Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

 

Πηγα χθες στο γιατρό όλα καλά με το μωράκι αλλά ανησύχησα λίγο γιατί ξεκίνησα από τώρα τις συσπάσεις .Μετρήσαμε τον τράχηλο είναι μια χαρά δεν έχει καμία μεταβολή αλλά φοβήθηκα αρκετά .Με ρώτησε ποτε τις παθαίνω και του είπα στη δουλειά τις περισσότερες και άμα κουραστώ όποτε μου είπε ότι άμα ξανά αγχωθώ έτσι για τι δουλειά θα με βγάλει σε μόνιμη αναρρωτική .Πήρα χθες το βράδυ τη δουλειά μου να τους πω ότι μου είπε δυο μέρες να ξεκουραστώ γιατί από το στρες που τράβηξα έκανα συσπάσεις και καρφακι δεν τους κάηκε .Γενικά νευρίασα με τον εαυτό μου που επέτρεψα σε μια δουλειά να με κάνει έτσι ενώ η προτεραιότητα μου είναι το μωρό .Σκέφτομαι σοβαρά να σταματήσω από τώρα τη δουλειά .Τέλος μου βρήκε μια μικρή στένωση σε ένα από τα δυο αγγεία που τροφοδοτούν με αίμα την μήτρα και μου είπε θα το δούμε καλύτερα στη β επιπέδου .

Μη φοβάσαι εδω και κανένα μηνα εχω συσπάσεις  τροφοκαρντ και ξεκούραση και ολα καλα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια τ κάνετε? Εμείς γυρίσαμε από β επιπέδου...20 +5 την κάναμε! Είναι 420 γρ ο καθένας κ όλες οι μετρήσεις άψογες! Κ ο τράχηλος ανέβηκε...πήγε 3,4....ουφφφφ μεγάλη ανάσα ανακούφισης!!! 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , nina21 είπε:

Κορίτσια τ κάνετε? Εμείς γυρίσαμε από β επιπέδου...20 +5 την κάναμε! Είναι 420 γρ ο καθένας κ όλες οι μετρήσεις άψογες! Κ ο τράχηλος ανέβηκε...πήγε 3,4....ουφφφφ μεγάλη ανάσα ανακούφισης!!! 

 

:x

Αχ τι τελειο το φορουμ!!! Ολο καλα νεα ακουμε!!!!! Μπραβο κοριτσι μου!!!

φτασαμε στα μισα κοριτσια... απιστευτο!!!

Εγω β επιπεδου θα κανω 23+1 στις 7/8 περιμενω πως και πως..

  • Μου αρέσει 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

:x

Αχ τι τελειο το φορουμ!!! Ολο καλα νεα ακουμε!!!!! Μπραβο κοριτσι μου!!!

φτασαμε στα μισα κοριτσια... απιστευτο!!!

Εγω β επιπεδου θα κανω 23+1 στις 7/8 περιμενω πως και πως..

Απίστευτο πραγματικά!!! 

Μεγαλη ανακούφιση τ σημερινό! Άλλος άνθρωπος έφυγα από εκεί! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια νέα! Εσύ @KONNA28 αν μπορείς να τη σταματήσει τη δουλειά είναι ο,τι καλύτερο...και εγώ τη σταμάτησα και νιώθω άλλος άνθρωπος! Εμείς πήγαμε εχθές στο γιατρό για την τυπική επίσκεψη του μήνα,να δει και τη β επιπέδου..όλα καλά μου είπε μια χαρά! Μου έγραψε και την καμπύλη ζαχάρου και τώρα σκέφτομαι πως θα πιω το πικρό ποτήριο...αααχ!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Rafailiapan είπε:

Τι ωραια νέα! Εσύ @KONNA28 αν μπορείς να τη σταματήσει τη δουλειά είναι ο,τι καλύτερο...και εγώ τη σταμάτησα και νιώθω άλλος άνθρωπος! Εμείς πήγαμε εχθές στο γιατρό για την τυπική επίσκεψη του μήνα,να δει και τη β επιπέδου..όλα καλά μου είπε μια χαρά! Μου έγραψε και την καμπύλη ζαχάρου και τώρα σκέφτομαι πως θα πιω το πικρό ποτήριο...αααχ!

πωπω πράγματι.. σκέτη αηδία το ποτήριο!!!!!!!!!!! χαχαχαχα

υπομονη!!!! εγω στον γιο μου μολις το ηπια επεσα κατω σχεδον λιποθυμησα με πειραξε πολυ

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vaso_mpempis είπε:

πωπω πράγματι.. σκέτη αηδία το ποτήριο!!!!!!!!!!! χαχαχαχα

υπομονη!!!! εγω στον γιο μου μολις το ηπια επεσα κατω σχεδον λιποθυμησα με πειραξε πολυ

Emena o giatros mou mou egrapse ena alo pragma na parw pou pinete xoris provlima.apo to alo leei sxedon olles kanoun emeto.den tha to pies leei tha tous peis oti o giatros mou mou edose alo na pio.alla tin ali eudomada tha tin kanw me kapies alles eksetaseis.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Rafailiapan said:

Τι ωραια νέα! Εσύ @KONNA28 αν μπορείς να τη σταματήσει τη δουλειά είναι ο,τι καλύτερο...και εγώ τη σταμάτησα και νιώθω άλλος άνθρωπος! Εμείς πήγαμε εχθές στο γιατρό για την τυπική επίσκεψη του μήνα,να δει και τη β επιπέδου..όλα καλά μου είπε μια χαρά! Μου έγραψε και την καμπύλη ζαχάρου και τώρα σκέφτομαι πως θα πιω το πικρό ποτήριο...αααχ!

