Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

On 1/11/2022 at 9:03 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Αυτο ακριβως... μετα απο 15 φορες χανεις λιγο τον ελεγχο και ανεβαινουν τα ντεσινπελ

Με τις οθονες πως τα πας; εχω καταφερει και βλεπει μονο συγκεκριμενα προγραμματα 1-1.5 ωρα τη μερα. Ειναι 3ετων και 4 μηνων... αλλα νιωθω ωρες ωρες οτι ειμαι στο τσακ να τα παρατησω ολα και να τον αφησω να καει!!!

Εχουν κλειστει κι αυτα μεσα... 

Κι εγω ακομα ποναω...

Δεν ξερω κοριτσια, ανησυχω λιγο για την ψυχολογια μου.. νιωθω λες και ειμαι κακοποιημενη.. σαν ενα κομματι κρεας.. βλεπω το σωμα μου και το λυπαμαι!!!! Ακουγεται χαζο.. μολις μου χαρισε την κορη μου!!!! Δεν ξερω τι μου εχει συμβει

Κλαιω πολυ συχνα χωρις να καταλαβαινω γιατι..

Κορίτσι μου δεν είναι λίγο αυτό που ζεις... Έχεις ένα μικρό παιδί και οι ορμόνες σου συγχρόνως κάνουν πάρτυ...είναι ο,τι πιο λογικό να κλαίς κάπως πρέπει να ξεσπάσεις...να σκέφτεσαι θετικά,να μην κοιτάς καθόλου το σώμα σου μέχρι να είσαι σε θέση να διορθώσεις ότι θέλεις γιατί απλά στενοχωριεσαι χωρίς λόγο και να κάνεις όμορφες σκέψεις...θα κρατήσει λίγο αυτή η κατάσταση η ψυχολογική...το πέρασα και εγώ για καμία βδομάδα ΧΩΡΙΣ άλλο παιδί στο σπίτι... κορίτσια μου εσεις που έχετε και άλλα παιδιά είστε ηρωίδες δεν τι συζητώ!!!! Υπομονή και να σκέφτεσαι ότι ο,τι αρνητικό σκέφτεσαι και νιώθεις δεν είναι παράλογο και σίγουρα είναι περαστικό! Φιλάκια πολλά και ο Θεός μαζί σου κορίτσι μου!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καπου διαβασα 6 εβδομαδες μεχρι 5 κιλα και σιγουρα το εχω παρακανει το νουμερο..... 

Θελει προσοχη! Σου ειπε μεχρι ποσα κιλα;; ο γιος μου ειναι 15 αποκλειεται να μη τον σηκωσω για 6 μηνες... 

Στις αλλες γεννες μου μου ειχε πει τοτε η γυναικολογος μου να σηκωνω μονο το βαρος του μωρου μεχρι να 40ντησω και να με ξαναδει. Βεβαια μονο στο πρωτο παιδι το εκανα αυτο. Στα αλλα 2 οτι ναναι. Ειδικα στο 2ο σηκωσα τον μεγαλο 12 κιλα να τον βαλω στην αλλαξιερα και ημουν 6η μερα απο το χειρουργειο με αποτελεσμα να κανω αιματωμα στην ακρη της τομης. Τωρα τοσο βαρος δεν σηκωνα αλλα δουλειες εκανα κανονικα σπιτι απο τη μερα που γυρισα και τη λεκανη με τα ρουχα σηκωσα και οδηγησα απο την επομενη μερα κανονικα. Δεδομενου οτι ο μικρος 16 ημερων μπηκε και στη μοναδα καταλαβαινεια και τι δρομολογια εκανα μονη μου  καθε μερα και γενικα σε τι κινηση ημουν. Δεν θα χεις παθει τιποτα εγω το αιματωμα το καταλαβα οτι το επαθα δλδ επιανα ενα ολοκληρο μπαλακι στην ακρη της τομης. Αλλα καλο ειναι να προσεχουμε για να αναρρωσουμε και οσο το δυνατον πιο γρηγορα κι ας νιωθουμε καλα. Τα λεω  να τα ακουω κι εγω δλδ χαχα

On 4/11/2022 at 1:04 ΜΜ, KONNA28 είπε:

