Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

Νομίζω πως ήρθε η ώρα να κάνουμε κ εμείς τη δική μας ομαδουλα..!

Και ναι,είμαι κ εγώ εγκυουλα κορίτσια μου!! Το έμαθα τη περασμένη εβδομάδα απλά ήθελα να κάνω κ 2η χοριακη να βεβαιωθω πως όλα πάνε καλά κ δεν έχω καμία ύπουλη βιοχημική όπως είχα πριν λίγους μήνες..

Δόξα τον Θεό το μωράκι μου είναι εδώ,με 3 μέρες πλέον καθυστέρηση κ μια δεύτερη χοριακη πολύ καλή!!

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες Οκτωβρίου λοιπόν!!

Εύχομαι σε 8 περίπου μήνες να κρατάμε τα πολύτιμα πλάσματα μας υγιή στην αγκαλιά μας❤️

@Cony @marakiinlove  @roulas40

  • Μου αρέσει 5

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και από μένα κορίτσια μου. Και γω εγκυουλα! 5w2d!

Είναι νωρίς ακόμη βέβαια, έχω κάνει δύο χοριακες , ανεβαίνουν μια χαρά δόξα τον Θεό κ αν την Δευτέρα έχει ανέβει εκεί που θέλουμε, ώστε να μπορούμε να ακούσουμε καρδούλα κ να το δούμε στον υπέρηχο θα μου κλείσει ραντεβού ο γιατρός μου. 

Ελπίζω όλες οι μέλλουσες μανουλες, να πάνε όλα κατευχην και να έχουμε όμορφες και υγιής, πάνω από όλα, εγκυμοσύνες ❤️ 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Άντε βρε κορίτσια να μαζευόμαστε!!! Κ γω έγκυος στην 5εβδομαδα όπως υπολογίζω!!

Εύχομαι σε όλες μια ήρεμη κ χωρίς δυσκολίες εγκυμοσύνη!! Με το καλό να κρατήσουμε αγκαλιά υγιή μπεμπιδακια!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , roulas40 είπε:

Άντε βρε κορίτσια να μαζευόμαστε!!! Κ γω έγκυος στην 5εβδομαδα όπως υπολογίζω!!

Εύχομαι σε όλες μια ήρεμη κ χωρίς δυσκολίες εγκυμοσύνη!! Με το καλό να κρατήσουμε αγκαλιά υγιή μπεμπιδακια!!

Αμμμ κ εγώ δε ξέρω αν θα τον φτάσω γιατί κ το πρώτο μου παιδάκι ήταν βιαστικό κ γέννησα στις 38 εβδομάδες!!

Δε πειράζει,ξεκινάμε μαζί όλες βάση Πητ κ αναμένουμε μετά τις εξελίξεις ❤️

έχεις αλλα 2 θηρίο ε? Να σου ζήσουν!!! Πόσο είναι?

Εγώ έχω ένα ακόμη μούτρο 15 μηνών!

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Αμμμ κ εγώ δε ξέρω αν θα τον φτάσω γιατί κ το πρώτο μου παιδάκι ήταν βιαστικό κ γέννησα στις 38 εβδομάδες!!

Δε πειράζει,ξεκινάμε μαζί όλες βάση Πητ κ αναμένουμε μετά τις εξελίξεις ❤️

έχεις αλλα 2 θηρίο ε? Να σου ζήσουν!!! Πόσο είναι?

Εγώ έχω ένα ακόμη μούτρο 15 μηνών!

Ακριβώς αυτό!! Δεν θα τον φτάσουμε τον Οκτώβρη, αλλά θα το πάμε με την ΠΗΤ!!

Να σου ζήσει το αστέρι σου!!! Να το χαίρεσαι!! Εγώ έχω άλλα δύο αγόρια 10,5 κ 8 ετών!!!:P:P

Ξέρω, άργησα λίγο για το 3ο, αλλά ποτέ δεν είναι αργά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας ζήσουν κορίτσια τα παιδάκια σας κ με το καλό το αδερφάκι τους! 

Εμένα είναι το πρώτο οπότε δεν ξέρω αν είναι διαφορετικο το άγχος, πιστεύω ότι είναι, καθώς βαδίζω σε άγνωστα νερά εντελώς, αλλά πιστεύω πως μέρα με την μέρα θα το ξεπερνάω! 

