Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

On 15/6/2022 at 2:09 ΜΜ, Equality είπε:

Γεια σας κοριτσια! Σε οσες μετα τον 3ο μηνα σας εδωσε ο γιατρος τα κλασσικα σιδηρο,ασβεστιο,μαγνησιο ειχατε κανει πρωτα εξετασεις γι'αυτα;Εμενα μου δωσε μαλιστα σιδηρο πρωι-βραδυ κ το μονο που εχουμε δει ειναι ο αιματοκριτης μου ο οποιος μαλιστα ειναι μια χαρα...

Ο αιματοκριτης μου ηταν αψογος οταν ξεκινησα το σιδηρο ηταν 42, Παρολαυτα με 2 αμπουλες την ημερα εχει πεσει στο 35. Υπαρχει πτωση στην εγκυμουσυνη και το δινουν προληπτικα καθως προχωραει. Και στις αλλες μου εγκυμοσυνες ετσι ηταν. Μαγνησιο οχι εξετασειες δεν εχω κανει αλλα δε νομιζω οτι κανουν κιολας. Προληπτικα το παιρνεις για τις συσπασεις. 

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Καλά αποτελέσματαααα

Κορίτσια μου, έχει 2 μέρες που ξεκίνησα κι εγώ να νιώθω τη μπαμπούλα μου! Έχω μπει 21 εβδομάδα. Είναι μικρές κινησούλες περίπου 3-4 φορές μέσα στη μέρα. Νομίζω αν δεν είχα άλλο παιδί δεν θα το καταλάβαινα.. είναι τόσο αδύναμες αλλά ξεκάθαρα είναι αυτή και όχι εντρερο κλπ!!! Η χαρά είναι τεράστια κορίτσια! Χαζογελάω μόνη μου όλη την ώρα και της μιλάω (τη λέω ¨μικρή σταλίτσα¨) ! Πόσο πιο ήρεμες είμαστε όταν "ακούμε¨ τα μωράκια μας... την επόμενη εβδομάδα θα πάω να τη δω και 8/7 έχω β επιπέδου!

Σας φιλώ όλες στην κοιλίτσααααααα :wub:

Μπραβο Βασω μου!!! Να ηρεμησεις και να το χαρεις απο δω και περα το σεισμουλη στην κοιλιτσα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Καλά αποτελέσματαααα

Κορίτσια μου, έχει 2 μέρες που ξεκίνησα κι εγώ να νιώθω τη μπαμπούλα μου! Έχω μπει 21 εβδομάδα. Είναι μικρές κινησούλες περίπου 3-4 φορές μέσα στη μέρα. Νομίζω αν δεν είχα άλλο παιδί δεν θα το καταλάβαινα.. είναι τόσο αδύναμες αλλά ξεκάθαρα είναι αυτή και όχι εντρερο κλπ!!! Η χαρά είναι τεράστια κορίτσια! Χαζογελάω μόνη μου όλη την ώρα και της μιλάω (τη λέω ¨μικρή σταλίτσα¨) ! Πόσο πιο ήρεμες είμαστε όταν "ακούμε¨ τα μωράκια μας... την επόμενη εβδομάδα θα πάω να τη δω και 8/7 έχω β επιπέδου!

Σας φιλώ όλες στην κοιλίτσααααααα :wub:

Έλα ρεεεε τι ωραία!!! Μπράβο! Εγώ ακόμη περιμένω αν και όλο και νομίζω ότι κάτι νιώθω αλλά δεν είμαι σίγουρη. 

