Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Dimitra97 είπε:

καλημερα σε ολες τις υπεροχες και μελουσεες μανουλες οκτομβριου 2022.. με το καλο τα μωρακια σας κοριτσια μου 

κοιρτσια  να σας πω λιγα λογια για εμενα .. εχθες εκανα το πρωτο τεστ εγγυμοσινης 3  ημερες πριν την περιοδο με μπερδεψε πολυ  η αληθεια ειναι και ξαναεκανα αλλο ενα σημερα αλλης ετεριας και βηκε θετικο ειδα αυτες τις δυο υπεροχες ροζ γραμουλεςειναι  ειναι η δευτερη φορα που μενω εγγυος ημουνα ξανα τον δεκεμβριο αλλα παλινδρομησε στι 7 εβδοαδες τυχαιο γεγονος.....σημερα μετα απο  σχεδον δυο μηνες ξανα θετικο τεστακι  ειμαι απιστευτα χαρουμενη δεν μπορω να τοπυστεψω  ακομα οτι εχω ξανα το σπορακι μου μεσα στην κοιλιτσα μου τωρα ειμαι δυο μερες πριν την περιοδο .......ειμαι τρελα ευτυχισμενη ευχομαι σε ολες μια υπεροχη  ευκολη και τελιομινη εγγυμοσινη κοιρτσια μου..........

Καλώς ηρθεεεεςςςς!!! Με το καλό κορίτσι μου!!  Μια τελειομηνή εγκυμοσύνη!! Μεγαλώνει το γκρουπακι!!! ❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Cony είπε:

Καλώς ηρθεεεεςςςς!!! Με το καλό κορίτσι μου!!  Μια τελειομηνή εγκυμοσύνη!! Μεγαλώνει το γκρουπακι!!! ❤️

ευχαριστω πολυ κοριτσι μου και σε εσενα ευχομαι οτι καλυτερο με το καλο το μωρακι σου  ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Dimitra97 Καλώς ήρθες!! Με το καλό το μωράκι σου!! Ευχομαι απο καρδιας, αυτή τη φορά να πάνε ολα τέλεια και να κρατησεις στην αγκαλια σου το πολυπόθητο πλασματακι!!

Οι υπόλοιπες πως είστε;;!!

Εγω είμαι λιγο περίεργα.. Καντε καφε να σας τα πω.. :P

Την Κυριακή το βράδυ ξεκίνησα αιμορραγία με πήγματα.. παίρνω μια γυναικολόγο ιδιώτη (μιας και δεν έχω δικό μου γιατρο) και μου δίνει προγεστερόνη δια στόματος και μου λεει έλα αύριο πρωι πρωι να σε δω.. Ετοιμάζομαι εχθές το πρωί να παω και πριν προλαβω να ξεκινήσω με παιρνει τηλεφωνο οτι φευγει εκτακτως για μαιευτηριο, μου δινει οδηγία για χοριακη και ανανεωνει το ραντεβου μας για το μεσημερι.. εγω συνεχιζω να εχω εντονα καφε υγρα.. παω για χοριακη και βγαινει 24500.. 

Το μεσημερι που επιστρεφει στο ιατρειο, με παιρνει τηλεφωνο να παω να με δει.. κοριτσια, δυο σακοι, δυο πλακουντες και γενικα όλα διπλα!!! κ εγω αρχισα να τα βλεπω ολα διπλα... :P τα βρηκε ολα καλα για αρχη, αν κ ο ενας σακος ήταν λιγο πιο μικρος κ φαινοταν οτι μαλλον απο εκει ηταν το αιμα.. συνεστησε προγεστερονη σε κολπικο υποθετο και φιλισιν.. ξανα χοριακη την τεταρτη, ξεκουραση και θα με ξαναδει τη Δευτερα.. μου ειπε πολλες φορες οτι στο 1ο τριμηνο όλα ειναι ρευστα και οτι μονο προγεστερονη και ξεκουραση μπορουμε να συστησουμε κ τα υπολοιπα ειναι δουλεια της φυσης.. αισθανθηκα οτι μου αφηνε ανοιτο το ενδεχομενο αποβολης για το ένα το κουτσικο..

Εχθες το απογευμα κ το βραδυ ολα καλα, ειχαν μειωθει κ τα καφε.. Σημερα ομως παλι τα ιδια.. αιμα.. αρκετο.. την πηρα τηλεφωνο και μου ειπε να γυρισω την προγεστερονη δια στοματος κ να ξεκουραζομαι, μιας κ αυριο έχω τη δευτερη χοριακη, οποτε να δουμε την τιμη για να εχουμε μια πιο ολοκληρωμενη εικονα κ να με ξαναδει..