Από συμπτώματα πώς είστε κορίτσια? Εγώ ελάχιστη ανακατοσουρα, σχεδόν ανεπαίσθητη, λίγες ζαλαδες που κ που και στήθος ευαίσθητο. Νομίζω αυτά. Και οχι ιδιαίτερη υπνηλία μπορώ να πω. :-)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Cony είπε:

Να σας ζήσουν κορίτσια τα παιδάκια σας κ με το καλό το αδερφάκι τους! 

Εμένα είναι το πρώτο οπότε δεν ξέρω αν είναι διαφορετικο το άγχος, πιστεύω ότι είναι, καθώς βαδίζω σε άγνωστα νερά εντελώς, αλλά πιστεύω πως μέρα με την μέρα θα το ξεπερνάω! 

Από συμπτώματα πώς είστε κορίτσια? Εγώ ελάχιστη ανακατοσουρα, σχεδόν ανεπαίσθητη, λίγες ζαλαδες που κ που και στήθος ευαίσθητο. Νομίζω αυτά. Και οχι ιδιαίτερη υπνηλία μπορώ να πω. :-)

 Ευχαριστούμε πολύ Cony!! Με το καλό το μωράκι σου!! Είναι λογικό να είσαι στα χαμένα!! Εδώ θα είμαστε να βοηθήσουμε όσο μπορούμε, μην ανησυχείς!!

Από συμπτώματα εγώ έχω το στήθος μου που πονάει κ είναι πρησμένο.. βέβαια αυτό το έχω πάντα από την ωορρηξία κ μετά, οπότε δεν είναι νέο.. έχω τσιμπηματακια χαμηλά αλλά αυτό είναι απολύτως φυσιολογικό.. εγώ τώρα έχω κάτι που δεν το είχα στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου.. δεν θέλω καθόλου να φάω.. μόνο νερό.. δεν έχω αναγουλες, είναι νωρίς βέβαια, αλλά κ που τρώω είναι με το ζόρι!! Κ δεν είναι του χαρακτήρος μου, κατάλαβες;;!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , roulas40 είπε:

 Ευχαριστούμε πολύ Cony!! Με το καλό το μωράκι σου!! Είναι λογικό να είσαι στα χαμένα!! Εδώ θα είμαστε να βοηθήσουμε όσο μπορούμε, μην ανησυχείς!!

Από συμπτώματα εγώ έχω το στήθος μου που πονάει κ είναι πρησμένο.. βέβαια αυτό το έχω πάντα από την ωορρηξία κ μετά, οπότε δεν είναι νέο.. έχω τσιμπηματακια χαμηλά αλλά αυτό είναι απολύτως φυσιολογικό.. εγώ τώρα έχω κάτι που δεν το είχα στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου.. δεν θέλω καθόλου να φάω.. μόνο νερό.. δεν έχω αναγουλες, είναι νωρίς βέβαια, αλλά κ που τρώω είναι με το ζόρι!! Κ δεν είναι του χαρακτήρος μου, κατάλαβες;;!!

Ευχαριστώ πολύ με το καλό σε όλες μας! 

Ναι σε καταλαβαίνω όσον αφορά το φαγητό γιατί αυτό το πάθαινα κάθε μήνα. Πριν αδιαθετησω έτρωγα το σύμπαν όλο! Κ με το που αδιαθετούσα αν με άφηνες μόνο με νερό δεν με ένοιαζε. Σαν να έκλεινε το στομάχι μου ξαφνικά. Αυτό το έπαθα κ τώρα. Έχω κάποιες στιγμές που θέλω να φάω ας πούμε κάτι συγκεκριμένο αλλά τις περισσότερες φορές νιώθω ότι δεν έχω όρεξη. Αλλά πιστεύω κ αυτό φυσιολογικο είναι. Αν κ δεν πρέπει να μένουμε με άδειο στομάχι, έστω κ με το ζόρι να τρώμε λιγάκι. 

Τώρα με τον γιατρό σου τι σου έχει πει? Σε τι φάση είσαι? Έχετε κλείσει ραντεβού?