πρίν από 28 λεπτά , Equality είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!
Ναι,πηγα σε πιστοποιημενο γιατρο.Πηρα τα συνδυαστικα αποτελεσματα και ειναι η Τρισωμια 21 1/1481,η Τρισωμια 18 1/3720 και η Τρισωμια 13 1/11232.Νομιζω ειναι καλα,το ιδιο μου ειπε κι ο γιατρος,ομως θελει να κανουμε Nipt.Αμνιο θα κανουμε μονο αν δειξει κατι η Nipt που δεν το πιστευω.
Μονο για την τρισωμια 21 ειναι αξιοπιστη η Nipt?
Ο γιατρος μου συνεργαζεται με το Μητερα και εχει 560€

Και εγώ θα έκανα νιπτ καλού κακού. Εδώ έκανα με ποσοστό 1/3340. Η εμβρυομητρικος μου είπε ότι κατά βάση δείχνει το down... Δεν το έχω ψάξει περαιτέρω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Margr είπε:

Έλα ρεεεε τι ωραία!!! Μπράβο! Εγώ ακόμη περιμένω αν και όλο και νομίζω ότι κάτι νιώθω αλλά δεν είμαι σίγουρη. 

Και εγώ θα έκανα νιπτ καλού κακού. Εδώ έκανα με ποσοστό 1/3340. Η εμβρυομητρικος μου είπε ότι κατά βάση δείχνει το down... Δεν το έχω ψάξει περαιτέρω...

Δηλ 1/1481 δε θεωρειται καλο?Παιζει βεβαια μεγαλο ρολο κι η ηλικια στο ποσοστο.Εγω ειμαι 41.Εσυ?

Link to comment
Share on other sites

@Equality Εννοείται ότι είναι καλό. Και είναι λογικό να έχεις μικρότερο ποσοστό λόγω ηλικίας. Εγώ είμαι 37. Αν όμως το συγκρίνεις και το δικό σου και το δικό μου με κοπέλα 25 χρονών τότε και οι δύο θα βλέπαμε ακόμη μεγαλύτερη διαφορά. Φίλη μου πάντως με ποσοστό 1/400 νιπτ έκανε. Γενικά ο γιατρός σου κρίνει αν θα κάνεις αμνιοπαρακέντηση. Το νιπτ το κάνεις αν θες για να είσαι εσύ ήρεμη. Δεν ενέχει κίνδυνο. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Δρ γράφω συχνά αν και σας διαβάζω. @Equalityκι εμείς με πολύ καλη αυχενική (δε θυμάμαι τώρα ποσοστό έχει περάσει κ καιρος) κάναμε νιπτ για να είμαστε σίγουροι. 500€ κόστισε. Μας είχε πει ο γιατρός που κάναμε την αυχενική ότι πέρα από την αυχενική υπάρχουν αυτές οι εξετάσεις. Ξεκαθάρισε οτι βάση αυχενικής δε χρειάζεται. Απλά όταν τον ρώτησα δεύτερη φορά τι θα έκανε ο ίδιος μου είπε πως αν ήμουν φίλη του θα μου έλεγε να κάνω νιπτ. Συμφώνησε κ γυναικολόγος κ την κάναμε κ δεν το μετάνιωσα. ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Fili είπε:

Καλησπέρα κι από μένα. Δρ γράφω συχνά αν και σας διαβάζω. @Equalityκι εμείς με πολύ καλη αυχενική (δε θυμάμαι τώρα ποσοστό έχει περάσει κ καιρος) κάναμε νιπτ για να είμαστε σίγουροι. 500€ κόστισε. Μας είχε πει ο γιατρός που κάναμε την αυχενική ότι πέρα από την αυχενική υπάρχουν αυτές οι εξετάσεις. Ξεκαθάρισε οτι βάση αυχενικής δε χρειάζεται. Απλά όταν τον ρώτησα δεύτερη φορά τι θα έκανε ο ίδιος μου είπε πως αν ήμουν φίλη του θα μου έλεγε να κάνω νιπτ. Συμφώνησε κ γυναικολόγος κ την κάναμε κ δεν το μετάνιωσα. ❤️

Τα αποτελεσματα ηταν καλα?Τι ηλικια ειχες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε ; 

Εγώ μόλις πέρασα covid , ευτυχώς ελαφρά, μιας και ήμουν τριπλά εμβολιασμένη. Αλλα όσο να ναι, φοβήθηκα. Πήγα σήμερα και γιατρό, και είδα το αγοράκι μου. Είναι 377gr και είμαστε 20εβ και 5 ημερών. Σε μια εβδομάδα έχω και την β'επιπέδου.