Κ θυμαστε που σας ελεγα οτι εχω πολυ καλη διαθεση και ειμαι σαν τη χαζοχαρουμενη;;; εεε πλεον ειμαι καπως μουδιασμενη... :mellow: Αρχικα δεν εχω προλαβει να συνειδητοποιήσω πως ειμαι εγκυος.. επειτα, δεν εχω ακομα χωνεψει πως ειναι δυο.. αλλα θα ειναι δυο ή το κουτσικο δεν θα τα καταφερει;;; 

πολλα σας είπα και βαζω στοιχημα πως σας κουρασα κ σας μαυρισα την ψυχη.. συγγνωμη.. αλλα ειπα κ γω καπου να τα πω, να ξαλαφρωσω...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , roulas40 είπε:

@Dimitra97 Καλώς ήρθες!! Με το καλό το μωράκι σου!! Ευχομαι απο καρδιας, αυτή τη φορά να πάνε ολα τέλεια και να κρατησεις στην αγκαλια σου το πολυπόθητο πλασματακι!!

Οι υπόλοιπες πως είστε;;!!

Εγω είμαι λιγο περίεργα.. Καντε καφε να σας τα πω.. :P

Την Κυριακή το βράδυ ξεκίνησα αιμορραγία με πήγματα.. παίρνω μια γυναικολόγο ιδιώτη (μιας και δεν έχω δικό μου γιατρο) και μου δίνει προγεστερόνη δια στόματος και μου λεει έλα αύριο πρωι πρωι να σε δω.. Ετοιμάζομαι εχθές το πρωί να παω και πριν προλαβω να ξεκινήσω με παιρνει τηλεφωνο οτι φευγει εκτακτως για μαιευτηριο, μου δινει οδηγία για χοριακη και ανανεωνει το ραντεβου μας για το μεσημερι.. εγω συνεχιζω να εχω εντονα καφε υγρα.. παω για χοριακη και βγαινει 24500.. 

Το μεσημερι που επιστρεφει στο ιατρειο, με παιρνει τηλεφωνο να παω να με δει.. κοριτσια, δυο σακοι, δυο πλακουντες και γενικα όλα διπλα!!! κ εγω αρχισα να τα βλεπω ολα διπλα... :P τα βρηκε ολα καλα για αρχη, αν κ ο ενας σακος ήταν λιγο πιο μικρος κ φαινοταν οτι μαλλον απο εκει ηταν το αιμα.. συνεστησε προγεστερονη σε κολπικο υποθετο και φιλισιν.. ξανα χοριακη την τεταρτη, ξεκουραση και θα με ξαναδει τη Δευτερα.. μου ειπε πολλες φορες οτι στο 1ο τριμηνο όλα ειναι ρευστα και οτι μονο προγεστερονη και ξεκουραση μπορουμε να συστησουμε κ τα υπολοιπα ειναι δουλεια της φυσης.. αισθανθηκα οτι μου αφηνε ανοιτο το ενδεχομενο αποβολης για το ένα το κουτσικο..

Εχθες το απογευμα κ το βραδυ ολα καλα, ειχαν μειωθει κ τα καφε.. Σημερα ομως παλι τα ιδια.. αιμα.. αρκετο.. την πηρα τηλεφωνο και μου ειπε να γυρισω την προγεστερονη δια στοματος κ να ξεκουραζομαι, μιας κ αυριο έχω τη δευτερη χοριακη, οποτε να δουμε την τιμη για να εχουμε μια πιο ολοκληρωμενη εικονα κ να με ξαναδει..

Κ θυμαστε που σας ελεγα οτι εχω πολυ καλη διαθεση και ειμαι σαν τη χαζοχαρουμενη;;; εεε πλεον ειμαι καπως μουδιασμενη... :mellow: Αρχικα δεν εχω προλαβει να συνειδητοποιήσω πως ειμαι εγκυος.. επειτα, δεν εχω ακομα χωνεψει πως ειναι δυο.. αλλα θα ειναι δυο ή το κουτσικο δεν θα τα καταφερει;;; 

πολλα σας είπα και βαζω στοιχημα πως σας κουρασα κ σας μαυρισα την ψυχη.. συγγνωμη.. αλλα ειπα κ γω καπου να τα πω, να ξαλαφρωσω...