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις, κάτι πρέπει να τρώμε έστω κ με το ζόρι.. 

Γιατρο δεν έχω δικό μου.. :-( έχω κακή εμπειρία με τους γυναικολόγους δυστυχώς.. δεν έχω καταφέρει να εμπιστευτω κανέναν κ πίστεψέ με, έχω επισκεφθεί πάμπολλους στη ζωή μου.. την ερχόμενη εβδομάδα λέω να επισκεφθώ έναν καινούριο κ βλέπουμε.. ξέρω ότι είναι λίγο επίφοβο αυτό, αλλά είτε το πιστεύεις είτε όχι, έχω ένα περίεργο προαίσθημα ότι όλα θα πάνε καλά, νιώθω μια σιγουριά για όλα.. μακάρι να μην είναι μόνο η ιδέα μου..

Εσύ πηγές γιατρο;; Τι σου είπε;;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, roulas40 είπε:

Ακριβώς αυτό!! Δεν θα τον φτάσουμε τον Οκτώβρη, αλλά θα το πάμε με την ΠΗΤ!!

Να σου ζήσει το αστέρι σου!!! Να το χαίρεσαι!! Εγώ έχω άλλα δύο αγόρια 10,5 κ 8 ετών!!!:P:P

Ξέρω, άργησα λίγο για το 3ο, αλλά ποτέ δεν είναι αργά!!!

Άντε καλε, άργησες!! Ίσα ίσα ιδανικό τώρα πιστεύω για να ξανά νιώσεις μικρό μάνα χαχαχαχα

Να τα χαίρεσαι τα αντράκια σου!!! Έλα τώρα περιμένουμε μάλλον τη κόρη λεμεεεε❤️

1 hour ago, roulas40 είπε:

Δίκιο έχεις, κάτι πρέπει να τρώμε έστω κ με το ζόρι.. 

Γιατρο δεν έχω δικό μου.. :-( έχω κακή εμπειρία με τους γυναικολόγους δυστυχώς.. δεν έχω καταφέρει να εμπιστευτω κανέναν κ πίστεψέ με, έχω επισκεφθεί πάμπολλους στη ζωή μου.. την ερχόμενη εβδομάδα λέω να επισκεφθώ έναν καινούριο κ βλέπουμε.. ξέρω ότι είναι λίγο επίφοβο αυτό, αλλά είτε το πιστεύεις είτε όχι, έχω ένα περίεργο προαίσθημα ότι όλα θα πάνε καλά, νιώθω μια σιγουριά για όλα.. μακάρι να μην είναι μόνο η ιδέα μου..

Εσύ πηγές γιατρο;; Τι σου είπε;;

Που γεννησες τα άλλα 2 παιδάκια σου? Ήταν με τον ίδιο γιατρό κ τα δυο?

Πόσο χαίρομαι που ακούω τόση θετικοτητα κ αισιοδοξία!! Έτσι ακριβώς θέλω κ προσπαθώ να σκέφτομαι κ εγώ!!

@Cony μου εγώ σήμερα νιώθω βαρύ αρκετά το στήθος,κλασσικά έχω πολλα κολπικά υγρά κ λίγο ανακάτεμα.. Επίσης επειδή ήμουν 6 ώρες όρθια (πολύ κακώς,δε το ξανά κάνω πλέον!!) Τώρα που ξάπλωσα πονάει εντονα η μέση μου κ νιώθω εξαντλημένη..:(

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Άντε καλε, άργησες!! Ίσα ίσα ιδανικό τώρα πιστεύω για να ξανά νιώσεις μικρό μάνα χαχαχαχα

Να τα χαίρεσαι τα αντράκια σου!!! Έλα τώρα περιμένουμε μάλλον τη κόρη λεμεεεε❤️

Που γεννησες τα άλλα 2 παιδάκια σου? Ήταν με τον ίδιο γιατρό κ τα δυο?

Πόσο χαίρομαι που ακούω τόση θετικοτητα κ αισιοδοξία!! Έτσι ακριβώς θέλω κ προσπαθώ να σκέφτομαι κ εγώ!!