Εγώ πάντως, δεν έκανα ούτε nipt ούτε αμνιο, ασχέτως ηλικίας (38). Το ποσοστό ήταν 1/3630 για τρισωμία 21. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Dimitra97Dimitra pou eisai,pou xathikes;ola kala;se skeftomai exeis kairo na grapseis!❤

Κορίτσια καλησπέρα. Χάθηκα λίγακι είχα δουλίτσες αυτό το διαστημα κ δεν εμπενα  εσείς τι κΜετε πως είσαστε ? Τι κάνουν τα μωράκια σας  ..να σας πω και εγώ τα νέα μου .εχθες πήγα για την β επιπέδου επιτέλους  περίμενα πω; Και πως δόξα το θεό είναι όλα καλά και φυσιολογικά είμαστε 430 γραμμάρια μας ταλεπορησε λιγάκι το μωράκι μ γτ δεν γυρνάγε με τίποτα να δούμε το πρωσοπακι είχα στην κλινική από τις πέντε πάρα  και έφυγα οχτο και ......και ο γιατρός με εδιοξε τρεις φορές να φάω και να περπατήσω εκτός το ότι ξεποδαριαστηκα γτ καθς φορά με  έστελνε για μισή ώρα περπάτημα είχα σκάσει κ από το φαγητό μια γλυκό μια αλμιρο μια κάτι να πιω δεν άντεχα άλλο τι το πίεζε ο γιατρός δοκιμάσαμε τα πάντα και δεν γυρνάγε με τίποτα είχε στριμοξει το κεφαλάκι της στο κόκαλο Μ τέρμα δεξιά δεν ξέρω πως λέγετε εκείνο το σημείο για να σας δώσω να καταλάβετε  και καθόταν ανάποδα με το κεφάλι προς τα κάτω ενώ εμείς θέλαμε να γυρνάει προς τα πάνω γτ έτσι ο καθότανε ο γιατρός δεν μπορούσε να δει το προσωπάκι της Μ κάνει ο γιατρός στο τέλος αφού τα δοκιμάσαμε όλα δυστιχος δεν γυρνάει πρέπει να ξαναέρθεις την άλλη Τετάρτη εγώ σοκ γτ μένω σε νησί και ήρθα μόνο για την εξέταση και με το π πάει να σηκοθει κορίτσια στο τελευταίο δευτερόλεπτο γυρησε το μπεμπακι μου επιτελουςς τρελαθηκααα από την χαρά μου είδαμε προσωπάκι βγάλαμε και 3d φωτογραφία ♥️ και έχουμε κοριτσακιιιι γεςςςς το ήθελα παρα πάρα πολύ βεβεα συμασια έχει έχει ότι είναι υγιέστατο αυτό μόνο μέχρι να Μ πει ότι είναι όλα καλά εντομεταξυ κόντευε να σπάσει η καρδιά Μ από το ανχος π είχα ......το μόνο π με ανχοσε κορίτσια είναι ο τραχιλος π είναι στα όρια του φυσιολογικού Μ είπε 25.5mm  Μ είπε δεν είναι κάτι ανησιχιτικο απλά θέλει ξεκουραση όχι βάρη όχι σκύψιμο τίποτα απολύτως εκεί στεναχορηθηκα και ανχοθηκα αλλά με καθησαχασς και ο γυναικολόγος μ ....Μ είπε θα τον ξανά μετρισουμε σε λίγες εβδομάδες ελπίζω να ανέβει η τιμή γτ αλιως θα πάρω προγεστερόνη λογικά αλλά όπως και να έχει το μόνο π με νιαζει είναι να πάνε όλα καλά γτ μπήκα και διάβασα για πρόορο τοκετό και ανχοθηκα λίγο ....είμαι στα όρια του φυσιολογικού Μ είπε εύχομαι όταν ξαναπάω να έχει ανέβει μεχρι τότε  θα έχω ανχος όμως πφφ...