Για να σταματήσω πρέπει να εκπαιδευσω ένα καινούργιο άτομο και αυτό νομίζω είναι που με αγχώνει πιο πλ να του τα δείξω για να φύγω !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2022 at 8:49 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

πωπω πράγματι.. σκέτη αηδία το ποτήριο!!!!!!!!!!! χαχαχαχα

υπομονη!!!! εγω στον γιο μου μολις το ηπια επεσα κατω σχεδον λιποθυμησα με πειραξε πολυ

Αααχ τι ωραία!! Ο Θεός μαζί μας!!! Μάλλον θα πάω την Πέμπτη! Ελπίζω να μην κάνω κάνα εμετό και μετά πρέπει να το ξαναπεράσω!

On 10/6/2022 at 10:47 ΜΜ, KONNA28 είπε:

Για να σταματήσω πρέπει να εκπαιδευσω ένα καινούργιο άτομο και αυτό νομίζω είναι που με αγχώνει πιο πλ να του τα δείξω για να φύγω !

Ναι κατάλαβα! Όχι να μην αγχώνεσαι, να κάνεις όσο καλύτερα μπορείς τη δουλειά σου χωρίς να σκας για λεπτομέρειες...άλλου είναι η προτεραιότητα σου τώρα...δεν σου λέω να μη δώσεις τον καλύτερο σου εαυτό στη δουλειά,να το δώσεις το θέμα είναι να μην το ξεζουμισεις....μέχρι εκεί που αντέχεις να δίνεις στη δουλειά,ούτε στάλα παραπάνω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα ήθελα να μου πείτε την εμπορία σας... Προχθές έφαγα λίγη σοκολάτα και μετά από λίγο είχα το χέρι μου κοντά στον αφαλό και ένιωσα δύο χτυπήματα. Απερίγραπτη η χαρά μου καθώς δεν είχα ξανά καταλάβει το μπεμπακι. Αλλά από εκείνη τη στιγμή δεν έχω ξανανιώσει τίποτα. Είναι φυσιολογικό τώρα στην αρχή να μην το καταλαβαίνω κάθε μέρα;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Margr είπε:

Κορίτσια θα ήθελα να μου πείτε την εμπορία σας... Προχθές έφαγα λίγη σοκολάτα και μετά από λίγο είχα το χέρι μου κοντά στον αφαλό και ένιωσα δύο χτυπήματα. Απερίγραπτη η χαρά μου καθώς δεν είχα ξανά καταλάβει το μπεμπακι. Αλλά από εκείνη τη στιγμή δεν έχω ξανανιώσει τίποτα. Είναι φυσιολογικό τώρα στην αρχή να μην το καταλαβαίνω κάθε μέρα;

Εννοείται  .οσο περνάει ο καιρός θα το καταλάβεις συνέχεια και περισσότερο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Margr είπε:

Κορίτσια θα ήθελα να μου πείτε την εμπορία σας... Προχθές έφαγα λίγη σοκολάτα και μετά από λίγο είχα το χέρι μου κοντά στον αφαλό και ένιωσα δύο χτυπήματα. Απερίγραπτη η χαρά μου καθώς δεν είχα ξανά καταλάβει το μπεμπακι. Αλλά από εκείνη τη στιγμή δεν έχω ξανανιώσει τίποτα. Είναι φυσιολογικό τώρα στην αρχή να μην το καταλαβαίνω κάθε μέρα;

Ναι ειναι φυσιολογικο. Ειναι μικρουλια και περιπου 20/24 κοιμουνται!! 

Ποσων εβδομαδων εισαι;;

 

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Εγω εχω β επιπεδου την Παρασκευη θα ειμαι 22και6 και ανυπομονω. Στις 24 θα κανω και την καμπυλη αλλα δε με ενοχλει ιδιαιτερα. Και στις αλλες εγκυμοσυνες δεν ειχα προβλημα με τη γλυκοζη. Αυτο που με αγχωνει λογω προδιαθεσης ειναι να ειναι καλη. Και να ειναι καλη και η β επιπεδου δλδ αρχικα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Margr είπε:

Κορίτσια θα ήθελα να μου πείτε την εμπορία σας... Προχθές έφαγα λίγη σοκολάτα και μετά από λίγο είχα το χέρι μου κοντά στον αφαλό και ένιωσα δύο χτυπήματα. Απερίγραπτη η χαρά μου καθώς δεν είχα ξανά καταλάβει το μπεμπακι. Αλλά από εκείνη τη στιγμή δεν έχω ξανανιώσει τίποτα. Είναι φυσιολογικό τώρα στην αρχή να μην το καταλαβαίνω κάθε μέρα;

Ναι, εννοειται!!Οταν το πρωτονιωθεις, δεν ειναι σιγουρο οτι θα το νιωθεις συνεχεια η ακομα και καθε μερα. Το βασικο ειναι οτι εγινε η αρχη!!Θα δεις οτι οσο περνουν οι μερες,θα το νιωθεις ολο και περισσοτερο και ολο πιο συχνα!Επισης, παιζει ρολο και ποσο ηρεμη εισαι στη διαρκεια της ημερας...εγω που τον νιωθω εδω και πολλες εβδομαδες και πλεον μου ριχνει κανονικοτατες κλωτσιες, αν ειμαι συνεχεια εκ κινησει, δεν καταλαβαινω τιποτα...μονο οταν καθισω η ιδανικα ξαπλωσω, αντιλαμβανομαι τα χτυπηματα και τις κινησεις του. Τις καθημερινες που ειμαι στη δουλεια και καθομαι τον νιωθω συνεχεια, τα Σ/Κ που τρεχω με τον γιο μου, "ξεχναω" οτι υπαρχει το μωρο...

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...