Βγήκαμε χθες ευτυχώς ήταν από τις χειρότερες μέρες της ζωής μου αυτές οι δυο μέρες που την άφησα εκεί μόνη της .Είναι καλύτερα τώρα αν και δεν έχω αρκετό γάλα και μου είπαν να συνεχίσω να δίνω και φόρμουλα για να πάρει κιλά και να μην έχουμε ξανά θέμα με χολερυθρινη και ικτερο 

Τι ωραια που βγηκατε!!! Σε νιωθω 4 μερες ενιωθα οτι θα παθω τιποτα απο το κλαμα και την ενταση. Ειδικα την πρωτη μερα που δεν ξεραμε ποσο σοβαρα ειναι ο μικρος! Περασε πια αυτο να σκεφτεσαι! Ειναι μια κακια αναμνηση!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, eva141722 said:

Στις αλλες γεννες μου μου ειχε πει τοτε η γυναικολογος μου να σηκωνω μονο το βαρος του μωρου μεχρι να 40ντησω και να με ξαναδει. Βεβαια μονο στο πρωτο παιδι το εκανα αυτο. Στα αλλα 2 οτι ναναι. Ειδικα στο 2ο σηκωσα τον μεγαλο 12 κιλα να τον βαλω στην αλλαξιερα και ημουν 6η μερα απο το χειρουργειο με αποτελεσμα να κανω αιματωμα στην ακρη της τομης. Τωρα τοσο βαρος δεν σηκωνα αλλα δουλειες εκανα κανονικα σπιτι απο τη μερα που γυρισα και τη λεκανη με τα ρουχα σηκωσα και οδηγησα απο την επομενη μερα κανονικα. Δεδομενου οτι ο μικρος 16 ημερων μπηκε και στη μοναδα καταλαβαινεια και τι δρομολογια εκανα μονη μου  καθε μερα και γενικα σε τι κινηση ημουν. Δεν θα χεις παθει τιποτα εγω το αιματωμα το καταλαβα οτι το επαθα δλδ επιανα ενα ολοκληρο μπαλακι στην ακρη της τομης. Αλλα καλο ειναι να προσεχουμε για να αναρρωσουμε και οσο το δυνατον πιο γρηγορα κι ας νιωθουμε καλα. Τα λεω  να τα ακουω κι εγω δλδ χαχα

Τι ωραια που βγηκατε!!! Σε νιωθω 4 μερες ενιωθα οτι θα παθω τιποτα απο το κλαμα και την ενταση. Ειδικα την πρωτη μερα που δεν ξεραμε ποσο σοβαρα ειναι ο μικρος! Περασε πια αυτο να σκεφτεσαι! Ειναι μια κακια αναμνηση!

Ακριβώς τώρα έχουμε τα μωράκια μας μαζί και φουλ αϋπνία .Όλη μέρα ύπνο και το βράδυ πάρτι 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/10/2022 at 10:09 ΜΜ, NONI31 είπε:

Μα και εγω που θηλάζω αποκλειστικά το παιδι εχει ίκτερο ειναι κίτρινο. Ο γιατρός μου είπε οτι περιμένουμε 2 μηνες να δούμε λόγω του θηλασμού. Δεν το καταλαβαίνω αυτο που σου είπαν 

Kalispera noni mou kalos dextikes to mwraki sou,ego thilasa 2 3 meres kai to mwro mou kai emena exi ixtero sta matakia,exoumen kai kolikous kai ws tora alaksame 4 galata pinoume stagones alla dn vlepo diafora klei polli kaka den poli kani kai tin lipamen den ksero ti allo na kano

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Inana είπε:

Kalispera noni mou kalos dextikes to mwraki sou,ego thilasa 2 3 meres kai to mwro mou kai emena exi ixtero sta matakia,exoumen kai kolikous kai ws tora alaksame 4 galata pinoume stagones alla dn vlepo diafora klei polli kaka den poli kani kai tin lipamen den ksero ti allo na kano

Θα φύγει ο ίκτερος μην ανησυχείς εμείς έχουμε ακόμα εδω και 45 μέρες! Και εμας κλαίει εχει κολικούς κλπ μην αγχώνεσαι ολα καλα θα πάνε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koritsia kalispera,xthes giname me to kalo enos minou,exoumen kolikous polli klama to mwraki mou,den polli kani kai kaka

Molis genithikame ithela na thilaso den ta katafera evgala gala to edosa sto mwro mou alla meta den ixa ksana vgali stamatise apo mono tou!!

