Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια τι κάνετε πως είστε?ήθελα να σας ρωτήσω ποιες από εσάς έχετε χρησιμοποιησει τα clearblue που δειχνει και τις εβδομαδες..εκανα ενα τετοιο στις 7 του μηνος και βγηκε 2-3..

έκανα ένα πάλι σήμερα πάλι το ίδιο βγήκε και ανησυχώ κάπως..από ενοχλήσεις το στήθος μου πονάει και έχει φουσκώσει {καλό αυτό χαχα} κάποιες φορές έχω πονάκια χαμηλά και η μέση μου καμία φορά αλλά όχι τίποτα το σπουδαίο επίσης και το στομάχι μου είναι χάλια..αλλά ανησυχώ γιατί δεν βγήκε 3+ στο τεστ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , elena93 είπε:

κορίτσια τι κάνετε πως είστε?ήθελα να σας ρωτήσω ποιες από εσάς έχετε χρησιμοποιησει τα clearblue που δειχνει και τις εβδομαδες..εκανα ενα τετοιο στις 7 του μηνος και βγηκε 2-3..

έκανα ένα πάλι σήμερα πάλι το ίδιο βγήκε και ανησυχώ κάπως..από ενοχλήσεις το στήθος μου πονάει και έχει φουσκώσει {καλό αυτό χαχα} κάποιες φορές έχω πονάκια χαμηλά και η μέση μου καμία φορά αλλά όχι τίποτα το σπουδαίο επίσης και το στομάχι μου είναι χάλια..αλλά ανησυχώ γιατί δεν βγήκε 3+ στο τεστ..

Καλησπέρα εγώ τα έχω πάρει δυο φορές είσαι έγκυος και είσαι στην δεύτερη βδομάδα προς την Τρίτη . 
3+ θα βγει όταν ολοκληρώσεις την δεύτερη βδομάδα ..  :)με το καλό το νινί σου ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , elena93 είπε:

κορίτσια τι κάνετε πως είστε?ήθελα να σας ρωτήσω ποιες από εσάς έχετε χρησιμοποιησει τα clearblue που δειχνει και τις εβδομαδες..εκανα ενα τετοιο στις 7 του μηνος και βγηκε 2-3..

έκανα ένα πάλι σήμερα πάλι το ίδιο βγήκε και ανησυχώ κάπως..από ενοχλήσεις το στήθος μου πονάει και έχει φουσκώσει {καλό αυτό χαχα} κάποιες φορές έχω πονάκια χαμηλά και η μέση μου καμία φορά αλλά όχι τίποτα το σπουδαίο επίσης και το στομάχι μου είναι χάλια..αλλά ανησυχώ γιατί δεν βγήκε 3+ στο τεστ..

Καλησπέρα κορίτσι!!

Ποσών εβδομάδων είσαι βάση εφαρμογης;


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , elena93 είπε:

κορίτσια τι κάνετε πως είστε?ήθελα να σας ρωτήσω ποιες από εσάς έχετε χρησιμοποιησει τα clearblue που δειχνει και τις εβδομαδες..εκανα ενα τετοιο στις 7 του μηνος και βγηκε 2-3..

έκανα ένα πάλι σήμερα πάλι το ίδιο βγήκε και ανησυχώ κάπως..από ενοχλήσεις το στήθος μου πονάει και έχει φουσκώσει {καλό αυτό χαχα} κάποιες φορές έχω πονάκια χαμηλά και η μέση μου καμία φορά αλλά όχι τίποτα το σπουδαίο επίσης και το στομάχι μου είναι χάλια..αλλά ανησυχώ γιατί δεν βγήκε 3+ στο τεστ..