@Cony μου εγώ σήμερα νιώθω βαρύ αρκετά το στήθος,κλασσικά έχω πολλα κολπικά υγρά κ λίγο ανακάτεμα.. Επίσης επειδή ήμουν 6 ώρες όρθια (πολύ κακώς,δε το ξανά κάνω πλέον!!) Τώρα που ξάπλωσα πονάει εντονα η μέση μου κ νιώθω εξαντλημένη..:(

Δεν γέννησα στον ίδιο γιατρό.. στο πρώτο παιδάκι μου πήγα σε ιδιωτική κλινική κ στο δεύτερο στο νοσοκομείο.. κ ενδιάμεσα άλλαξα άλλους δύο.. μεγάλη ιστορία οι γιατροί για εμένα.. θα δείξει..

Όσο για το φύλο τι να σου πω.. γερό να είναι.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , roulas40 είπε:

Δεν γέννησα στον ίδιο γιατρό.. στο πρώτο παιδάκι μου πήγα σε ιδιωτική κλινική κ στο δεύτερο στο νοσοκομείο.. κ ενδιάμεσα άλλαξα άλλους δύο.. μεγάλη ιστορία οι γιατροί για εμένα.. θα δείξει..

Όσο για το φύλο τι να σου πω.. γερό να είναι.. 

Καμία επιτυχία στους γιατρούς λοιπόν..

Ο τωρινός είναι ιδιώτης?εύχομαι να τα βρείτε κ να έχεις μια όμορφη εμπειρία μαζί του..

Προφανώς γερό να ναι, πάνω απ' όλα,αυτό ειναι αυτονόητο πιστεύω ❤️ 

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Καμία επιτυχία στους γιατρούς λοιπόν..

Ο τωρινός είναι ιδιώτης?εύχομαι να τα βρείτε κ να έχεις μια όμορφη εμπειρία μαζί του..

Προφανώς γερό να ναι, πάνω απ' όλα,αυτό ειναι αυτονόητο πιστεύω ❤️ 

Λεω να πάω πάλι στο νοσοκομείο.. έχω κ μια κάποια εμπειρία, οπότε νιώθω πιο σίγουρη πια.. εσύ;; Ο γιατρός είναι καλός;; Έχεις μιλήσει μαζί του;;

Έχει δίκιο, είναι αυτονόητο το να είναι γερό.. δεν ξέρω τι θα ήθελα.. Δεν το έχω σκεφτεί.. νομίζω πως έχουμε συνήθως ένα προαίσθημα για το τι μπορεί να είναι, αλλά είναι νωρίς.. εσύ έχεις ήδη ένα αγοράκι, σωστά;! Τώρα τι θα προτιμούσες;;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, roulas40 είπε:

Δίκιο έχεις, κάτι πρέπει να τρώμε έστω κ με το ζόρι.. 

Γιατρο δεν έχω δικό μου.. :-( έχω κακή εμπειρία με τους γυναικολόγους δυστυχώς.. δεν έχω καταφέρει να εμπιστευτω κανέναν κ πίστεψέ με, έχω επισκεφθεί πάμπολλους στη ζωή μου.. την ερχόμενη εβδομάδα λέω να επισκεφθώ έναν καινούριο κ βλέπουμε.. ξέρω ότι είναι λίγο επίφοβο αυτό, αλλά είτε το πιστεύεις είτε όχι, έχω ένα περίεργο προαίσθημα ότι όλα θα πάνε καλά, νιώθω μια σιγουριά για όλα.. μακάρι να μην είναι μόνο η ιδέα μου..

Εσύ πηγές γιατρο;; Τι σου είπε;;

Ωχ σε καταλαβαίνω.. κ εγώ παθουσα με τους γιατρούς. Βέβαια πάλι καλά στον δεύτερο πέτυχα φλέβα χρυσού. Έχω θέμα με τους γιατρούς. Παθαίνω άγχος πολύ κ θέλω ο γιατρός που με παρακολουθεί να είναι πάνω από όλα άνθρωπος και όχι απλά να θέλει να με ξεπεταξει. Εύχομαι κορίτσι μου ο επόμενος να είναι και ο καλύτερος! 

Δεν έχω πάει ακόμη περιμένουμε την Δευτέρα πρώτα ο Θεός να κάνω την επόμενη χοριακη κ μετά θα μου κλείσει ραντεβού. 

