Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

@katerinaki 86 ενα θα σου πω.. εχω απο την Παρασκευη που του εχω βγαλει την πανα (ο δικος μου ειναι 3 ακριβως νομιζω εσενα ειναι 2.5...)

Ζω εινα δραμα!!!!!!!!!

Εσενα εχει δειξει καθολου σημαδια οτι ειναι ετοιμος;

Αχ ειναι τοσο δυσκολο... μου φαινεται πιο δυσκολο και απο τον αποθηλασμοοοοοο!!!!

Εχεις καμια συμβουλη;

Ο δικος μου γινεται 3 τον Οκτωβρη. Εχω ξεκινησει προσπαθειες αλλα χωρις ιδιαιτερη επιτυχια!!Κακα δεν εχουμε καταφερει να κανουμε στο γιογιο, τσισα μονο κι αυτο με τις ωρες του. Το Σαββατοκυριακο προσπαθησα να του φορεσω βρακακι μηπως και το καταλαβει αν βραχει...3 φορες μου κατουρησε το πατωμα κι επρεπε να σφουγγαριζω...δραμα δε λες τιποτα!!Η αληθεια ειναι οτι δε βλεπω σημαδια ετοιμοτητας και το γεγονος οτι ειναι αντιδραστικος γενικα δε βοηθαει την κατασταση!Μες στην εβδομαδα, οποτε του λεω να παμε στο γιογιο μου λεει οχι, μονο πριν το μπανιο τον καταφερνω και καθεται για να κανει τσισα. Οπως καταλαβαινεις, κι εγω σε αναζητηση συμβουλων ειμαι χαχαχα!!

  • Λυπημένη/-ος 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Ο δικος μου γινεται 3 τον Οκτωβρη. Εχω ξεκινησει προσπαθειες αλλα χωρις ιδιαιτερη επιτυχια!!Κακα δεν εχουμε καταφερει να κανουμε στο γιογιο, τσισα μονο κι αυτο με τις ωρες του. Το Σαββατοκυριακο προσπαθησα να του φορεσω βρακακι μηπως και το καταλαβει αν βραχει...3 φορες μου κατουρησε το πατωμα κι επρεπε να σφουγγαριζω...δραμα δε λες τιποτα!!Η αληθεια ειναι οτι δε βλεπω σημαδια ετοιμοτητας και το γεγονος οτι ειναι αντιδραστικος γενικα δε βοηθαει την κατασταση!Μες στην εβδομαδα, οποτε του λεω να παμε στο γιογιο μου λεει οχι, μονο πριν το μπανιο τον καταφερνω και καθεται για να κανει τσισα. Οπως καταλαβαινεις, κι εγω σε αναζητηση συμβουλων ειμαι χαχαχα!!

4 μηνες διαφορα εχουν.

Πφφφφ μακαρι να τα καταφερουμε!!!


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

4 μηνες διαφορα εχουν.

Πφφφφ μακαρι να τα καταφερουμε!!!Για πες...Εσυ πως το προσπαθεις?Του φορας πανα τις ωρες που ειστε στο σπιτι και μπορειτε να κανετε την εκπαιδευση?

11 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

4 μηνες διαφορα εχουν.

Πφφφφ μακαρι να τα καταφερουμε!!!

Για πες...Εσυ πως το προσπαθεις?Του φορας πανα τις ωρες που ειστε στο σπιτι και μπορειτε να κανετε την εκπαιδευση?


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Για πες...Εσυ πως το προσπαθεις?Του φορας πανα τις ωρες που ειστε στο σπιτι και μπορειτε να κανετε την εκπαιδευση?

Εγω αποφασισα την Παρασκευη να μην ξαναβαλω καθολου.

Και δεν βαλαμε καθολου μεχρι χτες. Παραδοξως ειχε μηνες που ξυπναγε στεγνος οποτε τη νυχτα δεν εχουμε ατυχηματα.