Κορίτσια Μ αυτά τα νέα από εμένα ♥️

 

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Χάθηκα λίγακι είχα δουλίτσες αυτό το διαστημα κ δεν εμπενα  εσείς τι κΜετε πως είσαστε ? Τι κάνουν τα μωράκια σας  ..να σας πω και εγώ τα νέα μου .εχθες πήγα για την β επιπέδου επιτέλους  περίμενα πω; Και πως δόξα το θεό είναι όλα καλά και φυσιολογικά είμαστε 430 γραμμάρια μας ταλεπορησε λιγάκι το μωράκι μ γτ δεν γυρνάγε με τίποτα να δούμε το πρωσοπακι είχα στην κλινική από τις πέντε πάρα  και έφυγα οχτο και ......και ο γιατρός με εδιοξε τρεις φορές να φάω και να περπατήσω εκτός το ότι ξεποδαριαστηκα γτ καθς φορά με  έστελνε για μισή ώρα περπάτημα είχα σκάσει κ από το φαγητό μια γλυκό μια αλμιρο μια κάτι να πιω δεν άντεχα άλλο τι το πίεζε ο γιατρός δοκιμάσαμε τα πάντα και δεν γυρνάγε με τίποτα είχε στριμοξει το κεφαλάκι της στο κόκαλο Μ τέρμα δεξιά δεν ξέρω πως λέγετε εκείνο το σημείο για να σας δώσω να καταλάβετε  και καθόταν ανάποδα με το κεφάλι προς τα κάτω ενώ εμείς θέλαμε να γυρνάει προς τα πάνω γτ έτσι ο καθότανε ο γιατρός δεν μπορούσε να δει το προσωπάκι της Μ κάνει ο γιατρός στο τέλος αφού τα δοκιμάσαμε όλα δυστιχος δεν γυρνάει πρέπει να ξαναέρθεις την άλλη Τετάρτη εγώ σοκ γτ μένω σε νησί και ήρθα μόνο για την εξέταση και με το π πάει να σηκοθει κορίτσια στο τελευταίο δευτερόλεπτο γυρησε το μπεμπακι μου επιτελουςς τρελαθηκααα από την χαρά μου είδαμε προσωπάκι βγάλαμε και 3d φωτογραφία ♥️ και έχουμε κοριτσακιιιι γεςςςς το ήθελα παρα πάρα πολύ βεβεα συμασια έχει έχει ότι είναι υγιέστατο αυτό μόνο μέχρι να Μ πει ότι είναι όλα καλά εντομεταξυ κόντευε να σπάσει η καρδιά Μ από το ανχος π είχα ......το μόνο π με ανχοσε κορίτσια είναι ο τραχιλος π είναι στα όρια του φυσιολογικού Μ είπε 25.5mm  Μ είπε δεν είναι κάτι ανησιχιτικο απλά θέλει ξεκουραση όχι βάρη όχι σκύψιμο τίποτα απολύτως εκεί στεναχορηθηκα και ανχοθηκα αλλά με καθησαχασς και ο γυναικολόγος μ ....Μ είπε θα τον ξανά μετρισουμε σε λίγες εβδομάδες ελπίζω να ανέβει η τιμή γτ αλιως θα πάρω προγεστερόνη λογικά αλλά όπως και να έχει το μόνο π με νιαζει είναι να πάνε όλα καλά γτ μπήκα και διάβασα για πρόορο τοκετό και ανχοθηκα λίγο ....είμαι στα όρια του φυσιολογικού Μ είπε εύχομαι όταν ξαναπάω να έχει ανέβει μεχρι τότε  θα έχω ανχος όμως πφφ...