Pempti genisamen kai savvato imastan spiti mas!!to sti8os toumpano evgala oso evgala,to mwro moi pou imastan kliniki den edixnen na exi ixtero vgikame kai to aspro sta matia tis eginan kitrino,stin kliniki tis edinan to gala frisolac apo auto pigame sto hipp combiotic meta sto nan sensitive kai tora imasten sto almiron pepti mct pinoume kai stagones likokid kai biocaia edo kai 1 evdomada alla dn vlepo na perna tou mwrou,tin taizo kai molis pioi to gala tis arxizii to klama kai prepi na tin valo stin aggalia mou na ine i kilitsa tis pano mou kai na tin exo sfixta gn kimithi!!aa ksexasa pinoume kai tsai xamomili alla dn vlepo na kani katii,perase kapia kopela paromio pragma na me voithisi ine to proto mou kai dn ksero pollaa pragmata 

πρίν από 14 λεπτά , Inana είπε:

Koritsia kalispera,xthes giname me to kalo enos minou,exoumen kolikous polli klama to mwraki mou,den polli kani kai kaka

Molis genithikame ithela na thilaso den ta katafera evgala gala to edosa sto mwro mou alla meta den ixa ksana vgali stamatise apo mono tou!!

Pempti genisamen kai savvato imastan spiti mas!!to sti8os toumpano evgala oso evgala,to mwro moi pou imastan kliniki den edixnen na exi ixtero vgikame kai to aspro sta matia tis eginan kitrino,stin kliniki tis edinan to gala frisolac apo auto pigame sto hipp combiotic meta sto nan sensitive kai tora imasten sto almiron pepti mct pinoume kai stagones likokid kai biocaia edo kai 1 evdomada alla dn vlepo na perna tou mwrou,tin taizo kai molis pioi to gala tis arxizii to klama kai prepi na tin valo stin aggalia mou na ine i kilitsa tis pano mou kai na tin exo sfixta gn kimithi!!aa ksexasa pinoume kai tsai xamomili alla dn vlepo na kani katii,perase kapia kopela paromio pragma na me voithisi ine to proto mou kai dn ksero pollaa pragmata 

I proti pediatros mou ipen gia ton ixtero oti aman posarantosi to mwro tha figi alla dn vlepo na feugi, i na tin exo sti fos tis meras gn figi 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα

Τι κάνετε βρε κορίτσια;; Κοιμάται καθόλου; 

Kalispera..ase...exoume treis meres tin mera troei kai koimate kai oli mera etsi kai tin nixta olo kounietai kai mougrizei kai den koimomaste kai emis.poso kairo tha sinixisei ayto den ksero..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis said:

Καλησπέρα

Τι κάνετε βρε κορίτσια;; Κοιμάται καθόλου; 

Καλά είμαστε εμείς. Σε γενικές γραμμές κοιμάται ο δικός μου. Τα τελευταία δύο βράδια ψιλοσφίγγεται και μουγκρίζει, αλλα όχι με κλάμα. Γενικά προς το παρών είναι βολικός στον βραδυνό ύπνο.

Οσες δεν θηλάζετε αποκλειστικά, πόσο τρώει το μικρό σας ; Εγω με γάλα μου (θήλαστρο), και θηλασμό μία στο τόσο, και συμπλήρωμα και δεν τον προλαβαίνω!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, zouko είπε:

Καλά είμαστε εμείς. Σε γενικές γραμμές κοιμάται ο δικός μου. Τα τελευταία δύο βράδια ψιλοσφίγγεται και μουγκρίζει, αλλα όχι με κλάμα. Γενικά προς το παρών είναι βολικός στον βραδυνό ύπνο.

Οσες δεν θηλάζετε αποκλειστικά, πόσο τρώει το μικρό σας ; Εγω με γάλα μου (θήλαστρο), και θηλασμό μία στο τόσο, και συμπλήρωμα και δεν τον προλαβαίνω!