νομιζω πως εχει να κανει με την τιμη της χοριακης.Αλλες γυναικες πχ εχουν υψηλη χοριακη και αλλες χαμηλη χωρις αυτο να σημαινει κατι για την εκβαση της κυησης.Εγω δεν θα δινα καθολου σημασια στο τι λεει το τεστ. Κανε χοριακη να δεις την τιμη και μετα απο 2 μερες επανελαβε στο ιδιο εργαστηριο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια δεν μπαινω πολυ συχνα!Κι εγω περα απο ενοχληση στο στηθος δεν εχω τιποτα απολυτως. Ουτε και στις αλλες εγκυμοσυνες μου ειχα δλδ. Σημερα 9+2

Καλησπέρα! Μαζί είμαστε εμείς με διάφορα 1 ημέρα :D

Εγώ έχω πρησμένο στήθος βαρύ με φλέβες αλλά δε με πονάει (ούτε στη πρώτη εγκυμοσύνη με πόνεσε ποτέ) , ανακατωσουρες κ κάποιους εμετούς..

Μέχρι 7η εβδομάδα είχα κ έντονο φούσκωμα που ευτυχώς υποχώρησε!


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Καλησπέρα! Μαζί είμαστε εμείς με διάφορα 1 ημέρα :D

Εγώ έχω πρησμένο στήθος βαρύ με φλέβες αλλά δε με πονάει (ούτε στη πρώτη εγκυμοσύνη με πόνεσε ποτέ) , ανακατωσουρες κ κάποιους εμετούς..

Μέχρι 7η εβδομάδα είχα κ έντονο φούσκωμα που ευτυχώς υποχώρησε!

Τελεια χιχι! Εγω εχω και δυσκοιλιοτητα που με εκνευριζει γιατι ζοριζομαι.Ποτε εχεις ξανα ραντεβου; Εχεις κλεισει αυχενικη; Εγω 8 Απριλιου

πρίν από 6 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Καλησπέρα! Μαζί είμαστε εμείς με διάφορα 1 ημέρα :D

Εγώ έχω πρησμένο στήθος βαρύ με φλέβες αλλά δε με πονάει (ούτε στη πρώτη εγκυμοσύνη με πόνεσε ποτέ) , ανακατωσουρες κ κάποιους εμετούς..

Μέχρι 7η εβδομάδα είχα κ έντονο φούσκωμα που ευτυχώς υποχώρησε!

Καλε τωρα ειδα οτι εψαχνες γυναικολογο Χανια!Ουαου!!!!Λες να γεννησουμε και μαζι συμπατριωτισσα;;;!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena93 είπε:

κορίτσια τι κάνετε πως είστε?ήθελα να σας ρωτήσω ποιες από εσάς έχετε χρησιμοποιησει τα clearblue που δειχνει και τις εβδομαδες..εκανα ενα τετοιο στις 7 του μηνος και βγηκε 2-3..

έκανα ένα πάλι σήμερα πάλι το ίδιο βγήκε και ανησυχώ κάπως..από ενοχλήσεις το στήθος μου πονάει και έχει φουσκώσει {καλό αυτό χαχα} κάποιες φορές έχω πονάκια χαμηλά και η μέση μου καμία φορά αλλά όχι τίποτα το σπουδαίο επίσης και το στομάχι μου είναι χάλια..αλλά ανησυχώ γιατί δεν βγήκε 3+ στο τεστ..

Εγώ το είχα χρησιμοποιήσει την προηγούμενη φορά π ημουνα έγγυος βεβεα δεν είχε πέσει πολύ μέσα αλλά οκ σημασία έχει ότι είχε βγει θετικό  .....κορίτσι μ εφόσον είναι ηλεκτρονικό μην το πολύ εμπιστευεσε εφόσον βγενει θετικό μην ανησιχεις μόνο ο γιατρός σ μπορεί να σου πει με σιγουριά ποσό εβδομάδων είσαι❤️και εσύ χάλια με το στομάχι σου ρε άσε και εγώ σήμερα ιδικά με ξεκανε δεν μπορούσα να φάω τίποτα τα ξινά έχω παρατηρήσει με βοηθάνε πολύ στο να μην ανακατεύομαι 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, LoveToBeMom είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!!