Κορίτσια Μ αυτά τα νέα από εμένα ♥️

 

 

@Dimitra97Xeromai para poli gia esena kai oti ola einai kala.Telika koritsaki tha exeis opos itheles kai as legame emis oti mallon tha einai agori xxaxaa.Tiranistikes stin b epipedou alla den pirazei to apotelesma metraei kai den tha xreiastei na ksanapas pali.Fisiologika tha geniseis h kaiseriki;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Χάθηκα λίγακι είχα δουλίτσες αυτό το διαστημα κ δεν εμπενα  εσείς τι κΜετε πως είσαστε ? Τι κάνουν τα μωράκια σας  ..να σας πω και εγώ τα νέα μου .εχθες πήγα για την β επιπέδου επιτέλους  περίμενα πω; Και πως δόξα το θεό είναι όλα καλά και φυσιολογικά είμαστε 430 γραμμάρια μας ταλεπορησε λιγάκι το μωράκι μ γτ δεν γυρνάγε με τίποτα να δούμε το πρωσοπακι είχα στην κλινική από τις πέντε πάρα  και έφυγα οχτο και ......και ο γιατρός με εδιοξε τρεις φορές να φάω και να περπατήσω εκτός το ότι ξεποδαριαστηκα γτ καθς φορά με  έστελνε για μισή ώρα περπάτημα είχα σκάσει κ από το φαγητό μια γλυκό μια αλμιρο μια κάτι να πιω δεν άντεχα άλλο τι το πίεζε ο γιατρός δοκιμάσαμε τα πάντα και δεν γυρνάγε με τίποτα είχε στριμοξει το κεφαλάκι της στο κόκαλο Μ τέρμα δεξιά δεν ξέρω πως λέγετε εκείνο το σημείο για να σας δώσω να καταλάβετε  και καθόταν ανάποδα με το κεφάλι προς τα κάτω ενώ εμείς θέλαμε να γυρνάει προς τα πάνω γτ έτσι ο καθότανε ο γιατρός δεν μπορούσε να δει το προσωπάκι της Μ κάνει ο γιατρός στο τέλος αφού τα δοκιμάσαμε όλα δυστιχος δεν γυρνάει πρέπει να ξαναέρθεις την άλλη Τετάρτη εγώ σοκ γτ μένω σε νησί και ήρθα μόνο για την εξέταση και με το π πάει να σηκοθει κορίτσια στο τελευταίο δευτερόλεπτο γυρησε το μπεμπακι μου επιτελουςς τρελαθηκααα από την χαρά μου είδαμε προσωπάκι βγάλαμε και 3d φωτογραφία ♥️ και έχουμε κοριτσακιιιι γεςςςς το ήθελα παρα πάρα πολύ βεβεα συμασια έχει έχει ότι είναι υγιέστατο αυτό μόνο μέχρι να Μ πει ότι είναι όλα καλά εντομεταξυ κόντευε να σπάσει η καρδιά Μ από το ανχος π είχα ......το μόνο π με ανχοσε κορίτσια είναι ο τραχιλος π είναι στα όρια του φυσιολογικού Μ είπε 25.5mm  Μ είπε δεν είναι κάτι ανησιχιτικο απλά θέλει ξεκουραση όχι βάρη όχι σκύψιμο τίποτα απολύτως εκεί στεναχορηθηκα και ανχοθηκα αλλά με καθησαχασς και ο γυναικολόγος μ ....Μ είπε θα τον ξανά μετρισουμε σε λίγες εβδομάδες ελπίζω να ανέβει η τιμή γτ αλιως θα πάρω προγεστερόνη λογικά αλλά όπως και να έχει το μόνο π με νιαζει είναι να πάνε όλα καλά γτ μπήκα και διάβασα για πρόορο τοκετό και ανχοθηκα λίγο ....είμαι στα όρια του φυσιολογικού Μ είπε εύχομαι όταν ξαναπάω να έχει ανέβει μεχρι τότε  θα έχω ανχος όμως πφφ...