εγώ είμαι με αποκλειστικό! Τρώει κάθε 2.5 ώρες για περίπου ένα μισάωρο με 40'. Μια φορά τη μέρα κάνει μαραθώνιο (2ωρο)

Παίρνει περίπου 40-60γρ τη μέρα βαρος 

Εμένα το πρόβλημα μου είναι ότι δεν με παίρνει αμέσως ο ύπνος.. οπότε μέχρι να κοιμηθώ δεν έχω πολύ καθαρό χρόνο ύπνου μέχρι τον επόμενο θηλασμο. Το μωρό είναι ήσυχο πολύ και βολικό. Μαμ κακά νανι

 Σπάνια κλαίει κυρίως όταν τη ζυγίζω.. γιατί την ζυγίζω όταν ξυπνάει το απόγευμα νηστική και πεινάει

 

 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, zouko είπε:

Καλά είμαστε εμείς. Σε γενικές γραμμές κοιμάται ο δικός μου. Τα τελευταία δύο βράδια ψιλοσφίγγεται και μουγκρίζει, αλλα όχι με κλάμα. Γενικά προς το παρών είναι βολικός στον βραδυνό ύπνο.

Οσες δεν θηλάζετε αποκλειστικά, πόσο τρώει το μικρό σας ; Εγω με γάλα μου (θήλαστρο), και θηλασμό μία στο τόσο, και συμπλήρωμα και δεν τον προλαβαίνω!

Εγω θηλαζω αποκλειστικα αλλα ουτε κοιταζω ρολοι καθολου. Τρωει οποτε του ερθει. Γενικα ομως ειναι καλοβολος και ηρεμος. Τωρα ΤΟ βραδυ και μενα μουγκριζει συνηθως και σφιγγεται.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

Εγω θηλαζω αποκλειστικα αλλα ουτε κοιταζω ρολοι καθολου. Τρωει οποτε του ερθει. Γενικα ομως ειναι καλοβολος και ηρεμος. Τωρα ΤΟ βραδυ και μενα μουγκριζει συνηθως και σφιγγεται.

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε ; τι πράγμα είναι αυτό με το μούγγρισμα ρε παιδιά το βράδυ το κάνει συνέχεια κ εμένα ,έχω βρει ένα κόλπο βέβαια το κάνω ένα μπανάκι ζεστό πριν κοιμηθεί για να  χαλαρώνει λίγο και μετα δε πολύ μουγκρίζει οπως έχω παρατηρήσει εκτός αν είναι τυχαίο το γεγονός τι να πω !!αλλά κι εμένα όλο το βράδυ μου και μου είναι δεν κλαίει η αλήθεια είναι αλλά μουγκρίζει όλη την ώρα!καλος είναι κ εμένα δεν έχει γκρίνια πολύ ήσυχος είναι ο καημένος πιο πολύ φασαρία κάνει ο μεγάλος χχαχαχαχ εγώ δυστυχώς τον σταμάτησα τον θηλασμό πριν λίγες μέρες δεν είχα πολύ έδινα κ συμπλήρωμα κ κουράστηκα όλη την ώρα με το θηλαστρο να βγάζω με το ζόρι 40ml !απο κιλάκια έχει πάρει αρκετά μόλις σαραντησαμε κ είναι 3500 γεννήθηκε 2400 κ φύγαμε από την κλινική 2300 όποτε τέλεια νομίζω !!! Κάποιες μέρες μ κοιμάται όλη μέρα κάποιες μένει κ λίγο ξύπνιος καμία δυο βρες σερί αλλά κύριος κοιτάει μόνο θέλει αγκαλιτσα βέβαια κ με έχει βολέψει κ λίγο ριλαξ!!!εσας κάθονται καθολου ριλαξ η μόνα τους ;;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, xrysoulaAA είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε ; τι πράγμα είναι αυτό με το μούγγρισμα ρε παιδιά το βράδυ το κάνει συνέχεια κ εμένα ,έχω βρει ένα κόλπο βέβαια το κάνω ένα μπανάκι ζεστό πριν κοιμηθεί για να  χαλαρώνει λίγο και μετα δε πολύ μουγκρίζει οπως έχω παρατηρήσει εκτός αν είναι τυχαίο το γεγονός τι να πω !!αλλά κι εμένα όλο το βράδυ μου και μου είναι δεν κλαίει η αλήθεια είναι αλλά μουγκρίζει όλη την ώρα!καλος είναι κ εμένα δεν έχει γκρίνια πολύ ήσυχος είναι ο καημένος πιο πολύ φασαρία κάνει ο μεγάλος χχαχαχαχ εγώ δυστυχώς τον σταμάτησα τον θηλασμό πριν λίγες μέρες δεν είχα πολύ έδινα κ συμπλήρωμα κ κουράστηκα όλη την ώρα με το θηλαστρο να βγάζω με το ζόρι 40ml !απο κιλάκια έχει πάρει αρκετά μόλις σαραντησαμε κ είναι 3500 γεννήθηκε 2400 κ φύγαμε από την κλινική 2300 όποτε τέλεια νομίζω !!! Κάποιες μέρες μ κοιμάται όλη μέρα κάποιες μένει κ λίγο ξύπνιος καμία δυο βρες σερί αλλά κύριος κοιτάει μόνο θέλει αγκαλιτσα βέβαια κ με έχει βολέψει κ λίγο ριλαξ!!!εσας κάθονται καθολου ριλαξ η μόνα τους ;;