Ποσών εβδομάδων είσαι βάση εφαρμογης;

Βαση εφαρμογης ειμαι 5 εβδομαδων

2 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

νομιζω πως εχει να κανει με την τιμη της χοριακης.Αλλες γυναικες πχ εχουν υψηλη χοριακη και αλλες χαμηλη χωρις αυτο να σημαινει κατι για την εκβαση της κυησης.Εγω δεν θα δινα καθολου σημασια στο τι λεει το τεστ. Κανε χοριακη να δεις την τιμη και μετα απο 2 μερες επανελαβε στο ιδιο εργαστηριο.

Το ξερω κοριτσι μου αλλα εδω που μενω δεν κανουν χοριακη αυτο ειναι το προβλημα

2 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Εγώ το είχα χρησιμοποιήσει την προηγούμενη φορά π ημουνα έγγυος βεβεα δεν είχε πέσει πολύ μέσα αλλά οκ σημασία έχει ότι είχε βγει θετικό  .....κορίτσι μ εφόσον είναι ηλεκτρονικό μην το πολύ εμπιστευεσε εφόσον βγενει θετικό μην ανησιχεις μόνο ο γιατρός σ μπορεί να σου πει με σιγουριά ποσό εβδομάδων είσαι❤️και εσύ χάλια με το στομάχι σου ρε άσε και εγώ σήμερα ιδικά με ξεκανε δεν μπορούσα να φάω τίποτα τα ξινά έχω παρατηρήσει με βοηθάνε πολύ στο να μην ανακατεύομαι 

Στις 16 του μηνος ειχα κλεισει ραντεβου στον γυναικολογο πριν καν μαθω οτι ειμαι εγκυος.. θα δουμε τι θα μου πει με εχει πιασει ενα αγχος διοτι ξερεις η γευση απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη δεν ηταν καλη και γι'αυτο ειμαι καπως..αλλα απο την αλλη εχω πολυ θετικα συναισθηματα αυτη την φορα..ναι ασε το στομαχι πολυ χαλια με οτι και αν τρωω νιωθω οτι δεν το χωνεβω εχω πριστει καποιες φορες εχω πολυ καουρα και αυτο ειναι οτι χειροτερο..εμετο μονο μια φορα εχω κανει

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena93 είπε:

Βαση εφαρμογης ειμαι 5 εβδομαδων

Το ξερω κοριτσι μου αλλα εδω που μενω δεν κανουν χοριακη αυτο ειναι το προβλημα

Στις 16 του μηνος ειχα κλεισει ραντεβου στον γυναικολογο πριν καν μαθω οτι ειμαι εγκυος.. θα δουμε τι θα μου πει με εχει πιασει ενα αγχος διοτι ξερεις η γευση απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη δεν ηταν καλη και γι'αυτο ειμαι καπως..αλλα απο την αλλη εχω πολυ θετικα συναισθηματα αυτη την φορα..ναι ασε το στομαχι πολυ χαλια με οτι και αν τρωω νιωθω οτι δεν το χωνεβω εχω πριστει καποιες φορες εχω πολυ καουρα και αυτο ειναι οτι χειροτερο..εμετο μονο μια φορα εχω κανει

Αν ξέρω λέει φίλη μ άσε και εγώ έτσι ήμουν μέχρι να πάω στο πρώτο ραντεβού  και να δω ότι όλα πάνε καλά πολύ ανχος θα δεις και εσύ το μωράκι σου και θα πάνε όλα καλά κορίτσι μ  ......και εγώ έτσι αυτή την φορά είχα πολύ καλό προεσθημα και πήγαν όλα καλά μέχρι στιγμής δόξα το θεό και σε λίγες μέρες έχω το δεύτερο ραντεβού και έχω πάλι τρελό ανχος να δω ότι μεγαλώνει ...πο πο σε καταλαβαίνω εγώ έχω συνεχια ναυτίες συνεχια σήμερα ιδικά με ξεκανε μέχρι το απόγευμα ήμουνα χάλια....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

Τελεια χιχι! Εγω εχω και δυσκοιλιοτητα που με εκνευριζει γιατι ζοριζομαι.Ποτε εχεις ξανα ραντεβου; Εχεις κλεισει αυχενικη; Εγω 8 Απριλιου

Καλε τωρα ειδα οτι εψαχνες γυναικολογο Χανια!Ουαου!!!!Λες να γεννησουμε και μαζι συμπατριωτισσα;;;!