 

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου να είσαι καλά μακάρι Παναγία μου γτ εχω πολύ ανχος σήμερα σταμάτησε και το στήθος να με πονάει και ανχοθηκα πολύ μηλησα με τον γυναικολόγο μ και Μ είπε να ξεκηνησω outrogestan   των 100 mg  ένα πρωί ένα βράδυ και να προσέχω γενικά πάρα πολύ  δεν με εστηλε για χοριακη θα ξαναμηλησω την Δευτέρα μαζί του για να μου πει και πότε να πάω για υπέροχο  γτ ακόμα είναι Νόρις δεν θα φανεί κάτι από τι κατάλαβα θα με στήλε κοντά στις έξι εβδομάδες .....μπράβο συχαρητηρια τι υπέροχα νέα δύο μωράκια στην κοιλίτσα σου εύχομαι όλα να πάνε καλά γλυκιά μ..δεν μας κούρασες καλά κάνεις και τα λες να τα βγάζεις από μεσα σου και μην ζητάς συγνώμη εδώ είμαστε μια παρέα και να τα συζητάμε ότι μας προβληματίζει και να βοηθάμε η μία την άλλη ♥️♥️ παντός για το καφέ μην ανχονεσε Πόλες γυναίκες έχουν αίμα όλο το πρώτο τρίμηνο και η εγγυμοσινη τους πάει μια χαρά ....εύχομαι να είναι πάρα πολύ καλή η χοριακη σου και να πάνε όλα καλά♥️♥️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια.... Αχ κ εγώ Utrogestan.... Για να δούμε τι έκβαση θα έχει... Χθές που ήταν να αδιαθετησω η χοριακη ήταν 90.... Αλλά το απόγευμα ξεπριστηκε το στήθος κ είχα λίγο ροζ στο σκούπισμα.... Τώρα αύριο χοριακη κ βλέπουμε!!!


OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , marakiinlove είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.... Αχ κ εγώ Utrogestan.... Για να δούμε τι έκβαση θα έχει... Χθές που ήταν να αδιαθετησω η χοριακη ήταν 90.... Αλλά το απόγευμα ξεπριστηκε το στήθος κ είχα λίγο ροζ στο σκούπισμα.... Τώρα αύριο χοριακη κ βλέπουμε!!!

 Καλησπέρα ...Εμενα Μ τα έδωσε προληπτικά λόγω της προηγούμενης αποβολής π είχα τον Δεκέμβριο εγώ αύριο είναι κανονικά η μέρα π θα αδιαθετουσα .....το στήθος μ είναι πρισμενο αλλά δεν με πονάει όπως με ποναγε κ ανχοθηκα λίγο σήμερα ...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

@Dimitra97 Καλώς ήρθες!! Με το καλό το μωράκι σου!! Ευχομαι απο καρδιας, αυτή τη φορά να πάνε ολα τέλεια και να κρατησεις στην αγκαλια σου το πολυπόθητο πλασματακι!!

Οι υπόλοιπες πως είστε;;!!

Εγω είμαι λιγο περίεργα.. Καντε καφε να σας τα πω.. :P

Την Κυριακή το βράδυ ξεκίνησα αιμορραγία με πήγματα.. παίρνω μια γυναικολόγο ιδιώτη (μιας και δεν έχω δικό μου γιατρο) και μου δίνει προγεστερόνη δια στόματος και μου λεει έλα αύριο πρωι πρωι να σε δω.. Ετοιμάζομαι εχθές το πρωί να παω και πριν προλαβω να ξεκινήσω με παιρνει τηλεφωνο οτι φευγει εκτακτως για μαιευτηριο, μου δινει οδηγία για χοριακη και ανανεωνει το ραντεβου μας για το μεσημερι.. εγω συνεχιζω να εχω εντονα καφε υγρα.. παω για χοριακη και βγαινει 24500.. 