Παρασκευη με Κυριακη λοιπον ολα πανω του ολα χαλια!(ειχαμε κανονισει και με τον παιδικο να ξεκινησω απο Παρασκευη)!! Εχω παρει και γιογιο και καθισμα τουαλετας και γιογιο3σε1 μεταφορας. Τιποτα. 

Δευτερα Τριτη καταφεραμε και τον επιανα στον υπνο το πρωι ψιλομετοζορι κατσε στο γιογιο μεχρι να σου ετοιμασω πρωινο (δεν ηθελε καταβαθος) και εκανε τσισα στο γιογιο. Στο σχολειο 2 μερες ολα πανω του.

Χτες μου ειπε η δασκαλα οτι τα καταφερε στο σχολειο και εκανε τσισα σε ενα γιογιο (την τουαλετα δε τη θελει ουτε εδω στο σπιτι ουτε στο σχολειο)το απογευμα δεν αντεξα του εβαλα πανα ημουν μονη μου εξαντλημενη.. και την εβγαλα το πρωι

Το πρωι σημερα με το ζορι παλι εκανε τσισα στο γιογιο. Τωρα παω να τον παρω να δω τι εγινε στο σχολειο.

Κατα βαθος δε θελει, μου λεει θελω πανα μαμα κουραστηκα. Ο γλυκουλης. Κι εγω κουραστηκα.

Ειπαμε με τη δασκαλα να τον προσπαθησουμε μεχρι τελος της εβδομαδας και αν συνεχισει ετσι να το αφησουμε και να δοκιμασουμε παλι σε 2-3 εβδομαδες.

Με οσα εχω διαβασει και οπως τον βλεπω πιστευω δεν ειναι ετοιμος αλλα θα του δωσω μια ευκαιρια. Σε καμια περιπτωση δε θελω να τον πιεσω.. παντα του λεω δεν πειραζει κλπ..

Αλλα θελω τοσο πολυ να τα εχει κοψει μεχρι να ερθει η μπεμπα.....

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Εγω αποφασισα την Παρασκευη να μην ξαναβαλω καθολου.

Και δεν βαλαμε καθολου μεχρι χτες. Παραδοξως ειχε μηνες που ξυπναγε στεγνος οποτε τη νυχτα δεν εχουμε ατυχηματα.

Παρασκευη με Κυριακη λοιπον ολα πανω του ολα χαλια!(ειχαμε κανονισει και με τον παιδικο να ξεκινησω απο Παρασκευη)!! Εχω παρει και γιογιο και καθισμα τουαλετας και γιογιο3σε1 μεταφορας. Τιποτα. 

Δευτερα Τριτη καταφεραμε και τον επιανα στον υπνο το πρωι ψιλομετοζορι κατσε στο γιογιο μεχρι να σου ετοιμασω πρωινο (δεν ηθελε καταβαθος) και εκανε τσισα στο γιογιο. Στο σχολειο 2 μερες ολα πανω του.

Χτες μου ειπε η δασκαλα οτι τα καταφερε στο σχολειο και εκανε τσισα σε ενα γιογιο (την τουαλετα δε τη θελει ουτε εδω στο σπιτι ουτε στο σχολειο)το απογευμα δεν αντεξα του εβαλα πανα ημουν μονη μου εξαντλημενη.. και την εβγαλα το πρωι

Το πρωι σημερα με το ζορι παλι εκανε τσισα στο γιογιο. Τωρα παω να τον παρω να δω τι εγινε στο σχολειο.

Κατα βαθος δε θελει, μου λεει θελω πανα μαμα κουραστηκα. Ο γλυκουλης. Κι εγω κουραστηκα.

Ειπαμε με τη δασκαλα να τον προσπαθησουμε μεχρι τελος της εβδομαδας και αν συνεχισει ετσι να το αφησουμε και να δοκιμασουμε παλι σε 2-3 εβδομαδες.

