Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ καλά είμαι σε λίγες μέρες έχω ντομπλερ εχθές με πήραν τηλέφωνο  από την κλινική και μ εκλησαν ραντεβού για 31 Αύγουστου και  30 έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο  εσύ τι κάνεις πως είσαι το μωράκι σου ??.....

 

Καλησπέρα κορίτσι μ εμένα στην β επιπέδου π είχα κάνει είχε πάρει από τότε  θέση η μπέμπα Μ τώρα είμαι 31+5 εβδομάδα αλάζω κάθε Πέμπτη ....τώρα έχω ένα μήνα να την δω την μπέμπα δεν ξέρω αν γίνετε να έχει αλαξει θέση γτ γενικά την νιοθω παντού σε όλη την κοιλιά και λέω μήπως αλαξεε δεν ξέρω ....

Να ρωτήσω κάτι επειδή και εγώ πάω την άλλη εβδομάδα για Β επιπέδου?

Τι θέση πρέπει να έχει πάρει το μωρό; Με το κεφάλι προς τα κάτω; Εγώ από τη 16η εβδομάδα που έχω αρχίσει και το νιώθω,99% των χτυπημάτων είναι κάτω αριστερά. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, Margr είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Θα ήθελα να ρωτήσω... Πόσες παίρνετε ασβέστιο το calcioral το απλό και πόσες αυτό με την d3;

Κι εγω αυτο με την d παιρνω.

4 ώρες πρίν, Equality είπε:

Να ρωτήσω κάτι επειδή και εγώ πάω την άλλη εβδομάδα για Β επιπέδου?

Τι θέση πρέπει να έχει πάρει το μωρό; Με το κεφάλι προς τα κάτω; Εγώ από τη 16η εβδομάδα που έχω αρχίσει και το νιώθω,99% των χτυπημάτων είναι κάτω αριστερά. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό;

Ιδανικα καπου 7ο-8ο συνηθως γυριζουν με το κεφαλι κατω. Νομιζω ομως οτι τιποτα δεν ειναι απολυτο... Εμενα εχει γυρισει εδω και πολυ καιρο αλλα εχω ακουσει οτι αυτο μπορει να συμβει ακομα και λιγο πριν τον τοκετο, οποτε ολα παιζουν. Κι ο γιος μου θυμαμαι καπου στον 7ο ειχε γυρισει και τελος 8ου, αρχες 9ου ειχε αρχισει να παιρνει θεση (η λεγομενη εμπεδωση) και μου ειχε πει ο γιατρος να προσεχω πολυ και να μεινω οσο πιο ξεκουραστη γινεται για να παρουμε οσες περισσοτερες μερες γινεται και τελικα μια χαρα 38+2 γεννησα. Γενικα, μην αγχωνεσαι γι' αυτο!Ειναι και νωρις εσενα ακομα, που συνηθως εχουν χωρο για τουμπες. Κι εγω στο μηνα σου κατω τον ενιωθα και στην πορεια ανεβηκε και η κοιλια μου που ακομα στη β επιπεδου ηταν πολυ χαμηλα και αργοτερα αρχισα να νιωθω χτυπηματα ψηλα στο στομαχι, οποτε ημουν σιγουρη οτι ειχε αλλαξει θεση. Ακομα βεβαια καμια φορα νιωθω χτυπηματα χαμηλα αλλα φανταζομαι οτι κατι κανει με τα χερακια του εκεινη την ωρα.

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα με το κεφαλι κατω ηταν στο ντοπλερ. Τωρα ποτε γυριζει δεν εχω ιδεα. Μπορει και τελευταια στιγμη δλδ. Επισης μπορει να ειναι με το κεφαλι κατω και μετα να γυρισει ισχιακο. Ειναι νωρις να το σκεφτεσαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2022 at 5:42 ΜΜ, Sofia92 είπε:

Έτσι ακριβώς! Σπάσανε τα νερά 8 το πρωί σήμερα και 12 πάρα τέταρτο γέννησα!εγώ τώρα άρχισα να νιώθω τα πόδια μου από την επισκληριδιο. Ακόμα δεν έχω σηκωθεί.  Μόλις σηκωθώ θα πάω να τον δω! 

Όλα καλά μέχρι στιγμής!!!!! Και οι δυο είμαστε καλά. 

Να σου ζήσει κορίτσι μου!! Πως είναι το μωράκι σου ; ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eva141722 said:

Κι εμενα με το κεφαλι κατω ηταν στο ντοπλερ. Τωρα ποτε γυριζει δεν εχω ιδεα. Μπορει και τελευταια στιγμη δλδ. Επισης μπορει να ειναι με το κεφαλι κατω και μετα να γυρισει ισχιακο. Ειναι νωρις να το σκεφτεσαι.