Κορίτσια Μ αυτά τα νέα από εμένα ♥️

 

 

Ααα και εσύ κοριτσάκι!! Με το καλό τα υποδεχτούμε!! Πολύ ωραία τα νέα σου! Εντάξει όσον αφορά τον τράχηλο μην αγχώνεσαι απλά ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού και δεν θα έχεις πρόβλημα, αφού είναι κάτι που το είδατε θα το ελέγχετε και δεν θα βρεθείς προ εκπλήξεως αυτό έχει σημασία! Στη χειρότερη θα πάρεις την προγεστερόνη και όλα θα πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Simona είπε:

@Dimitra97Xeromai para poli gia esena kai oti ola einai kala.Telika koritsaki tha exeis opos itheles kai as legame emis oti mallon tha einai agori xxaxaa.Tiranistikes stin b epipedou alla den pirazei to apotelesma metraei kai den tha xreiastei na ksanapas pali.Fisiologika tha geniseis h kaiseriki;

Ναιιι κοριτσακιιιι αχ είμαι τόσο χαρούμενη ....χαχα εντομεταξυ όλοι λέγανε αγόρι κάνεις κορίτσι και έπεσαν όλοι έξω αφού όταν τους το είπαμε νομίζαμε ότι τους κάναμε πλάκα χαχα..... Ε ναι ταλαιπορηθηκα αλλά άξιζε και με το παραπάνω....αυτό δεν το ξέρω νομίζω είναι Νόρις ακόμα για να Μ πει ο γιατρός  αν θα μπορώ να γενησω φυσιολογικά η καισαρική το καλό είναι ότι αυτός ο γιατρός είναι πολύ υπέρ του φυσιολογικού τοκετού μόνο άμα χριαζετε κάνει καισαρικη.....αλλά ενοητε θέλω φυσιολογικά φοβάμαι πάρα πολύ. Να γενησω με καισαρική .....

1 ώρα πρίν, Rafailiapan είπε:

Ααα και εσύ κοριτσάκι!! Με το καλό τα υποδεχτούμε!! Πολύ ωραία τα νέα σου! Εντάξει όσον αφορά τον τράχηλο μην αγχώνεσαι απλά ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού και δεν θα έχεις πρόβλημα, αφού είναι κάτι που το είδατε θα το ελέγχετε και δεν θα βρεθείς προ εκπλήξεως αυτό έχει σημασία! Στη χειρότερη θα πάρεις την προγεστερόνη και όλα θα πάνε καλά!!!

Ναιιι κοριτσακιιιι ευχαριστώ πολύ γλυκιά μ να σαι καλά .....ανχοθηκα λιγάκι η αλήθεια είναι άλλα για να είναι έτσι χαλαρός ο γιατρός μ πάει να πει πει πως δεν είναι κάτι ανησιχιτικο  το ίδιο Μ είπε και ο εμβρυολογος ο Μ έκανε την β επιπέδου άμα ήταν θα Μ έλεγε σίγουρα εύχομαι όταν ξαναπάω να είναι καλύτερες οι μονάδες αλιω θα πάρω προγεστερόνη δεν με πειράζει όμως καθόλου η μπέμπα Μ να είναι καλά αυτό με νιαζει μόνο !!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Καναμε κι εμεις χθες τη β επιπεδου και ειναι ολα αψογα ευτυχως!

Τι ωραια!!!! Με το καλο το μπεμπακι σου!!!

Ανυπομονω και γω να κανω τη β επιπεδου!

Πολλα κοριτσακια φετος :lol::x

  • Μου αρέσει 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...