Με οσα εχω διαβασει και οπως τον βλεπω πιστευω δεν ειναι ετοιμος αλλα θα του δωσω μια ευκαιρια. Σε καμια περιπτωση δε θελω να τον πιεσω.. παντα του λεω δεν πειραζει κλπ..

Αλλα θελω τοσο πολυ να τα εχει κοψει μεχρι να ερθει η μπεμπα.....

Ο δικος μου για την βραδινη αργει ακομα γιατι σχεδον παντα ξυπναει με γεματη πανα...πινει και πολυ νερο εντωμεταξυ και γενικα κατουραει πολυ! Εχω να πω με μεγαλη μου χαρα ομως οτι επιτελους χθες το απογευμα τα καταφεραμε και εκανε κακα στο γιογιο...Π Α Ρ Τ Υ!!Μετα βεβαια δεν ηθελε με τιποτα να ξανακατσει για τσισα...κι εγω δεν τον πιεζω καθολου!Προσπαθω να πηγαινω με τα νερα του γιατι ειναι και αντιδραστικος σαν χαρακτηρας οποτε ειμαι σιγουρη οτι θα εχω αντιθετα αποτελεσματα. Σιγα σιγα κατι θα καταφερουμε. Πονταρω και στον Αυγουστο που δε θα πηγαινει σχολειο οποτε θα εχουμε ολο το χρονο δικο μας. Σε νιωθω!Κι εγω θελω πολυ να εχουμε βγαλει την πανα πριν ερθει ο μπεμπης!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσια !

Εκανα χτες β'επιπέδου και είδαμε και την πρώτη 3d φωτο απο την φατσούλα του μπεμπούλη μας. Εχω πάθει πλακα το πως μεγαλώνουνε , και πως αυτό το πλάσμα είναι μεσα στην κοιλιά μου. Κοίταγα σαν χάνος την οθόνη !
Ολα καλά ευτυχώς, και το αγόρι μας είναι 462gr ! ♥

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , zouko είπε:

Καλησπέρα κοριτσια !

Εκανα χτες β'επιπέδου και είδαμε και την πρώτη 3d φωτο απο την φατσούλα του μπεμπούλη μας. Εχω πάθει πλακα το πως μεγαλώνουνε , και πως αυτό το πλάσμα είναι μεσα στην κοιλιά μου. Κοίταγα σαν χάνος την οθόνη !
Ολα καλά ευτυχώς, και το αγόρι μας είναι 462gr ! ♥

Τέλεια! Όλα καλά να πάνε! Τι εβδομάδα είσαι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Mairiv said:

Τέλεια! Όλα καλά να πάνε! Τι εβδομάδα είσαι;  

Χτες ήμουν 21 εβδομάδα και 5 ημέρες!

Εσυ έχεις κάνει Β'επιπέδου ;

Δεν ξέρω μήπως είμαι απο τις τελευταίες αυτού του γκρουπ γιατί έχω ΠΗΤ 29/10

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , zouko είπε:

Χτες ήμουν 21 εβδομάδα και 5 ημέρες!

Εσυ έχεις κάνει Β'επιπέδου ;

Δεν ξέρω μήπως είμαι απο τις τελευταίες αυτού του γκρουπ γιατί έχω ΠΗΤ 29/10

Ναι ναι έχω κάνει ! Εγώ είμαι 27 εβδομάδων είμαι πρώτα ο θεός μανούλα Σεπτεμβρίου! Αγοράκι κι εγώ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Mairiv said:

Ναι ναι έχω κάνει ! Εγώ είμαι 27 εβδομάδων είμαι πρώτα ο θεός μανούλα Σεπτεμβρίου! Αγοράκι κι εγώ!  

Αχ, άντε με το καλό !!

Περιμένω πως και πως να περάσει ο καιρός να το κρατήσω στην αγκαλιά μου ! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, zouko είπε:

Καλησπέρα κοριτσια !