Καλε από Χανιά είσαι; Πες μου τέτοια να χαρώ ❤️❤️❤️

Στις 29 του μηνός έχω αυχενική εγώ,νωρίς νωρίς:mrgreen:


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!! Χτες ειδα την καρδουλα εγω!!! Ειναι μια χαρα το μωρακι μου. Εχω να μπω μερες.. δεν ημουν καλα, ειχα αιματακι. Ειδαμε και χτες λιγο αιμα στο σακο αλλα μου ειπε να μην ανησυχω θα βγει. Σας εχει τυχει; Την αλλη εβδομαδα θα μου πει ποσο ειμαι ακριβως και ποτε εχω αυχενικη. Σκεφτομαι μηπως αφου ειχα καθυστερημενη συλληψη δεν ειμαι μαμα Οκτωβριου;; Λογικα θα το μαθω τη Δευτερα που θα το μετρησει.

  • Μου αρέσει 5

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!! Χτες ειδα την καρδουλα εγω!!! Ειναι μια χαρα το μωρακι μου. Εχω να μπω μερες.. δεν ημουν καλα, ειχα αιματακι. Ειδαμε και χτες λιγο αιμα στο σακο αλλα μου ειπε να μην ανησυχω θα βγει. Σας εχει τυχει; Την αλλη εβδομαδα θα μου πει ποσο ειμαι ακριβως και ποτε εχω αυχενικη. Σκεφτομαι μηπως αφου ειχα καθυστερημενη συλληψη δεν ειμαι μαμα Οκτωβριου;; Λογικα θα το μαθω τη Δευτερα που θα το μετρησει.

Τελειααααα!!!Μπραβο Βασω μου!!!Χαιρομαι παρα πολυ που ολα πηγαν καλα τελικα!!Για το αιματακι νομιζω δεν πρεπει να ανησυχεις, αφου σε καθησυχασε κι η γιατρος σου, να προσεχεις μονο και να ξεκουραζεσαι...ευχομαι να εχεις βοηθεια με το μικρο!!

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια,

Σήμερα ξεκινάω την 11η εβδομάδα. Συμπτώματα κι εγώ έντονα δεν έχω...ούτε αναγούλες, ούτε εμετούς, υπνηλία...πάντα μου άρεσε να κοιμάμαι λίγο πιο πολύ, απλά έχω φουσκώματα κάποιες μέρες νιώθω σαν 6 μηνών! Έχει 1 εβδομάδα που μαχομαι ανελέητα με τη δυσκοιλιοτητα.

Και κάτι άλλο κουφό....έχω φαγούρα στο στήθος, στην κοιλιά αλλά και σε όλο το σώμα!

Το έχει αισθανθει κάποια? Καπως με ανακουφίζει εμενα το χλιαρό μπάνιο βάζω και την κρέμα για ραγάδες. Απλά επανέρχεται την άλλη μέρα. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, LoveToBeMom είπε:

Καλε από Χανιά είσαι; Πες μου τέτοια να χαρώ ❤️❤️❤️

Στις 29 του μηνός έχω αυχενική εγώ,νωρίς νωρίς:mrgreen:

Σου στελνω προσωπικο μηνυμα!

3 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!! Χτες ειδα την καρδουλα εγω!!! Ειναι μια χαρα το μωρακι μου. Εχω να μπω μερες.. δεν ημουν καλα, ειχα αιματακι. Ειδαμε και χτες λιγο αιμα στο σακο αλλα μου ειπε να μην ανησυχω θα βγει. Σας εχει τυχει; Την αλλη εβδομαδα θα μου πει ποσο ειμαι ακριβως και ποτε εχω αυχενικη. Σκεφτομαι μηπως αφου ειχα καθυστερημενη συλληψη δεν ειμαι μαμα Οκτωβριου;; Λογικα θα το μαθω τη Δευτερα που θα το μετρησει.

Πολυ ωραια νεα! Να χαλαρωσεις τωρα αφου σου το ειπε και ο γιατρος και ολα θα πανε καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...