Πολύ καλό αυτό που είσαι αισιόδοξη κ έχεις καλό προαίσθημα! Καθόλου επίφοβο. Επίφοβο είναι να σε παρακολουθεί κάποιος γιατρός που δεν σε καλύπτει!  Προσπαθώ να είμαι κ εγώ αισιόδοξη, αλλά οκ είμαι κ πρώτη φορά έγκυος είμαι κ γενικά αγχωδης άνθρωπος οπότε πιστεύω είναι λογικό να υπάρχει μια συγκεκριμένη χαρά. 

Με τις προηγούμενες γέννες σου είχες τον ίδιο γιατρό?  

πρίν από 57 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Άντε καλε, άργησες!! Ίσα ίσα ιδανικό τώρα πιστεύω για να ξανά νιώσεις μικρό μάνα χαχαχαχα

Να τα χαίρεσαι τα αντράκια σου!!! Έλα τώρα περιμένουμε μάλλον τη κόρη λεμεεεε❤️

Που γεννησες τα άλλα 2 παιδάκια σου? Ήταν με τον ίδιο γιατρό κ τα δυο?

Πόσο χαίρομαι που ακούω τόση θετικοτητα κ αισιοδοξία!! Έτσι ακριβώς θέλω κ προσπαθώ να σκέφτομαι κ εγώ!!

@Cony μου εγώ σήμερα νιώθω βαρύ αρκετά το στήθος,κλασσικά έχω πολλα κολπικά υγρά κ λίγο ανακάτεμα.. Επίσης επειδή ήμουν 6 ώρες όρθια (πολύ κακώς,δε το ξανά κάνω πλέον!!) Τώρα που ξάπλωσα πονάει εντονα η μέση μου κ νιώθω εξαντλημένη..:(

Πάνω κάτω τα ίδια έχουμε! Όχι φυσικά αν έχεις την δυνατότητα να μην μένεις όρθια κ να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς φυσικά κ αυτό να κάνεις. Τα σποράκια μας φωνάζουν να ξεκουραστούμε όταν νιώθουμε τα πονάκια κ αυτό πρέπει να κάνουμε! Το έχω πάθει κ εγώ αυτό πριν μια εβδομάδα. Έμεινα ξαπλωμένη καμιά ωρίτσα κ μου πέρασε. Υπομονή σε λιγάκι θα νιώθεις καλύτερα θα δεις! :-)

πρίν από 37 λεπτά , roulas40 είπε:

Δεν γέννησα στον ίδιο γιατρό.. στο πρώτο παιδάκι μου πήγα σε ιδιωτική κλινική κ στο δεύτερο στο νοσοκομείο.. κ ενδιάμεσα άλλαξα άλλους δύο.. μεγάλη ιστορία οι γιατροί για εμένα.. θα δείξει..

Όσο για το φύλο τι να σου πω.. γερό να είναι.. 

Α τα βλέπω κάπως ετεροχρονισμένα. Είχες απάντησει σε αυτό που σε ρώτησα κ εγώ. Ξανά λέω καλά έκανες κ άλλαζες αν δεν σε κάλυπταν. Δεν ξέρω τον λόγο αλλά κ εγώ στην θέση σου το ίδιο θα έκανα, σε καταλαβαίνω. 

Κορίτσια εγώ δεν ανέβηκα ζυγαριά γιατί φοβάμαι, αλλά μετρήθηκα .ε την μεζούρα κ είμαι 3 πόντους πάνω σε 2 βδομάδες! Μα δεν τρώω παραπάνω ίσα ίσα τρώω κ πιο υγιεινα! Έχετε φούσκωσει κ εσείς έτσι κάπως απότομα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Cony είπε:

Κορίτσια εγώ δεν ανέβηκα ζυγαριά γιατί φοβάμαι, αλλά μετρήθηκα .ε την μεζούρα κ είμαι 3 πόντους πάνω σε 2 βδομάδες! Μα δεν τρώω παραπάνω ίσα ίσα τρώω κ πιο υγιεινα! Έχετε φούσκωσει κ εσείς έτσι κάπως απότομα

Έχω κ γω φοβερό πρήξιμο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...