Το μεσημερι που επιστρεφει στο ιατρειο, με παιρνει τηλεφωνο να παω να με δει.. κοριτσια, δυο σακοι, δυο πλακουντες και γενικα όλα διπλα!!! κ εγω αρχισα να τα βλεπω ολα διπλα... :P τα βρηκε ολα καλα για αρχη, αν κ ο ενας σακος ήταν λιγο πιο μικρος κ φαινοταν οτι μαλλον απο εκει ηταν το αιμα.. συνεστησε προγεστερονη σε κολπικο υποθετο και φιλισιν.. ξανα χοριακη την τεταρτη, ξεκουραση και θα με ξαναδει τη Δευτερα.. μου ειπε πολλες φορες οτι στο 1ο τριμηνο όλα ειναι ρευστα και οτι μονο προγεστερονη και ξεκουραση μπορουμε να συστησουμε κ τα υπολοιπα ειναι δουλεια της φυσης.. αισθανθηκα οτι μου αφηνε ανοιτο το ενδεχομενο αποβολης για το ένα το κουτσικο..

Εχθες το απογευμα κ το βραδυ ολα καλα, ειχαν μειωθει κ τα καφε.. Σημερα ομως παλι τα ιδια.. αιμα.. αρκετο.. την πηρα τηλεφωνο και μου ειπε να γυρισω την προγεστερονη δια στοματος κ να ξεκουραζομαι, μιας κ αυριο έχω τη δευτερη χοριακη, οποτε να δουμε την τιμη για να εχουμε μια πιο ολοκληρωμενη εικονα κ να με ξαναδει..

Κ θυμαστε που σας ελεγα οτι εχω πολυ καλη διαθεση και ειμαι σαν τη χαζοχαρουμενη;;; εεε πλεον ειμαι καπως μουδιασμενη... :mellow: Αρχικα δεν εχω προλαβει να συνειδητοποιήσω πως ειμαι εγκυος.. επειτα, δεν εχω ακομα χωνεψει πως ειναι δυο.. αλλα θα ειναι δυο ή το κουτσικο δεν θα τα καταφερει;;; 

πολλα σας είπα και βαζω στοιχημα πως σας κουρασα κ σας μαυρισα την ψυχη.. συγγνωμη.. αλλα ειπα κ γω καπου να τα πω, να ξαλαφρωσω...

 

Οχιιιι εγώ δε βλέπω τίποτα μαύρο σε όσα μας είπες! Ίσα ίσα βλέπω διπλή χαρά να έρχεται κορίτσι μου ❤️

Εύχομαι πραγματικά να τα καταφέρουν κ τα δυο τα πλασματακια σου κ να τα έχεις υγιή στα χέρια σου να σου γεμίζουν οοοολη την αγκαλιά!

Η γιατρός καλα έκανε εν μέρη κ σου άφησε κάπως ανοιχτό το ενδεχόμενο του να μην πάνε κ με τα δύο όλα κατ ευχήν γιατί είναι δουλειά της να το κάνει ώστε να είναι καλυμμένη αλλά αυτό δε σημαίνει πως θα σταματήσει τη δική σου πίστη πως όλα θα πάνε καλά!!

Ανυπομονώ να μας πεις τα νέα σας κ να παραμείνετε 3 στο σώμα αυτό❤️

Εγω κορίτσια περιμένω πως κ πως την ερχόμενη εβδομάδα για να κλείσω επιτέλους ραντεβού να δω το πλασματακι μου κ όπως καταλαβαίνετε δε κρατιεμαιιι!!

Κατά τ αλλά δόξα τον Θεό δεν έχω συμπτώματα "βαριά" πέραν κάποιων τράβηγματων κ πονακια σαν περιόδου στη κοιλιά χαμηλά κ τη μέση μου..

πρίν από 19 λεπτά , marakiinlove είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.... Αχ κ εγώ Utrogestan.... Για να δούμε τι έκβαση θα έχει... Χθές που ήταν να αδιαθετησω η χοριακη ήταν 90.... Αλλά το απόγευμα ξεπριστηκε το στήθος κ είχα λίγο ροζ στο σκούπισμα.... Τώρα αύριο χοριακη κ βλέπουμε!!!

Όλα καλά θα είναι,είπαμε δεν έχει σημασία πόση χοριακη έχουμε στην αρχή αλλά αν θα διπλασιαστεί ❤️

Περιμένουμε λοιπόν αύριο τη νέα σου 3 ψηφία χοριακη!!!!

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου, καλημερα!!

Σας ευχαριστω παρα πολύ και για τις ευχες σας και για τη θετικη ενεργεια που μου μεταφερετε!!

Δυστυχως εχω ακομα ασταματητα πολυ αιμα.. παω για χοριακη και βλεπουμε!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , roulas40 είπε:

Κοριτσια μου, καλημερα!!

Σας ευχαριστω παρα πολύ και για τις ευχες σας και για τη θετικη ενεργεια που μου μεταφερετε!!