Εκανα χτες β'επιπέδου και είδαμε και την πρώτη 3d φωτο απο την φατσούλα του μπεμπούλη μας. Εχω πάθει πλακα το πως μεγαλώνουνε , και πως αυτό το πλάσμα είναι μεσα στην κοιλιά μου. Κοίταγα σαν χάνος την οθόνη !
Ολα καλά ευτυχώς, και το αγόρι μας είναι 462gr ! ♥

Αχ.. του γιου μου ακομα την εχω διπλα απο το κρεβατι μου αυτη φωτογραφια απο τη β επιπεδου και ειναι 3. Κι εγω ειχα μαγευτει.. ανυπομονω να παρω και της μπεμπας σε λιγες μερες!!!

Χαιρομαι παρα πολυ να διαβαζω ευχαριστα νεα... με το καλο ο γιοκας σου!!!!:wub:

πρίν από 58 λεπτά , zouko είπε:

Χτες ήμουν 21 εβδομάδα και 5 ημέρες!

Εσυ έχεις κάνει Β'επιπέδου ;

Δεν ξέρω μήπως είμαι απο τις τελευταίες αυτού του γκρουπ γιατί έχω ΠΗΤ 29/10

Εγω ειμαι 21+2 με πητ 2/11 αλλα επειδη εχω κανει καισαρικη... γυρω στις 26/10 θα με βαλει πιστευω!!!

Μαζι παμε..

Β επιπεδου εχω κλεισει 8/7 που θα ειμαι 23+2

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, zouko είπε:

Χτες ήμουν 21 εβδομάδα και 5 ημέρες!

Εσυ έχεις κάνει Β'επιπέδου ;

Δεν ξέρω μήπως είμαι απο τις τελευταίες αυτού του γκρουπ γιατί έχω ΠΗΤ 29/10

Έχω ΠΗΤ 30/10! Σήμερα πήγαμε για β επιπέδου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Αχ.. του γιου μου ακομα την εχω διπλα απο το κρεβατι μου αυτη φωτογραφια απο τη β επιπεδου και ειναι 3. Κι εγω ειχα μαγευτει.. ανυπομονω να παρω και της μπεμπας σε λιγες μερες!!!

Χαιρομαι παρα πολυ να διαβαζω ευχαριστα νεα... με το καλο ο γιοκας σου!!!!:wub:

Εγω ειμαι 21+2 με πητ 2/11 αλλα επειδη εχω κανει καισαρικη... γυρω στις 26/10 θα με βαλει πιστευω!!!

Μαζι παμε..

Β επιπεδου εχω κλεισει 8/7 που θα ειμαι 23+2

Κορίτσια καλημέρα τι κανετε σας διαβάζω συνεχώς βασω μ έχουμε την ίδια μέρα πητ 2/11 αλλά λόγω τραχήλου κ εγώ εκεί μέχρι 20 25 Οκτώβρη το πολύ με βλέπω να γεννάω .. κορίτσια μ έχοντας ένα παιδάκι πέντε ετών αγοράκι να σας πω να μην αγχώνεστε καθολου με πάνες κ γιο γιο όλα θα γίνουν όταν θα είναι ετοιμα τα παιδάκια σας θα το καταλάβετε καλώς προσπαθείτε να το μάθετε από τώρα δε λέω αλλά δε θέλει ούτε πίεση ούτε άγχος γιατί θα φέρετε αντίθετα αποτελέσματα κ θα γυρίσει πιο γρήγορα στη πάνα αν νοιώσει πίεση κ μετά δε θα θέλει!!απο ότι κατάλαβα εγώ με τον δικό μ το σοκαριστικό ήταν με τα κακά όταν έκανε κακά στο γιο γιο κ τα ειδε μετά ήθελε πάνα πάλι μάλλον του φάνηκε περίεργο δε ξέρω τι να πω αυτό κράτησα στα δυο μισή με σχεδόν τρία όπου μετά πήγαινε από μόνος του κ μάλιστα ήθελε την τουαλέτα που πηγαίναμε εμείς όχι γιο γιο!!!τα φιλια μ σε όλες να είναι πάντα καλά τα παιδάκια μας κ τα μωράκια στη κοιλιτσα μας!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, xrysh είπε:

Κορίτσια καλημέρα τι κανετε σας διαβάζω συνεχώς βασω μ έχουμε την ίδια μέρα πητ 2/11 αλλά λόγω τραχήλου κ εγώ εκεί μέχρι 20 25 Οκτώβρη το πολύ με βλέπω να γεννάω .. κορίτσια μ έχοντας ένα παιδάκι πέντε ετών αγοράκι να σας πω να μην αγχώνεστε καθολου με πάνες κ γιο γιο όλα θα γίνουν όταν θα είναι ετοιμα τα παιδάκια σας θα το καταλάβετε καλώς προσπαθείτε να το μάθετε από τώρα δε λέω αλλά δε θέλει ούτε πίεση ούτε άγχος γιατί θα φέρετε αντίθετα αποτελέσματα κ θα γυρίσει πιο γρήγορα στη πάνα αν νοιώσει πίεση κ μετά δε θα θέλει!!απο ότι κατάλαβα εγώ με τον δικό μ το σοκαριστικό ήταν με τα κακά όταν έκανε κακά στο γιο γιο κ τα ειδε μετά ήθελε πάνα πάλι μάλλον του φάνηκε περίεργο δε ξέρω τι να πω αυτό κράτησα στα δυο μισή με σχεδόν τρία όπου μετά πήγαινε από μόνος του κ μάλιστα ήθελε την τουαλέτα που πηγαίναμε εμείς όχι γιο γιο!!!τα φιλια μ σε όλες να είναι πάντα καλά τα παιδάκια μας κ τα μωράκια στη κοιλιτσα μας!!

Koritsia na sas rotisw ti mpimpero tha parete,panes,moromantila,afroloutra,aporipantiko,krema sikgamatos kai ta lipa.arxisa ta psonia siga siga kai thelw tin gnomi sas.euxarustw❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Simona είπε:

Koritsia na sas rotisw ti mpimpero tha parete,panes,moromantila,afroloutra,aporipantiko,krema sikgamatos kai ta lipa.arxisa ta psonia siga siga kai thelw tin gnomi sas.euxarustw❤

Αγαπημένη μ αυτό εξαρτάται κ στο μωράκι κ στη μητέρα τι θα την βολέψει!! Εγώ στον γιο μ τον πρώτο όντως πρώτος δοκίμασα όλα τα μπιμπερό πιπίλες κ για κολικούς μ απλά κ τελικά. Κ πιπίλες το ίδιο μέχρι σχεδόν τρία που την κόψαμε μόνο mam! Αφρόλουτρα εμένα είχε ατοπικη δερματίτιδα πολύ ευαίσθητος κ έπαιρνα της λα ρος ποσέ πολύ καλό μωρομαντιλα μέχρι έξι μηνών μόνο πλυσιμο στα κακά ήταν πολύ ευαίσθητος κ δε του έβαλα ποτέ απαίτησες σκέψου πέντε χρόνων τώρα πάλι πλένεται ακόμη . Κρέμα συγκάματος αν τον πλένεις θα αργήσεις να χρησιμοποιήσεις αλλά είναι όλες ίδιες. Το μόνο σίγουρο είναι ότι το ίδιο το μωρό θα σε οδηγήσει σε προϊόντα όταν θα τα βλέπεις στο κορμί του!! Α κ απορρυπαντικά όλα καλά είναι όχι όμως μαλακτικά το πρώτο το καιρό να τα αποφεύγεις μένουν πάνω στα ρούχα κ προκαλούν ερεθισμούς καλύτερα μόνο απορρυπαντικό κ τέλος!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...