Και μενα στο ντοπλερ ήταν γυρισμένο. Τις προηγούμενες μέρες ήταν ακόμα με το κεφάλι πάνω. Αλλάζουν όμως συνέχεια θέση οπότε μην το σκέφτεσαι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας σχετικά με το ασβέστιο. Ρώτησα σήμερα τον γιατρό και μου είπε ότι αυτό με την βιταμίνη d έπρεπε να παίρνω αλλά δεν ξέρω, ίσως έγινε λάθος στο φαρμακείο. 

Εν τω μεταξύ το παιδί έχει κάτσει από τη β επιπέδου μέχρι τώρα (31η εβδομάδα) ισχιακά..  και το ένιωθα ότι μου κλωτσαει τον τράχηλο και την ουροδόχο κύστη. Και ο γιατρός μου είχε πει ήδη από τον 4ο μήνα ότι μόνο αν είναι ισχιακό κάνει καισαρική. Και δεν θέλω... Μου είπε ότι τα περισσότερα παιδιά μέχρι την 34η εβδομάδα γυρνάνε. Αλλά...; Θα γυρίσει; 

Αχ δεν το περίμενα. Πολύ στενοχωρήθηκα.

 

Link to comment
Share on other sites

On 23/8/2022 at 4:03 ΜΜ, Simona είπε:

@Dimitra97Kalispera...ola kala mexri stigmis ekana prin 2 evdomades to doppler.kai egw alazw kathe pemti evdomada tora eimai 34+5.egw tin paraskevi exw rantevou me ton giatro mou.siga siga tha kanonisoume tin genna...exoume milisei gia 15/9 alla na doume pos tha paei.an pane ola kala stis 15/9 mpenw.Esy gia fisiologiko pas;❤❤❤Ax,perase o kairos eimaste eidi sti teliki eutheia kai  den antexw alo thelw to moro mouuu❤kai na kselafrosw kai egw giati zorizoume poli teleutaia...ponaei mesi,plati,lekani me travaei h palia kaiseriki ase....den mporw na koimithw.Sou euxomai na pane ola kala sto doppler kai na einai kala h mpempa sou.

Τέλεια κορίτσια μου πολύ χαίρομαι ❤️❤️.....δεν ξέρω πως θα γενησω ακόμα νομίζω είναι Νόρις  για να μου πει ο γιατρός αλλά θέλω να ελπίζω φυσιολογικά γιατί φοβάμαι την καισαρική η αλήθεια είναι....πριν ένα μήνα ο είχαμε δει την μπέμπα είχε πάρει θέση υπάρχει περίπτωση να αλαξε θέση ?? Ρε σεις κορίτσια αισθάνομαι το λοξιγκα της στο στομάχι μου ενώ πριν δύο εβδομάδες τον αισθανομουνα κάτω στο κουτί.... Έτσι είναι φίλη πέρασε ο καιρός και εγώ. Ανοιπομωνω πάρα πολύ να πάρω στην αγγαλια Μ. Το μωράκι μου  και μένα με πονάνε τα πλευρά τελευταία αλλά όχι κάθε μέρα ....υπομονή λίγο έμεινε μέχρι ν γενησουμε ....σε ευχαριστώ πολύ πολύ κοπέλα Μ όταν πάω θα σας στηλώ ενοητε ♥️♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/8/2022 at 10:04 ΠΜ, Margr είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Θα ήθελα να ρωτήσω... Πόσες παίρνετε ασβέστιο το calcioral το απλό και πόσες αυτό με την d3;

Εγώ παίρνω με τη d3

20 ώρες πρίν, Equality είπε:

Να ρωτήσω κάτι επειδή και εγώ πάω την άλλη εβδομάδα για Β επιπέδου?

Τι θέση πρέπει να έχει πάρει το μωρό; Με το κεφάλι προς τα κάτω; Εγώ από τη 16η εβδομάδα που έχω αρχίσει και το νιώθω,99% των χτυπημάτων είναι κάτω αριστερά. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό;

Νομίζω είναι λίγο νωρίς για να σε ενδιαφέρει η θέση... μπορεί άνετα να αλλάξει μέχρι να γεννήσεις...τα χτυπήματα δεν σημαίνουν κάτι μπορεί να είναι οτιδήποτε, χέρι πόδι κλπ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitra97 είπε:

Τέλεια κορίτσια μου πολύ χαίρομαι ❤️❤️.....δεν ξέρω πως θα γενησω ακόμα νομίζω είναι Νόρις  για να μου πει ο γιατρός αλλά θέλω να ελπίζω φυσιολογικά γιατί φοβάμαι την καισαρική η αλήθεια είναι....πριν ένα μήνα ο είχαμε δει την μπέμπα είχε πάρει θέση υπάρχει περίπτωση να αλαξε θέση ?? Ρε σεις κορίτσια αισθάνομαι το λοξιγκα της στο στομάχι μου ενώ πριν δύο εβδομάδες τον αισθανομουνα κάτω στο κουτί.... Έτσι είναι φίλη πέρασε ο καιρός και εγώ. Ανοιπομωνω πάρα πολύ να πάρω στην αγγαλια Μ. Το μωράκι μου  και μένα με πονάνε τα πλευρά τελευταία αλλά όχι κάθε μέρα ....υπομονή λίγο έμεινε μέχρι ν γενησουμε ....σε ευχαριστώ πολύ πολύ κοπέλα Μ όταν πάω θα σας στηλώ ενοητε ♥️♥️

Από όσο έχω διαβάσει ο λοξιγγας δεν είναι ενδεικτικός για τη θέση του παιδιού. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Margr said:

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας σχετικά με το ασβέστιο. Ρώτησα σήμερα τον γιατρό και μου είπε ότι αυτό με την βιταμίνη d έπρεπε να παίρνω αλλά δεν ξέρω, ίσως έγινε λάθος στο φαρμακείο. 

Εν τω μεταξύ το παιδί έχει κάτσει από τη β επιπέδου μέχρι τώρα (31η εβδομάδα) ισχιακά..  και το ένιωθα ότι μου κλωτσαει τον τράχηλο και την ουροδόχο κύστη. Και ο γιατρός μου είχε πει ήδη από τον 4ο μήνα ότι μόνο αν είναι ισχιακό κάνει καισαρική. Και δεν θέλω... Μου είπε ότι τα περισσότερα παιδιά μέχρι την 34η εβδομάδα γυρνάνε. Αλλά...; Θα γυρίσει; 

Αχ δεν το περίμενα. Πολύ στενοχωρήθηκα.

 

Σε ποια εβδομάδα είσαι τωρα; ο γιατρός μου είπε ότι αλλάζουν μέχρι και τελευταία στιγμή. Απλά είναι πιο δύσκολο μετά λόγω μεγέθους κτλ. Μπορείς να το βοηθήσεις με ασκήσεις ακόμα κ με βελονισμό αν σε ενδιαφέρει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να ρωτήσω κάτι αν μπορείτε να με βοηθήσετε, έχω αναρρωτική άδεια μέχρι 4/9 αλλά από 7/9 βγαινω σε άδεια μητρότητας  (το λεω σωστά)  για τις 2 μέρες που μένουν έχω θέμα?  Πρέπει να γράψω αναρρωτική?  Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου με το θέμα του καροτσιού και του καθίσματος αυτοκινήτου τι έχετε κάνει; Εχω δει ένα καρότσι της Chipolino που μου αρέσει αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστη εταιρεία γιατί είναι βουλγαρικη.Εχετε άποψη;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Margr είπε:

Από όσο έχω διαβάσει ο λοξιγγας δεν είναι ενδεικτικός για τη θέση του παιδιού. 

Αααα οκ κατάλαβα δεν ξέρω και εγώ Πόλα είναι το πρώτο Μ μπεμπακι

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Lenast είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να ρωτήσω κάτι αν μπορείτε να με βοηθήσετε, έχω αναρρωτική άδεια μέχρι 4/9 αλλά από 7/9 βγαινω σε άδεια μητρότητας  (το λεω σωστά)  για τις 2 μέρες που μένουν έχω θέμα?  Πρέπει να γράψω αναρρωτική?  Ευχαριστώ πολύ

Πρέπει να γράψεις αναρρωτική αλλιώς να δηλώσεις κανονική γιατί πρέπει να είναι συνεχόμενη η άδεια. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Fili είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι τωρα; ο γιατρός μου είπε ότι αλλάζουν μέχρι και τελευταία στιγμή. Απλά είναι πιο δύσκολο μετά λόγω μεγέθους κτλ. Μπορείς να το βοηθήσεις με ασκήσεις  κ με βελονισμό αν σε ενδιαφέρει 

31η είμαι. Και εμένα αυτό μου είπε. Ότι συνήθως μέχρι την 34η γυρίζουν. Μένω στην επαρχία, δεν έχω πρόσβαση σε βελονισμό. Ψάχνω να βρω ασκήσεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...