Καλημερα! Ειχα δοκιμασει να τον βαλω στο ρηλαξ στις 20 μερες αλλα χυνοταν μεσα. Αυριο 40 ντιζουμε και θα τον ξαναδοκιμασω. Του ειχα βαλει και ενα κουβερτακι να ειναι λιγο πιο υποστηρικτικο αλλα και παλι δεν τον βολευε.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

Καλημερα! Ειχα δοκιμασει να τον βαλω στο ρηλαξ στις 20 μερες αλλα χυνοταν μεσα. Αυριο 40 ντιζουμε και θα τον ξαναδοκιμασω. Του ειχα βαλει και ενα κουβερτακι να ειναι λιγο πιο υποστηρικτικο αλλα και παλι δεν τον βολευε.

Ναι έχεις δίκιο όλα τα relax είναι λίγο βαθιά ρε παιδί μου στο κάθισμα για τόσο μωρούλια εγώ φαντάσου έχω πάρει το υποστηρικτικό μαξιλαράκι από το κάθισμα αυτοκινήτου και το έχω τοποθετήσει στο relax και έτσι κάθεται πάρα πολύ καλά!του βάζω κ

κουνημα κ μουσική κ κάπως κάθεται !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!Εμεις δυστυχως με τον υπνο δεν τα παμε καλα!!Γενικα, ειναι σε μια φαση συνεχους γκρινιας και κλαματος...ολα τον ενοχλουν!Να τον αλλαζεις δε θελει, να τον πλενεις δε θελει, κατω δε θελει με τιποτα αλλα και αγκαλια ολο στη γκρινια ειναι...μονιμως μ' εναν απορροφητηρα ανοιχτο ειμαστε καθως ειναι το μονο που τον χαλαρωνει λιγο... εκτος απο το φαι βεβαια!Κι εμενα δεν εχει ωραριο στο θηλασμο, μπορει να ζητησει στο μισαωρο, μπορει και στο 2ωρο αν τα καταφερουμε και κοιμηθει....σημειωτεον βεβαια, κοιμαται μονο πανω μας η στο μαρσιπο. Σημερα που μιλησα με την παιδιατρο παλι εχουμε καταληξει οτι ζοριζεται λογω παλινδρομησης και μου προτεινε να ξεκινησουμε ενα φαρμακο μηπως και ηρεμησει λιγακι το δολιο!Πλεον μου κανει συνεχεια αναγωγες και τον βλεπω οτι ζοριζεται ο καημενουλης!Ευτυχως βαρος παιρνουμε φουλ. Επισης, το μουγκρισμα και σ' εμας παει συννεφο και τον εχω και πανω μου ολο το βραδυ και καταλαβαινετε...εχω ξεχασει τι παει να πει υπνος!

  • Λυπημένη/-ος 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...