Δυστυχως εχω ακομα ασταματητα πολυ αιμα.. παω για χοριακη και βλεπουμε!! 

Το ξέρεις ότι τώρα αγωνιώ μαζί σου έτσι??

Δλδ αν ανέβει η χοριακη ικανοποιητικά σημαίνει πως προχωράνε κ τα δυο εμβρυακια καλά ενώ αΝ ανέβει λιγότερο σημαίνει ότι μόνο το ένα προχώρησε? Κ μετά να φανταστώ οποίο κ αν είναι το αποτέλεσμα της χοριακης θα ξανά κλείσεις ραντεβού να σε δει ο γιατρός ε???


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Το ξέρεις ότι τώρα αγωνιώ μαζί σου έτσι??

Δλδ αν ανέβει η χοριακη ικανοποιητικά σημαίνει πως προχωράνε κ τα δυο εμβρυακια καλά ενώ αΝ ανέβει λιγότερο σημαίνει ότι μόνο το ένα προχώρησε? Κ μετά να φανταστώ οποίο κ αν είναι το αποτέλεσμα της χοριακης θα ξανά κλείσεις ραντεβού να σε δει ο γιατρός ε???

To ξερω κοριτσι μου οτι αγωνιας μαζι μου!! κ σε ευχαριστω πολύ για αυτο, ειλικρινα!!

Πηγα για τη χοριακη κ περιμενουμε.. Μολις βγει η χοριακη θα παω να με δει, λογικα μεχρι το μεσημερι.. Η γιατρος μου ειχε πει απο προχθες οτι η χοριακη στα διδυμα δεν διπλασιαζεται, αλλα εχει μια διαφορευτικη αυξηση, κατι με ποσοστα μου ειπε αλλα δεν το πολυκαταλαβα.. ειμαι κ ασχετη απο μαθηματικα!! :P

Η αληθεια ειναι πως οταν της ειπα πως εχω πολυ αιμα την αισθανθηκα ψιλοαναστατωμενη... για να δουμε..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, roulas40 είπε:

To ξερω κοριτσι μου οτι αγωνιας μαζι μου!! κ σε ευχαριστω πολύ για αυτο, ειλικρινα!!

Πηγα για τη χοριακη κ περιμενουμε.. Μολις βγει η χοριακη θα παω να με δει, λογικα μεχρι το μεσημερι.. Η γιατρος μου ειχε πει απο προχθες οτι η χοριακη στα διδυμα δεν διπλασιαζεται, αλλα εχει μια διαφορευτικη αυξηση, κατι με ποσοστα μου ειπε αλλα δεν το πολυκαταλαβα.. ειμαι κ ασχετη απο μαθηματικα!! :P

Η αληθεια ειναι πως οταν της ειπα πως εχω πολυ αιμα την αισθανθηκα ψιλοαναστατωμενη... για να δουμε..

Ουφφφ..

Όπως κ αν πάνε τα πράγματα εύχομαι τουλάχιστον το ένα εμβρυακι να τα καταφέρει κ να κουρνιάσει μέσα σου για τους επόμενους 8 μήνες ❤️

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Ουφφφ..

Όπως κ αν πάνε τα πράγματα εύχομαι τουλάχιστον το ένα εμβρυακι να τα καταφέρει κ να κουρνιάσει μέσα σου για τους επόμενους 8 μήνες ❤️

Απο το στομα σου... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Κοριτσια μου, καλημερα!!

Σας ευχαριστω παρα πολύ και για τις ευχες σας και για τη θετικη ενεργεια που μου μεταφερετε!!

Δυστυχως εχω ακομα ασταματητα πολυ αιμα.. παω για χοριακη και βλεπουμε!! 

Ευχομαι μέσα από την καρδιά μ κοπέλα μ να πάνε όλα καλά και ακόμα αν δεν τα καταφέρει το ένα σ μωράκι  το άλλο να το έχεις σε λίγους μήνες στην αγγαλιτσα σου ♥️♥️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα είμαι καινούρια στο φόρουμ έρχομαι από το καφέ εξωσωματικης 2022

Έκανα εξωσωματικη και μεταφορά 28/1

Είμαι τώρα στην 13η μέρα μου μετά την μεταφορά στα σποράκια μου

Χοριακη έκανα Δευτέρα 7/2 τιμή 41,45

Επαναληπτική σήμερα 130,07

Είναι καλή παμεν καλά?:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...