρητήρια! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια! Είναι σούπερ η χοριακη σου!

Σε ευχαριστω πολυ Λινουλα! Μακαρι να συνεχιστει ολο αυτο !
Ευχομαι κ σε σενα η νεα σου προσπαθεια να ειναι πετυχημενη :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια έβαλα στο YouTube να δω βίντεο σχετικά με εξωσωματική και μου έβγαλε ένα το οποίο λέγεται Fertilia by Genesis webinar- εξωσωματική γονιμοποίηση και μιλάει ο Θ.Σταυρακης! Όσες τον γνωρίζουμε ξέρουμε πόσο καλός είναι,όσες δεν τον ξέρετε και απλά θέλετε να δείτε ένα βίντεο σχετικό με την εξωσωματική,δείτε το,θα σας λύσει όλες τις απορίες. Εκεί που ήθελα να του δώσω το χέρι ,είναι στο 46:44 όπου ξεκινάει να απαντάει σε ερωτήσεις σχετικά με το άγχος και τη γονιμότητα και λέει πως το αγχος δεν παίζει ΚΑΝΕΝΑ ρόλο! Μέσα από το βίντεο έμαθα πως δεν γίνεται προεμφυτευτικος έλεγχος σε όλες τις περιπτώσεις,διότι δεν δίνεται έγκριση έτσι απλά!Πρέπει να υπάρχει ιστορικό αποβολών! Πολύ άδικο κατά τη γνώμη μου. Εύχομαι σε όσες κοπέλες προσπαθούν και σε όσες είμαστε έγκυες,να κρατήσουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας πολύ σύντομα ❤️

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Να τα παρεις οντως αμεσα γιατι οπως σου ειπαν κ τα κοριτσια ειναι σε έλλειψη καποια απ το φαρμακειο. Να ρωτησω τα meriofert τι κανουν?? Γιατι εμενα μου εγραψε gonal κ menopur.  

Α επισης απ όλα αυτα που πηρα εγω μονο οι arvekap που πηρα απ το απλο φαρμακειο παρατηρησα οτι δεν εχει μεσα συριγγες κ βελονες. 

Η αλήθεια είναι ότι δε ξέρω τι κάνουν τα meriofert, τώρα μου τα έγραψε και αργότερα θα πάω για τις οδηγίες. 

Α και εμένα λέει arvekap η συνταγή που θα τα πάρω από το φαρμακείο,οπότε να ξέρω να πάρω σε ευχαριστώ πολύ ! Και έχει κ αλλά ενέσιμα olgalutran ,ovitrele και prolutex. 

Όλα είναι για τη φάση της ωοληψιας και μετά για την εμβρυομεταφορα μου γράφει αλλά ή είναι όλα μαζί ? 

Πήρα στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ μου είπε ότι κλείνουν οι προμηθευτές για 10 μέρες λόγο 15 Αύγουστο αλλά λογικά θα έχει ότι χρειάζομαι γιατί είχαν φροντισει να έχουν οπότε θα πάω τη Πέμπτη να τα πάρω ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια σήμερα δεν ξύπνησα καθόλου καλά. Ξύπνησα με μια θλίψη και θέλω συνέχεια να κλαίω. Επίσης βλέπω πολύ περίεργα και έντονα όνειρα. Πλησιάζει και το Σάββατο που θα κάνω χοριακη και από την μία ανυπομονώ από την άλλη φοβάμαι πολύ την αποτυχία 

Καλημέρα κορίτσι μου! Είναι φυσιολογικό όλο αυτό που αισθάνεσαι και οι εναλλαγές της διάθεσης και το να νιώθεις πεσμένη. Είναι δύσκολη περίοδος και ψυχοφθόρα. Αν σε παρηγορεί, εγώ πριν δω θετικό τεστ ήμουν απόλυτα σίγουρη ότι απέτυχε. Απόλυτα σίγουρη όμως. Το τεστ το έκανα αφού "τσακώθηκα" με τον άντρα μου, ο οποίος ήθελε σώνει και καλά να κανω τεστ κι εγώ του έλεγα να με αφήσει ήσυχη άλλη μια μέρα και μόλις πάρω την κουλούρα της χοριακης θα ξεσπάσω και θα ηρεμήσω. Πλησιάζουν οι μέρες. Κάνε λίγο κουράγιο ακόμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...